Ostrzeżenia

Pożyczaj świadomie i bezpiecznie.

11 lutego 2019
Ostrzeżenie

UOKiK przestrzega przed 81 fałszywymi serwisami pożyczkowymi

Prezes UOKiK w wyniku postępowania sprawdzającego działania mogące narazić konsumentów na szkodę, wystosował właśnie oficjalne ostrzeżenie dotyczące aż 81 witryn internetowych, na których rzekomo można było otrzymać pożyczkę online, a wśród nich wymienia: as-chwilowka.pl, bezbiku.pro, rozsadnapozyczka.pl, kredyt-na-pesel.pl, wybierzpieniadze.pl, gotowka.online, tysiaczek.pl. Wszystkie należą do jednej firmy: GELDOR Artur Karwot z Rybnika. Żaden z nich w rzeczywistości nie zajmuje się udzielaniem pożyczek, a jedynie zbieraniem danych osobowych w celach ich dalszej odsprzedaży oraz wyłudzania opłat wstępnych za rozpatrzenie wniosku. Klienci, którzy złożyli aplikację o trefną pożyczkę, proszeni byli o wysyłanie SMS-ów Premium o wartości do 30,75 złotych. Wobec firmy aktualnie prowadzone jest postępowanie prokuratorskie, ale prezes UOKiK przestrzega przed kolejnymi witrynami, które mogą być tworzone przez GELDOR. Warto więc nie tylko zapoznać się z pełną listą fałszywych serwisów pożyczkowych stworzoną przez UOKiK, ale też przedsięwziąć środki ostrożności i korzystać tylko z usług zaufanych, sprawdzonych pożyczkodawców. Więcej możesz przeczytać w artykule: Prezes UOKiK ostrzega: uwaga na fałszywe serwisy pożyczkowe

28 września 2018
Ostrzeżenie

Wysokie koszty SMS-ów na dampozyczke.pl

Ostrzegamy wszystkich naszych użytkowników przed ofertą stworzoną przez serwis dampozyczke.pl. Ten reklamuje się wyjątkowo atrakcyjnymi warunkami zobowiązania, a dodatkowo deklaruje również niesprawdzanie bazy BIK i rejestrów dłużników, udzielenie pożyczki osobom zadłużonym i znajdującym się w naprawdę złej sytuacji finansowej. Powodem tak wysokiej przyznawalności rzekomo mają być pożyczki udzielane przez prywatnych inwestorów zarejestrowanych w serwisie. Niestety o tym raczej się nie przekonamy. Dampozyczke.pl to bowiem serwis oszukańczy, wyłudzający od wnioskodawców 30 złotych za wysłanie SMS-a, rzekomo umożliwiającego wypełnienie wniosku. Jest to postępowanie niedopuszczalne, nie tylko ze względu na fakt, że pożyczkodawca nie może pobierać opłat przed rozpatrzeniem wniosku, ale przede wszystkim ze względu na to, że SMS wcale nie umożliwi otrzymania pożyczki. O innych nieuczciwych firmach, próbujących wyłudzić pieniądze od klientów, możesz przeczytać tutaj.

26 lipca 2018
Ostrzeżenie

Uwaga na Szybka-pozyczka.com! Wysokie opłaty za połączenia!

Stanowczo ostrzegamy wszystkich użytkowników naszego serwisu przed korzystaniem z usług firmy Szybka-pozyczka.com! Osoby, które zdecydują się na pożyczkę w tej firmie, narażani są na bardzo wysokie opłaty za połączenia telefoniczne. Z naszych informacji wynika, iż do przeprowadzenia weryfikacji tożsamości konieczne jest przeprowadzenie rozmowy telefonicznej z pracownikiem firmy. Minuta takiego połączenia kosztuje aż 7,69 złotych, a rozmowa zajmie około 15 minut. Wynika z tego, iż pożyczkobiorca za taką weryfikację zapłaci około 115 złotych. Weryfikacja tożsamości u rzetelnego i uczciwego pożyczkodawcy jest darmowa lub wymaga jedynie symbolicznej opłaty w wysokości maksymalnie 1 złotego. Więcej informacji na temat nieuczciwych praktyk wspomnianego pożyczkodawcy znajdziesz w naszym artykule.

21 czerwca 2018
Ostrzeżenie

Prywatna.eu i pozyczki-prywatne.com - ostrzeżenie od Chwilowo.pl

W związku z pojawiającymi się informacjami na temat nieetycznych praktyk, realizowanych przez serwisy z pożyczkami prywatnymi prywatna.eu i pozyczki-prywatne.com, pragniemy ostrzec naszych czytelników przed korzystaniem z ich usług. Wysłanie wiadomości tekstowej na wskazany przez oba serwisy numer telefonu może skutkować naliczeniem bardzo wysokich opłat. Kwestię tę szerzej omówiliśmy TUTAJ.

19 lutego 2018
Ostrzeżenie

Firma pożyczkowa Grumman - ostrzeżenie od Chwilowo.pl

W związku z dochodzącymi do nas wiadomościami na temat nieetycznych praktyk, realizowanych przez firmę Grumman, pragniemy ostrzec naszych czytelników przed korzystaniem z usług tego serwisu.
Jak wynika z otrzymanych przez nas informacji, firma wysyła potencjalnym pożyczkobiorcom kosztowne, fikcyjne kody, nie dopełniając następnie swoich obowiązków.
Znając i ceniąc zasady odpowiedzialnego pożyczania, nie popieramy nieuczciwych praktyk i będziemy je nagłaśniać. Więcej szczegółow dotyczących nieuczciwych praktyk firmy opisaliśmy w artykule.

14 stycznia 2018
Ostrzeżenia

Konar - uwaga na wysokie opłaty!!!

W związku z pojawiającymi się informacjami na temat nieetycznych praktyk, realizowanych przez firmę pożyczkową Konar, pragniemy ponownie ostrzec naszych czytelników przed korzystaniem z usług tego pożyczkodawcy. Wykonywanie połączeń telefonicznych na wskazany przez firmę Konar numer – 708 877 048 może skutkować naliczeniem bardzo wysokich opłat.
Kwestię tę szerzej omówiliśmy w artykule.

facebook