Finzmo – Opinie Klientów

Ocena klientów: 5.0
Ilość ocen: 1 >Sprawdź opinie<

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Okres spłaty
3 - 48 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
2 000 - 60 000 zł
Czas wypłaty
24 godziny
Pierwsza pożyczka gratis
Nie

CO CHWALĄ KLIENCI

Na raty
Wiele ofert
Szybkie porównanie

WARUNKI POŻYCZKI

Metoda wypłaty
przelew na konto
Oprocentowanie
7,20 %
RRSO
78,07 %
Sposób weryfikacji
wiele możliwości
Godziny pracy w sobotę
24/7
Godziny pracy w niedziele
24/7

WYMAGANIA FIRMY

Wiek pożyczkobiorcy
18 - 99 lat
Telefon komórkowy
Nie

JAKIE BAZY SĄ SPRAWDZANE

EUCB
NIE
PWIP
NIE
CRIF
NIE
KBIK
NIE
CCC
NIE
Get Score
NIE
KBIG
NIE
Credit check
NIE
ERIF
NIE
KRD
NIE
ZBP
NIE
BIK
NIE
NIK
NIE
WEŹ POŻYCZKĘ w Finzmo

Aktualne promocje pożyczek i chwilówek w Finzmo

Baner ofertowy Finzmo

Dla kogo jest oferta od Finzmo?

Finzmo, oferując usługę wyszukiwania ofert pożyczkowych, stawia przed swoimi członkami określone warunki:

 • wiek nie mniejszy niż 18 lat oraz nie większy niż 75 lat;
 • polskie obywatelstwo bądź posiadanie statusu stałego rezydenta;
 • stabilne źródło dochodów (niekoniecznie pochodzące z zatrudnienia), pozwalające na systematyczną spłatę zobowiązania;
 • status konsumenta;
 • rachunek bankowy, zarejestrowany wyłącznie na wnioskującego;
 • posiadanie aktywnego numeru telefonu – Finzmo akceptuje telefony stacjonarne, jednak podkreśla, że telefon komórkowy zwiększa szanse na pożyczkę;
 • adres e-mail.

Dodatkowo, firmy pożyczkowe, z którymi współpracuje Finzmo mogą również wymagać:

 • posiadania aktualnego dowodu osobistego;
 • posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych, tj. zawierania umów;
 • braku negatywnych wpisów w bazach dłużników;
 • braku niespłaconych wcześniej zobowiązań;

Kiedy dostanę pieniądze w Finzmo?

Zgodnie z zapowiedziami Finzmo, na złożenie wniosku o udzielenie finansowania nie trzeba więcej niż 5 minut. Podobnie ma być w przypadku decyzji o przyznaniu pożyczki przez partnera Finzmo – powinna ona trafić do nas w ciągu kilku minut od wstępnego zaakceptowania wniosku. Wnioski w Finzmo można składać 24 godziny na dobę – są one następnie automatycznie przetwarzane i dopasowywane do oferty poszczególnych pożyczkodawców.
Oczywiście, z racji tego, że Finzmo jest pośrednikiem, na ostateczny czas otrzymania decyzji będą miały godziny pracy poszczególnych pożyczkodawców. Przykładowo, jeśli całą procedurę rozpoczniemy poza godzinami pracy pożyczkodawcy, który zaakceptował nasz wniosek, na odpowiedź będziemy musieli poczekać do następnego dnia roboczego. Według Finzmo, po otrzymaniu środki mogą do nas trafić nawet w ciągu kwadransa, zwykle zajmuje to jednak kilka godzin. Ostatecznie jednak, to kiedy faktycznie pożyczka trafi na nasze konto uzależnione jest od:

 • Weryfikacji tożsamości – firmy pożyczkowe są zobowiązane do sprawdzenia prawdziwości danych osobowych oraz rzetelnej oceny zdolności kredytowej wnioskującego. W tym celu, część partnerów Finzmo może od nas wymagać weryfikacji tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego bądź szybkiej aplikacji, takiej jak np. Kontomatik czy Instantor. Pierwsza z metod polega na przelaniu drobnej kwoty na konto pożyczkodawcy, celem potwierdzenia danych. Druga metoda w tym samym czasie weryfikuje zarówno tożsamość jak i zdolność kredytową wnioskującego – wystarczy, że ten zaloguje się do swojego konta bankowego, a aplikacja automatycznie potwierdzi kluczowe informacje.
 • Kont bankowych pożyczającego i pożyczkodawcy Finzmo wymaga, aby osoba wnioskująca posiadała konto bankowe, na które zostaną wypłacone środki. To, kiedy one nam trafią, zależy jednak od tego, z jakiego konta, i w jaki sposób zostaną wypłacone. Przy założeniu, że obie strony przelewu posiadają konta w tym samym banku, pieniądze mogą trafić na rachunek docelowy w ciągu nawet 15 minut – w takiej sytuacji, mamy do czynienia z rozliczeniem wewnętrznym, które pomija sesje wychodzące i przychodzę oraz sesje KIR. Jeśli jednak instytucja zlecająca przelew jest inna niż przyjmująca, wówczas będzie trzeba poczekać – nawet do 24 godzin. Warto wiedzieć, że powyższa reguła dotyczy zarówno przelewów ze środkami z pożyczki, jak i weryfikujących.

Rozwiązaniem tej sytuacji jest wykorzystanie przez pożyczkodawcę, technologii szybkich przelewów (np. BlueMedia czy Express Elixir). O ile tylko bank odbiorcy przyjmuje tego typu transakcje (a większość największych banków to robi), wówczas pieniądze mogą być na koncie docelowym w ciągu maksymalnie 15 minut.
Finzmo współpracuje z wieloma pożyczkodawcami, m.in. Credissimo, Extraportfel czy Ferratum Money, którzy korzystają z różnych form weryfikacji tożsamości i wypłaty pieniędzy, dlatego też ostateczny czas wypłaty pieniędzy będzie uzależniony od tego, która firma udzieli finansowania.

Jak wziąć pożyczkę w Finzmo?

Otrzymanie pożyczki na raty w Finzmo wiąże się z kilkoma standardowymi krokami:

 • Ustalenie kwoty pożyczki i czasu spłaty. Proces wnioskowania należy rozpocząć o wpisania w odpowiednie miejsce preferowanej kwoty pożyczki oraz wyboru okresu spłaty, z rozwijanej listy. Po wciśnięciu przycisku „Złóż wniosek” zostaniemy przeniesieni do kolejnego etapu.
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego. Przed uzupełnieniem właściwego wniosku o pożyczkę, konieczna będzie rejestracja. W tym celu należy podać imię, nazwisko, numer PESEL, adres e-mail oraz telefon komórkowy. Przycisk „Dalej” pokieruje nas do następnego kroku.
 • Złożenie wniosku. We wniosku pożyczkowym zostaniemy poproszeni o podanie m.in. takich danych jak: adres zamieszkania, wykształcenie, stan cywilny, źródła i wysokość dochodów, numer dowodu osobistego, numer konta bankowego, posiadane nieruchomości, miesięczne koszty czy nazwa i numer telefonu pracodawcy.
 • Przyznanie pożyczki. Po automatycznej analizie podanych odpowiedzi, system Finzmo przedstawi ofertę pożyczkodawcy, który najlepiej pasuje do profilu pożyczkobiorcy. Zostaną mu również przedstawione wstępne koszty zobowiązania. Po zaakceptowaniu oferty przez wnioskującego, będzie mógł on przejść do potwierdzenia umowy z wybranym pożyczkodawcą.
 • Weryfikacja tożsamości. W zależności od firmy pożyczkowej, konieczne może być wykonanie przelewu weryfikującego lub np. skorzystanie z aplikacji typu Kontomatik czy Instantor.
 • Wypłata pieniędzy. Pieniądze zwykle są wypłacane w ciągu kilku godzin od pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Finzmo?

Finzmo przeprowadza wstępną weryfikację zdolności kredytowej tylko w Biurze Informacji Kredytowej. Jednak ostateczną decyzję o przyznaniu pożyczki podejmuje firma pożyczkowa, która może sprawdzić wnioskującego w jednej z wielu baz:

O tym, w której konkretnie bazie nasze dane zostaną zweryfikowane, powinniśmy zostać poinformowani w trakcie procesu pożyczkowego.

Logowanie w finzmo – jak dostać się do panelu klienta?

Konto w systemie Finzmo posiada każda osoba, która kiedykolwiek składała w tej firmie wniosek o pożyczkę. Logowanie w Finzmo wygląda podobnie, jak w przypadku innych firm pożyczkowych. Należy zatem wybrać przycisk „Zaloguj się”, znajdujący się w prawym górnym rogu, a następnie wpisać adres e-mail podany podczas rejestracji. Jedyna równica polega na tym, że hasło do serwisu ustala Finzmo i przesyła je na wspomniany już adres e-mail.

Rejestracja w Finzmo to obowiązkowy element, poprzedzający proces wnioskowania o pożyczkę. Podczas zakładania konta konieczne jest podanie imienia, nazwiska, numeru PESEL, adresu e-mail oraz numeru telefonu. Po kliknięciu przycisku „Dalej” na podaną skrzynkę otrzymamy mail potwierdzający rejestrację, z hasłem do konta.

W przypadku utraty hasła do konta Finzmo, mamy do dyspozycji prosty sposób na jego odzyskanie. Wystarczy, że po wciśnięciu przycisku „Zaloguj się”, wybierzemy znajdującą się tam opcję „Odzyskaj hasło”. Pozwoli to na zresetowanie hasła i przesłanie nowych danych na podany adres e-mail.

Pożyczka na raty w Finzmo – tabela informacyjna

Finzmo umożliwia wnioskowanie wyłącznie o pożyczki ratalne, a to oznacza, że w tym przypadku otrzymanie chwilówki za 0 zł raczej nie będzie możliwe.

Oferta, zarówno dla osób pożyczających pierwszy raz, jak i stałych klientów jest taka sama – kwoty pożyczki w Finzmo wynoszą od 1000 do 25000 zł, natomiast okres spłat od 3 do nawet 48 miesięcy. Finzmo nie podaje kosztów pożyczki. Wynika to z tego, że ostateczne warunki, na których zaciągniemy pożyczkę zależą o faktycznego pożyczkodawcy.

Reprezentatywne przykłady:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 513,00%przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 2000; całkowita kwota do zapłaty 2 672,99 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 672,99 zł (Prowizja - 638,56 zł Odsetki - 34,43 zł); umowa na 90 dni.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Finzmo?

Każdy z pożyczkodawców, z którymi współpracuje Finzmo może stosować inną politykę w sprawie opóźnień w spłacie – część z nich może umożliwić refinansowanie długu czy przesunięcie (za opłatą) terminu spłaty raty, inni natomiast, w przypadku nieterminowej spłaty długu mogą rozpocząć działania zmierzające do odzyskania pieniędzy:

 • naliczanie odsetek karnych za każdy dzień opóźnienia (w wysokości 14% zobowiązania w skali roku);
 • wypowiedzenie umowy i wymaganie natychmiastowej spłaty długu;
 • działania windykacyjne: wysyłanie monitów, telefoniczne i osobiste upomnienia dłużnika;
 • sprzedaż długu podmiotowi zewnętrznemu;
 • skierowanie sprawy do sądu;
 • skorzystanie z egzekucji komorniczej;
 • wpisanie pożyczkodawcy do rejestrów dłużników.

Kontakt z Finzmo – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Kontakt z Finzmo można nawiązać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej.
W tym celu do dyspozycji mamy dwa adresy e-mail: kontakt@finzmo.pl (który warto wykorzystać w przypadku pytań dotyczących wnioskowania) oraz adres: customers@finzmo.com (który służy do zgłaszania uwag dotyczących strony lub komunikacji).Jak podaje firma, zespół wsparcia Finzmo jest dostępny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 21:00.
Warto też pamiętać, że jeśli będziemy mieli pytania dotyczące otrzymanej już pożyczki (np. opcji przedłużenia terminu spłaty czy refinansowania), najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Finzmo logo Chwilówka od ręki! Dokładna nazwa firmy: Fiizy OÜ
Siedziba firmy: Toom-Kooli 1,, Tallinn, Estonia
E-mail: kontakt@finzmo.pl
WWW: www.finzmo.pl
Telefon kontaktowy:
Godziny pracy: Pon-Pt 10:00-21:00
NIP:
REGON:
KRS:

O firmie

Finzmo to pośrednik pożyczkowy, współpracujący z wieloma znanymi pożyczkodawcami, m.in. Aasa, Funeda, ekassa, efino czy Smart Pożyczka. Marka Finzmo stanowiący własność firmy FIIZY – jest ona dość znana na polskim rynku – w swoim portfolio posiada chociażby markę Solcredit. Dewizą Finzmo jest „Łatwe finansowanie”, a celem marki jest dostarczanie klientom prostej, szybkiej i bezpiecznej pomocy finansowej.

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Włodek
  says:

  Szybko i wygodnie. Dostałem ofertę ciekawej pożyczki.