Provident - pytanie o zameldowanie
Ocena: 4
(ilość ocen: 50)

Provident – pytanie o zameldowanie

Witam,

chciałbym wziąć pierwszą pożyczkę w Providencie, nie jestem nigdzie notowany. Na ich stronie i z tego co czytałem doradca przyjeżdża i podpisuje ze mną umowę po wysłaniu formularza.

Pytanie polega na tym, czy jeśli zależy mi na tym żeby osoby mieszkające ze mną nie widziały wizyty doradcy czy jest możliwość umówienia się z nim w innym miejscu/mieszkaniu? Czy on wtedy mniej więcej sprawdza czy jestem w stanie spłacić te pieniądze? Oczywiście zameldowanie podam rzeczywiste, w którym mieszkam i będę w stanie odbierać ich korespondencje.

Dodano: 13.12.2015

Polecane oferty

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Odpowiedzi

Dodaj odpowiedź do wątku:

Uprzejmie informujemy, że odpowiedzi zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

 • Munier pisze:

  Mnie ostatnio przy pożyczce internetowej pytali o zameldowanie, którego nie mam. Nie podałem, ale to nie bylo problemem w daniu pożyczki.

 • problemowy pisze:

  Żeby mieli się jak z Tobą kontaktować. Na przykłąd windykacja często wysyła listy jak masz opóźnienia w spłacie. Poza tym zdarza się ze ktoś źle napisze numer telefonu albo go zmieni i firma jednak chce mieć jakąś inna drogę kontaktu. Nie ma obowiazku meldowania się. nie trzeba mieć takiego adresu ale wystarczy jak po prostu napiszesz swój adres zamieszkania ( nie wiem czy firma nawet coś takiego jest w stanie zweryfikować). Jest to standard i nie znam firmy, która nie pyta się o adres zamieszkania w formularzu o pożyczke.

 • Kartel pisze:

  No to po co jest w serwisie online pole o adresie zamieszkania?

 • Anagela pisze:

  Aktualnie żadna firma pozyczkowa nie sprawdza adresu meldunkowego bo przecież nie ma już obowiązku meldunkowego i można się meldować ale nie trzeba i nikt nie bedzie tego wymagał. Mnie nie pytali o adres zameldowania jak brałam pożyczkę w firmie Provident ale pytali o adres zamieszkania. A jak sie bierze pożyczkę przez internet to się pytają jedynie o numer telefonu ( adres zamieszkania można podawać albo nie). Oczywiście w większości przypadków bedą również prosili o skan dowodu osobistego ale tego już się raczej nie przeskoczy.

 • Grisza pisze:

  Provident nie sprawdza meldunku. Oczywiście mogą się Ciebie dopytać o to gdzie jestes zameldowany przy braniu pozyczki jednak jest to jedynie pytanie. Jesli powiesz, że nie jesteś zameldowany to nic. Nie znaczy to, że pożyczki nie dostaniesz bo dostaniesz. Jest to jedynie formalność. Miejsce, w którym będziesz umawiał się z konsultantem firmy na spłatę pożyczki również sam wybierasz. Nie musi być to wcale adres w którym jesteś zameldowany. Ba! Nie musi być to nawet miejsce, w którym mieszkasz. Tak więc nikt nie będzie musiał się dowiedzieć o tym, ze masz pożyczkę, którą musisz spłacać.

 • Lubomir Bareja pisze:

  Zawsze można zrobić tak jak ja, czyli załatwić pożyczkę przez internet. To naprawdę nie jest trudne. Składa się niosek, następnie wysyłają numer rachunku bankowego aby przelać jakąś symboliczną kwotę. Wraz z tą symboliczną kwotą uzyskują nasze dane, bo przelew bankowy nie może być wypuszczony od osoby anonimowej, a bank przy zakłdaniu konta musiał to przecież zweryfikować. Po pozytywnej weryfikacji jeszcze tego samego dnia wysyłają kasę i maksymalnie do kolejnego dnia roboczego pieniądze są na koncie.

 • julll pisze:

  Z tego co wiem provident nie sprawdza już meldunku. Nie ma to dla nich takiego znaczenia .Za to mogą sprawidzić daną osobę w bik. Ewentualnie poprosić o przedstawienie informacji o dochodach z pracy.

 • meldunek pisze:

  W nowych dowodach nie ma meldunku, nie ma informacji gdzie kto mieszka, jak oni to weryfikują? Po PESEL-u? Przecież to jest szerokie pole do nadużyc, podaje się inny adres niż w rzeczywistości i w razie W nawet nie będą w stanie znaleźć człowieka? Czy się mylę?

 • VIP pisze:

  Podejrzewam, że można się umówić w innym miejscu, np. wynajmowanym mieszkaniu, innym miejscu pobytu.
  Generalnie zanim przyjedzie do Ciebie doradca to będziesz weryfikowany telefonicznie.
  Sprawdzą Cię pod względem historii kredytowej w różnych bazach, wypytają o zarobki i możliwość ich potwierdzenia zaświadczeniami, itp.
  To nie jest tak, że dostajesz pieniądze i koniec. Możesz spotkać się z odmową w różnych przypadkach, jesteś za młody, nie masz dochodów, itp.
  Złóż wniosek i poczekaj na telefon. Wszystkiego dopytasz pracownika. On Ci powie. Najlepiej wprost powiedz, że chcesz by to było dyskretne, czyli żeby ktoś tam nie wiedział z rodziny.

 • Najlepsze firmy pożyczkowe

  1.
  Ocena: 3.89
  (ilość ocen: 603)
  2.
  Ocena: 3.54
  (ilość ocen: 325)
  3.
  Ocena: 4.05
  (ilość ocen: 732)
  4.
  Ocena: 4.08
  (ilość ocen: 1180)
  5.
  Ocena: 3.93
  (ilość ocen: 445)