FinAi: Opinie klientów

Średni

FinAi
FinAi
Ocena: 3.97
(ilość ocen: 60)
Ocena 5
Ocena 4
12
Ocena 3
11
Ocena 2
3
Ocena 1
2

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

 • R
  Ryba

  Oferta konkurencyjna, ale tutaj sprawdzają wszystkie bazy.. mnie nie przydzielili pożyczki.

Pożyczki i chwilówki FinAi - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: do 50 000 zł
 • okres: do 7 lat

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIK, KRD, ERIF
 • BIG, rejestr ZBP

W których bankach ma konta?

 • brak informacji

Pierwsza pożyczka – kredyt od FinAi

Aktualnie FinAi współpracuje z czterema bankami, którymi są: Credit Agricole, Nest Bank, Euro Bank oraz InBank. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to właśnie od jednej lub kilku z tych instytucji otrzymamy ofertę kredytową. Nie mniej jednak FinAi ogranicza zasięg kredytu do konkretnej kwoty oraz konkretnego okresu spłaty.

Wysokość kredytu, na jaki możemy liczyć za pośrednictwem FinAi to od 1000 do 50 000 złotych, które można rozłożyć na minimum 6, a maksimum 84 raty (7 lat).

Koszty kredytu zależą oczywiście od tego, z jakim bankiem finalnie podpiszemy umowę kredytową. Są one jednak zbliżone i za pomocą kalkulatora kredytowego na stronie pośrednika możemy poznać orientacyjną wysokość raty oraz koszty kredytu. Przykładowe koszty całkowite przedstawiają się następująco:

 • 5000 złotych/ 12 miesięcy – 1488 złotych kosztów;
 • 20 000 złotych/ 24 miesiące – 2920 złotych kosztów;
 • 25 000 złotych/ 36 miesięcy – 4844 złote kosztów;
 • 30 000 złotych/ 60 miesięcy – 8760 złotych kosztów;
 • 50 000 złotych/ 84 miesiące – 19 804 złote kosztów.

Rzecz jasna FinAi nie pobiera żadnych opłat za pośrednictwo. Wszystkie koszty, które trzeba ponieść, wynikają tylko z umowy, którą podpiszemy z wybranym bankiem.

Dla kogo jest oferta od FinAi?

Aby móc otrzymać kredyt za pośrednictwem FinAi, musimy spełniać szereg wymagań. Są one głównie związane z warunkami stawianymi przez poszczególne banki. Są to:

 • ukończone przynajmniej 18 lat, nie ma natomiast górnej granicy wieku;
 • aktualny polski dowód osobisty;
 • zamieszkanie i zameldowanie na terenie Polski;
 • posiadanie smartfona i ewentualnie komputera;
 • stały dochód z tytułu umowy o pracę, o dzieło, zlecenie lub pobieranej renty/emerytury;
 • konto bankowe, na które wpływają wyżej wymienione dochody;
 • wyciąg z konta z historią z ostatnich 6 miesięcy;
 • dobra historia kredytowa w BIK oraz brak zaległości finansowych w rejestrach dłużników.

Nie ma natomiast konieczności przedstawiania zgody współmałżonka lub zaświadczeń od pracodawcy, choć FinAi przyznaje, że jeśli bank będzie miał jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zdolności kredytowej wnioskodawcy, może on o takie zaświadczenie poprosić.

Kiedy dostanę pieniądze w FinAi?

Podstawowym założeniem platformy FinAi jest ograniczenie formalności oraz skrócenie czasu otrzymania pieniędzy. W praktyce sprowadza się to tylko do skrócenia czasu rozpatrzenia wniosku i wybrania tego odpowiedniego, który jest w stanie przyznać kredyt. Ponadto samo wypełnienie wniosku oraz dokonanie weryfikacji tożsamości również nie powinno być czasochłonne. Czas trwania dalszych procedur będzie już zależeć od tego, z jakim bankiem podpisze się umowę kredytową.

Dodatkowo, jak zaznacza FinAi, klient może (choć nie musi) zostać poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 złotego z konta, na które zostaną przesłane środki pieniężne. W takim wypadku trzeba się liczyć z dodatkowym czasem księgowania transakcji – w ramach sesji wychodzących w banku kredytobiorcy oraz sesji przychodzących banku odbiorcy przelewu weryfikacyjnego. W zależności od godziny i dnia wysłania takiego przelewu księgowanie może zająć od kilku godzin do nawet kilku dni (jeśli po drodze wypadną dni, w których banki nie pracują).

Pamiętajmy także, że wniosek o kredyt przez Internet może zostać złożony o każdej porze dnia i nocy, nawet dnia wolnego od pracy. Zostanie on jednak przetworzony w godzinach pracy biura, najpewniej kolejnego dnia roboczego.

Jak wziąć kredyt w FinAi?

Firma deklaruje, że procedura kredytowa jest łatwa, a dzięki wygodnemu interfejsowi klient zostanie przeprowadzony przez nią krok po kroku z dokładnym wytłumaczeniem wszystkich czynności.

Aby otrzymać kredyt za pośrednictwem FinAi, należy:

 • Stworzyć swój bezpieczny profil na www.finai.pl. Własne konto na tej platformie jest niezbędne do tego, by złożyć wniosek. Na samym początku musimy podać adres e-mail, za pomocą którego będziemy się logować, oraz ustanowić hasło do konta. Następnie FinAi poprosi nas o wypełnienie formularza z naszymi danymi osobowymi, adresowymi i dotyczącymi naszej zdolności kredytowej. Będą to między innymi: nazwa i NIP pracodawcy (można wyszukać z listy), liczba dzieci na utrzymaniu, wykształcenie, miejsce zamieszkania, wysokość dochodów (czyli praktycznie wszystko to, co musielibyśmy podać we wniosku o pożyczkę online).
 • Potwierdzić dane bezpieczną aplikacją FinAi. Należy użyć do tego smartfona – potwierdzenie danych wymaga wykonania zdjęcia dowodu osobistego oraz twarzy. Aplikacja porówna zgodność obydwu zdjęć i jeśli ten krok się powiedzie, nasz wniosek zostanie wysłany do współpracujących z FinAi banków.
 • Wybrać najlepszą ofertę kredytową. FinAi przedstawi nam oferty wszystkich tych instytucji, które są w stanie udzielić nam kredytu. Przedstawione zostaną wszystkie szczegóły oferty, łącznie z kosztami, a my możemy wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada.
 • Podpisać umowę o kredyt SMS-em. Na numer podany we wniosku zostanie wysłana wiadomość o przyznaniu kredytu. Jeśli podtrzymujemy decyzję o jego zaciągnięciu, musimy odesłać SMS zwrotny o podanej treści. FinAi dodaje, że na tym etapie bank, który udziela nam kredytu, może się z nami skontaktować i poprosić o dodatkowe dokumenty lub wykonanie przelewu weryfikacyjnego.
 • Odebrać przelew z kredytem.

Jakie informacje o pożyczkobiorcy weryfikuje FinAi?

Bazy danych i rejestry dłużników weryfikuje nie sam FinAi, a bank, do którego został skierowany wniosek kredytowy. Zgodnie z prawem przeszuka on rejestry:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej;
 • rejestr Związku Banków Polskich.

Zła historia kredytowa w BIK lub figurowanie w jakimkolwiek rejestrze dłużników będzie niestety skutkowało tym, że kredyt nie zostanie nam przyznany. FinAi ułatwia zaciągnięcie kredytu w technicznym sensie, ale wymagania nie są przez to łagodniejsze.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki w FinAi – opóźnienie w spłacie?

Jako że FinAi nie jest kredytodawcą, a tylko platformą pośredniczącą, nie obsługuje ona ani spłaty kredytu, ani ewentualnego ściągania należności w przypadku, gdyby kredytobiorca nie spłacał swojego zobowiązania. Każdy problem ze spłatą raty należy więc rozwiązywać bezpośrednio z bankiem finansującym. Sposób ściągania należności również będzie zależeć od banku, choć w każdym z nich konsekwencje niespłacania będą podobne, gdyż są one wyznaczone przez prawo. Będą to:

 • odsetki ustawowe za opóźnienie w spłacie – odsetki maksymalne wynoszą obecnie 14% w skali roku;
 • monitowanie opóźnienia za pomocą wiadomości mailowych, SMS-owych, listownych i telefonicznych;
 • przekazanie ściągnięcia należności do firmy windykacyjnej;
 • skierowanie sprawy na drogę sądową, a w konsekwencji także do komornika, który może ściągnąć należność za pomocą egzekucji na koncie bankowym, wynagrodzeniu, mieniu dłużnika lub nieruchomości;
 • odnotowania opóźnienia w spłacie w BIK, a także wpisania kredytobiorcy do rejestru dłużników.

Kontakt z FinAi – jak skontaktować się z pożyczkodawcą

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 8 ofert spełniających Twoje kryteria
Zakres kwot

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

15 - 60 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

FinAi logo Dokładna nazwa firmy: FinAi S.A.
Siedziba firmy: ul. Żurawia 6/12, lok. 525, Warszawa
E-mail: kontakt@finai.pl
Telefon kontaktowy: +48 22 300 98 98
NIP: 7010629909
REGON: 365792923
KRS: 0000726724
FinAi strona

O firmie

FinAi to innowacyjne połączenie możliwości pożyczenia pieniędzy na dowód przez Internet z kredytami bankowymi. To specjalna, ekspercka platforma online, która pośredniczy pomiędzy bankami a użytkownikiem końcowym – dzięki temu kredyt bankowy może zostać zaciągnięty bez wychodzenia z domu. Szeroki wybór ofert oraz dogłębna analiza złożonych wniosków pozwala na wybór najlepszej oferty dla klienta, dopasowanej do jego sytuacji finansowej. Marka FinaAi nie jest kredytodawcą, ale dzięki współpracy z kilkoma placówkami bankowymi może zagwarantować wysoką przyznawalność, a także dużo krótszy czas otrzymania pieniędzy i ograniczone do minimum formalności.

Wszystkie opinie o FinAi

Dodaj własną opinię o FinAi:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Ryba
  says:

  Oferta konkurencyjna, ale tutaj sprawdzają wszystkie bazy.. mnie nie przydzielili pożyczki.

Sprawdź ranking

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo