Wydłużenie okresu spłaty i obniżenie miesięcznych rat – straciłem pracę

Pozostało mi do spłacenia około 2300 zł pożyczki. Obecnie spłącam po 350 zł miesięcznie, a że straciłem pracę i nie wiem kiedy znajdę nową, to zrobiło się krucho z finansami. Naskrobałbym te 200 zł miesięczne na ratę, ale 350 raczej nie. A zostało jeszcze kilka miesięcy do spłaty. Czy spotkaliście się z tym, że firma pożyczkowa obniża raty i wdłuża termin spłaty za jakąś tam pewnie opłatą, bo nie za darmo? Czy trzeba brać nową? Konsolidacyjną, spłacić starą i spłacać nową po 200 miesięcnzie?

Sprawdź darmowe pożyczki chwilówki
Dodano: 22.05.2017
Autor: Piotrek1981

Powinniśmy pamiętać o jednej rzeczy, że firmy działające na rynku niezależnie czy to są banki czy pożyczki pozabankowe nastawione są na generowanie zysku i z tego zysku łatwo nie zrezygnują. Gdyby to było możliwe to każdy by to robił. Jedyna opcja jaką widzę, to nowa pożyczka konsolidacyjna, spłacenie starej i w ten sposób wydłużenie okresu spłaty. Tylko w tej aktualnej trzeba sprawdzić czy jest możliwość wcześniejszej, bezkosztowej spłaty, ale zapewne jest.

30.06.2017
Autor: tomtom

Oczywiście,że nie za darmo. W zasadzie każda firma pożyczkowa ma możliwość wydłużenia spłaty na dłuższy okres Pytanie tylko czy będą chcieli? W przypadku wielu firm negocjacje takie są tudne ponieważ firmy niechętnie przedlużają spłatę. I naliczają spore odsetki. Przypomnienia, telefony również a płatne.
Napisz w jakich firmach posiadasz obciażenia finansowe to postaramy się doradzić co robić.

03.07.2017
Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.