Fellow Finance: Opinie klientów

Średni

Fellow Finance
Fellow Finance
Ocena: 3.62
(ilość ocen: 266)
Ocena 5
Ocena 4
55
Ocena 3
47
Ocena 2
32
Ocena 1
28

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

 • S
  Stars

  Pracownicy pomocni i życzliwi. Sama oferta firmy bardzo dobra. Mogę ich polecić!

Pożyczki i chwilówki Fellow Finance - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: od 1 000 zł do 15 000 zł
 • okres: od 4 do 32 miesięcy
 • koszt: uzależniony od kwoty i okresu spłaty
 • wiek klienta: od 20 do 75 lat

Fellow Finance oferuje pożyczki online na raty do 15 000 zł z możliwością zwiększenia kwoty po 4 miesiącach terminowych spłat.

W których bazach sprawdza klientów?

Fellow Finance zweryfikuje, czy potencjalny klient ma negatywne wpisy w powyższych bazach.

W których bankach ma konta?

 • mBank
 • Orange Finanse

Jeżeli pożyczkobiorca nie posiada konta w powyższych bankach, pieniądze może otrzymać najpóźniej następnego dnia roboczego.

Dla kogo jest oferta od Fellow Finance?

Fellow Finance to platforma zrzeszająca pożyczających i pożyczkobiorców. Osoby, które zdecydują się na pożyczkę społecznościową od prywatnego inwestora, mimo wszystko muszą spełnić wymagania stawiane przez Fellow Finance. Są to:

 • wiek nie mniejszy niż 20 i nie większy niż 75 lat;
 • polskie obywatelstwo;
 • pełna zdolność do czynności prawnych;
 • ważny dowód osobisty;
 • zamieszkanie na stałe na terenie Polski;
 • osiąganie regularnych miesięcznych dochodów;
 • pozytywna ocena zdolności kredytowej;
 • konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej od co najmniej 3 miesięcy;
 • założony osobisty profil klienta w serwisie Fellow Finance;
 • telefon komórkowy oraz adres e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze w Fellow Finance?

W Fellow Finance czas uzyskania pożyczki może wynosić od kilkunastu minut do nawet kilku dni. Samo złożenie wniosku nie jest czasochłonne i zajmuje nie więcej niż pół godziny, podobnie jak jego analiza. Oczywiście wniosek zostanie tak szybko zaakceptowany, jeżeli nie pojawią się żadne wątpliwości co do zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Jednak czas uzyskania pieniędzy zależy także od innych czynników, takich jak:

 • Sposób weryfikacji tożsamości. Choć Fellow Finance sam nie udziela pożyczek, to jest odpowiedzialny za przeprowadzenie weryfikacji. Można jej dokonać za pomocą aplikacji Kontomatik, która wymaga zalogowania się do swojego konta bankowego. Za jej pośrednictwem zostanie potwierdzona tożsamość, dane bankowe i zdolność kredytowa w ciągu kilku minut.
 • Liczba ofert inwestorów na wniosek pożyczkowy. Po weryfikacji wniosku Fellow Finance umieści go na platformie widocznej dla inwestorów. Mogą oni składać do niego swoje oferty, ale to od pożyczkobiorcy zależy, którą z nich zaakceptuje. Przy dobrej zdolności kredytowej pierwsze oferty mogą pojawić się już po kilku minutach.
 • Kont bankowych posiadanych przez Fellow Finance. Konta bankowe są bardzo ważne przy wypłacie pożyczki. Często to od nich zależy, czy pieniądze trafią do Ciebie w ciągu kilkunastu minut czy kilkunastu godzin. Fellow Finance posiada konta w PKO BP oraz mBank. Jeśli pożyczkodawca zleci ją z rachunku w banku, w którym konto posiada pożyczkobiorca, ten otrzyma pieniądze już w kilka minut po złożeniu dyspozycji.

Pożyczkobiorcy, którzy są klientami innych banków niż PKO BP oraz mBank, będą musieli poczekać na pieniądze dłużej, a nawet do następnego dnia roboczego. Czas otrzymania pożyczki zależy bowiem od harmonogramu sesji bankowych.

Jak wziąć pożyczkę w Fellow Finance?

Procedura pożyczkowa w Fellow Finance nieco odbiega od standardów wnioskowania w innych firmach. Jednak wiele elementów pozostaje bez zmian. Etapy ubiegania się o pożyczkę są następujące:

