Odstąpienie od umowy Filarum

Ostatni komentarz: 2018-10-05
Data dodania wątku: 2017-08-08
Ocena: 4.19
(ilość ocen: 27)

Witam. 2 sierpnia wysłałem list polecony z odstąpieniem od umowy pożyczki wziętej 20 lipca. 4 sierpnia list został odebrany. Jak mam teraz postąpić ile dni mam na spłatę pożyczki (2050zł)? Ile muszę spłacić? Na moim profilu na stronie Filarum cały czas widnieje kwota z prowizją.

Odpowiedź chwilowo.pl:

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim masz 14 dni od dnia zawarcia umowy na odstąpienie od niej. Od dnia złożenia odstąpienia (liczy się data stempla pocztowego) masz 30 dni na spłatę zobowiązania. Więcej dowiesz się z naszego artykułu odstąpienie od umowy chwilówki, pożyczki czy kredytu.

Odpowiedzi użytkowników

Dodaj odpowiedź do wątku:

Uprzejmie informujemy, że odpowiedzi zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

 • Avatar Adam pisze:

  Firma powinna oddać Ci odsetki z tego co wiem. Albo powinni to po jakimś czasie sami przelac na Twoje konto jak zauważą na koncie roznice. Albo sam musisz do nich napisać maila albo do nich zadzwonić ( pewnie trzeba będzie skorzystać z tej drugiej opcji….). Ogólnie to jednak nie polecam spłacac wcześniej i nadpłacać bo czasami z tym całym zwrotem odsetek robi się cyrk na kółkach i firma nie za bardzo chce zwracać.

 • Avatar Adasko pisze:

  Słuchajcie jakie jest wyjście z sytuacji kiedy nadpłaciłem pozyczkę? Pomyliłem się i spłaciłem za duzo. Czy mogę sam sobie wypłacić czy firma mi to zwróci?

 • Avatar mariusz pisze:

  po terminie 14 dni teraz masz 30 dni na zwrócenie zaciągniętej kwoty pożyczki czyli 2050 i za każdy dzień 0,035 zł to wystarczy iz wpłacić 2070 zł i ok

 • Avatar lucjan434 pisze:

  Witam Odstąpił pan od umowy pożyczki równo 14 dni po zawarciu. Teoretycznie jest taka opcja. Jednakże FIlarium mogło potraktowac to inaczej ponieawz list dotarł do nich po 16 dniach. Tak wiec mogło tego nie uznać. Proponowałbym sie z nimi skontaktować oraz wysłąć do nich potwierdzenie nadania listu poleconego z dnia 2 sierpnia.