Fellow Finance

Dla kogo jest oferta od Fellow Finance?

Fellow Finance to platforma zrzeszająca pożyczających i pożyczkobiorców. Osoby, które zdecydują się na pożyczkę społecznościową od prywatnego inwestora, mimo wszystko muszą spełnić wymagania stawiane przez Fellow Finance. Są to:

 • wiek nie mniejszy niż 20 i nie większy niż 75 lat;
 • polskie obywatelstwo;
 • pełna zdolność do czynności prawnych;
 • ważny dowód osobisty;
 • zamieszkanie na stałe na terenie Polski;
 • osiąganie regularnych miesięcznych dochodów;
 • pozytywna ocena zdolności kredytowej;
 • konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej od co najmniej 3 miesięcy;
 • założony osobisty profil klienta w serwisie Fellow Finance;
 • telefon komórkowy oraz adres e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze w Fellow Finance?

W Fellow Finance czas uzyskania pożyczki może wynosić od kilkunastu minut do nawet kilku dni. Samo złożenie wniosku nie jest czasochłonne i zajmuje nie więcej niż pół godziny, podobnie jak jego analiza. Oczywiście wniosek zostanie tak szybko zaakceptowany, jeżeli nie pojawią się żadne wątpliwości co do zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Jednak czas uzyskania pieniędzy zależy także od innych czynników, takich jak:

 • Sposób weryfikacji tożsamości. Choć Fellow Finance sam nie udziela pożyczek, to jest odpowiedzialny za przeprowadzenie weryfikacji. Można jej dokonać za pomocą aplikacji Kontomatik, która wymaga zalogowania się do swojego konta bankowego. Za jej pośrednictwem zostanie potwierdzona tożsamość, dane bankowe i zdolność kredytowa w ciągu kilku minut.
 • Liczba ofert inwestorów na wniosek pożyczkowy. Po weryfikacji wniosku Fellow Finance umieści go na platformie widocznej dla inwestorów. Mogą oni składać do niego swoje oferty, ale to od pożyczkobiorcy zależy, którą z nich zaakceptuje. Przy dobrej zdolności kredytowej pierwsze oferty mogą pojawić się już po kilku minutach.
 • Kont bankowych posiadanych przez Fellow Finance. Konta bankowe są bardzo ważne przy wypłacie pożyczki. Często to od nich zależy, czy pieniądze trafią do Ciebie w ciągu kilkunastu minut czy kilkunastu godzin. Fellow Finance posiada konta w PKO BP oraz mBank. Jeśli pożyczkodawca zleci ją z rachunku w banku, w którym konto posiada pożyczkobiorca, ten otrzyma pieniądze już w kilka minut po złożeniu dyspozycji.

Pożyczkobiorcy, którzy są klientami innych banków niż PKO BP oraz mBank, będą musieli poczekać na pieniądze dłużej, a nawet do następnego dnia roboczego. Czas otrzymania pożyczki zależy bowiem od harmonogramu sesji bankowych.

Jak wziąć pożyczkę w Fellow Finance?

Procedura pożyczkowa w Fellow Finance nieco odbiega od standardów wnioskowania w innych firmach. Jednak wiele elementów pozostaje bez zmian. Etapy ubiegania się o pożyczkę są następujące:

 • Ustalenie kwoty pożyczki. Procedura wnioskowania zaczyna się tak samo, jak w każdej firmie pożyczkowej. Pożyczkobiorca musi wybrać pożądaną przez siebie kwotę pożyczki, ustalić okres spłaty, a następnie przejść dalej za pomocą przycisku „Złóż wniosek”.
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Jeśli wnioskujący korzysta z usług Fellow Finance po raz pierwszy i nie posiada jeszcze swojego konta, musi je założyć. Na szczęście założenie konta odbywa się razem z wnioskowaniem. W formularzu należy podać wszystkie swoje dane osobiste (w tym numer dowodu osobistego, PESEL i numer konta bankowego), adres zameldowania i zamieszkania, miejsce pracy, wysokość miesięcznych dochodów netto oraz stałe miesięczne zobowiązania.
 • Weryfikacja tożsamości. Swoje dane należy potwierdzić za pomocą aplikacji Kontomatik.
 • Umieszczenie wniosku na panelu dla inwestorów. Po zweryfikowaniu wniosku Fellow Finance udostępni dane wnioskującego inwestorom. Pożyczkobiorca będzie mógł wybrać ofertę najkorzystniejszą.
 • Akceptacja oferty i podpisanie umowy. Po wyborze oferty przez pożyczkobiorcę, Fellow Finance dopełni wszystkich formalności związanych z pożyczką.
 • Wypłata pieniędzy. Fellow Finance wyśle pieniądze niezwłocznie po dokonaniu wszystkich formalności.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Fellow Finance?

Fellow Finance oprócz zweryfikowania zdolności kredytowej wnioskującego, sprawdzi także, czy posiada on negatywne wpisy w następujących rejestrach:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • BIG Infomonitor;
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.

Mimo tej weryfikacji, zawarcie umowy pożyczkowej nie jest uzależnione od tego, czy pożyczkobiorca figuruje w bazach dłużników. Zależy to bowiem od inwestora, który decyduje o tym, komu chce pożyczyć swoje pieniądze.

Logowanie w Fellow Finance – jak dostać się do panelu klienta?

Jednym z warunków udzielenia pożyczki w Fellow Finance jest posiadanie profilu klienta w serwisie pożyczkodawcy. Rejestracja konta przebiega jednocześnie z wnioskowaniem o pierwszą pożyczkę. Logowanie do panelu klienta jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć przycisk „Zaloguj”, który znajduje się w prawym górnym rogu na stronie internetowej. Następnie należy podać e-mail i hasło ustalone podczas wypełniania formularza rejestracyjnego. Warto dodać, że pożyczkodawca może zalogować się również przez swoje konto bankowe.

Jeżeli nie pamiętasz hasła i chcesz je odzyskać, to w tym celu musisz skontaktować się z biurem obsługi klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 pod numerem telefonu: 22 397 51 15 lub wysłać wiadomość na adres e-mail: bok@fellowfinance.pl.

Pożyczka na raty w Fellow Finance – tabela informacyjna

W Fellow Finance na udzielaniu pożyczek zarabiają zarówno inwestorzy, jak i sam pośrednik. W związku z tym nie ma możliwości pożyczenia pieniędzy za darmo. Jednak należy podkreślić, że im wyższy rating (ocena zdolności kredytowej) pożyczkobiorcy, tym niższe jego koszty zobowiązania.Standardową ofertą Fellow Finance są pożyczki online na raty, które można zaciągnąć w kwocie 1 000 – 15 000 złotych z terminem spłaty od 4 do 32 miesięcy. Klient musi ponieść koszty wynikające z oprocentowania stałego w wysokości 10%, opłaty wstępnej, opłaty administracyjnej oraz opłaty za prowadzenie konta. Całkowite koszty pożyczki dla przykładowych kwot i okresów spłaty będą wyglądać następująco:

Przykładowa kwota
Okres
Miesięczna rata
5000 zł
12 miesięcy
559 zł
5000 zł
18 miesięcy
419 zł
5000 zł
24 miesięcy
350 zł
5000 zł
32 miesięcy
299 zł
10000 zł
12 miesięcy
1117 zł
10000 zł
18 miesięcy
838 zł
10000 zł
24 miesięcy
700 zł
10000 zł
32 miesięcy
598 zł
15000 zł
12 miesięcy
1626 zł
15000 zł
18 miesięcy
1208 zł
15000 zł
24 miesięcy
1001 zł
15000 zł
32 miesięcy
847 zł

Powyższe koszty są jedynie średnimi kosztami udzielanych pożyczek przez Fellow Finance. Indywidualne opłaty mogą być inne, w zależności od tego, na jakich warunkach są pożyczone pieniądze od inwestora.

Istnieje możliwość przesunięcia spłaty raty pożyczki o 14 lub 30 dni, jeśli wszystkie wcześniejsze raty były spłacane w terminie. Jest to usługa płatna i należy za nią zapłacić jeszcze przed uruchomieniem odroczenia.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Fellow Finance?

Niespłacanie pożyczki w Fellow Finance będzie miało takie same konsekwencje jak w przypadku każdej innej pożyczki. Firma pożyczkowa może bowiem wystąpić w imieniu inwestora i w takim wypadku będzie miała prawo do:

 • obciążenia pożyczkodawcy dodatkowymi kosztami karnymi w wysokości 14% w skali roku za każdy dzień opóźnienia w płatności raty;
 • wysyłania listownych zawiadomień o braku spłaty i wezwań do uregulowania należności;
 • prowadzenia windykacji mailowej, telefonicznej i terenowej;
 • przekazania długu do ściągnięcia przez zewnętrzną firmę windykacyjną;
 • skierowania sprawy do rozpatrzenia przez sąd, skutkiem czego to pożyczkobiorca będzie musiał ponieść wszystkie koszty takiego postępowania;
 • oddania sprawy do komornika;
 • wpisania pożyczkobiorcy do rejestru dłużników.

Kontakt z Fellow Finance – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Aby skontaktować się z Fellow Finance należy zadzwonić w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, czyli od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00, na numer telefonu: 22 397 51 15. Pożyczkobiorca może również bezpośrednio zadzwonić do Działu Należności w dni robocze od 8:00 do 16:00 na numer: 12 621 75 34.Istnieje także możliwość wysłania wiadomości do Biura Obsługi Klienta na adres e-mail: bok@fellowfinance.pl lub do Działu Należności: windykacja@fellowfinance.pl.

Dokładna nazwa firmy: FELLOW FINANCE Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Nowogrodzkiej 44 lok.3, Warszawa
E-mail: bok@fellowfinance.pl
Telefon kontaktowy: 223975115
NIP: 7010508554
REGON: 362560885
KRS: 576864

Fellow Finance mapa dojazdu

O firmie

Fellow Finance została stworzona przez fińską firmę Taaleri Oyi założoną w 2013 roku. W rzeczywistości nie jest ona faktycznym pożyczkodawcą, a jedynie oferuje obsługę pożyczkową oraz pośrednictwo internetowe w zawieraniu umów pomiędzy pożyczkobiorcami a inwestorami chcącymi zarabiać na pożyczaniu. Warto zaznaczyć, że w Fellow Finance każdy pożyczkobiorca może uzyskać bardziej elastyczne i dostosowane do jego potrzeb warunki finansowe, niż w przypadku tradycyjnych chwilówek.

3.2/5 - (199 votes)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:

 • z
  zadowolony
  20.12.2016, 05:47

  Bezproblemowa pożyczka, bardzo dobry standard obsługi. Pożyczka spłacona, zaświadczenie o spłacie w szufladzie więc temat zamknięty. Z pewnością jeszcze kiedyś do nich wrócę w razie potrzeby.

 • k
  krakkrakal
  28.01.2017, 17:47

  Ci co mają stabilną sytuację finansową, a więc stanowią mniejsze ryzyko otrzymuą trochę lepsze warunki nić pożyczkobiorcy na oświadczenie. Pracuję na etacie, wszystko regularnie spłacane i miałem trochę lepsze warunki niż bezrobotny znajomy. Nie chcę mi się wchodzić w szczegóły, ale te kilkanaście procent mniej kosztowało mnie pożyczenie bardzo podobnej kwoty.

 • A
  Adamski
  18.03.2017, 08:49

  Pożyczyłem 1600 zł na 10 rat na szczęście już spłacone. Dwa razy miałem kilkudniową obsuwę w spłacie, więc dzwonili "co i jak i kiedy będzie kasa?" Po wpłacie nie robili dalszych problemów i karnych odsetek. Ocerta nie jest zła, drogo, ale nie jest zła gdy porównamy do innych.

 • S
  Sebek_82
  17.04.2017, 13:19

  Co prawda zaproponowali mi troche mniej niż wnioskowałem, ale i tak jestem zadowolony. Super prsto sie składa wniosek wszystko przez internet można załatwić także spoko

 • G
  Grzesiek Mz.
  15.05.2017, 09:44

  Wprawdzie nie są najtańsi ale przynajmniej nie owijają w bawełnę. Nie ukrywają kosztów, na proste zapytanie ile to będzie kosztowało, odpowiadają rzeczowo. Umowa też nie jest ekstremalnie skomplikowana. Moja rada, to dokładnie przeanalizować tabelę opłat i prowizji - tam w jednym miejscu jest wszystko napisane: za co, ile kosztuje i jakie terminy płatności obowiązują. Polecam, ale bądźcie czujni i czytajcie umowy.

 • i
  inwestor
  19.05.2017, 11:09

  Jestem u nich w rolach inwestora i nie narzekam. Przeanalizowałem sobie ostatnio 2016 r. i z zainwestowanych 10 000 zł zarobiłem 3 tys zł, co uważam jest bardzo dobrym wynikiem. Gdzie na lokacie miałem 50 tys zł i po odjęciu podatku belki, zarobiłem jakieś 1000 zł. Śmiech na sali.

 • Żubroń
  01.06.2017, 13:34

  Fajna opcja na zarabianie pieniędzy, udzielanie pożyczek, ale trzeba w tym siedzieć i spędzać dużo czasu, aby nie przeszarżować. Dobra opcja na zarabianie, ale nie jakiś dużych kwot, typu setki tys zł, ale żeby wystarczyło od pierwszego do pierwszego, dla indywidualnych ciułaczy. Duzi gracze korzystają z zupełnie innych systemów na zupełnie innych marżach. Dziękuję i pozdrawiam.

 • K
  Korzystałme
  04.08.2017, 07:07

  Całkiem spoko. Piszę tutaj jako osoba wypożyczająca swoje fundusze innym Jedyny minus jest ten,że firma nie oferuje ządnaego zabezpieczenia. Jesli ktoś przestani spłącać kasę to musimy sami bawić się w windykatorów i komornika. Na szczęscie takie sytuacje ponoć nie są częste ( ja tak nie miałem, na szczęście każdy spłąca kaskę w terminie.....).

 • P
  Pardons
  11.11.2017, 11:01

  Dobra opcja. Fajna obsługa, dobre podejście do klienta Jeśli chodzi o to to pelen profesjonalizm ;)Jednakże nie podobają mi sie tutaj dwie rzeczy 1. Duże wymagania co do zdolności kredytowej 2. No i bądź co bądź dośc wysokie koszta pożyczki

 • d
  dagon
  11.12.2017, 08:10

  No cóż. Oferta nie powala. Cennik nie jest rewelacyjny. Nie rozumiem pozytywnych opinii. Nie interesowało ich, że jest drogo?

 • K
  Kamil
  08.01.2018, 09:15

  Problem z kontaktem. Nie odbierają nawet kiedy dzwoni sie do nich w godzinach pracy. Ostatecznie wziałem kredyt ale nie bez problemów.

 • F
  Filip
  18.01.2018, 07:32

  Dobry serwis. Naprawdę ok. Dodam,że oceniam tutaj pożyczkę gotówkową bo widziałem,że ofertę kierują również dla firm. No więc zaciągnięcie pożyczki u nich jest szybkie. Złożyłem wniosek i jeszcze tego samego dnia dosałem ofertę. A dzieki temu,że jest to platforma pożyczek społecznościowych to koszta pożyczki są niższe niż w innych firmach typu chwilówki.Porównajcie sami. TO mnie włąśnie kupiło. Oprocentowanie jest stałe, nie ma tutaj ukrytych kosztów. Aha i nie trzeba wskazywać poręczyciela. W wielu tego typu firmach wołają aby kogoś takiego wskazać a przecież nikt nie poręczy pożyczki prywatnej.

 • t
  the man
  20.04.2018, 07:12

  Jedna z lepszych ofert na rynku. Dziwne,ze firma nie jest tak znana.

 • J
  Jest dość drogo
  07.05.2018, 16:57

  Jeszcze do niedawna była to jedna z lepszych ofert pożyczek jeśli chodzi o ceny. Aktualnie opcja ta jest dość droga. Widocznie była to jedynie chwilówa promocja po to aby przyciągnać do siebie klientów. A potem ceny zostały znacznie podniesione. Nie jest źle jesli chodzi o szybkość przelewu oraz wygode korzystania z pozyczki ale jeśli liczy się dla Was jej koszt to lepiej porównajcie sobie ofertę konkurencji. Agent w biurze pożyczkowym znalazł dla mnie pożyczkę o wiele tańszą.

 • a
  angela
  08.05.2018, 11:21

  Ja osobiscie szczerze moge polecić szybko sprawnie i bez problemu.

 • Z
  Zadłużona
  17.05.2018, 13:15

  Udzielili mi pożyczki bezproblemowo mimo ze jestem w bazach. Raty są spoko. Wszystkie inne pseudo nie patrzace na bazy chwilowki itp to oszustwo. A oni bezproblemowo.

 • M
  Multi
  03.07.2018, 11:50

  Mają u mnie maksymalna ocenę z tego powodu, że udzielają bardzo wysokich kwot pozyczek. Za to mega plusik!

 • L
  Lupin
  05.07.2018, 07:08

  Skorzystałem Pieniadze trafiły na moje konto bardzo szybko. Praktycznie w ciagu godziny. Maksymalna kwota pożyczki zwykle nie jest wysoka ale nadrabiają traktowaniem klienta.

 • G
  Goblin
  13.07.2018, 08:05

  Nie zawiedziecie się na pewno jeśli weźmiecie tam pożyczkę! Potwierdzam absolutnie wszystkie opinie o miłej obsłudze i fajnym podejściu do klienta- w tej kwestii pełen profesjonalizm! Aż się miło do nich dzwoni poniewaz ma sie pewność, że obsługa odpowie na wszystkie pytania bez wachania. Cennnik też ok. W sumie to są firmy, które maja w ofercie korzystniejsze warunki ale tutaj przynajmniej jest uczciwie i to bardzo.

 • p
  polecam firme
  17.07.2018, 07:48

  Dla wszytskich osob, które się zastanawiają- Fellow finanse to zdecydowanie najlepsza firma pożyczkowa w Polsce. Polecam!!! Szybko, bezproblemowo i za rozsądne pieniądze.

 • H
  Hubert
  18.07.2018, 21:00

  W jaki sposób podpisuje się umowę?

 • W
  Wiedźmin
  13.08.2018, 07:33

  Świetna firma.Polecam bardzo!

 • Z
  Zapytanie
  02.10.2018, 13:28

  Czy ktoś może powiedzieć mi czy jeżeli po msc spłaciłem pożyczkę to mogę się starać o kolejną czy muszę jakiś czas czekać ?

 • R
  Rock
  21.12.2018, 07:05

  Możesz starać się o pożyczkę od razu. o ile oczywiście nie miałeś opóźnień. bo jak miałeś to firma może nie chcieć Ci ponownie pożyczyć.

 • C
  Cts
  14.02.2019, 07:10

  Nie będę się tutaj rozpisywał jak to jest niby tanio bo tanio nie jest. Za to uczciwie i kasa przelana szybko i w terminie.

 • C
  Cats
  14.02.2019, 07:11

  Nie rozumiem czemu ludzie narzekają na firmę. Jak komuś sie nie podoba to niech nie pożycza. Pożyczki prywatne rządzą się takimi prawami i trzeba się z tym pogodzić.

 • S
  Stars
  21.03.2019, 07:36

  Pracownicy pomocni i życzliwi. Sama oferta firmy bardzo dobra. Moge ich polecić!

 • t
  timon
  10.04.2019, 07:52

  Dobra firma w której łatwo można uzyskać pożyczkę. Koszta są ok chociaz opłąta przygotowawcza powinna byc niższa (z drugiej strony w bankach też często przygotowują takie wlaśnie opłaty). Pieniądze wypłacone w terminie, tak jak mi obiecywali telefonicznie. No i co najważniejsze jeśli ma się problem ze spłatą w terminie to idzie się dogadać. Firma nie wymaga płacenia od razu ale może przełożyć o jakiś czas termin spłaty (płatnie oczywiście ale dobrze, że jest taka opcja bo niektóre firmy mają to w nosie i jedynie narzucają jakieś opłaty jak z kosmosu). Polecam.

 • A
  Artek
  12.04.2019, 07:04

  EKSTRA FIRMA! Szybko bez spiny i bez formalności.

 • A
  Ameba
  25.11.2019, 20:04

  2 źródła dochodu, żadnych zobowiązań i negatywna decyzja!!!!! Przy tych opłatach, to jest jakaś porażka.