 • Ustalenie kwoty pożyczki. Procedura wnioskowania zaczyna się tak samo, jak w każdej firmie pożyczkowej. Pożyczkobiorca musi wybrać pożądaną przez siebie kwotę pożyczki, ustalić okres spłaty, a następnie przejść dalej za pomocą przycisku „Złóż wniosek”.
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Jeśli wnioskujący korzysta z usług Fellow Finance po raz pierwszy i nie posiada jeszcze swojego konta, musi je założyć. Na szczęście założenie konta odbywa się razem z wnioskowaniem. W formularzu należy podać wszystkie swoje dane osobiste (w tym numer dowodu osobistego, PESEL i numer konta bankowego), adres zameldowania i zamieszkania, miejsce pracy, wysokość miesięcznych dochodów netto oraz stałe miesięczne zobowiązania.
 • Weryfikacja tożsamości. Swoje dane należy potwierdzić za pomocą aplikacji Kontomatik.
 • Umieszczenie wniosku na panelu dla inwestorów. Po zweryfikowaniu wniosku Fellow Finance udostępni dane wnioskującego inwestorom. Pożyczkobiorca będzie mógł wybrać ofertę najkorzystniejszą.
 • Akceptacja oferty i podpisanie umowy. Po wyborze oferty przez pożyczkobiorcę, Fellow Finance dopełni wszystkich formalności związanych z pożyczką.
 • Wypłata pieniędzy. Fellow Finance wyśle pieniądze niezwłocznie po dokonaniu wszystkich formalności.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Fellow Finance?

Fellow Finance oprócz zweryfikowania zdolności kredytowej wnioskującego, sprawdzi także, czy posiada on negatywne wpisy w następujących rejestrach:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • BIG Infomonitor;
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.

Mimo tej weryfikacji, zawarcie umowy pożyczkowej nie jest uzależnione od tego, czy pożyczkobiorca figuruje w bazach dłużników. Zależy to bowiem od inwestora, który decyduje o tym, komu chce pożyczyć swoje pieniądze.

Logowanie w Fellow Finance – jak dostać się do panelu klienta?

Jednym z warunków udzielenia pożyczki w Fellow Finance jest posiadanie profilu klienta w serwisie pożyczkodawcy. Rejestracja konta przebiega jednocześnie z wnioskowaniem o pierwszą pożyczkę. Logowanie do panelu klienta jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć przycisk „Zaloguj”, który znajduje się w prawym górnym rogu na stronie internetowej. Następnie należy podać e-mail i hasło ustalone podczas wypełniania formularza rejestracyjnego. Warto dodać, że pożyczkodawca może zalogować się również przez swoje konto bankowe.

Jeżeli nie pamiętasz hasła i chcesz je odzyskać, to w tym celu musisz skontaktować się z biurem obsługi klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 pod numerem telefonu: 22 397 51 15 lub wysłać wiadomość na adres e-mail: bok@fellowfinance.pl.

Pożyczka na raty w Fellow Finance – tabela informacyjna

W Fellow Finance na udzielaniu pożyczek zarabiają zarówno inwestorzy, jak i sam pośrednik. W związku z tym nie ma możliwości pożyczenia pieniędzy za darmo. Jednak należy podkreślić, że im wyższy rating (ocena zdolności kredytowej) pożyczkobiorcy, tym niższe jego koszty zobowiązania.Standardową ofertą Fellow Finance są pożyczki online na raty, które można zaciągnąć w kwocie 1 000 – 15 000 złotych z terminem spłaty od 4 do 32 miesięcy. Klient musi ponieść koszty wynikające z oprocentowania stałego w wysokości 10%, opłaty wstępnej, opłaty administracyjnej oraz opłaty za prowadzenie konta. Całkowite koszty pożyczki dla przykładowych kwot i okresów spłaty będą wyglądać następująco:

Przykładowa kwota
Okres
Miesięczna rata
5000 zł
12 miesięcy
559 zł
5000 zł
18 miesięcy
419 zł
5000 zł
24 miesięcy
350 zł
5000 zł
32 miesięcy
299 zł
10000 zł
12 miesięcy
1117 zł
10000 zł
18 miesięcy
838 zł
10000 zł
24 miesięcy
700 zł
10000 zł
32 miesięcy
598 zł
15000 zł
12 miesięcy
1626 zł
15000 zł
18 miesięcy
1208 zł
15000 zł
24 miesięcy
1001 zł
15000 zł
32 miesięcy
847 zł

Powyższe koszty są jedynie średnimi kosztami udzielanych pożyczek przez Fellow Finance. Indywidualne opłaty mogą być inne, w zależności od tego, na jakich warunkach są pożyczone pieniądze od inwestora.

Istnieje możliwość przesunięcia spłaty raty pożyczki o 14 lub 30 dni, jeśli wszystkie wcześniejsze raty były spłacane w terminie. Jest to usługa płatna i należy za nią zapłacić jeszcze przed uruchomieniem odroczenia.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Fellow Finance?

Niespłacanie pożyczki w Fellow Finance będzie miało takie same konsekwencje jak w przypadku każdej innej pożyczki. Firma pożyczkowa może bowiem wystąpić w imieniu inwestora i w takim wypadku będzie miała prawo do:

 • obciążenia pożyczkodawcy dodatkowymi kosztami karnymi w wysokości 14% w skali roku za każdy dzień opóźnienia w płatności raty;
 • wysyłania listownych zawiadomień o braku spłaty i wezwań do uregulowania należności;
 • prowadzenia windykacji mailowej, telefonicznej i terenowej;
 • przekazania długu do ściągnięcia przez zewnętrzną firmę windykacyjną;
 • skierowania sprawy do rozpatrzenia przez sąd, skutkiem czego to pożyczkobiorca będzie musiał ponieść wszystkie koszty takiego postępowania;
 • oddania sprawy do komornika;
 • wpisania pożyczkobiorcy do rejestru dłużników.

Kontakt z Fellow Finance – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Aby skontaktować się z Fellow Finance należy zadzwonić w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, czyli od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00, na numer telefonu: 22 397 51 15. Pożyczkobiorca może również bezpośrednio zadzwonić do Działu Należności w dni robocze od 8:00 do 16:00 na numer: 12 621 75 34.Istnieje także możliwość wysłania wiadomości do Biura Obsługi Klienta na adres e-mail: bok@fellowfinance.pl lub do Działu Należności: windykacja@fellowfinance.pl.

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 10 ofert spełniających Twoje kryteria
Zakres kwot

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

15 - 60 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

10 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

10 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Fellow Finance logo Dokładna nazwa firmy: FELLOW FINANCE Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Nowogrodzkiej 44 lok.3, Warszawa
E-mail: bok@fellowfinance.pl
Telefon kontaktowy: 223975115
NIP: 7010508554
REGON: 362560885
KRS: 576864
Fellow Finance strona

Fellow Finance mapa dojazdu

O firmie

Fellow Finance została stworzona przez fińską firmę Taaleri Oyi założoną w 2013 roku. W rzeczywistości nie jest ona faktycznym pożyczkodawcą, a jedynie oferuje obsługę pożyczkową oraz pośrednictwo internetowe w zawieraniu umów pomiędzy pożyczkobiorcami a inwestorami chcącymi zarabiać na pożyczaniu. Warto zaznaczyć, że w Fellow Finance każdy pożyczkobiorca może uzyskać bardziej elastyczne i dostosowane do jego potrzeb warunki finansowe, niż w przypadku tradycyjnych chwilówek.

Wszystkie opinie o Fellow Finance

Dodaj własną opinię o Fellow Finance:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Ameba
  says:

  2 źródła dochodu, żadnych zobowiązań i negatywna decyzja!!!!! Przy tych opłatach, to jest jakaś porażka.

 • Artek
  says:

  EKSTRA FIRMA! Szybko bez spiny i bez formalności.

 • timon
  says:

  Dobra firma w której łatwo można uzyskać pożyczkę. Koszta są ok chociaz opłąta przygotowawcza powinna byc niższa (z drugiej strony w bankach też często przygotowują takie wlaśnie opłaty). Pieniądze wypłacone w terminie, tak jak mi obiecywali telefonicznie. No i co najważniejsze jeśli ma się problem ze spłatą w terminie to idzie się dogadać. Firma nie wymaga płacenia od razu ale może przełożyć o jakiś czas termin spłaty (płatnie oczywiście ale dobrze, że jest taka opcja bo niektóre firmy mają to w nosie i jedynie narzucają jakieś opłaty jak z kosmosu).
  Polecam.

 • Stars
  says:

  Pracownicy pomocni i życzliwi. Sama oferta firmy bardzo dobra. Moge ich polecić!

 • Cats
  says:

  Nie rozumiem czemu ludzie narzekają na firmę. Jak komuś sie nie podoba to niech nie pożycza. Pożyczki prywatne rządzą się takimi prawami i trzeba się z tym pogodzić.

 • Cts
  says:

  Nie będę się tutaj rozpisywał jak to jest niby tanio bo tanio nie jest. Za to uczciwie i kasa przelana szybko i w terminie.

 • Rock
  says:

  Możesz starać się o pożyczkę od razu. o ile oczywiście nie miałeś opóźnień. bo jak miałeś to firma może nie chcieć Ci ponownie pożyczyć.

 • Zapytanie
  says:

  Czy ktoś może powiedzieć mi czy jeżeli po msc spłaciłem pożyczkę to mogę się starać o kolejną czy muszę jakiś czas czekać ?

 • Wiedźmin
  says:

  Świetna firma.Polecam bardzo!

 • Hubert
  says:

  W jaki sposób podpisuje się umowę?

 • polecam firme
  says:

  Dla wszytskich osob, które się zastanawiają- Fellow finanse to zdecydowanie najlepsza firma pożyczkowa w Polsce. Polecam!!! Szybko, bezproblemowo i za rozsądne pieniądze.

 • Goblin
  says:

  Nie zawiedziecie się na pewno jeśli weźmiecie tam pożyczkę! Potwierdzam absolutnie wszystkie opinie o miłej obsłudze i fajnym podejściu do klienta- w tej kwestii pełen profesjonalizm! Aż się miło do nich dzwoni poniewaz ma sie pewność, że obsługa odpowie na wszystkie pytania bez wachania. Cennnik też ok. W sumie to są firmy, które maja w ofercie korzystniejsze warunki ale tutaj przynajmniej jest uczciwie i to bardzo.

Wczytaj więcej ...
Sprawdź ranking

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo