Jakie kruczki w umowach pożyczkowych?
4 (80%) 25 głosów

Jakie kruczki w umowach pożyczkowych?

Na jakie kruczki prawne, zapisy należy zwracać uwagę w umowach kredytowych aby się na nich później nie przejechać? Zwykle w pierwszej kolejności sprawdzą tabelę opłat i prowizji, bo nie ma czasu aby studiować trudne w zrozumieniu umowy składające się z kilku stron, zapisane drobnym druczkiem. Czytacie, czy wierzycie na słowo? NO i na jakie zapisy i klauzule uważać?

Dodano: 21.04.2017
Pożyczki polecane przez Chwilowo.pl:
Znaleźliśmy 3 ofert spełniających Twoje kryteria
kuki.pl logo
Kuki
3.4 (68.34%) 427 głosów
Kwota pożyczki

250 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Extra Portfel logo
ExtraPortfel
3.4 (68.15%) 572 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Pożyczka Plus logo
Pożyczka Plus
3.4 (67.43%) 463 głosów
Kwota pożyczki

200 - 2000 zł

Czas na spłatę

5 - 30 dni

Zobacz pełny ranking pożyczek chwilówek

Komentarze:

 • Momencik pisze:

  Nie, ale wiele z nich się tak zachowuje. Bo po co im niby klient, który niby bierze pożyczkę ale potem te pieniądze zwraca…. Z takiego klienta dużego zarobku niestety ale nie ma.

 • Sober pisze:

  To bez sensu… Firma na tym jedynie traci. Czy wszystkie firmy sie tak zachowują?

 • Nicki pisze:

  Kruczkiem często jest to,ze jeśli spłacicie pożyczke wcześniej oraz zwrócicie się po odebranie należnych Wam odsetek to firma oczywiśćie,ze te odsetki odda ale…. Następnym razem albo nie udzieli Wam pożyczki. Albo po prostu zmniejszy limit pożyczanych pieniędzy. Niestety ale niekiedy tak właśnie karają klientów. Podobnie bywa z wypowiedzeniem pozyczki w ciągu 14 dni.FIrmom niekoniecznie sie to podoba i dla nich taki klient jest już stracony

 • Jacceko pisze:

  A co w przypadkku kredytów gotówkowych? Czy w kredytach gotówkowych jest tyle samo kruczków prawnych co w umowach pożyczek chwilowych? Jakie kruczki prawne najczęściej występują w pożyczkach gotówkowych? Mam tutaj na myśli kruczki prawne, które zwykle są wykorzystywane w celu podniesienia kosztów kredytu, a które nie wynikają wprost z umowy. Albo takie o których cięzko sie domyśleć jak się czyta umowę.

 • Sicich pisze:

  Tak. Wszystko jest w umowie.

 • Michnicki pisze:

  Umowa taka musi byc zawarta w umowie pożyczki? Czy niekoniecznie?

 • Ormianin pisze:

  Jesli jest to opłata administracyjna pożyczki to wchodzi w rrso. Jeśli jednak jest to opłata pobierana na przykląd za utrzymanie konta to nie wchodzi w rrso.

 • Rumsa pisze:

  Słuchajcie co to jest ta opłata administracyjna w pożyczce? Czy taka opłata wchodzi w skład rrso?

 • shusha pisze:

  Jasne,że tak. Masz prawo do wypowiedzenia umowy. O ile oczywiście wprowadzc coś nowego czego nie było w umowie podpisanej przez Ciebie.
  TO,że czegoś Ci na przykłąd nie dopowiedzieli przez telefon sie nie liczy 😉

 • ana pisze:

  Czy jeśli w pozyczce okaże się,że jest coś o czym mnie nie poinformowali to czy mogę wymówić to zobowiązanie? Na przykład po okresie darmowego wypowiedzenia pożyczki?
  Czy trzeba iść z tym do rzecznika?

 • Maciej pisze:

  Kilka kruczków w umowach pożyczkowych, na które warto jest patrzeć:
  czytaj przypisy dolne (te napisane małymi literami)
  patrz na oprocentowanie
  zwróć uwagę czy ie ma żadnych dodatkowych opłat
  zorientuj się czy nie ma opłat za wcześniejsze spłacenie pozyczki. Każdy ma prawo spłacić pozyczkę wcześniej ale czasami jest to obarczone opłatami zawartymi w umowie
  samodzielnie oblicz końcową sumę jaką spłacisz

 • both pisze:

  W większych firmach raczej wszystko jest przejrzyste. brałem chwilówki i w Wonga i w Vivusie, raz w Netcredit. Nie było żadnych kruczków, wszystko co było wpisane na umowie zgadzało się z rzeczywistością.
  Wydjae mi się, że problem jest w tym,że wiele osob nie czyta umowy. Podpisują wszystko co zostanie im podane pod nos. Ważna jest dla nich jedynie kasa, która wpłynie na ich konto.
  Na co polecam zwracać uwagę:
  oprocentowanie
  dodatkowe prowizje
  konieczność dokupienia ubezpieczenia
  oraz koszta jakie się wiążą z przedłużeniem terminu spłaty

 • Dodaj opinię

  Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.