Family Loan: Opinie klientów

Średni

Family Loan
Family Loan
Ocena: 3.75
(ilość ocen: 79)
Ocena 5
Ocena 4
22
Ocena 3
25
Ocena 2
12
Ocena 1
5

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

Pożyczki i chwilówki Family Loan - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: do 25 000 zł
 • okres: do 60 miesięcy

Firma udziela tylko pożyczek z gwarantem.

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIK

Wnioskodawca jak i gwarant zostanie zweryfikowany w BIK.

W których bankach ma konta?

 • brak informacji

Family Loan nie podaje w jakich bankach ma konta.

Dla kogo jest oferta od Family Loan?

Pożyczki z gwarantem w Family Loan udzielane są tym osobom, które są w stanie spełnić warunki stawiane przez firmę. Pożyczkobiorca musi:

 • być pełnoletni, ale mieć nie więcej niż 75 lat;
 • być polskim obywatelem legitymującym się ważnym dowodem osobistym;
 • mieć pełną zdolność do czynności prawnych;
 • być konsumentem niebędącym w stanie upadłości konsumenckiej lub w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości;
 • być zameldowanym na terenie Polski;
 • mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową;
 • posiadać konto bankowe;
 • dysponować numerem telefonu komórkowego zarejestrowanego na własne nazwisko.

Odrębne warunki stawiane są również osobie, która jest gwarantem spłaty pożyczki. Są to:

 • wiek w zakresie 25-75 lat;
 • polskie obywatelstwo;
 • zdolność kredytowa;
 • dobra historia kredytowa w rejestrze BIK;
 • własna nieruchomość na terytorium Polski.

Wymóg posiadania nieruchomości na własność nie musi zaistnieć, jeśli gwarant ma wyjątkowo dobrą historię kredytową w BIK. Jeśli jednak tak nie jest, Family Loan niestety uznaje ten warunek za konieczny, będący najlepszym zabezpieczeniem spłaty pożyczki. Jest to też zabezpieczenie preferowane i znacząco zwiększa szanse na otrzymanie pieniędzy – bardziej niż sama historia kredytowa. W takim przypadku gwarant nie musi jednak być jedynym właścicielem nieruchomości, wystarczy, że właścicielem jest przynajmniej w 1/10 części. Eliminuje to konieczność dokumentowania swoich dochodów, zarówno przez gwaranta, jak i bezpośredniego pożyczkobiorcę.

Kiedy dostanę pieniądze z Family Loan?

Czas niezbędny do przeprowadzenia całej procedury pożyczkowej w Family Loan może być odrobinę dłuższy, niż ma to miejsce w przypadku innych pożyczek online. Do zweryfikowania są powiem dwie osoby – pożyczkobiorca oraz gwarant. Nie będzie to jednak wydłużenie znaczące, gdyż reszta procedur i wypełnienie wniosku są niemalże takie same, jak w innych firmach udzielających pożyczek bez poręczenia. Oczywiście, należy mieć na względzie to, że szybka procedura będzie możliwa tylko wtedy, gdy wniosek złożymy w godzinach pracy firmy. Biuro obsługi klienta w Family Loan pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00. Dodatkowo czynne jest również w soboty od 10:00 do 15:00. Nie należy także zapominać, że wpływ na czas otrzymania pieniędzy (nie tylko decyzji pożyczkowej) ma:

 • Weryfikacja tożsamości w Family Loan. Jako sposób weryfikacji Family Loan podaje rozmowę telefoniczną, w której należy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań zmierzających do potwierdzenia tożsamości. Trzeba pamiętać, by numer telefonu podany we wniosku pożyczkowym był naszym telefonem użytkowym i zarejestrowanym na nasze nazwisko. Taki sam telefon zostanie również wykonany do gwaranta. Odebranie telefonu w wyznaczonym czasie pozwoli na usprawnienie całej procedury.
 • Liczby kont bankowych posiadanych przez Family Loan. Firma zapewnia, że wysyłka pieniędzy powinna nastąpić w ciągu 2 godzin następujących po dopełnieniu wszystkich formalności przez strony transakcji (tj. pożyczkobiorcę i gwaranta). Będzie to jednoznaczne z otrzymaniem pieniędzy, jeśli gwarant (to on otrzymuje pieniądze) posiada konto w tym samym banku, co Family Loan.

Konto w innym banku, niż bank pożyczkodawcy, oznacza, że pieniądze dotrą później – po kilku godzinach, a nawet następnego dnia. Muszą zostać bowiem zaksięgowane w jednej sesji bankowej. Przelew zewnętrzny (czyli realizowany pomiędzy dwoma różnymi instytucjami) podlega wysyłce w jednej z sesji wychodzących – zwykle około godziny 8:00, 12:00 oraz 14:00-15:00. Następnie rozliczany jest przez Krajową Izbę Rozliczeniową o godzinach 10:30-11:00, 14:30-15:00 oraz 17:00-17:30, a dopiero na końcu przyjmowany jest przez bank odbiorcy w jednej z sesji przychodzących, co przeważająco ma miejsce w okolicach godziny 11:00, 15:00 oraz 17:30.

