Jak wygląda wzięcie pożyczki w Providencie?
Ocena: 4.77
(ilość ocen: 53)

Jak wygląda wzięcie pożyczki w Providencie?

Provident Polska to jedna z największych firm świadczących swoje usługi w sektorze pożyczek pozabankowych. Marka jest obecna na rynku od 20 lat i w tym czasie zdążyła zdobyć bardzo duże grono zadowolonych klientów. Połączenie tak dużego doświadczenia z intensywną kampanią reklamową sprawia, że Provident uchodzi za najbardziej rozpoznawanego pożyczkodawcę w branży.

Firma charakteryzuje się dużą otwartością na swoich klientów, co skutkuje dość rozbudowaną ofertą usług. Osoba zainteresowana uzyskaniem dodatkowego finansowania może zdecydować się na pożyczkę dopasowaną lub pożyczkę samoobsługową. Dokładne różnice pomiędzy nimi zaprezentujemy poniżej. Pożyczkodawca oferuje również możliwość uzyskania pożyczki dla firm. Uzyskane środki finansowe mogą zostać wykorzystane na pokrycie opłat wynikających z prowadzonej działalności, czy zakup niezbędnych narzędzi pracy.

Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej poszczególnym produktom, aby dowiedzieć się, jak wygląda wzięcie pożyczki online w Providencie.

Pożyczka samoobsługowa

Procedura wnioskowania o uzyskanie finansowania odbywa się całkowicie drogą internetową. Klient samodzielnie ustala wysokość i termin spłaty swojego, przyszłego zobowiązania. Należy jednak pamiętać o ograniczeniach, które nakłada sam pożyczkodawca. Minimalny okres trwania umowy to 3 miesiące, a maksymalny to 24 miesiące.

Jeśli chodzi o wysokość pożyczki, to jej minimalna wysokość wynosi 300 zł, a maksimum – 15 000 zł. Podczas weryfikacji wniosku, pracownik firmy Provident może podjąć decyzję o udzieleniu pożyczki w mniejszej kwocie, niż ta znajdująca się we wniosku. Wymagania, jakie musi spełnić potencjalny klient, są jasno określone i prezentują się następująco:

 • pełnoletniość,
 • własny rachunek bankowy,
 • telefon komórkowy,
 • regularny dochód.

Ze względu na fakt, że wszystkie formalności załatwiane są drogą internetową, firma poświęca wiele uwagi swoim zabezpieczeniom. Skutecznie chronią one dane klientów przed nieautoryzowanym dostępem, dlatego też jest to całkowicie bezpieczne.

Spłata tak zaciągniętego zobowiązania będzie odbywała się w comiesięcznych, równych ratach. Dokładny harmonogram rat udostępniany jest wraz z umową pożyczki. W razie problemów z terminową spłatą klient ma prawo ubiegać się o przesunięcie terminu płatności danej raty. Aby tego dokonać, na Twoim koncie muszą być odnotowane przynajmniej trzy wpłaty rat, z których każda jest równa co najmniej jednej, pełnej racie pożyczki. Dodatkowe wymagania to:

 • zaległości w spłacie pożyczki nie mogą przekraczać 150% wartości pojedynczej raty,
 • w poprzednim miesiącu nie został wykonany proces przesunięcia terminu płatności,
 • pożyczkodawca otrzymał Twoją prośbę o zmianę terminu spłaty co najmniej 3 dni przed datą ustaloną harmonogramem spłaty,
 • umowa pożyczki ratalnej została podpisana co najmniej na okres 6 miesięcy.

 Pożyczka dopasowana

Zasadnicza różnica pomiędzy opisaną powyżej pożyczką samoobsługową, a dopasowaną, polega na stałym kontakcie z doradcą firmy Provident. Jest on odpowiedzialny za zaprezentowanie wszystkich dostępnych dla klienta rozwiązań finansowych, co skutkuje wyborem najbardziej odpowiedniej oferty. Pozostałe kwestie są bardzo zbliżone. Chcąc uzyskać pożyczkę dopasowaną, należy wypełnić wniosek na portalu internetowym. Klient jest zobowiązany do wybrania jednej z poniższych opcji.

1. Pożyczka miesięczna na konto

Udzielone finansowanie zostaje przekazane bezpośrednio na konto bankowe. Klient jest zobowiązany do samodzielnego wykonywania przelewu z tytułu płatności danej raty, zgodnie z dostarczonym mu harmonogramem.

2. Pożyczka miesięczna w gotówce

Opcja ta zostanie szczególnie uznana przez klientów, którym zależy na indywidualnym kontakcie
z doradcą klienta. Udzielona pożyczka zostanie dostarczona osobiście przez pracownika firmy Provident pod wskazany adres. W ten sam sposób będzie przebiegać spłata posiadanego zobowiązania.

3. Pożyczka tygodniowa w gotówce

Cechą charakterystyczną są niskie kwoty rat, ze względu na ich fakt pobierania raz w tygodniu. Spłata zadłużenia będzie odbywała się podczas spotkania z pracownikiem, w miejscu zamieszkania klienta. Rozwiązanie to doceniane jest szczególnie przez osoby starsze.

We wszystkich trzech wariantach, o których mowa powyżej, okres kredytowania i jego wysokość jest identyczna jak w przypadku pożyczki samoobsługowej.

Ocena zdolności kredytowej

Podobnie jak każda, inna firma oferująca pożyczki krótkoterminowe czy ratalne, Provident przed powierzeniem swoich środków klientowi dokonuje oceny jego zdolności kredytowej. W ten sposób sprawdza się, czy przyszły pożyczkobiorca będzie w stanie spłacić posiadane zadłużenie zgodnie z obowiązującym go harmonogramem. Jest to zatem kluczowy element rozpatrywania każdego wniosku i w głównej mierze decyduje o jego akceptacji lub tez odrzuceniu.

Jak stanowi formularz informacyjny dołączony do umowy, każdy wnioskujący zostaje sprawdzony w następujących bazach dłużników:

 • wewnętrzny zbiór danych Provident Polska S.A.,
 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.,
 • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA,
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.,
 • Dokumenty Zastrzeżone Związku Banków.

Pożyczkodawca ma pełne prawo do odrzucenia wniosku złożonego przez osobę widniejącą, w którymś z wymienionych rejestrów. Jednak dokładna analiza treści zgromadzonych na stronie internetowej pozwala stwierdzić, że negatywna historia kredytowa nie jest wcale jednoznaczna z negatywną decyzją. Jest on bowiem za każdym razem rozpatrywany indywidualnie. Podczas wizyty domowej doradca klienta ma prawo zaproponować inną ofertę, z nieco zmniejszoną wysokością pożyczki, co jest często stosowaną praktyką.

Okresowa przerwa w spłacie

Kolejnym autem finansowania oferowanego przez firmę Provident, jest możliwość uzyskania okresowej przerwy w spłacie. Rozwiązanie to szczególnie doceniają klienci, którzy w wyniku nieprzewidzianej sytuacji losowej nie są w stanie uregulować raty. Dla pożyczki z ratą tygodniową, możliwe jest odroczenie terminu w wymiarze od 1 do 4 rat. Co interesujące, pożyczkobiorca nie jest zobowiązany do podania przyczyny. W przypadku pożyczki z ratą miesięczną możliwe jest odroczenie jednej raty.

Należy jednak pamiętać, że atrakcyjna możliwość przesunięcia terminu spłaty dostępna jest dopiero od 5 tygodnia po wzięciu pożyczki i spłaceniu co najmniej 4 rat (dla pożyczki spłacanej tygodniowo),
a także 2 rat (jeśli mowa o pożyczce spłacanej w ratach miesięcznych).

Pakiet medyczny

Firma Provident, dzięki nawiązaniu współpracy z AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń, oferuje swoim klientom możliwość wykupienia pakietu medycznego. Jego koszt wynosi 3 zł tygodniowo lub 13 zł płacone raz na miesiąc – stosunkowo niska cena, za tak szeroką ofertę ubezpieczeniową.

Poza zapewnieniem pomocy finansowej, a także konsultacji z lekarzami, ubezpieczenie pokrywa transport osoby chorej z miejsca zamieszkania do szpitala. Dodatkowo możliwe jest również skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty, czy zabiegów rehabilitacyjnych.

Pożyczka Provident – dostosuj finansowanie pod swoje preferencje

Oferta firmy Provident jest obecnie jedną z najbardziej rozbudowanych na rynku pożyczek pozabankowych. Być może w tym tkwi sekret tak wielu zadowolonych klientów, którzy otrzymują finansowanie najbardziej dostosowane do ich potrzeb. Należy również zwrócić uwagę na możliwość uzyskania ubezpieczenia grupowego, w niskiej cenie, co jest nowością w tym sektorze usług.

Warto również zwrócić uwagę na oferowany „elastyczny plan spłat”. Pozwala on klientowi na indywidualne zarządzanie posiadanym zadłużeniem, dzięki:

 • okresowej przerwie w spłacie,
 • gwarancji zniesienia spłaty.

O ile o okresowej przerwie pisaliśmy wyżej, tak gwarancja zniesienia spłaty wymaga wyjaśnienia. Dzięki zapisowi w umowie pożyczkodawca zdejmuje z Klienta obowiązek spłaty rat niezapłaconych na dzień zgonu.

Naszym zdaniem każdy, kto poszukuje sprawdzonej i pewnej pożyczki krótkoterminowej, powinien w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą przygotowaną przez firmę Provident. Jest wysoce prawdopodobne, że któryś z oferowanych produktów okaże się najbardziej adekwatnym rozwiązaniem, z pomocą którego klient wyjdzie z trudnej sytuacji finansowej.

Dodano: 04.12.2013

Polecane oferty

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 5000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniona szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Pożyczka Plus to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 3000 zł za darmo.

Odpowiedzi

Dodaj odpowiedź do wątku:

Uprzejmie informujemy, że odpowiedzi zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

 • Avatar Gosia pisze:

  Brałam prowidenta juz nie raz ja placilam raty co tydzien i jesli nie mialam na rate to nie placilam lub placilam chociaz 10zl i bylo ok nie mialam zednych problemow ze nie mam na rate

 • Avatar Jolka pisze:

  Mam pytanie. Czy Jak biorę pożyczkę provident samoobsługową przez internet to umowa przyjdzie na drogą elektroniczną czy przez pocztę ?

 • Avatar Kasia pisze:

  Ja od 7lat nie mam splaconego providenta i nie mam klopotow

 • Avatar Oszukana pisze:

  Na mnie już ktoś wziął nawet 2 pożyczki wystarczy że śpisz się dane z dowodu osobistego gdzie wszędzie trzeba pokazywać przyszło mi do zapłaty prawie 10000

 • Avatar czesiek pisze:

  A wcale, ze nie. Jest wiele firm, ktore dają pieniadze do ręki. Albo w domu klienta. Trzeba poszukac. Sam na przykład dostaję do skrzynki co jakiś czas ulotki mniejszych firm pozyczkowych, które oferują pożyczenie pieniedzy w domu klienta ( z tego co wiem to jest to pożyczka na dowód i ewentualnie podpisanie weksla przy wyższych kwotach pożyczki). Tak samo robi również Provident. Można tam zdecydować się albo na przelew na konto albo własnie na udzielenie pożyczki w domu albo w oddziale firmy.

 • Avatar Astka pisze:

  Do reki aktualnie mozna dostać chyba tylko w lombardzie 🙂

 • Avatar Adela pisze:

  Teraz to chyba wszedize można wziac pożyczke jedynie przez internet. Pamiętam jak w moim mieście było wiele stacjonarnych punktów pożyczek. I nadal kilka jest, ale nie tak dużo jak wcześniej. Był provident, obecnie nie ma providenta. Widocznie im się takich punktów nie opłaca utrzymywac. I w sumie ma to sens bo jak się składa podanie przez internet to ma się kasę jeszcze tego samego dnia na koncie. A jak sie bierze pożyczkę stacjonarnie to trzeba czekac na kasę 2-3 dni. Praktycznie tak samo jak w banku bo nikt do reki kasy już raczej nie daje.

 • Avatar Krysty pisze:

  Słuchajcie czy ktos może spłacał chwilówke przed ludzi z providenta? Mam aktualnie problem ze spłątą tej raty. Kasę z firmy będęmiała przelaną dopiero pod koniec tego miesiąca i dopiero wtedy będę mogła to spłacić. Osoba z providenta ma sie do mnie zgłosić za 3 dni.Czy jak jej nie otworzę to wynikną jakieś konsekwencje? Czy będe musiała zapłacic dodatkowe koszta itp?

 • Avatar TakaSobie pisze:

  Bodziu nikt o tym nie wspomina, bo takie rzeczy się nie dzieją:-) Jeśli nie zgłasza się przedstawiciel to na umowie jest numer telefonu na infolinie, dzwoni sie i sie to wyjaśnia. Za trzy niespłacone raty nikt jeszcze klientowi głowy nie ukręcił, trochę dłużej trzeba nic nie wpłacać, aby do windykacji trafić. Co do umowy to provident ma jedną z najczytelniej napisanych na rynku i serio nie zapłacisz nic więcej niż jest na umowie. Jeśli ktoś podpisał umowę z pakietem medycznym czy innym, to w każdej chwili z niego może zrezygnować, serio. Za wcześniejszą spłatę są rabaty, dla stałych klientów jest niższe oprocentowanie, z doradcami mozna się dogadac a jak nie można, to infolinia i skarga i tam ich wyprostują.

 • Avatar Bodzio pisze:

  Tak tak. Weź pożyczkę a pracownik przez trzy tygodnie się nie zjawi po ratę a potem dwóch koksów z dobermanami cię szuka aby kasę zabrać. Ciekawe czemu o tym nikt nie wspomina.

 • Avatar Kalina pisze:

  Uważajcie na pożyczki w prowidencie . Podsuwają w ramach umowy ubezpieczenie medyczne jakby na stronach umowy.

 • Avatar Provident pisze:

  Jak działa Provident, tzn. jak szybko zostaje przyznana pożyczka i jak wygląda jej wzięcie. Czy kurier to jedyna opcja? Próbowałem wziąć tą pożyczkę samoobsługową, ale mam odmowę pomimo tego, że mam dobre dochody, itd. Mam wrażenie, że to niby spłacanie przez Internet to lekka ściema bo i tak dzwonią później i umawiają na spotkanie, że niby to pracownik musi do mnie zajrzeć, itp.

  Nie ukrywam, że spłata przez Internet jest dla mnie najciekawsza i konkretna, ale jeśli ma do mnie co tydzień przychodzić jakiś pracownik i pobierać odsetki to szkoda sobie głowy zawracać. Czytam po forach i mówią, że później każdy sąsiad wie kto do ciebie przychodzi.

  Ostatnia kwestia to to oprocentowanie. Czy każda pożyczka w Providencie ma takie same odsetki czy oni coś faktycznie indywidualne warunki potrafią dać? Załóżmy, że mam żyranta to otrzymam lepsze czy może większą kwotę?
  Jeśli będę miał wybierać to pomiędzy Wonga, a Provident. Oprocentowanie i prowizje na bardzo podobnym poziomie z tego co porównuje. Boje się tylko, że w umowach mogą być dodatkowe koszty – gdzie ich szukać?

 • Avatar Hej pisze:

  Jak tam praca mgr? 😛

 • Avatar major_joe pisze:

  Polecam osobiście sms365. Solidna firma, nie lecą w kulki i dotrzymują warunków umowy, gdy jest się też wobec nich fair. Ja korzystałem i jestem zadowolony niezmiernie.

 • Avatar grubas pisze:

  Czemu chcesz pożyczyć w Providencie? Jest wiele lepszych firm, które mają o wiele niższe oprocentowanie. Najpierw dokładnie porównaj wszystkie oferty, a dopiero potem podejmij decyzję. Wszystko oczywiście zależy od tego, ile dokładnie chcesz pożyczyć. Szkoda, że tego nie napisałeś, bo może bym coś podpowiedział.

  Provident jest dobry tylko wtedy, jak chcemy więcej pożyczyć i chwilówki nie są w stanie spełnić naszych oczekiwań w tym względzie. A i tutaj nie wiem, czy nie lepszy nie jest na przykład Profi Credit. Chociaż Provident chyba jest bardziej znany. W każdym razie, w Profi również można dosyć sporo pożyczyć i rozłożyć sobie na wielomiesięczne raty.

  Provident ma dobra reklamę i wiele placówek, ale wątpię, żeby był najlepszą opcją. Lepiej poszukać pożyczki u innych, niż potem spłacać dodatkowe koszty. Czasami te mniej popularne instytucje pożyczkowe gwarantują korzystniejsze warunki.

 • Avatar Ten Typ pisze:

  Zależy ile chcesz pożyczyć. Na ogół wystarczy sam dowód, ale przy większej kwocie będą chcieli zaświadczenie o dochodach. W Providencie chyba aż tak nie patrzą na ten cały BIK – oni wg siebie ocenią, czy mogą Tobie pożyczyć i czy będziesz w stanie spłacić. Tak przynajmniej wynika z tego, co piszą na stronie.

 • Avatar Provident Warunki pisze:

  Dużo słyszałem o Providencie i chyba zdecyduję się na pożyczkę u nich. Jakie trzeba spełnić warunki, aby dostać od nich pieniądze? Można być w BIK?

 • Avatar lamus pisze:

  Też chcę wziąć pożyczkę w providencie. Moje pytanie jest takie – czy firma ta bierze w zabezpieczenia jakieś nieruchomości jeśli nie ma się pracy? Czy może trzeba pracować i mieć stały dochód na podstawie umowy o pracę? Ja takiej nie mam bo pracuję dorywczo w różnych miejscach i zarabiam te 2000 zł lecz nie mam jak tego pokazać. Mam za to działkę, którą mogę zabezpieczyć kredyt. Czy oni to wliczą jakoś?

 • Avatar IronHorse pisze:

  A to wszystko zależy czy chcesz od nich wziąć pożyczkę z tygodniową czy z miesięczną ratą. Mają też konsolidacyjną, ale tego nie dotykałem nigdy. Najlepiej po prostu skontaktuj się z nimi albo umów z konsultantem Provident. Wszystko ci wytłumaczą bez owijania w bawełnę.

 • Avatar hałwa pisze:

  Jakie są jeszcze inne najpopularniejsze firmy typu provident?? Czy tych kilka to na prawdę wszystkie jakie są?
  Chodzi mi przede wszystkim o te udzielające pożyczek online.

 • Avatar siano dla bociana pisze:

  A Bocian nie jest czasem też taką pożyczką typu Provident? Jakoś strasznie dużo chyba nie można tam pożyczyć, ale oferty złej nie mają.

 • Avatar VIP pisze:

  Ja raczej polecałbym tę pierwszą opcję. Cenowo wygląda dużo lepiej.

 • Avatar DB pisze:

  1. Proficredit
  2. Kredito24
  Polecam to 2 jeśli zależy ci na czasie.

 • Avatar tryk pisze:

  Witaj, jest wiele tego typu firm, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Godna uwagi jest chociażby firma Axcess Financial Poland. Popularnością cieszy się także SMS Kredyt czy TAKTO Finance. Dalej Alfa Kredyt albo na przykład Skarabeusz. Ofert jest naprawdę mnóstwo, a każda z tych firm działa na podobnych zasadach co wymieniony przez Ciebie Provident. Musisz jednak zwrócić uwagę na wysokość pożyczki, bo oferty są pod tym kątem znacznie zróżnicowane.

 • Avatar Pożyczka typu provident pisze:

  Witam! Interesuje mnie pożyczka typu Provident. Jakie jeszcze firmy możecie polecić poza ww.?

 • Avatar Sawicki pisze:

  Wpada koleś do chaty, patrzy po mieszkaniu co masz ewentualnie żeby ci zabrać jak nie spłacisz. Przychodzi co tydzień po ratę i tyle.

 • Avatar TAK pisze:

  Mimo tych wszystkich mankamentów nie ma co się oszukiwać, ponieważ provident pożycza najtaniej. Wszystkie firmy chwilówkowe czy zwał je jak zwał, są kilkukrotnie razy droższe. Mało tego. Provident udziela sporo więcej, gdzie tym czasem w chwilówkarniach pożyczyć możecie max 1500 zł.

  Jeśli czyjś pośpiech wart jest 200-500 zł to nie ma problemu.
  Tylko wątpię by po chwilówki przychodziły osoby bogate, które stać na ten szybki przydział gotówki. Zwykle jest tak, że powinny liczyć każdy grosz.

 • Avatar herbal pisze:

  Ta, atut to cotygodniowe spłaty?? A może codziennne? To nic innego jak podnoszenie kosztów kredytów bo w końcu nikt tego za darmo nie robi prawda?

  Zamiast normalnie jak u białych ludzi co 30 dni to mamy takie kwiatki.

 • Avatar kredytobiorca pisze:

  Z tego co mi wiadomo, pożyczkę w Providencie można dostać naprawdę szybko i na korzystnych warunkach. Najpierw powinieneś zastanowić się, jak suma będzie dla Ciebie satysfakcjonująca i zastanowić się nad okresem spłat. W Providencie możesz pożyczyć nawet 7.000, już w pierwszej pożyczce. Moim zdaniem, atutem Providentu są tygodniowe spłaty (30, 45, 60 i 90 rat) i niekłopotliwe formalności. Jak dostać pożyczkę? Właściwie wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy, oddzwoni do Ciebie konsultant i przedstawi konkretną ofertę.

 • Najlepsze firmy pożyczkowe

  1.
  Ocena: 3.87
  (ilość ocen: 643)
  2.
  Ocena: 3.9
  (ilość ocen: 362)
  3.
  Ocena: 4.03
  (ilość ocen: 765)
  4.
  Ocena: 4.08
  (ilość ocen: 1216)
  5.
  Ocena: 3.92
  (ilość ocen: 462)