Finiata: Opinie klientów

Dobry

Finiata
Finiata
Ocena: 3.65
(ilość ocen: 91)
Ocena 5
Ocena 4
8
Ocena 3
11
Ocena 2
8
Ocena 1
6

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

Pożyczki i chwilówki Finiata - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: do 50 000 zł
 • okres: do 6 miesięcy

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIK, KRD
 • BIG, ERIF

W których bankach ma konta?

 • brak informacji

Pierwsza pożyczka dla firm od Finiata

Finiata swoje produkty finansowe kieruje w stronę przedsiębiorców. Aktualnie w jej ofercie znajdują się: faktoring oraz otwarta linia finansowa.

Pierwsza opcja, faktoring, to usługa polegająca na otrzymaniu natychmiastowej zapłaty za wystawione klientom faktury. Finiata umożliwia finansowanie nielimitowanej liczby faktur, przy czym standardowy koszt faktoringu to 5% wartości jednej faktury do 30 dni.

Ciekawszą i popularniejszą opcją jest natomiast FlexKapitał, czyli otwarta linia pożyczkowa dla firm. Przedsiębiorcy mogą uzyskać limit wypłat od 500 do 50 000 złotych na 6 miesięcy. Tym, co odróżnia FlexKapitał od standardowej pożyczki, jest to, że klienci sami mogą decydować, w jaki sposób spłacać limit, w kilka dni lub kilka miesięcy – im szybciej się go spłaci, tym koszty będą niższe. Dodatkowo mogą także dowolnie wypłacać pieniądze w ramach dozwolonego limitu, a pożyczkę spłacać w minimalnej kwocie (około 1/6 wypłaconego kapitału), lub w takiej, jaka im pasuje. Każda spłata pożyczonych pieniędzy powiększa dostępny kapitał, z którego można korzystać natychmiast.

Przy maksymalnym sześciomiesięcznym czasie spłacania FlexKapitał, koszty poszczególnych pożyczek wyniosą:

 • 5000 zł – 40,68 zł kosztów;
 • 10 000 zł – 801,36 zł kosztów;
 • 15 000 zł – 1202,04 zł kosztów;
 • 20 000 zł – 1602,71 zł kosztów;
 • 30 000 zł – 2404,07 zł kosztów;
 • 40 000 zł – 3205,41 zł kosztów;
 • 50 000 zł – 4006,87 zł kosztów.

Stała miesięczna opłata za linię pożyczkową to 0,33% kwoty pożyczki + VAT, którą zapłacimy za dostęp do pieniędzy i możliwość korzystania z nich. Dodatkowo będziemy musieli zapłacić także za realnie wykorzystane pieniądze – tylko za tyle, ile wypłaciliśmy. W takim wypadku opłata wyniesie od 1,7% do 3,39% wypłaconej kwoty na 30 dni.

Dla kogo jest oferta od Finiata?

Finiata obsługuje tylko przedsiębiorców; odnawialna linia pożyczkowa niestety nie jest dostępna dla klientów indywidualnych. Aby otrzymać pożyczkę w Finiata, firma musi:

 • mieć odpowiednią formę prawną: spółka akcyjna, spółka z o.o., spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna; spółka partnerska, spółka jawna, spółka cywilna, działalność gospodarcza, fundacja, stowarzyszenie, gospodarstwo rolne;
 • być zarejestrowana na terytorium Polski wpisem do KRS/CEIDG;
 • funkcjonować przynajmniej przez 6 miesięcy;
 • wykazać odpowiednio wysoką wydolność finansową i przedstawić wyciąg z konta firmowego;
 • nie mieć zaległości w BIK oraz rejestrach dłużników;
 • przedstawić dokumenty w postaci skanu dowodu osobistego lub paszportu oraz opłaconej przez klienta faktury.

Kiedy dostanę pieniądze w Finiata?

Same formalności konieczne do uzyskania odnawialnej linii pożyczkowej nie zajmą długo i mogą zostać załatwione w całości przez Internet. Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba kompletować dokumentów księgowych – wystarczy tylko przesłać opłaconą już przez klienta fakturę na dowód tego, że firma rzeczywiście działa. Znacznie skróci to czas wnioskowania.

