Co może a czego nie może windykator?
4.1 (81.33%) 15 głosów

Co może a czego nie może windykator?

Załóżmy że zaciągnąłbym chwilówkę na określoną kwotę, ale miałbym problem ze spłatą. Nie planuję tego, ale różnie bywa. Jakie są metody windykacyjne? Sms i telefony ponaglające? Listy? Windykator przyjeżdża do miejsca w którym mieszkam i mi grozi? Ktoś już to przerabiał? W sensie co może zrobić w świetle prawa a czego nie może zrobić? Kiedy można mówić o przekroczeniu uprawnień?

Dodano: 20.04.2017
Pożyczki polecane przez Chwilowo.pl:
Netcredit logo
NetCredit
3.6 (72.06%) 821 głosów
Kwota pożyczki

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

14 - 30 dni

Miloan logo
Miloan
3.4 (68.95%) 219 głosów
Kwota pożyczki

300 - 2500 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

kuki.pl logo
Kuki
3.4 (67.72%) 412 głosów
Kwota pożyczki

250 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Zobacz pełny ranking pożyczek chwilówek

Komentarze:

 • LOL pisze:

  Utrudniali mi życie, dzwonili do pracodawcy, wystawiali przed domem. Ogólnie masakra. I wydaje mi się,że wiele rzeczy robili nielegalnie.

 • Okar pisze:

  Ponoć się da. Oczywiśice o ile firma windykacyjna przekroczy prawo. Często jednak działają na granicy prawa i starają sie raczej pilnować. Co się stało,że chcesz się z nimi sądzić?

 • LOL pisze:

  Sądził się ktoś moze z firmą windykacyjną? Czy da się z nimi wygrać w sądzie?

 • vitold pisze:

  Takie dzialanie nie jest legalne. Na pewno nie nachodzenie Cię w miejscu pracy. Możesz złozyć zawiadomienie na policję i do sądu o nękanie (ponieważ czegoś takiego dopuszcza się firma).
  Jednak rada ode mnie: spłąc pożyczkę , poszukaj jakiegoś sposobu.Sprawa w sądzie kosztuje i bedzie to kolejne obciążenie finansowe.

 • presto pisze:

  Aktualnie mam zadłużenie w pewnej firmie. Splacam ale trochę mniej niż jest w umowie ponieważ nie mogę sobie pozwolić na więcej. Czy pomimo tego windykator może mnie nachodzic w domu , u sąsiadów oraz w pracy? Ostatnio przyszedł do mojej pracy i rozmawiał z moimi kolegami. Czy to jest zgodne z prawem?

 • Benitez pisze:

  Jak w każdym zawodzie tak i wśród windykatorów zdarzają się czarne owce. Z drugiej strony windykator to ktoś kto rozliczany jest z efektów. Brak efektów to brak zarobku. Windykator może dzwonić, ale nie może tego robić w nocy, może nachodzić, ale nie może być uciążliwy. Może pytać rodzinę lub znajomych, ale nie może szykanować. Lepiej nie unikać kontaktu z windykatorem, bo koszta rosną, a jeżeli urosną do pewnej kwoty, to z pewnością sprawa zostanie przekazana do komornika, który ma instrumenty aby bezpośrednio ściągać z majątku.

 • Dodaj opinię

  Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

  facebook