Autokapitał: Opinie klientów

Niska

Autokapitał
Autokapitał
Ocena: 3.24
(ilość ocen: 163)
Ocena 5
Ocena 4
25
Ocena 3
17
Ocena 2
22
Ocena 1
19

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

 • N
  Nims

  Przejrzysta strona i jak na firmę pożyczkową prywatną, niskie koszta.

Pożyczki i chwilówki Autokapitał - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: do 100 000 zł
 • okres: do 48 miesięcy

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIK, KRD, ERIF
 • BIG, KBIG

W których bankach ma konta?

 • brak informacji

Pożyczka pod zastaw od Autokapitał

W tej firmie dostępne są dwa typy pożyczek, w których zabezpieczeniem jest pojazd: pożyczka na zakup samochodu na rynku wtórnym oraz pożyczka przeznaczona na dowolny cel prywatny pod zastaw samochodu. W obu przypadkach pożyczkobiorca może otrzymać od 6000 do 100 000 złotych, pod warunkiem, że nie przekroczy to 65% wartości pojazdu. Okres spłaty dla obu typów pożyczek wynosi natomiast 12, 24, 36 lub 48 miesięcy.Koszty całkowite, które będzie musiał w związku ze zobowiązaniem ponieść pożyczkobiorca zawierają się w prowizji za udzielenie pożyczki (od 1,85% do 1,95% miesięcznie) oraz odsetkach kapitałowych w wysokości 10% w skali roku. Wszystkie opłaty zamkną się w następujących, przykładowych kwotach:

 • 10 000 złotych/24 miesiące – 6354,78 zł kosztów;
 • 20 000 złotych/36 miesięcy – 18 472,37 zł kosztów;
 • 30 000 złotych/36 miesięcy – 27 708,56 zł kosztów;
 • 50 000 złotych/48 miesięcy – 46 180,94 zł kosztów;
 • 100 000 złotych/48 miesięcy – 92 316,87 zł kosztów.

Dla kogo jest oferta od Autokapitał?

Aby zaciągnąć pożyczkę w Autokapitał, konieczne jest, by zarówno osoba starająca się o pożyczkę, jak i zastawiany samochód, spełniały wyznaczone przez firmę warunki. Dla pożyczkobiorcy będą to:

 • wiek od 20 do 70 lat;
 • pożyczka może zostać zaciągnięta zarówno na osobę fizyczną, jak i na firmę;
 • bycie właścicielem samochodu;
 • polskie obywatelstwo;
 • zamieszkanie i zameldowanie na terenie Polski;
 • osobiste konto w jednym z banków działających w Polsce;
 • aktywny numer telefonu komórkowego;
 • osobisty adres e-mail.

Samochód, który można oddać pod zastaw, musi:

 • być samochodem dostawczym lub osobowym o wadze nieprzekraczającej 3,5 tony;
 • mieć więcej niż 12 lat, jeśli to samochód osobowy lub 8 lat, jeśli to samochód dostawczy;
 • mieć kartę pojazdu;
 • należeć tylko do jednego właściciela;
 • mieć ważną polisę OC;
 • być wolny od przewłaszczenia przy innych pożyczkach lub kredytach.

Kiedy dostanę pieniądze w Autokapitał?

Autokapitał nie udziela typowych pożyczek, więc i czas otrzymania pieniędzy będzie dłuższy niż przy zwykłej pożyczce online. Samo wypełnienie wniosku pożyczkowego jest równie proste, jak gdzie indziej, ale już pozostałe formalności – takie jak wycena samochodu, spotkanie się z przedstawicielem Autokapitał i ustanowienie zastawu – może być bardziej czasochłonne i zająć nawet kilka dni. Dopiero po 24 godzinach od momentu dostarczenia do firmy wszystkich wymaganych dokumentów pożyczkowych Autokapitał zleci wypłatę pożyczki.Czas otrzymania zleconego już przelewu zależy przede wszystkim od tego, pomiędzy jakimi bankami zostanie on wykonany. Jeśli zarówno Autokapitał, jak i pożyczkobiorca mają swoje rachunki w tym samym banku, pożyczkodawca może liczyć na przelew ekspresowy. Inaczej będzie w przypadku, gdy będą to różne instytucje – wtedy wszystko będzie zależeć od harmonogramu sesji płatniczych. W zależności od godziny wysłania przelewu opuści on bank Autokapitał w jednej z kilku sesji wychodzących – najczęściej o godzinach 8:00, 12:00 oraz 14:00-15:00.

Zostanie następnie zatwierdzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową w którejś z sesji: 10:30-11:00, 14:30-15:00 oraz 17:00-17:30, a na końcu musi być przyjęty przez bank pożyczkobiorcy w ramach sesji przychodzących, gdzie w zależności od banku będą zaksięgowane mniej więcej w godzinach 11:00, 15:00 oraz 17:30. Zwykle będzie to więc jeden dzień roboczy, co przy ogólnej czasochłonności procedury pożyczkowej nie jest dużą niedogodnością.

Jak wziąć pożyczkę w Autokapitał?

Procedura pożyczkowa w Autkapitał jest odrobinę bardziej skomplikowana. Składają się na następujące kroki:

 1. Wypełnienie formularza. Na stronie głównej pożyczkodawcy znajduje się formularz, poprzez który należy wprowadzić podstawowe dane pojazdu: markę, model, typ samochodu, przebieg i datę jego pierwszej rejestracji. Przy okazji wybiera się również typ pożyczki – pod zastaw lub na samochód.
 2. Rozmowa z pracownikiem firmy. Po przynajmniej 24 godzinach od momentu przyznania wniosku, z pożyczkobiorcą skontaktuje się pracownik firmy i przedstawi ofertę pożyczkową.
 3. Złożenie wniosku. Po akceptacji ofert możliwe będzie wypełnienie wniosku, w którym należy podać wszystkie dane osobowe, dane pojazdu i informacje finansowe. Dodatkowo trzeba będzie przesłać skany dokumentów samochodowych: dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu.
 4. Podpisanie umowy. Pożyczkobiorca musi osobiście spotkać się z przedstawicielem Autokapitał, z którym dopełni wszystkich formalności, a przede wszystkim – podpisze umowę pożyczki. Odbierze on również wszystkie niezbędne dokumenty oraz pomoże ustanowić zastaw na pojeździe w urzędzie komunikacji.
 5. Wypłata pieniędzy.

Jakie informacje o pożyczkobiorcy weryfikuje Autokapitał?

Oprócz zdolności kredytowej, Autokapitał sprawdzi również wiarygodność kredytową pożyczkobiorcy. Zalicza się do niej zarówno sumienność i terminowość w spłacie pożyczek, jak i brak zadłużenia. Autokapitał pobierze więc raporty z rejestrów:

Figurowanie na liście dłużników może spowodować odmowę przyznania pożyczki, choć Autokapitał każdy wniosek traktuje indywidualnie.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki w Autokapitał?

Opóźnienia w spłacie choćby jednej raty będą karane. Naturalną konsekwencją tego, że pożyczkobiorca regularnie nie będzie spłacał rat, będzie przejęcie samochodu na własność przez Autokapitał. Nie zawsze jednak wartość samochodu pokryje wszystkie należności, więc pożyczkodawca dalej będzie mógł ich dochodzić. Ma wtedy prawo do:

 • naliczenia kosztów za nieterminowość w wysokości 14% w skali roku;
 • kontaktowania się z pożyczkobiorcą za pomocą monitów i wezwań do zapłaty, jak też telefonicznie lub osobiście za pośrednictwem windykatora terenowego;
 • przekazania należności na rzecz firmy windykacyjnej lub innego podmiotu, który stanie się nowym wierzycielem i zachowa takie same prawa;
 • założenia sprawy w sądzie i przeniesienia kosztów tego postępowania na pożyczkobiorcę;
 • wystąpienia do komornika;
 • wpisania pożyczkobiorcy do rejestru dłużników.

Kontakt z Autokapitał – jak skontaktować się z pożyczkodawcą

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 10 ofert spełniających Twoje kryteria
Zakres kwot

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

15 - 60 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

10 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

10 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Autokapitał logo Dokładna nazwa firmy: PSF Loans Sp. z o.o.
Siedziba firmy: Aleje Jerozolimskie 200, Warszawa
E-mail: biuro@psfl.pl
Telefon kontaktowy: +48 22 777 49 90
NIP: 5223074239
REGON: 365709589
KRS: 643924
Autokapitał strona

O firmie

Autokapitał, czyli wyspecjalizowana marka pożyczkowa firmy PSF Loans Sp. z o.o., jest ofertą skierowaną do bardzo specyficznych klientów, poszukujących finansowania na zakup samochodu lub na dowolny cel pod zastaw samochodu. Dzięki tej formie zabezpieczenia jest odpowiednia dla każdej osoby, która posiada pojazd, a nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej, by otrzymać pożyczkę w banku lub w innej firmie pożyczkowej. Dodatkowo również oferuje spore zaplecze techniczne, które pozostaje do dyspozycji pożyczkobiorcy. To ponad 200 specjalistów w branży motoryzacyjnej i rzeczoznawców dostępnych na terenie całego kraju.

Wszystkie opinie o Autokapitał

Dodaj własną opinię o Autokapitał:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Anonim
  says:

  Nie przyjeżdża windykator jedna osoba tyllko 3 w tym glowa gangu Pawel Zbiciak. Straszy , grozi przekazuje informacje osoba trzecim. Jak go nagralam i zadzwonilem to wypieral sie wszystkiego ma tupet

 • Artur
  says:

  Dobrze ze piszecie o tych złodziejach, u mnie było podobnie, normalnie zachowywali się tylko przy podpisaniu umowy i przy wpłacie 20 % wartości auta, później ta sama sytuacja o której piszecie, czekali tylko na jeden dzień opóźnienia w spłacie raty żeby dzwonić i grozić po czym umowa została atutomatycznie rozwiązana, auto zabrali spod domu i nie rozliczyli się z nadwyżki kwoty jaka została po sprzedaży auta, Nie wypłacili mi 19000 zł i nie odbierają tel, a jak odbiorą to niemiłym tonem każą dzwonić na nr tel których nikt nie odbiera, Ludzie piszcie o tych oszustach i nie bójcie się bo spółka Loans oszukuje tak kolejne osoby, moja sprawe prowadzi juz mecenas który od 9 miesięcy próbuje odzyskać moje pieniądze ktorych mi nie wypłacili, ciekawe jak długo jeszcze będą działać i oszukiwać kolejnych ludzi

 • Devil
  says:

  Nie skorzystałem bo auto miałem całkiem niezłe pod zastaw ale kwota pożyczki jaką mi zaoferowali była po prostu śmieszna.

 • Stach
  says:

  Warunki dość dobre jednak cała procedura moim zdaniem za bardzo się rozwleka. I firma powinna popracować nad tym czasem bo jak ktoś bierze pożyczkę prywatną to przecież na czasie mu zależy.

 • Ajon
  says:

  Firma prywatna, jednak wszystko jest uczciwe no i pożyczka przyznana praktycznie ekspresowo. Warunki nie sa takie jak w banku ale raczej się tego nie spodziewalem.

 • Nims
  says:

  Przejrzysta strona i jak na firmę pożyczkową prywatną, niskie koszta.

 • Osoba pożyczająca
  says:

  W zasadzie jestem zadowolony bo pożyczka udzielona sprawnie. Tylko koszta mogłyby byc ciut mniejsze.

 • Jawnut
  says:

  Nie polecam bo nie mam z firmą dobrych doświadczeń. Moim zdaniem kiepsko. Samo aplikowanie jest stresujące bo trwa długo i w sumie to nie ma się pewności czy dostanie się u nich pożyczkę, ogólnie niby potem przyznali ale jest stres bo przelew nie przychodzi. Bardzo długo się czeka a mi kasa była potrzebna tak więc niepotrzebnie się tam tylko denerwowałem. Mogłem pożyczyc w innej firmie i na pewno byłoby sprawniej. Ogólnie to odradzam.

 • Filipa
  says:

  Jest okej, choć mają dużą górną granicę wieku – jak nie masz skończonych 20 lat, to nie dostaniesz kasy. Gdzie aktualnie większość firm udziela jednak pozyczki od 18 albo od 19 lat. Przez to mój kolega nie mógł wziac pożyczki ale zdolnosć kredytową miał. No coż.Jak sobie ograniczają ilość klientów na swoje życzenie to tylko ich własna sprawa. Ale za to wszystko szybko i sprawnie. Jestem zadowolona i jeśli zależy Wam na szybkich pieniądzach to z powodzeniem możecie złozyć u nich wniosek.

 • Kardamon
  says:

  Dobrze jakby wszystkie pozyczki funkcjonowały w ten sposób bo bardzo szybko i sprawnie.

 • Tommy
  says:

  Polecam firmę. MIła obsługa, Umowa taka jak obiecywali przez telefon. NIe było dodatkowych opłat.

 • Megi
  says:

  Nie polecem tej firmy nikomu, nie miła obsługa!!!!!

 • Stachus
  says:

  Jak dla mnie bardzo dobra oferta i polecam. Pożyczka godna polecenia. Szybka weryfikacja i wypłata gotówki. Wszystko trwało kilka godzin.Od złożenia wniosku do uzyskania pieniędzy na koncie. Przy jakichkolwiek wątpliwościach można skorzystać z kompetentnej pomocy telefonicznej no i przez maila. Ludzie pracujący na infolinii ogarnięci, na maile rownież szybko odpisują.Nie trzeba czekać kilka dni jak to bywa w innych firmach.

 • Ares
  says:

  Spóźniłem się jeden dzień w spłacie. Samochodu mi nie zabrali ale naliczyli mi bardzo wysokie odsetki tak więc to spóźnienie sporo mnie kosztowało 🙁

 • Damian
  says:

  Nie udzielili mi pożyczki i nawet nie podali dobrego wytłumaczenia. Tyle,ze nie mam odpowiedniej zdolnosci kredytowej. A w lendonie dali 🙁 Nie polecam.

 • Super firma
  says:

  Miło
  Szybko
  Bezproblemowo

  Tak więc bardzo polecam!

 • Prawidło
  says:

  Oferta moim zdnaiem spoko. Nawet bardzo spoko. Powiedzmy sobie szczerze -za darmo kasy nam nie pożyczy nikt ale tutaj jest naprawdę ok.

 • Stresik
  says:

  Nie polecam Koszta wysokie, nie wiem kogo chcą tym zachęcić 🙁

 • grzelak
  says:

  Przydaje się przy prowadzeniu dzialalności i kontrahentach, którzy są niewypłacalni. Jedyne co mi sie nie podoba to dużo formalności. Tak dużo nie widziałem z żadnej firmie pożyczkowej.
  Jeśli tych formalności nie zmniejszą to im kariery dużej nie wróżę ;/

 • Albion
  says:

  Mogę polecić ale… lepiej się nie spoźniać nie spłatą, tylko robić to w miarę regularnie, aby nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów za monity.
  Decyzja o przyznaniu pożyczki otrzymałem jeszcze tego samego dnia. Nie ma wymagań poręczenia i dodatkowego zabezpieczenia. Warunek to czysta jak łza historia kredytowa.

 • sebus
  says:

  Równiez potwierdzam,że jest drogo ;/ Moim zdaniem mogliby zmniejszyc te swoje koszta bo na tle konkurencji to cennikiem się nie wyrożniają. No chyba,że na minus. Nie skreślili mnie jednak jak składałem do nich podanie, a wcześniej skłądałem podanie do kilku innych firm, które nie chciały mi udzielić pożyczki bo nie mam dochodów. Oni dali. Tak więc polecam osobom bez opcji wzięcia pożyczki gdzie indziej.

 • muzyczy
  says:

  Koszta są dość wysokie.Oferta mało przejrzysta. Ostatecznie nie zdecydowałem sie na wzięcie u nich pozyczki. Wszystko było w umowie, którą dokładnie doczytałem. jednak były w niej informacje o kosztach o których nie powiedział mi konsultant przez infolinię A sam nie bawię się w takie zagrywki.

Sprawdź ranking

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo