Rata w Wonga

Majlon, 11.08.2017 o 1:43

Witam. 12 sierpnia mam termin raty pożyczki w Wonga, a dziś dowiedziałem się, że wypłatę otrzymam dopiero 17 sierpnia. Czy warto dzwonić do Wonga czy przez te 5 dni naliczą mi jakieś odsetki, czy wpiszą na listę dłużników? Proszę o odpowiedź.

Odpowiedź chwilowo.pl:W Twoim przypadku najlepiej jest zadzwonić do Wonga i zgłosić, że taka sytuacja losowa będzie miała miejsce. Wtedy dowiesz się jakie możliwości rozwiązania takiego przypadku uwzględnia pożyczkodawca. Jest to sprawa dosyć indywidualna zależna od tego jak wygląda dotychczasowa historia Twojej spłaty zobowiązania.

Porównaj wszystkie chwilówki:

darmowe i bez BIK. Znajdź najlepszą ofertę dla siebie.

Odpowiedzi użytkowników

Dodaj odpowiedź do wątku:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Daria
  says:

  Nie. Firma jest spora, raczej dba o reputację i nie będzie tak robiła. Wiele osób jak wpada w długi to chowa głowę w piasek i czeka nie wiadomo na co. Ale tak absolutnie nie powinno sie robić i dobrze jest jednak z firmą dyskutować i zastanowić się nad możliwościami spłaty…. Firma często idzie na rękę oraz przedłuża termin spłaty albo rozkłada raty na wiecej miesięcy. Na pewno będzie się to bardziej opłacało niż konsolidacja. Która jest dodatkowym oprocentowaniem.

 • Głowacz
  says:

  Zależy. Jak dłużnik wykazuje dobrą wole to firma jest skłonna do wspólpracy.

 • Byczek
  says:

  A przypadkiem nie wypinają sie na dłuznika i nie nasyłają windykacji? W sensie rób sobie co chcesz my chcemy kasę?

 • Sylvir
  says:

  Nie przedłużaja spłaty. Wynika to nie ze złej woli firmy, ale z ustawy antylichwiarskiej, która została wprowadzona bodajże 2 lata temu. Nie można rolować pożyczek a przedłuzanie terminu pożyczki jest właśnie rolowaniem. Możesz za to starać się o restrukturyzację pożyczki. Dzieki temu firma może Ci rozłożyc spłatę na wiele miesięcy. A rata będzie mniejsza. Dowiedz się czy jest taka opcja.

 • Mirosław
  says:

  Czy to zgodnie z regulaminem , ze firma nie przedłuża spłaty pożyczki więcej niż 1 raz? Mianowicie mam aktuanie pozyczkew Wondze. Wszytko staram się spłacac regularnie jednak kiedyś miałem sytuacjęże wypłatę miałem kilka dni po terminie i wtedy dało się uzgodnić z firmą,ze wtedy spłacę . Jednak w tym miesiącu mam podobną sytuację ( ciężki miesiąc jeśli chodzi o wydatki bo trzeba było kupić podręczniki i wyprawkę dla dzieciaków do szkoły) i firma już nie zgodziła się na to. Co mam w takiej sytuacji robić? Czekać aż odsetki mi urosną?

 • Tads
  says:

  No coż. Bierzecie pozyczki to liczcie sie z kosztami. Jest napisane jasno w regulaminie,że za brak spłąty są naliczane odsetki….

 • Lena
  says:

  Naliczą…. I to nalicza spore. Miałam taką samą sytuację. Wprawdzie nie z Wongą ale z Vivusem. Spóźniłam sie w spłacie 3 dni. I co ? I musiałam spłacić o wiele więcej poniewaz na panelu w internecie od razu wyskoczyły mi kary za to, że się opóźniłam Moja wina jednak ponieważ zupełnie się tym nie przejęłam i zapomniałam im powiedzieć, że bedę miała opóźnienie. Nie wiem czy z takimi firmami można negocjować czy nie ale warto jest spróbować.

 • Tomek
  says:

  Pewnie na liste dłużników Cię nie wpiszą ale odsetki na pewno będą. Podejrzewam,że wyslą rownież jedno czy dwa upomnienia o spłacie pożyczki a za coś takiego placi się. Nie wiem jakie są koszta w Wondze ale w umowie możesz to sprawdzić. Niektóre firmy za smsa przypominającego liczą sobie 50-100 zł, tak więc nie warto jest się spóźniac.
  Koniecznie ich poinformuj o sytuacji.

Zobacz również wątki

Odpowiedzi:

2

Ostatnia odpowiedź:

Lidka, 28.02.2020

Pożyczki bez baz z komornikiem

Wiktor, 20.02.2019

Odpowiedzi:

3

Ostatnia odpowiedź:

Wojciech, 13.08.2020

Windykacja Filarum

Tomek K, 21.08.2017

Odpowiedzi:

11

Ostatnia odpowiedź:

Filipek, 06.08.2018

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo