Kiedy usuną mnie z BIK?

4 lata temu miałem niemiłą historię, zaciągnąłem pożyczkę na 12 miesięcy, ale po spłaceniu około poływ, straciłem pracę i nie miałem z czego oddać. Straszyli, grozili oddałem gdzieś po roku. Oczywiście wpisali mnie do jakiś rejestrów i teraz nawet głupich rat nie mogę zaciągnąć w sklepie… jak długo to potrwa? Kiedy mogę starać się o wykreślenie mnie z tego rejestru?

Sprawdź darmowe pożyczki chwilówki
Dodano: 17.05.2017
Autor: krakowianin

Zależy jak długie było opóźnienie w spłacie. Jeżeli sięgało do 60 dni, to możesz próbować samodzielnie interweniować w BIK-u, aby usunęli. Przedstawić odpowiednie dowody. Ewentualnie poprosić pożyczkodawcę, aby wysłał powiadomienie. Są też firmy które zajmują się czyszczeniem historii zadłużenia w rejestrach dłużników, ale po co im płacić jak można to w większości przypadków samodzielnie naprawić wysyłając odpowiedni wniosek.

28.06.2017
Autor: CMN

Orientujecie się jak takie wnioski przetwarzają firmy prywatne? Mianowicie 2 lata temu do biku wpisał mnie Provident. Miałem trudny olkres, nie mogłem spłacić pożyczki, Potem jednak wszystko wyregulowałem. Aktualnie przez ten wpis mam problem z jakakolwiek pozyczka. Nie tylko w firmie prywatnej ale pewnie nie mam nawet co myśleć o pożyczce w banku....
Czy mogą mnie wykreślić z rejestru?

16.11.2017
Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.