Czy to prawda, że od marca nie będzie już przedłużeń pożyczek?
4 (80%) 30 głosów

Czy to prawda, że od marca nie będzie już przedłużeń pożyczek?

Cześć, słyszałam, że od marca ma nie być już przedłużeń pożyczek. Czy to prawda? Ktoś coś wie?

Dodano: 08.02.2016
Pożyczki polecane przez Chwilowo.pl:
Netcredit logo
NetCredit
3.6 (72.05%) 820 głosów
Kwota pożyczki

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

14 - 30 dni

Miloan logo
Miloan
3.4 (68.95%) 219 głosów
Kwota pożyczki

300 - 2500 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

kuki.pl logo
Kuki
3.4 (67.72%) 412 głosów
Kwota pożyczki

250 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Zobacz pełny ranking pożyczek chwilówek

Komentarze:

 • brak pisze:

  NIe będzie bo na tym polu dochodziło do największej liczby nadużyć. Ludzie zamiast zaciągać konsolidację na spłatę kredytów, masowo włączali rolowanie, a przecież koszta rolowania były znacznie wyższe od konsolidacji. Dług rósł w tempie wykładniczym w końcu doszło do kilku głośnych akcji, i w wziął się za to sejm. I wyszło jak wyszło. Przykręcili śrubę wolnej amerykace.

 • locki pisze:

  Rozmawiasz z firmą i negocjujesz zmianę warunków spłaty. Wbrew pozorom z firmami pożyckowymi prywatnymi również można negocjować. Zadłużenia wynikają,ze wiele osob w takich sytuacjach chowa główę w piasek i udaje, że problemu nie ma. Nie jest to jednak dobre zachowanie.

 • test pisze:

  No dobra ale jeśli ktoś ma pożyczke w pewnej firmie ale nagle znalazł się w trudnej sytuacji życiowej i nie jest w stanie spłacić ? TO co wtedy? Jesli nie ma opcji przedłużenia pożyczki to koszta również narastają i z tego co wiem to jeszcze bardziej niż w przypadku przedłużenia. NIektóre firmy maja również przykrą tendencję do wysyłania ciągle powiadomień o konieczności splaty pożyczki. I za każde powiadomienie w formie listu czy smsa trzeba sporo płacić ( dodatkowa opłata doliczana jest do kwoty jaką trzeba spłacić).

 • Azrael pisze:

  Mam podobną opinię, ale dobrze że takie firmy istnieją. Gdy ich nie było ludzie chodzili po prywatnych osobach aby pożyczać, na różnych czasami dziwnych warunkach. Chodzili do osób o kiepskiej reputacji i wynikały z tego często problemy. Teraz ta rzesza ludzi korzysta z chwilówek, a te są pod nadzorem państwa, a więc ich funkcjonowanie regulują różne przepisy i ustawy. Pożyczanie pieniędzy zostało ucywilizowane w stosunku do tego co było kiedyś.

 • winszuje pisze:

  Z jednej strony jako wolnościowiec i osoba o liberalnym podejściu do kwestii gospodarczych buntuję się przeciwko nadmiernemu ingerowaniu państwa w umowy zawierane pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Z drugiej strony wiem, że gdyby nie tego typu zapisy, to mielibyśmy zaraz niewolników pożyczkowych. Bo kto czyta umowy przed podpisaniem? A później wychodzą takie kwiatki. Wszelkie spory powinien rozstrzygać sąd a nie ustawodawca.

 • Tomsz pisze:

  Nie wszędzie zlikwidowali przedłużanie. Często tam, gdzie jest darmowa pożyczka za 0 zł można raz przedłużyć. Jak płacisz na starcie prowizje to już nie możesz przedłużać na 30 dni. Musisz ją spłacić w całości. W takim przypadku lepiej poszukać dobrej pożyczki na raty. Łatwiejsza w spłacie będzie.

 • versus pisze:

  To ma objąć wszystkie firmy pożyczkowe? Mam pożyczkę w wonga i wiem, że nie spłacę w terminie…

 • abradab pisze:

  To nie za dobrze, ale teraz mam nadzieję można jeszcze przedłużyć okres spłaty pożyczki w Wonga?

 • VIP pisze:

  Nie obawiałbym się takiego posunięcia ze strony firmy pożyczkowej. Koszty przedłużeń po prostu spadną, a same przedłużenia mogą być prowadzone np. pomiędzy różnymi firmami.
  Mówiąc prosto, Pani dług wobec firmy będzie odkupowany przez inną firmę za opłatą. Firma odkupująca dług oczywiście będzie należała do pożyczkodawcy – oficjalnie. Nieoficjalnie będzie to powiedzmy “windykacja Kowalski”.

 • K. pisze:

  Nie ukrywam, że korzystam z przedłużeń w kilku firmach i jednorazowa spłata wszystkich pożyczek będzie dla mnie ogromnym problemem.

 • VIP pisze:

  Wchodzi w życie nowa ustawa “antylichwiarska”, która ma ograniczyć opłaty narzucane na klientów w firmach pożyczkowych.
  Będzie to około 30% kwoty pożyczki w miesiącu i około 100% w skali roku jeśli dobrze pamiętam.

  Co do samych przedłużeń, rolowanie długów będzie oficjalnie zabronione, lecz nic nie stoi na przeszkodzie by firmy odsprzedawały długi innym firmom jako “przedłużenie” pożyczki na następny okres. Wzrosną trochę koszty i dojdzie więcej formalności, ale prawdopodobnie nic tutaj się nie zmieni.

  Obawia się Pani, że firma zażąda natychmiastowej spłaty pożyczki po wejściu ustawy w życie?

 • Dodaj opinię

  Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

  facebook