Cardina: Opinie klientów

Średni

Cardina
Cardina
Ocena: 3.43
(ilość ocen: 108)
Ocena 5
Ocena 4
35
Ocena 3
31
Ocena 2
18
Ocena 1
4

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

 • M
  Macik

  Niemiła obsługa klienta. Jak im się coś nie podoba to ani dzień dobry ani do widzenia. Ale może po prostu tak trafiłem.

Pożyczki i chwilówki Cardina - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: do 3000 zł
 • okres: do 30 dni

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIG, KRD
 • ERIF, KBIG

W których bankach ma konta?

 • brak informacji

Pierwsza pożyczka – karta kredytowa od Cardina

Cardina to odnawialny limit kredytowy, który jest możliwy do wykorzystania na terenie całego świata. Firma przyznaje swoim klientom limity w wysokości od 600 do 5000 złotych miesięcznie. Oczywiście jego wysokość zależy o zdolności kredytowej wnioskującego, ale w każdej chwili istnieje możliwość jego zwiększenia, jeżeli tylko spełni się wymagane warunki. Z karty można korzystać w każdy możliwy sposób: do transakcji bezgotówkowych, również zbliżeniowych, lub do wypłaty gotówki z bankomatu.

Niezależnie od wysokości, limit na karcie kredytowej przyznawany jest na okres 12 miesięcy. Jeżeli tylko użytkownik karty regularnie ją spłaca (przynajmniej w minimalnym, ustalonym przez Cardina zakresie 15% ogólnej kwoty zadłużenia), okres ten zostaje przedłużany automatycznie na kolejne 12 miesięcy. Data ważności przyznanej karty wynosi zwykle 2 lub 3 lata, ale nie oznacza to, że jest to maksymalny czas kredytowania – w takim przypadku zostanie po prostu wydana nowa karta. Jeżeli tylko będziemy ją terminowo spłacać, możemy korzystać z karty kilka lat.

Dobrą wiadomością dla klientów jest to, że ponoszą oni koszty tylko wtedy, gdy rzeczywiście korzystają z karty. Nie muszą ponosić odpowiedzialności za cały przyznany limit. Dodatkowo, jeśli tylko spłacą swoje zadłużenie, dalej mogą korzystać z pełnego limitu. Miesięcznie jednak trzeba spłacać przynajmniej minimum, które w zależności od kwoty może wynosić od kilku do kilkunastu złotych za dzień. Przykładowo, dla kwoty 1000 złotych, koszt dzienny będzie wynosił 4,95 złotych. Jeśli nie uda nam się spłacić zadłużenia w krótkim czasie, po miesiącu trzeba będzie oddać przynajmniej 172,28 złotych – niekoniecznie trzeba spłacać całość od razu.

Dla kogo jest oferta od Cardina?

Oferta karty kredytowej od Cardina skierowana jest dla osób, które są w stanie spełnić następujące warunki:

 • mieć przynajmniej 20 i nie więcej niż 75 lat;
 • być polski obywatelem i posiadać dowód osobisty;
 • być konsumentem i mieć pełną zdolność do czynności prawnych;
 • mieć regularne źródło dochodów;
 • nie figurować w żadnym rejestrze dłużników;
 • nie mieć żadnych zobowiązań wobec Cardina – nie można posiadać dwóch kart w tym samym czasie;
 • nie być osobą zajmującą eksponowane stanowisko polityczne ani rodziną takiej osoby;
 • posiadać telefon komórkowy i adres e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze w Cardina?

Otrzymanie pieniędzy na karcie Kredytowej w Cardina zależy od kilku czynników i może być różnorodny, w zależności od wybranego sposobu wypłaty limitu kredytowego. Przede wszystkim klient musi poczekać na to, aż otrzyma kartkę kredytową wraz z numerem PIN. Zostanie ona wysłana przesyłką pocztową – może to zająć nawet kilka dni. Dla osób potrzebujących gotówki szybciej istnieje możliwość wybrania opcji przelania do 80% wartości przyznanego limitu bezpośrednio na konto bankowe. Dzięki temu możemy otrzymać pieniądze na konto już następnego dnia roboczego – Cardina wysyła środki niemalże natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, a pozostały czas otrzymania pieniędzy zależy od harmonogramu sesji bankowych. Jeśli mamy konto w tym samym banku, pieniądze znajdą się na naszym koncie już po kilku minutach.

Same formalności związane z uzyskaniem karty kredytowej nie powinny zająć więcej niż kilkanaście minut. Wniosek jest równie prosty i nieskomplikowany, jak w przypadku znanych już pożyczek online. W podobny sposób podpisanie umowy następuje automatycznie po dokonaniu przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza. Jedynie ta czynność może zająć odrobinę więcej czasu, gdyż ponownie będzie ona zależeć od godzin księgowania banku. Jeśli jednak zależy nam na czasie, Cardina umożliwia skorzystanie z platformy do ekspresowych przelewów Blue Media, dzięki czemu opłata weryfikacyjne zostanie zaksięgowana błyskawicznie. Wtedy jednak wyniesie ona 1 złoty.

Jak wziąć kartę kredytową w Cardina?

Pomimo tego, że karta kredytowa w Cardina jest bardziej skomplikowanym produktem niż standardowa pożyczka online, procedura jej uzyskania wygląda bardzo podobnie. Na cały proces składają się:

 • Wybór limitu kredytowego na stronie głównej. Limit kredytowy można ustalić w dokładnie taki sam sposób jak w przypadku pożyczki online – za pomocą suwaka na kalkulatorze. Nie wybiera się okresu spłaty, gdyż ten jest w każdym przypadku taki sam i wynosi zawsze minimum 12 miesięcy. Warto jednak zapoznać się z kosztami związanymi nie tylko z całym limitem, ale też z poszczególnymi kwotami, które planujemy wykorzystać. Najważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest minimalna kwota, którą bezwzględnie trzeba spłacać co miesiąc. Po wybraniu pożądanych ustawień można przejść bezpośrednio do wniosku za pomocą przycisku „złóż wniosek”.
 • Wypełnienie wniosku. Wniosek oraz formularz rejestracyjny, dzięki któremu założymy konto klienta w serwisie (możemy w nim spłacać stan spłat) jest połączony i podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich to dane podstawowe wnioskodawcy: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu komórkowego oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych. Druga część to informacje dodatkowe: dane adresowe oraz dane dotyczące zdolności kredytowej (zatrudnienie, wysokość dochodów oraz miesięcznych wydatków).
 • Przyznanie karty. Wniosek powinien zostać rozpatrzony niezwłocznie, w ciągu kilku lub maksymalnie kilkunastu minut. Oczywiście będzie to możliwe tylko wtedy, jeżeli wniosek złożymy w godzinach pracy firmy, czyli od poniedziałku do piątku od 7:00 do 22:00, a także w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00.
 • Weryfikacja tożsamości. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego następuje już po przyznaniu limitu kredytowego i jest wyrazem akceptacji ostatecznej oferty przedstawionej przez Cardina. Jest też sposobem podpisania umowy o kartę kredytową.
 • Otrzymanie karty. Kartę powinniśmy otrzymać maksymalnie po kilku dniach od jej przyznania.
 • Aktywacja karty. Przysłana karta może zostać aktywowana za pomocą infolinii firmy, czynnej przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. W trakcie aktywacji konieczne będzie podanie szczegółów z dowodu osobistego oraz z samej karty.

Jakie informacje weryfikuje Cardina?

Jedną ze zgód, które należy wyrazić we wniosku o wydanie karty, jest zgoda na przekazywanie wszystkich informacji do Biur Informacji Gospodarczej. Nie jest sprecyzowane, jakie są to biura, ale mogą to być:

 • KRD – Krajowy Rejestr Długów;
 • BIG InfoMonitor;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.

Osoby zadłużone nie mają szansy na otrzymanie karty kredytowej.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki w Cardina – opóźnienie w spłacie?

Przy niewypełnieniu swoich obowiązków i niespłacaniu karty kredytowej w terminie, Cardina może podjąć dokładnie takie same kroki, jak każdy inny pożyczkodawca, czyli:

 • naliczać dodatkowe opłaty za opóźnienie w spłacie zadłużenia – obecnie wynoszą one 14% skali roku;
 • Wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym, jeśli w danym miesiącu nie uiścimy wpłaty minimalnej i domagać się natychmiastowego spłaty pozostałej części zadłużenia;
 • prowadzić działania windykacyjne;
 • przenieść prawa do wierzytelności na firmę windykacyjną lub jakikolwiek inny podmiot, który zachowuje wszystkie przysługujące mu prawa wierzyciela;
 • założyć sprawę w e-Sądzie lub też od razu złożyć powództwo cywilne w sądzie – trzeba się liczyć z tym, że konieczne będzie poniesienie również kosztów tego postępowania;
 • skierować sprawę do komornika na podstawie wyroku wydanego przez sąd;
 • przekazać dane posiadacza karty do rejestrów BIG.

Trzeba też pamiętać o tym, że Cardina ma pełne prawo do zablokowania karty kredytowej, jeśli przekroczymy przyznany limit kredytowy, utraty przez klienta zdolności kredytowej lub nawet wystąpienia takiego ryzyka.

Kontakt z Cardina – jak skontaktować się z pożyczkodawcą

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 3 ofert spełniających Twoje kryteria
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Cardina logo Dokładna nazwa firmy: Cardina Sp. z o.o.
Siedziba firmy: Wołoska 5, Warszawa
E-mail: info@cardina.pl
Telefon kontaktowy: 221003223
NIP: 521 373 88 21
REGON:
KRS: 623659
Cardina strona

O firmie

Cardina to produkt firmy o tej samej nazwie – Cardina Sp. z o.o., która rok temu otrzymała od KNF licencję Krajowej Instytucji Płatniczej. Od tego czas trwały prace nad przedstawieniem szerszej publiczności innowacyjnego produktu, czyli pierwszej pozabankowej karty kredytowej, którą można uzyskać internetowo. Jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że jest to efekt współpracy firmy pozabankowej z jednym z największych banków działających w Polsce – Santander Bank. Do kooperatywy przyłączył się także operator kart płatniczych i debetowych, Mastercard. Jest to więc produkt o podobnych właściwościach, co znana już pożyczka na kartę przedpłaconą w Karta Trzynastka, ale o znacznie szerszym zakresie.

Wszystkie opinie o Cardina

Dodaj własną opinię o Cardina:

Uprzejmie informujemy, że opinie zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

 • Avatar Aneta pisze:

  Ja osobiście jestem bardzo zadowolona miła obsługa klienta 😃 bardzo polecam

 • Avatar abigail pisze:

  wypowiedzieli umowe a mimo to naliczają opłate miesieczna za obsluge wykorzystanego limitu 342 zł. co robic? sprawa w kruku, ja wysłałam im wypowiedzenie umowy zeby to zablokowac to oni twierdza ze zrobili to wczesniej. czy opłaty nie powinny sie w tym momencie zablokowac?

 • Avatar Ab pisze:

  Uważajcie na nich. Naliczają opłaty jak sie nie korzysta. Nie reagują na reklamacje i wypowiedzenie umowy.

 • Avatar anna pisze:

  Niby wszystko jest ok, ale trochę zbyt skomplikowany system składania wniosku.

 • Avatar Macik pisze:

  Niemiła obsługa klienta. Jak im sie cos nie podoba to ani dzień dobry ani do widzenia.Ale może po prostu tak trafiłem.

 • Avatar Coroner pisze:

  No coż, nie wiem skąd tutaj takie narzekania na koszta pozyczki. Nie ma nic za darmo- trzeba zdać sobie z tego sprawę że jeśli bierzecie pozyczkę to będziecie musieli spłacić odsetki, nie ma tutaj znaczenia czy w banku czy w firmie prywatnej ale będziecie musieli płacić. ! Każdy musi zarobić! Sam mogę polecić firmę za dwie rzeczy
  Przelew idzie szybciutko
  Poza tym warunki są takie jak w umowie, firma nie dolicza jakichś dodatkowych kosztów.

 • Avatar Vowan pisze:

  Pożyczkę dostałem praktycznie od razu po złożeniu wniosku i weryfikacji. Kasa była mi bardzo potrzebna a obyło sie bez pytań. Krótko mówiąc POLECAM!!!!!!!!!!!!

 • Avatar mon pisze:

  Na kartę Cardina zdecydowałam się kilka miesięcy temu skuszona przez konsultanta z Masz gotówkę (sms365), w której spłacałam chwilówkę. Miała być korzystniejszą ofertą a zdecydowanie nie jest. Z długu wynoszącego 3125 zł, spłaciłam ponad 2000 tys a opłaty są tak kosmiczne (485 zł -spłata minimalna plus obecnie 415 zł za wykorzystanie limitu), że wciąż jestem im winna więcej niż na początku. W dodatku największym problemem jest to, że kwota za wykorzystanie limitu wzrasta wraz ze spłatą, czyli im więcej spłacam tym większe ponoszę opłaty. Zastanawiam się czy tym sposobem w ogóle kiedykolwiek uda mi się spłacić tę kartę…

 • Avatar Opiłek pisze:

  Niby wszystko ok ale trzeba się trzymać harmonogramu pożyczki. Nie spłacać do przodu. Bo sie nie opłaci.

 • Avatar Veron360 pisze:

  Firma w porządku, wszystko jest tak jak na stronie. Cardina wyszła do ludzi z ofertą karty kredytowej, za którą się płaci tylko w momencie kiedy się z niej korzysta (plus opłata za wydanie). Sam nie tak dawno z tej opcji skorzystałem i mogę polecić.

 • Avatar Anitta021 pisze:

  Wysokie opłaty, przecięty czas oczekiwania na odpowiedź – takie są wady jeżeli chodzi o zalety to zaskoczyła mnie miła obsługa oraz forma pożyczki w postaci karty kredytowej. Oryginalne a zarazem kuszące, korzystam od jakiegoś czasu i polecam znajomym…

 • Avatar Domen pisze:

  Mógłbym ponarzekać na wysokie koszty pożyczki ale tylko tutaj uzyskałem pomoc, cały proces związany z weryfikacją trwał dobrych kilka godzin ale za to kasa na koncie pojawiła się szybciutko.

 • Avatar Leszek pisze:

  Tragedii nie ma, zwłaszcza kiedy staracie się o tradycyjną pożyczkę na konto bankowe. Ja swoją otrzymałem w przeciągu dwóch dni roboczych, wadą mogą być koszty ale zaletą za to jest szybki czas realizacji!

 • Avatar Borys pisze:

  Od jakiegoś czasu już zastanawiałem się z oferty jakiej firmy warto byłoby skorzystać, wybór padł na Cardię i pożyczkę przelewem na konto, pomimo wysokich opłat z czystym sumieniem polecam, nie robią żadnych problemów przy rozpatrywaniu wniosku…

 • Avatar Tymek pisze:

  Świeżynka na polskim rynku i spora konkurencja dla firm oferujących pożyczki krótko terminowe, wczoraj skorzystałem z pożyczki na konto ale po spłacie spróbuję złożyć wniosek o kartę kredytową…mam nadzieję, że również się uda

 • Avatar Ola pisze:

  Powiedzmy, że nie jest źle. Wszystko tak jak w opisie, karta kredytowa dotarła po kilku dniach od złożenia wniosku, oprocentowanie – i tak i nie (szkoda, że nie jest niższe)…podobnie z czasem rozpatrywania wniosku dwa dni :/

 • Avatar Kalina :) pisze:

  Wszystko by się zgadzało z poniższymi opiniami, firma godna uwagi ze względu na możliwości i podejście do klienta. Decyzja w 15 min. mały minus za dodatkowe opłaty za wydanie karty…

 • Avatar Ryszard pisze:

  Pozytywne zaskoczenie, nie wiem czy oprócz Cardiny istnieje inna firma oferująca swoim klientom kartę kredytową i to w dodatku na tak dogodnych warunkach. Od dnia złożenia wniosku do dnia otrzymania karty minęło 5 dni, mogłoby być szybciej ale i tak jest bardzo dobrze!

 • Avatar Grażka pisze:

  To chyba jedyna firma oferująca klientom kartę kredytową, spróbowałam skorzystałam i nie mam żadnych uwag. Obsługa odpowiednio wykwalifikowana, udzieliła mi wszystkich niezbędnych informacji a następnie pomogła ze złożeniem wniosku. Teraz czekam tylko na kartę, która ma dotrzeć najpóźniej we wtorek 🙂

 • Avatar Jaro25 pisze:

  Jak najbardziej polecam, wybrałem opcję przelewu na konto bo zależało mi na czasie. Rano złożyłem wniosek a po południu kasa była już u mnie – takie podejście do klienta to ja rozumiem !

 • Avatar Adriano pisze:

  Nie będę ani chwalił ani ganił – wszystko dobrze, gdyby nie długi czas oczekiwania na kartę, to dobry wybór dla cierpliwych oraz dla tych, którzy nie potrzebują gotówki natychmiast. Firma bardzo dokładnie prześwietla bazy BIK i KRD – tak przynajmniej było w moim wypadku. Ogólnie jestem na TAK!

 • Avatar Mati pisze:

  Cardina to firma, która niedawno pojawiła się na rynku. Wyróżnia się ona od innych pozytywnym podejściem do klienta oraz przyznawaniem pożyczki na dwa sposoby. Ja osobiście skorzystałem z karty kredytowej i jestem mega zadowolony!

 • Avatar MariuszM pisze:

  Niestety długi proces weryfikacyjny zakończył się niepomyślnie ze względu na historię w BIK, na szczęście konsultant pocieszył mnie, że mogę spróbować za kilka miesięcy – mam nadzieję, że wtedy się uda ponieważ oferta jest niezwykle korzystna.

 • Avatar Aga pisze:

  Proces weryfikacji zakończony pomyślnie – teraz czekam już tylko na kartę. Firma dokładnie sprawdza bazę BIK ale nie robi większych problemów z udzieleniem kredytu. Plus za brak dodatkowych opłat!

 • Avatar Mała pisze:

  Pożyczka w formie karty kredytowej – to chyba jedyna taka firma, która udziela pożyczek właśnie w taki sposób. Oczywiście czas oczekiwania jest trochę dłuższy a proces weryfikacji nieco bardziej skomplikowany ale zarówno obsługa jak i koszty jak najbardziej na plus 🙂

 • Avatar Mietek pisze:

  Banki odmawiały więc postanowiłem spróbować tutaj, pomimo tego, że formalności było całkiem sporo pożyczkę otrzymałem, co ciekawe forma karty kredytowej bardzo mi odpowiada. Do tego spłata w ratach – czego chcieć więcej!

 • Avatar Orla pisze:

  No to dziwne bo sama składałam podanie o pożyczkę z rana i dostałam kase o godzinie 13.Dla mnie szybko ale zależy jak kto uważa szybko…

 • Avatar Agrest pisze:

  Masa dokumentów wymaganych do pożyczki i w koncu ostatecznie nie udzielili!!!!!!!!!!!!!!

 • Avatar Borys pisze:

  Spróbowałem, wiele zarzucić im nie mogę. Opcja dostania karty kredytowej na wydatki jeszcze wygodniejsza niż opcja pożyczki bo spłacamy dokładnie tyle ile było nam potrzebne kasy.

 • Avatar Czesław pisze:

  Nie polecam! strasznie długo idzie przelew czekałem kilka godzin A mi zależało na czasie….

Sprawdź ranking