Bank Millennium – opinie i opis oferty

dane banku Dane banku

NazwaBank Millennium SA

Adresul. Stanisława Żaryna 2A , 02-593 Warszawa

KRS0000010186

NIP5260212931

REGON001379728

kody swift Kod SWIFT/BIC i IBAN

SWIFT/BIC BIGBPLPW

IBAN PL + numer konta

infolinia Numery infolinii

Klienci indywidualni

801 331 331

Infolinia czynna 24/7

Zastrzeżenie karty

+48 22 598 41 14

Infolinia czynna 24/7

Bankowość prestige

801 127 000

Infolinia czynna 24/7

Bankowość prywatna

801 115 115

Infolinia czynna 24/7

Biznes i przedsiębiorstwa

801 31 31 31

Infolinia czynna pon-pt 
w godzinach 8:00-18:00

godziny-sesji Godziny sesji

Sesje wychodzące

11:00
15:00
17:30

Sesje przychodzące

12:00
15:20
17:15

Bank Millenium to komercyjny bank, który w swojej ofercie posiada produkty finansowe dla osób w różnym wieku. Duża ilość oddziałów oraz bankomatów sprawia, że oferta dostępna jest dla seniorów, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii przyciąga młodych. Czy jednak warto wiązać swoją finansową przyszłość z Bankiem Millenium? Jakie produkty można znaleźć w jego ofercie? Sprawdźmy.

Bank Millennium to ogólnopolski bank, który „dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce”. Instytucja oferuje swoim klientom wygodny dostęp do usług finansowych, dbając dodatkowo o jakość doświadczeń użytkownika. Co to oznacza? Wsłuchując się w głosy klientów i obserwując ich preferencje, Bank Millennium dostosowuje swoją ofertę oraz wprowadza zmiany do bankowości elektronicznej, tak, aby była ona wygodna dla użytkownika.

Historia Banku Millennium

Historia Banku Millennium sięga 1989 roku, co sprawia, że ta instytucja utożsamiana jest z polskimi przemianami, które rozgrywały się w tamtym czasie. Instytucja rozpoczęła działalność pod marką Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG SA i stała się jedną z pierwszych instytucji z kapitałem prywatnym. Millennium oprócz usług bankowych, stosunkowo wcześnie rozpoczął działalność leasingową, a w 1991 roku wydał w Polsce pierwszą międzynarodową kartę płatniczą VISA dla klientów firmowych. We wczesnych latach działalności, Bank Millennium koncentrował się głównie na współpracy z klientami biznesowymi, a dopiero po czasie, stał się bankiem uniwersalnym, w którym można było założyć konto oszczędnościowe, wziąć kredyt hipoteczny czy gotówkowy.

Nasza Opinia o Millennium

Oferta Banku Millennium jest naprawdę imponująca. Wachlarz produktów finansowych i poza finansowych sprawia, że każdy, niezależnie od wieku czy poziomu zarobków, może znaleźć ofertę idealną dla siebie. Niedługi staż na rynku finansowym działa dodatkowo na korzyść banku. Instytucja zdaje się lepiej rozumieć potrzeby współczesnego użytkownika, dopasowując do niego swoje standardy.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak sposób, w jaki bank wspiera uchodźców zza wschodniej granicy. Jako jeden z pierwszych, Bank Millennium uruchomił infolinię dla klientów posługujących się językiem ukraińskim oraz rosyjskim. Na stronie internetowej banku można także znaleźć informacje o organizowanych zbiórkach, a Fundacja Banku Millennium prowadzi specjalną edycję programu grantowego #sluchaMYwspieraMY – „dla obywateli Ukrainy”. Pracownicy spółek, które tworzą grupę Banku Millennium mogą realizować swoje własne inicjatywy społeczne i pomagać uchodźcom, w swojej lokalnej społeczności.

Oferta dla klientów indywidualnych

Bank Millennium przygotował szeroką propozycję dla klientów indywidualnych, którzy mogą na co dzień korzystać ze swojej bankowości mobilnej i z poziomu aplikacji załatwiać większość bankowych spraw. Instytucja wprowadziła również usługę Finanse 360°, która pozwala na dodanie kont z innych banków do Millenetu i aplikacji mobilnej, dzięki czemu z jednego miejsca możesz wygodnie zarządzać wszystkimi finansami.

Konta osobiste

Bank Millenium oferuje swoim klientom możliwość założenia konta osobistego Millennium 360°, które jest całkowicie darmowe. Nic nie zapłacisz też za wypłatę gotówki, płatności zbliżeniowe BLIK czy kartę do konta, pod warunkiem że w ciągu miesiąca wykonasz minimum 5 transakcji kartą lub BLIK-iem. Użytkownicy rachunku mogą liczyć również na zwroty za zakupy w blisko 800 sklepach internetowych. Wystarczy, że podczas płatności skorzystasz z aplikacji mobilnej lub Millnetu, a określony procent wydatków wróci na Twój rachunek.

Konto osobiste w Millennium Banku mogą założyć również osoby młode, w wieku od 18 do 26 lat, korzystając ze specjalnie przygotowanej oferty. Dla niepełnoletnich użytkowników przygotowano propozycję Konto 360° Junior, które rozwija się razem z maluchem. Dziecko od 7 roku życia może zyskać dostęp do swoich oszczędności i wykorzystywać je zgodnie z nałożonym przez rodzica limitem. Nastolatek po 13 roku życia zyska dostęp do nowych funkcjonalności w tym możliwości zakupu biletu komunikacji miejskiej czy doładowania telefonu.

W ofercie banku znalazło się również konto osobiste wielowalutowe, które umożliwia płacenie za zakupy w zagranicznych sklepach czy też spłatę kredytów w obcej walucie bez kosztów przewalutowania. Rachunek możesz prowadzić w czterech walutach: EUR, USD, GBP i CHF.

Konta oszczędnościowe

W Banku Millenium warto też założyć konto oszczędnościowe Profit, które umożliwia stały dostęp do zgromadzonych środków, a to oznacza, że możesz wpłacać i wypłacać pieniądze, kiedy chcesz. Oprocentowanie wynosi 6% w skali roku dla nowych środków. Prowadzenie rachunku oszczędnościowego jest darmowe, podobnie jak pierwsze polecenie przelewu wewnętrznego w danym miesiącu kalendarzowym.

Bank posiada również w swojej ofercie konto oszczędnościowe walutowe, które może być prowadzone jedynie w dwóch walutach: EUR i USD. Posiadacze rachunku mogą bezpiecznie przechowywać i pomnażać swoje oszczędności nic nie płacąc za prowadzenie konta. Oprocentowanie rachunku jest zmienne i wynosi jedynie 0,01% w skali roku.

Inwestycje

Inwestycje oraz oszczędności to temat, który mocno się przenikają. W Millenium Banku możesz skorzystać z jednego z trzech gotowych planów inwestycyjnych, w zależności od tego, jak wysokie ryzyko jesteś w stanie podjąć. Bank umożliwia swoim klientom skorzystanie również z usługi doradztwa inwestycyjnego lub założenia Indywidualnego Konta Emerytalnego Oszczędnościowego lub Inwestycyjnego.

Lokaty

Klient indywidualny Banku Millennium oprócz pomnażania środków na rachunkach oszczędnościowych może skorzystać również z oferty lokat terminowych lub strukturyzowanych ze 100% ochroną kapitału. Lokata terminowa pozwala wypracować zysk w skali roku sięgającego do 6,50% przez 12 miesięcy, a strukturyzowana nawet do 19,99% w skali roku, po spełnieniu dodatkowych warunków.

Pożyczki i kredyty

Kredyty gotówkowe udzielane przez Bank Millenium mogą być wykorzystywane na dowolny cel np. na remont czy wymarzone wakacje. Kredytodawca udziela finansowań na kwotę do 40 tys. złotych, bez prowizji przy RRSO wynoszącym 9,37%. W ofercie Banku Millenium znalazła się również oferta pożyczki dla pracowników branży finansowej i ubezpieczeniowej oraz pożyczka konsolidacyjna na spłatę zobowiązań zaciągniętych w innym banku. Jeśli chcesz porównać warunki pożyczek w Millennium z ofertami innych kredytodawców, to skorzystaj z porównywarki lub sprawdź nasz aktualny ranking kredytowy.

Karty kredytowe i limity

W ramach oferty pożyczkowej klient Banku Millenium ma do wyboru również karty kredytowe czy limity w koncie osobistym. Bank nie nalicza opłat za prowadzenie tzw. kredytówek (po spełnieniu dodatkowych warunków), a użytkownicy karty Millennium Visa czy Mastercard Gold mogą w ramach oferty kredytowej korzystać z dodatkowych produktów poza finansowych takich jak: dostęp do pomocy specjalistów (elektryka czy hydraulika) oraz Concierge.

Limit na koncie osobistym przyznawany jest indywidualnie i zależy od zdolności kredytowej klienta, jednak w każdym przypadku bank daje 7 dni bezodsetkowych przypadających na każdy miesiąc rozliczeniowy.

Ubezpieczenia

Z pomocą Banku Millenium możesz wykupić dowolne ubezpieczenie:

 • OC/AC z możliwością rozłożenia składki na 12 rat bez dodatkowych opłat,
 • turystyczne, pokrywające koszty leczenia do 800 tys. złotych,
 • „Pakiet Bardzo Pomocny” obejmujący aż 7 interwencji rocznie (w tym pomoc medyczna, korepetycje dla dzieci, usługę hydraulika czy elektryka),
 • okołokredytowe:
  • do kredytu hipotecznego,
  • „Bezpieczna Pożyczka”,
  • do karty kredytowej i karty debetowej.

Oferta Millennium Bankowość Prywatna

Millennium Bank oprócz oferty produktów finansowych i poza finansowych skierowanych do osób indywidualnych przygotował również propozycję skierowaną do najbardziej wymagających klientów, których aktywa zgromadzone w Banku Millennium przekraczają 1 mln złotych. Ta grupa odbiorców może korzystać z usług prywatnego doradcy, deponować środki na indywidualnie zaprojektowanych rachunkach oraz pomnażać oszczędności na wybranych funduszach inwestycyjnych.

Oferta Millenium dla firm

Współpraca z klientami biznesowymi to trzon istnienia Banku Millenium. Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie w prowadzeniu biznesu i skorzystać z oferty kredytowej, leasingowej, faktoringowej czy nawet… zamówić za pośrednictwem banku terminale płatnicze. Millenium Bank przygotował również ofertę konta firmowego z benefitami. Klienci przez określony czas otrzymują zwrot 5% płaconej składki ZUS czy wydatków ponoszonych na paliwo.

Aplikacja Millennium

Aplikacja mobilna Banku Millennium umożliwia wygodne załatwienie większości spraw takich jak:

 • zapłacenie w sklepie za zakupy, gdy zapomnisz wziąć ze sobą portfela,
 • wykonane przelewu bez znajomości numeru konta odbiorcy (wystarczy Ci numer telefonu),
 • sprawdzenie historii transakcji dziecka,
 • skorzystanie z oferty pozostałych produktów finansowych (za pomocą kilku kliknięć),
 • doładowanie telefonu,
 • zakup biletu parkingowego czy komunikacji miejskiej,
 • tymczasowe zablokowanie karty.

Appka banku działa zarówno na telefonach z oprogramowaniem Android, jak i iOS, dzięki czemu może być zainstalowana na dowolnym smartfonie, który ma dostęp do internetu. Klienci chwalą bankowość mobilną Millennium uważając ją za jedną z najbardziej intuicyjnych aplikacji mobilnych

Bank Millennium kontakt

 • adres do korespondencji: Bank Millennium SA ul. Stanisława Żaryna 2A, Warszawa 02-593,
 • numer telefonu: 801 331 331 lub 22 598 40 40,
 • mail: kontakt@bankmillennium.pl

Dlaczego warto wybrać Bank Millennium

To, co sprawia, że Bank Millenium cieszy się ogromną popularnością, pomimo stosunkowo niewielkiego stażu na rynku finansowym to szeroka oferta dopasowana do potrzeb każdego klienta. Bank zadbał o to, aby korzystanie z jego produktów było naprawdę proste, dlatego stworzył intuicyjną aplikację mobilną ułatwiającą codzienne bankowanie, w tym monitorowanie salda rachunku z innego banku. Na specjalną uwagę zasługuje również oferta produktów poza finansowych, która pozwala załatwić klientowi banku wszystkie sprawy w jednym miejscu. Jak w każdym przypadku, przed założeniem konta czy podpisaniem umowy kredytowej warto dokładnie sprawdzić wysokość naliczonych opłat oraz kosztów, które poniesiesz, gdy tylko nie spełnisz wszystkich wymaganych warunków.

4.1/5 - (15 votes)