Samo przyznanie linii pożyczkowej to maksymalnie 2 dni – tyle czasu Finiata zakłada w umowie. Podkreśla jednak, że zwykle stara się decyzję podjąć w ciągu kilku godzin od wysłania wniosku. Oczywiście stanie się tak tylko wtedy, gdy ten zostanie wysłany w godzinach pracy firmy, tj. od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

Poza tym trzeba mieć na względzie, że całość formalności będzie zależeć także od dwóch innych czynników:

 • Sposobu weryfikacji tożsamości. Weryfikacja tożsamości odbywa się w kilku etapach. Pierwszy z nich to przesłanie skanu dokumentu tożsamości. Drugi – przesłanie opłaty weryfikacyjnej w wysokości 1 grosza na podany numer konta. Ten sposób niestety zależy od czasu zaksięgowania tej opłaty, więc będzie dość długotrwały. Można zawsze skorzystać z automatycznej weryfikacji, co zajmie tylko kilka minut.
 • Liczby kont bankowych posiadanych przez Finiata. Przyznanie odnawialnej linii finansowej w Finiata nie oznacza, że pieniądze zostaną od razu wysłane na konto klienta. Znajdą się one na koncie wirtualnym, z którego można dowolnie wypłacać pożądane kwoty. Czas otrzymania pieniędzy z każdej wypłaty będzie zależeć od tego, czy konta pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy znajdują się w jednym banku, czy też nie. W pierwszym przypadku wypłata pieniędzy odbędzie się błyskawicznie. W drugim – przelew zostanie zaksięgowany zgodnie z harmonogramem sesji Elixir. Pieniędzy powinniśmy się więc spodziewać najwcześniej po kilku godzinach, a najpóźniej następnego dnia roboczego.

Jak wziąć pożyczkę w Finiata?

Uzyskanie linii finansowej w Finiata jest możliwe po przejściu następujących etapów:

 • Rejestracja. Konto klienta jest niezbędne, by móc otrzymać pożyczkę w Finiata, a w dalszej kolejności zarządzać wypłatami i wpłatami pieniędzy. Wystarczy skorzystać z przycisku „zarejestruj się”, a następnie podać adres e-mail i hasło do logowania oraz potwierdzić utworzenie konta za pomocą wysłanego linku. Trzeba także uzupełnić konto danymi: NIP, dane osoby upoważnionej do reprezentowania firmy, numer telefonu.
 • Weryfikacja tożsamości. Wymagane jest podanie obywatelstwa, numeru PESEL, dokumentu tożsamości oraz jego numeru i serii. Następnie zostaniemy poproszeni o przesłanie skanu podanego dokumentu – dowodu osobistego lub paszportu.
 • Podłączenie konta bankowego. Można to zrobić manualnie, poprzez przesłanie 1 grosza na podany numer konta, lub skorzystać z weryfikacji automatycznej, która umożliwi programowi dostęp do historii aktywności na koncie z ostatnich 180 dni. Ten sposób weryfikacji odbywa się z użyciem aplikacji Kontomatik.
 • Weryfikacja działalności firmy. Finiata poprosi wnioskodawcę o przesłanie jakiejkolwiek zrealizowanej już faktury firmowej. Oprócz jej przesłania konieczne będzie również dostarczenie wszystkich dotyczących jej szczegółów.
 • Zgoda na weryfikację historii kredytowej w BIK. Jest to zgoda jednorazowa. Jeżeli linia pożyczkowa zostanie przyznana, nie będzie konieczności ponownej weryfikacji w BIK przy każdej wypłacie.
 • Przyznanie pożyczki. Przyznanie limitu odnawialnego będzie wymagać także podpięcia karty debetowej lub kredytowej. Jest to konieczne, gdyż Finiata wymaga uruchomienia opcji automatycznego, cyklicznego spłacania limitu.

Jakie informacje o pożyczkobiorcy weryfikuje Finiata?

Zgodnie z umową o odnawialną linię pożyczkową FlexKapitał, Finiata zweryfikuje wnioskodawców w rejestrach:

Figurowanie w jednej z baz dłużników lub zły scoring kredytowy w BIK prawdopodobnie uniemożliwi zaciągnięcie pożyczki.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki w Finiata – opóźnienie w spłacie?

Niespłacanie zobowiązania w Finiata może spowodować poważne konsekwencje dla firmy. W zależności od tego, jak długo nie będzie się spłacać limitu, mogą to być kolejno:

 • odsetki ustawowe za opóźnienie w wysokości 14% w skali roku;
 • wszczęcie windykacji przez pożyczkodawcę;
 • postępowanie sądowe i komornicze;
 • wpis do rejestru dłużników.

Kontakt z Finiata – jak skontaktować się z pożyczkodawcą

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 10 ofert spełniających Twoje kryteria
Zakres kwot

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

15 - 60 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

10 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

10 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Finiata logo Dokładna nazwa firmy: Finiata Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Grzybowska 62, Warszawa
E-mail: service@finiata.com
Telefon kontaktowy: 22 307 90 76
NIP: 6762519005
REGON: 366127470
KRS: 653925
Finiata strona

O firmie

Finiata to firma stworzona przez międzynarodowy zespół ekspertów finansowych i z branży FinTech. Aktualnie operuje w dwóch krajach, Polsce oraz Niemczech, gdzie z usług firmy korzysta już pond 38 osiem tysięcy firm. Zaufanie klientów zdobyła głównie dzięki współpracy z zaufanymi i poważanymi inwestorami, takimi jak: Kulczyk Investments, Red Alpine, DN Capital czy German Startups Group. W Polsce legitymuje się także certyfikatem Firma Wiarygodna Finansowo.

Wszystkie opinie o Finiata

Dodaj własną opinię o Finiata:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Karol0001
  says:

  Beznadzieja

 • max75
  says:

  Jasne warunki, dzięki nim udało mi się utrzymać płynność finansową i wszystko idzie super. Jestem zadowolony ze współpracy i miłej obsługi.

 • Karolina
  says:

  Współpraca z nimi to czysta przyjemność. ą niesamowicie pomocni na każdym etapie działań, tłumaczą wszystko co, jak i gdzie. Jak na razie pierwsze dwa miesiące za mną, ale jestem niezmiernie zadowolona. Polecam serdecznie!

 • maja12345
  says:

  Jak na razie – bomba. Szybki kontakt w razie jakichkolwiek problemow, wyplacanie pieniazkow odbywa sie tak jak bylo w umowie. Jestem zadowolona i na pewno bede korzystac!

 • marysia
  says:

  Korzystam z ich portalu i usług i jestem zadowolona. Potrzebne mi dodatkowe środki co miesiąc, więc to jest opcja idealna. W sumie dzieki obsłudze tego portalu przestałam sie bać pożyczek, czy samego limitu odnawialnego dlatego, że wszystko mi jasno wyjaśnili i nie ma żadnych ukrytych ani kosztów, ani kruczków w umowie. Umowa oczywiscie podpisana online więc dla mnie super.

 • Karolina12345
  says:

  Współpracuje z nimi już od kilku dobrych miesięcy… jak na razie zero nieprzyjemnych niespodzianek czy sytuacji kryzysowych. Jestem jak najbardziej zadowolona!

 • AnnaMariaAnotnina
  says:

  Przede wszystkim – duże zaangażowanie, chęć pomocy klientowi, a przede wszystkim nieustanne wsparcie. Polecam ich z czystym sumieniem bo dzięki nim, ani na chwilę nie pozostaniecie sami 😉 Oferta jest bardzo korzystna i przyjazna, warto więc z niej skorzystać.

 • jota5
  says:

  Korzystam z ich usług już od jakiegoś czasu i jedyne co mogę napisać – świetna jakość obsługi klienta, wszystko bardzo rzeczowo i kompletnie. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić 🙂

 • Pola
  says:

  Wzięłam dużą pożyczkę i jestem pod wrażeniem, że tak wygodnie mogę korzystać z tych pieniędzy. Polecam

 • Bimex
  says:

  Korzystałem, jestem zadowolony. Wszystko ok

Sprawdź ranking

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo