Bocian Pożyczki – Opinie Klientów

Ocena klientów: 3.6
Ilość ocen: 877

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Pierwsza pożyczka gratis

Nie

Okres spłaty

35 - 44 tygodni

Czas wypłaty

natychmiast
? wypłata w domu klienta, natychmiast po podpisaniu umowy gotówka/karta przedpłacona

Maks. pierwsza pożyczka

500 - 1 500 zł

CO CHWALĄ KLIENCI

obsługa domowa
od 18 lat
bez konta w banku
WEŹ POŻYCZKĘ

WARUNKI POŻYCZKI

Metoda wypłaty

Karta przedpłacona/gotówka

Sposób weryfikacji

telefonicznie

Oprocentowanie

18,50 %

RRSO

76,25 %

Prowizja

15,49%

WYMAGANIA FIRMY

Zaświadczenie o zarobkach

Tak

Status osoby fizycznej

Tak

Wiek pożyczkobiorcy

18 - 74 lat

Wymagane konto bankowe

Nie

JAKIE BAZY SĄ SPRAWDZANE

EUCB

NIE

PWIP

NIE

CRIF

NIE

KBIK

NIE

CCC

NIE

Get Score

NIE

KBIG

NIE

Credit check

NIE

ERIF

NIE

KRD

NIE

ZBP

NIE

BIK

NIE

NIK

NIE

Bocian Pożyczki – historia firmy

Marka Bocian Pożyczki należy do mało znanej firmy Everest Finanse S.A., która ma siedzibę w Poznaniu. Firma ta działa na rynku pożyczkowym w Polsce od 2000 roku. Świadczy ona usługi w zakresie udzielania pożyczek pieniężnych w domu klienta. Bocian Pożyczki udziela pożyczek na raty, z możliwością spłaty w tygodniowych odstępach. W jego ofercie znajdziemy również pożyczki dla firm oraz rolników.

Jak wziąć pożyczkę w Bocian Pożyczki?

Proces zaciągnięcia pożyczki w Bocian Pożyczki różni się od standardowych pożyczek online w innych firmach pożyczkowych. Przebiega on w kilku prostych krokach:

 • Kontakt z pożyczkodawcą. Aby otrzymać pożyczkę w Bocian Pożyczki, należy w pierwszej kolejności zostawić swój numer na stronie pożyczkodawcy. W niedługim czasie oddzwoni konsultant infolinii, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00, w soboty od 9:00 do 20:00 oraz w niedzielę od 9:00 do 18:00. Konsultant będzie dzwonił z numeru telefonu 600 100 100.
 • Złożenie wniosku. Wniosek możesz złożyć podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem infolinii. W tym celu będziesz potrzebował dowodu osobistego oraz informację o wysokości uzyskanych dochodów.
 • Przyznanie pożyczki. Jeżeli decyzja o przyznaniu pożyczki jest pozytywna, Doradca Klienta zadzwoni do Ciebie i ustali termin spotkania.
 • Weryfikacja tożsamości i podpisanie umowy. W celu zweryfikowania tożsamości pożyczkobiorcy Doradca Klienta poprosi o jego aktualny dowód osobisty na spotkaniu. Po sprawdzeniu danych zostanie podpisana umowa o pożyczkę.
 • Wypłata pieniędzy. Doradca Klienta przekaże kartę bankomatową VISA m-Bank, na której została przelana kwota pożyczki, bezzwłocznie po podpisaniu umowy przez klienta.

Wymagania do otrzymania finansowania

Aby otrzymać pożyczkę w Bocian Pożyczki, należy spełniać następujące warunki:

 • mieć ukończone 18 lat, ale nie więcej niż 74 lat;
 • posiadać stały adres zameldowania;
 • posiadać ważny i niezniszczony dowód osobisty;
 • mieć stałe źródło dochodu, np.: pensja, renta, emerytura;
 • dochody powinny być potwierdzone zaświadczeniem (umowa o pracę) lub decyzją o przyznaniu renty lub emerytury;
 • posiadać numer telefonu oraz adres e-mail.

Doradca Klienta będzie również wymagał od pożyczkobiorcy okazania tytułu własności lokalu (umowa najmu, imienny rachunek za media wystawiony na adres zamieszkania lub korespondencja, która jest kierowana na jego adres zamieszkania).

Jakie bazy dłużników są sprawdzane?

Po złożeniu wniosku o pożyczkę, Bocian Pożyczki może sprawdzić, czy klient figuruje w następujących rejestrach:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;
 • BIG InfoMonitor;
 • Rejestr Dłużników ERIF.

Warto zaznaczyć, ze Bocian Pożyczki indywidualnie weryfikuje wniosek każdego klienta. Dlatego też wpisy w powyższych bazach nie będą miały większego wpływu na decyzję o udzielenie pożyczki. Pożyczkodawca w szczególności zwraca uwagę na obecną sytuację finansową pożyczkobiorcy.

Stacjonarne pożyczki od Bociana

Osoby, które preferują zaciągnięcie chwilówki w punkcie stacjonarnym z pewnością ucieszy fakt, że firma posiada oddziały w większych miastach zachodniej Polski. W ten tradycyjny sposób można ubiegać się np. o pożyczki Koszalin czy pożyczki Kalisz.

Kiedy dostanę pieniądze w Bocian Pożyczki?

Czas otrzymania pożyczki w Bocian Pożyczki zależy od tego, w jakim czasie pożyczkobiorca umówi się z Doradcą Klienta na spotkanie, na którym zostaną dokonane wszystkie formalności łącznie z przekazaniem pieniędzy. Firma pożyczkowa dokłada wszelkich starań, aby pieniądze do klienta zostały dostarczone w czasie od 24 do 48 godzin. Pożyczkę otrzymasz natychmiast po podpisaniu umowy na spotkaniu z Doradcą w Twoim domu.W Bocian Pożyczki klient dostaje kartę bankomatową VISA m-Bank, na której znajdują się pieniądze. Za jej pomocą możesz wypłacić środki w bankomacie lub dokonać płatności w sklepie – jeśli zatem potrzebujesz gotówki, może być to utrudnieniem. Ponadto, pamiętaj, że wypłata środków może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Pożyczka na raty w Bocian Pożyczki

Bocian Pożyczki oferuje pożyczki na raty z usługą terenowej jej obsługi za pośrednictwem Doradcy Klienta. Niestety, firma ta nie ma w swojej ofercie chwilówek za darmo. Pożyczkobiorca może zaciągnąć zobowiązanie w wysokości od 500 zł do 3 000 zł. Jego maksymalna kwota jest uzależniona od obecnej sytuacji finansowej klienta. Termin spłaty wynosi 25 tygodni. Pożyczkę należy spłacać w cotygodniowych ratach, które odbiera pracownik firmy pożyczkowej w określonym dniu i godzinie.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Bocian Pożyczki?

W razie problemów ze spłatą pożyczki, pożyczkobiorca powinien bezzwłocznie skontaktować z Doradcą Klienta. Jeżeli zobowiązanie nie zostanie uregulowane, Bocian Pożyczki będzie miała prawo podjąć następujące kroki:

 • naliczenie odsetek za zwłokę (14% w skali roku) od pierwszego dnia po przeterminowaniu się pożyczki;
 • wysyłanie monitów;
 • rozpoczęcie windykacji terenowej;
 • sprzedanie długu firmie windykacyjnej;
 • skierowanie sprawy do sądu i obciążenie pożyczkobiorcy kosztami postępowania;
 • egzekucja komornicza;
 • wpis do rejestrów BIG oraz BIK.

Kontakt z Bocian Pożyczki – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Z Bocian Pożyczki można się skontaktować na cztery sposoby. Osoby, które preferują kontakt telefoniczny, mogą zadzwonić na infolinię od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00, w soboty od 9:00 do 20:00 oraz w niedzielę od 9:00 do 18:00, na numer telefonu: 600 100 100.Można również zamówić kontakt wysyłając SMS o treści „Kontakt” na numer: 7057 lub napisać wiadomość poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty pożyczki, reklamacji oraz wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych, możesz wysłać wiadomość przy pomocy tego formularza.

Istnieje możliwość wysłania wiadomości na adres e-mail: biuro@bocianpozyczki.pl.

Dokładna nazwaEverest Finanse Sp. Z O.O. Sp. K.
Siedziba firmyul. Stary Rynek 88, Poznań
E-mailbiuro@bocianpozyczki.pl
WWWwww.bocianpozyczki.pl
Telefon kontaktowy600 100 100
Godziny pracy Pn.-Pt.07:30-21:00
Godziny pracy Sb.-Nd.Nie pracuje
NIP783-17-22-320
REGON360730596
KRS541824
Bocian Pożyczki mapa dojazdu
3.6/5 - 877 liczba głosów
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:

 • p
  pablo
  29.08.2018, 17:46

  Kategorycznie odmawiam brania pożyczek u Bociana z oddziałem w Bydgoszczy. Zacznijmy od tego że mamy w Polsce równouprawnienie to dlaczego osoba pełnosprawna ma większe przywileje niż osoba niepełnosprawna według Bociana ? Przyszły mąż mojej siostry chciał wziąć 800 zł z Bociana a bardzo "miła" pani powiedziała że nie może przyznać mu pożyczki bo ma niedowład wzroku i nie jest w stanie podpisać umowy, gdyż nie jest w stanie jej przeczytać, dodajmy że to chamsko powiedziała. I NIE POLECAM brania pożyczek z tej "firmy" jeśli tak to mogę nazwać.

 • O
  Oszukana
  16.09.2018, 21:57

  Nie polecam firmy Bocian nie miła obsługa i wgl nie dość że wysoki procent to jeszcze jakieś ale maja, odradzam każdemu na prawdę to jest masakra niby że się nie spłaca a to nie prawda już 5mscy nikt nie przyjeżdża po spłatę a jak się dzwoni to nikt nie odbiera aż w końcu zadzwoniła pewna pani że dług przejął komornik przez brak wpłat

 • L
  Lolka
  22.10.2018, 14:07

  Nie polecam . A nawet nie wzięłam pożyczki ! Dzwoniłam raz , wniosek złożony czekać . Czekam , mija 24 h . Dzwonię że nikt nie dzwonił . Dobra problemy techniczne , wyślemy jeszcze raz i czekać. Czekam kolejne 24h. Dzwonię trzeci raz wyjaśniam sytuację , Pani twierdzi że zapyta przełożonych . Minęły 3 dni od trzeciego telefonu i cisza. Jak im tak zależy na klientach to ja dziękuję .

 • P
  Przybyłem
  13.11.2018, 10:20

  Ci ci narzekają po prostu nie płacą na czas.Do banku nie ida bo są umoczeni.Biorąc pożyczkę wiedzą ile mają oddać.Ale myślą jakoś to będzie.Czyli bylejakość.Też kiedyś miałem taką pożyczkę.Szkoda tylko ze zatrudniane sa osoby byle jakie.Niewdzieczna praca rozumiem.Małopolskie p.Małgorzata taka przedstawicielka to wstyd dla firmy.Może jeszcze kiedyś skorzystam jak będzie lepsza obsługa.

 • K
  Klient
  14.11.2018, 15:13

  Nie polecam. Spłacając całość przed upłynięciem umowy o ponad rok zwrot bardzo mały i nieopłacalny. Na zwrot trzeba się jeszcze upomnieć na infolinii, obsługa nie miła, kierownictwo telefonu nie odbiera, to samo doradca, zero odezwu. Nieuczciwa firma wobec ludzi. Lepiej poszukać innej pożyczki niż u bociana.

 • K
  Katarzyna
  20.11.2018, 19:56

  Sądziłam, że to poważni ludzie. 24 godziny złudzeń. Nie mogę przecież podać danych ludzi, którzy wyświadczają mi przysługę zatrudniając od czasu do czasu. Na infolinii żadnego sprawdzania - na żywo - standardowa umowa. Nie twierdzę, że mają naginać prawo. Niech tylko od razu, na infolinii odmówią. Niestety nie polecam!

 • H
  Hanibal
  20.11.2018, 20:28

  Witam. Nie polecam. Włocławek to okropieństwo. Pani nęka telefonami od rana do wieczora. Ok wziąłem i staram się w terminie płacić, ale po co te ciągłe telefony. Uważajcie

 • K
  Klient
  22.11.2018, 11:56

  Za wcześniejszą spłatę oddają grosze. Przy zamknięciu pożyczki i wpłaceniu ponad 7000 zł oddają 300 zł. A w PROFI CREDIT gdy zostaje Ci do spłacenia 7000 zł dostaniesz 3500 zł jest różnica???

 • L
  Lucy
  02.12.2018, 11:18

  Uważajcie. Okropieństwo. Pani z Włocławka nęka telefonami nawet w niedzielę chociaż umówiony jest termin spłaty. Uważajcie i nie dajcie się wkręcić.

 • O
  Oszukana
  12.12.2018, 19:18

  Konsultant z infolini mowil ze sa pozyczki miesieczne. Czyli za miesiac oddaje rate. Po rozmowie z doradca okazalo sie ze raty tylko tygodniowe z czego zrezygnowalam. Po tym wieksze procenty wprowadzono mnie w błąd po pierwszej rozmowie. Firma nie jest wiarygodna.

 • Z
  Załamana
  14.12.2018, 20:13

  Odradzam wam pracę w Bocian Pożyczki jako doradca klienta.Pracowałam u nich ok 8 miesięcy. Tyralam jak wół chora nie chora kierownik i szef naciskał mnie na zbiórkę aby było trasowanie.Jak brakowało kierownikowi do premii to dzwonił i prosił mnie o zaangażowanie a dziś zostałam zawieszona w obowiązkach doradcy i oskarżona o defraudacje.Przykre to jest dla mnie i naprawdę znienawidzilam tą firmę. Nie polecam pracy w Bocian Pożyczki.

 • N
  Nowy
  20.12.2018, 11:23

  Witam. Nie polecam bociana - po podpisaniu umowy chcemy podjąć pieniądze z karty w bankomacie, bankomat nie wypłacił pieniędzy, jak złożono reklamację nie wypłacenia to bocian nie uznał reklamacji. Domagają się spłat a pieniędzy z ich strony do dnia dzisiejszego nie ma, a kierowniczka unika kontaktu...

 • W
  Wkurzony
  20.12.2018, 18:23

  Nie polecam. Moja mama wzięła pożyczkę i umówiła się z przedstawicielem, który jest na zastępstwie - nie przyszedł do końca tygodnia i teraz grozi policją ze moja mama niby wyłudziła kasę i tylko dlatego że nie przyszedł do końca tygodnia i ze nie odbiera telefonu

 • M
  Marta
  21.12.2018, 08:31

  Nie polecam. Drogo, pożyczasz 1000 zł, do ręki otrzymujesz tylko około 700 zł. Doradca na terenie województwa lubuskiego - bardzo nie miła kobieta. Opryskliwa, bez poszanowania klienta. Wiele razy próbowała zastraszyć moją znajomą. Sprawa niestety trafi na policję. Mieliśmy pożyczkę w innej firmie, byliśmy traktowani jak ludzie.

 • N
  NIE POLECAM!!!
  04.01.2019, 09:18

  Nie polecam!!!!! jak macie mozliwosc to wybierzecie inna firme, kazda inna jest lepsza a bralem juz w wielu..

 • n
  nie polecam
  04.01.2019, 09:22

  Za wcześniejszą spłatę oddają grosze. Przy zamknięciu pożyczki i wpłaceniu 3000 zł oddają 100 zł.. masakra

 • N
  Nie Polecam
  04.01.2019, 13:59

  Nie Polecam tej firmy. Oddajesz 3x razy więcej. Jak masz ratę 120 zł A płacisz po 100 zł zaczynają straszyć sądem

 • m
  mic
  07.01.2019, 22:19

  Czekam na zwrot zaplaconej pozyczki 12 listopada 2018 kierowniczka nie odbiera telefonu, pracownik niby na zwolnieniu lekarskim. Jeden wielki bałagan w tym bocianie mają.

 • U
  Ulika
  08.01.2019, 09:56

  Ja również nie polecam. Narzeczony brał pożyczkę w piątek jednego dnia i pan mówi że musi zapłacić pierwsza rate w poniedziałek bo jest świeża pożyczka dodam również że pan z firmy bocian obiecywał nam raty miesięczne ! A wyszły raty tygodniowe a gdy chłopak dzwonił że dlaczego ma płacić co tydzień skoro się umawiali na miesięczne spłaty a on do niego jeśli pan coś nie pasuje możemy rozwiązać umowę i spotkać się w sądzie ... I tyle w temacie ... Nie polecam

 • Z
  ZWROT
  02.02.2019, 13:39

  Nie polecam tej firmy jedne wielkie oszustwo. Wziąłem pożyczkę a po tygodniu dostałem trochę pieniędzy więc odstąpiłem od umowy ale zwrotu wpłaconych rat nie mam do dzisiaj bo oczywiście procedury i tak dalej a jak spłacić to od razu zarządali kasy. Przysłali pismo że reklamacja uwzględniona ale kasy do dzisiaj nie ma i tyle. Doradca lub kierowniczka wcale nie odpisują i nie odbierają.

 • M
  MariaG.
  23.02.2019, 22:08

  Dla mnie ok, nie rozumiem tych negatywnych opinii - jest umowa a Bocian jej dotrzymuje. Wiem bo korzystałam.

 • t
  typał
  30.03.2019, 10:32

  Nie wiem o co chodzi... mówią co innego w telewizji a co innego jak rozmawiamy...

 • M
  Monka
  04.08.2019, 17:11

  Nie wiem czemu takie negatywne opinie mąż wziął bociana i płaci co miesiąc. Fakt spłaca równo w terminie nie ma problemu zawsze jak wypada w niedzielę dzień spłaty pani pisze SMS że będzie w poniedziałek nigdy nie było problemu

 • B
  Brunetka
  30.12.2019, 20:59

  Nie polecam firmy. Bardzo nieprzyjemna kierowniczka K i doradczyni M. Obie zastraszaja klientów.

 • K
  Klientka
  05.01.2020, 18:09

  Nie polecam tej firmy. Bardzo niemila obsluga w Gdynii. Kierownik K systematycznie straszy klientów. Nie probujcie dyskutowac z ta kobieta...Jesli chodzi o doradcę pania M również to samo. Wybierzcie inna uczciwsza firmę. Każdemu moze zdarzyc się zaleglosc. W zadnej firmie, nie spotkalam się z taka beznadziejna obsluga.

 • L
  Luli
  25.04.2020, 04:49

  Nie polecam

 • A
  Aga
  23.05.2020, 11:03

  Fakt, odsetki są ogromne. Przez problemy w życiu, choć spłaciłam już wszystkie swoje długi to i tak w bazach dalej figuruję. Do tego brak zameldowania. Który bank da mi pożyczkę na normalnych warunkach, żaden. Czyli to są pożyczki dla takich jak ja. Nie narzekam na Bociana, płacę regularnie i jest ok. Raty tygodniowe ale płacę raz na miesiąc 4 raty na raz

 • W
  Weronika
  20.08.2023, 18:53

  Zostałam oszukana przez firmę Bocian Pożyczki. Przed podpisaniem umowy zapytałam o koszty pożyczki, o oprocentowanie, wysokość rat ilość rat itd.. Doradca zapewniał mnie że nie ma ukrytych kosztów. A jak się później okazało to do umowy mam dopisaną kartę przedpłaconą, której nie dostałam. Umowy na tablecie nie mogłam niby zobaczyć bo pani doradcy tablet rzekomo się rozładowywał i trzebabyło szybko podpisywać a umowę miałam mieć w teczce klienta. Jak zajrzałam do teczki klienta po tygodniu to zamarłam.. Pożyczka niby została mi wypłacona w dwojaki sposób. Część pieniędzy według umowy została mi wypłacona w gotówce a druga część została przelana na kartę przedpłaconą, którą niby dostałam w dniu podpisania umowy. Dzwoniąc na infolinię dowiedziałam się że wyraziłam zgodę aby bocian opłacił mi drogie ubezpieczenia z tej karty. Napisałam reklamację do Bocian pożyczki, oczywiście nie uwzględnili mi jej. Z doradcą nie mogłam dojść do porozumienia. Przeglądałam więc umowę kilka razy i okazało się że nie mam dokumentów na których podpisuję zgodę do pobrania pieniędzy z karty na opłatę ubespieczeń. Zadzwoniłam na infolinię i wręcz się już z nimi kłuciłam. Wkońcu przysłali mi kilka brakujących kartek w mojej umowie. Ja sprawę zgłosiłam do UOKiK oraz do Ziobry. Oni celowo oszukują klientów. Więc bardzo Was kochani proszę zgłaszajcie swoje lipne umowy zawierane z firmą Bocian Pożyczki. Razem szybciej zapobiegniemy dalszemu oszukiwaniu biednych ludzi. Ja na tą chwilę nie płacę. Jeśli ktoś z Warki chce wziąć pożyczkę w Bocianie to nie polecam. Wyjątkowo fałszywa doradczyni.

 • M
  Mariola
  22.01.2024, 12:19

  Bocian jeszcze gorszy niż provident .! Płaciłam na czas co do grosza,wystarczyło ze raz nie miałam a pani straszyła mnie najazdami kierownkia oznakowanym samochodem do pracy...smiech na sali. Potem zeby spłacać szybciej bo nie po drodze jej wykrecac...bardzo nie polecam brac,okolice włocławka

 • A
  Anonim
  08.04.2024, 12:25

  Jest firmą lichwiarską spisują umowy nie sprawdzają czy osoba pracuje.czy nie Druk.umowy bez pieczątki firmy Płacąc ratę pokwitowanie na druku i nie jest potwierdzone pieczątka lecz podpisem to jest zwykle niedbalstwo i oszustwo.