Chwilówka przy programie 500+

Witam,
czy orientuje się ktoś czy dodatkowe środki z programu 500+ wpływają na zdolność kredytową?

Sprawdź darmowe pożyczki chwilówki
Dodano: 08.05.2016
Autor: VIP

Póki co program dopiero raczkuje i wątpię by już firmy się do tego przystosowały. Było o tym pisane co nieco tutaj:
https://chwilowo.pl/prasa/chwilowki-a-program-500-na-kazde-dziecko-czy-komornik-moze-zajac-pieniadze/

Ogólnie banki zapowiedziały, że takiego wsparcia nie będą wliczać do zdolności kredytowej. To znaczy jeszcze nie wszystkie, ale część. W przypadku firm pożyczkowych jest inaczej. Problemy mogą pojawić się w kilku momentach.
O ile 500+ przysługuje rodzicom z 2-ką dzieci, tutaj pewnie sytuacja jest prosta bo łatwo można przyjąć, że pieniądze trafiają do tych rodziców. Zaś przy jednym dziecku może być problem bo dochody muszą być niskie. Wątpię by ktoś chciał sprawdzać to czy są niskie faktycznie.
Sprawa kolejna jest taka, że 500+ wg praw anie może zająć komornik, tak samo jak alimentów i innych zasiłków socjalnych. Rzeczywistość jest jednak taka, że komornik nie widzi skąd trafiają do niego pieniądze, dlatego może zająć pieniądze. Firma pożyczkowa może się tego obawiać stąd pewnie wybierze osoby do pożyczki, które nie mają nic w BIK lub innych bazach - z dobrą historia kredytową.

Na ten jednak moment żadna firma nie zajęła stanowiska tylko w tej sprawie. Pewnie zobaczą jak to będzie wyglądało przy osobach, które mają długi i ich nie spłacały. Czy teraz jak dostana 500+ to czy znaczną czy nadal nie będą spłacały pożyczek.

500+ wypłacać będą MOPSy i to do rak dlatego ciężko będzie to zająć komuś z konta, tylko wtedy gdy ktoś o tym nie pomyśli, ale znając Polaków - większość się przed tym zabezpieczy.
Pozdrawiam

08.05.2016
Autor: Graba

No super pomysł na tę chwilówkę za 500 zł należące do dziecka! Nie wszystkim powinni je rozdawać bo jak widać na nie nie zasługują. Takich osób pewnie będzie dużo. Masakra jakaś. Nie macie skrupułów ludzie?

08.05.2016
Autor: Kordian

Jedna zasadnicza kwestia, jak firmy sprawdzą to czy ktoś ma dzieci czy nie? Wyśle zdjęcie, akt urodzenia, poda pesel? Może pracownik firmy zadzwoni do działu ewidencji ludności, a może jeszcze zajrzy na konto FB? Niestety fala nadużyć będzie większa dlatego zakładam w ciemno, że firmy nie potraktują 500+ jako dochód, niepewność jest zbyt duża. Nie ma problemu podrobić takie dokumenty.

Chyba, że się mylę? Są sposoby na sprawdzenie?

08.05.2016

Vivus - szybka pożyczka

Do 1600 zł online

Zobacz ofertę

Pożyczka chwilówka NetCredit

Od 150 zł do 1500 zł w 15 minut

Udzielana online za darmo

Oferta SohoCredit

Kredyt na 1000 zł

Nie zwlekaj

Autor: VIP

Pracownik firmy, który prowadzi weryfikację "wyczuje" czy ktoś ma dzieci czy nie ma. Kolejna sprawa to wizyta w domu. Są firmy jak Provident i inne, które podpisują umowę w domu. A tam już będzie widać czy są dzieci czy nie ma. Będzie można zajrzeć w dokumenty i sprawdzić. Może przy chwilówkach online dojdą weryfikacje lub np. dokumenty potwierdzające przelew 500+ chociażby z konta bankowego. Sprawa prostsza niż ci się wydaje.

Za miesiąc zobaczymy. Tyle potrzeba by odczuć 500+. Jeszcze nie wszędzie wypłacają, nie każdy złożył wnioski.

08.05.2016
Autor: Sosick

A czy ktoś brał po wejściu programu 500+ pożyczkę w Providencie? Jak myślicie, czy jak pracownik odwiedzi mnie w domu to może to wpłynąć na moją zdolność kredytową? Zaznaczam, że nie mam problemu z pożyczkami, nie mam długów, a 500 zł co miesiąc to dość pokaźna kwota by w coś zainwestować. Zanim jednak uzbieram te 10 000 zł to minie rok.

Proszę o opinie lub zdanie jakiegoś pracownika firmy pożyczkowej.
Pozdrawiam
Jola

09.05.2016
Dodaj odpowiedź

Wyślij
Wyślij

Porównaj chwilówki

Kwota pożyczki 300 zł
Okres spłaty
  • 15 dni
  • 30 dni
Który raz pożyczasz?
  • Pierwszy
  • Kolejny
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pilnie pomocy – wyjście z pętli chwilówek

Witam! Pilnie potrzebuje pomocy. Otóż wpadłem w pętle chwilówek, których mam na stanie 4. Vivus 3900 zł, Filarum 1100 zł,...

Zamknij