Jak wziąć pożyczkę w Family Loan?

Procedura pożyczkowa w Family Loan obejmuje zarówno pożyczkobiorcę, jak i gwaranta. Obaj mogą jednak wszystkie formalności załatwić internetowo. Zawierają się w nich:

 • Ustalenie kwoty pożyczki korzystając z kalkulatora. Ten krok wykonuje pożyczkobiorca, który może ustawić pożądane parametry pożyczki i zapoznać się z jej całkowitymi kosztami dzięki nieskomplikowanemu kalkulatorowi pożyczkowemu składającego się z dwóch suwaków: do ustawienia wysokości pożyczki oraz okresu spłaty. Parametry te zostaną zapamiętane i przeniesione do dokumentów, jeśli pożyczkobiorca kliknie przycisk „złóż wniosek”.
 • Wypełnienie wniosku przez pożyczkobiorcę. Złożenie wniosku w Family Loan nie wymaga uprzedniego założenia profilu klienta w serwisie. W prostym formularzu klient zostanie poproszony jedynie o podanie: imienia, nazwiska, numeru telefonu, adresu e-mail, numeru dowodu osobistego i PESEL oraz aktualnego adresu. Family Loan wymaga również podania wysokości swoich dochodów (bez wpisywania ich źródła) oraz miesięcznych wydatków, a także potwierdzenia, że nie zmienią się one przez cały okres spłaty pożyczki.
 • Formalności związane z poręczeniem. W następnym kroku konieczne będzie wprowadzenie podstawowych informacji dotyczących gwaranta, tak by mógł on wypełnić wygenerowany dla niego wniosek i zatwierdzić chęć poręczenia. Gwarant zostanie także poproszony o przesłanie skanu lub zdjęcia dokumentu potwierdzającego posiadanie nieruchomości.
 • Przyznanie pożyczki. Decyzja powinna zostać wydana jeszcze tego samego dnia, o czym wszystkie strony procesu zostaną powiadomione mailem oraz SMS-em.
 • Wypłata pieniędzy. Wypłata pieniędzy nie trafia na konto pożyczkobiorcy, a na konto gwaranta.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Family Loan?

Family Loan nie uzależnia udzielania pożyczki od historii kredytowej lub ewentualnych długów pożyczkobiorcy – zabezpieczeniem spłaty jest gwarant. Mimo wszystko zweryfikuje wnioskodawcę w BIK. Podobna procedura dotyczy również gwaranta, z tym że kryteria oceny są w jego przypadku surowsze i powinien on mieć przynajmniej przyzwoitą historię kredytową.

Pierwsza pożyczka w Family Loan

Pożyczki online, które są dostępne w tej marce, to oferta obejmująca zobowiązanie do 25 000 złotych, które mogą zostać spłacone w ciągu najmniej 12, a najwięcej 60 miesięcy. Nie ma przy tym znaczenia, jaką kwotę pożyczamy – w każdym przypadku okres spłaty możemy ustalić dowolnie.

Koszty pożyczki trzeba ponieść w każdym przypadku, a w skład opłat wchodzą: prowizja, opłata administracyjna oraz oprocentowanie stałe w wysokości 10% w skali roku. Dla przykładowych kwot pożyczek przełoży się to na następujące koszty:

 • 6000zł/12 miesięcy – 2506,34 zł kosztów;
 • 10 000 zł/24 miesiące – 8991,56 zł kosztów;
 • 10 000 zł/36 miesięcy – 12 333,68 zł kosztów;
 • 15 000 zł/36 miesięcy – 18 500,69 zł kosztów;
 • 15 000 zł/48 miesięcy – 19 678,57 zł kosztów;
 • 20 000 zł/48 miesięcy – 26 237,91 zł kosztów;
 • 25 000 zł/48 miesięcy – 32 797,60 zł kosztów;
 • 25 000 zł/60 miesięcy – 34 777,97 zł kosztów.

Trzeba pamiętać, że oferta of Family Loan jest dostępna tylko dla tych osób, które są w stanie uzyskać poręczenie gwaranta. Pożyczki bez tego zabezpieczenia lub z zabezpieczeniem w innej postaci nie są udzielane.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Family Loan

Jeśli pożyczkobiorca przestanie spłacać pożyczkę, jego obowiązki przejmie gwarant – pożyczkodawca może egzekwować od niego dług w pełnym znaczeniu tego słowa. Musi być więc przygotowany na poniższe skutki:

 • dodatkowe koszty za opóźnienia w spłacie w wysokości 14% rocznie;
 • wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym (co zwykle wiąże się z wyznaczeniem bardzo krótkiego okresu na spłatę całej pozostałej należności);
 • windykacja: monity listowne, telefony, windykacja terenowa;
 • odkupienie długu od pożyczkodawcy przez firmę windykacyjną;
 • postępowanie przed sądem, za które pożyczkodawca może obciążyć kosztami (podobnie jak za koszty poniesione na reprezentację w sądzie);
 • ściągnięcie należności przez komornika;
 • wpisanie do rejestru dłużników.

Kontakt z Family Loan – jak skontaktować się z pożyczkodawcą

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 8 ofert spełniających Twoje kryteria
Zakres kwot

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

15 - 60 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Family Loan logo Dokładna nazwa firmy: Rapida Sp. z o.o.
Siedziba firmy: Ostatnia 1c, Kraków
E-mail: kontakt@familyloan.pl
Telefon kontaktowy: 22 113 44 32
NIP: 5252684957
REGON: 365892926
KRS: 0000647952
Family Loan strona

O firmie

Family Loan to nowa marka stworzona przez firmę Twój Kredyt Sp. z o.o we współpracy z pożyczkodawcą Rapida, działającą na polskim rynku już od pięciu lat. Obszarem działania spółki-matki jest również Wielka Brytania. Podczas tego okresu firma wytworzyła wiele nowoczesnych rozwiązań i sposobów finansowania zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Pożyczki w Family Loan są dostosowane do prywatnych potrzeb klientów i bardzo elastyczne – firma zapewnia, że każdy wniosek traktowany jest indywidualnie i nigdy nie przekreśla szans na pożyczkę. Wszystko to możliwe jest dzięki zaangażowaniu gwaranta do procedury pożyczkowej. Mimo udziału osoby trzeciej, wzięcie pożyczki możliwe jest całkowicie przez Internet, bez zaświadczeń i zbędnych formalności.

Wszystkie opinie o Family Loan

Dodaj własną opinię o Family Loan:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Emwa
  says:

  Na reklamie wysokie kwoty pożyczek, w rzeczywistości te kwoty są zaniżane.

 • Można pożyczać.
  says:

  Naprawde dobra i konkretna firma tak wiec jeśli chcecie brać u nich pozyczkę to pożyczajcie śmiało!

 • Dimka
  says:

  Jestem zadowolona z firmy. Potrzebowalam pieniędzy na samochód bo nie miałam czym poruszać się do pracy, mieszkam na wsi i przecież dzieci również muszę czasami gdzieś zawieźć. Z uwagi na to, że nie pracuję na umowę oraz utrzymuje się obecnie w dużej mierz z zasiłków bank nie chciał dać mi nawet najmniejszej pożyczki. W family loan problemu z tym nie było chociaż trzeba przyznać że wymagają poręczyciela. Ja takowego miałam. Pieniądze na koncie pojawiły sie błyskawicznie. Była to pierwsza pożyczka prywatna, jaką brałam i ogólnie nie sądziłam, ze to wszystko będzie takie łatwe.

 • Można na nich liczyć
  says:

  Świetna firma, nie zostawili mnie w potrzebie i można na nich liczyć.

 • Julian
  says:

  Wysokie koszta pożyczki. Naliczają tam jakieś prowizje i inne opłaty o których wcześniej nie wspominaja.

 • Tuja
  says:

  Jak dla mnie cennik w firmie to jakaś pomyłka.

 • Abc
  says:

  Ufaja klientowi i nie wymagają praktycznie żadnych informacji o swoim stanie. Firma pożyczkowa nie dzwoni do pracodawcy i nie weryfikuje, czy jesteś faktycznie zatrudniony.

 • Wera
  says:

  Duża pomoc jak firma była potrzebna. Szybko spłaciłam i nie miałam potem problemu.

 • Martha
  says:

  Polecam firmę Family Loan i to zdecydowanie. Jest to pierwsza prywatna firma w jakiej brałam pożyczkę i przez to trochę się stresowałam jak to będzie i czy przypadkiem nie wpadnę przez to w długi ale nie miałam wyjścia bo pieniadze były mi bardzo potrzebne i po prostu msuiałam pożyczyć. Żaden bank i skok nie chciały mi dać kasy. Profesjonale podejście oraz szybkie załatwienie sprawy, dzięki pożyczce mogłem zakupić niezbędny sprzęt i spłacić wszystkie zaległości. Uratowało mi to dosłownie życie. Aktualnie powoli sobie pożyczkę spłacam.

Sprawdź ranking

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo