ING Bank Śląski – opinie i opis oferty

dane banku Dane banku

Nazwa ING Bank Śląski S.A.

Adresul. Sokolska 34 , 40-086 Katowice

KRS0000005459

NIP634-013-54-75

REGON271514909

kody swift Kod SWIFT/BIC i IBAN

SWIFT/BIC INGBPLPW

IBAN PL + numer konta

infolinia Numery infolinii

Klienci indywidualni i przedsiębiorcy

801 222 222 lub 32 357 00 69

24/7

Firmy, samorządy, korporacje

801 242 242 lub +48 (32) 357 00 24

Infolinia czynna pon-pt 
w godzinach 8:00-18:00

godziny-sesji Godziny sesji

Sesje wychodzące

08:10
11:30
14:30

Sesje przychodzące

11:00
15:00
17:30

ING Bank Śląski to jeden z kilkunastu banków, które oferują atrakcyjne rozwiązania finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Jako jeden z nielicznych prowadzi również dyskusyjne forum dla klientów, na którym mogą oni rozwiązać swoje finansowe problemy. Czy to jednak wystarczający powód, aby skorzystać z usług tego banku? Sprawdźmy, co warto wiedzieć na temat jego oferty.

Silna pozycja banku sprawiła, że ta instytucja finansowa z charakterystycznym lwem w logo wybierana jest przez dużą rzeszę klientów w różnym wieku. Sympatię i rozpoznawalność marki w dużej mierze przyniosły jej reklamy telewizyjne czy radiowe. Marek Kondrat, który od kilkunastu lat pozostaje twarzą kampanii reklamowych grupy ING, budzi pozytywne skojarzenia wśród wielu Polaków. Pewność, bezpieczeństwo i stabilizacja to zdecydowanie cechy, które dobrze świadczą o rzetelności banku.

ING Bank Śląski – historia i podstawowe informacje

Bank ING powstał w 1988 roku jako Bank Śląski z siedzibą w Katowicach. Trzy lata później przekształcił się z banku państwowego w spółkę cywilną, a w 1994 roku jego akcje trafiły na Giełdę Papierów Wartościowych. Dopiero w 2001 roku, Bank Śląski został połączony z holenderską grupą ING Bank N.V., tworząc tym samym ING Bank Śląski. Aktualnie jest to duży bank komercyjny, który ma ponad 240 placówek w całej Polsce. Grupę jego stałych klientów zasila aż 4,4 mln osób, zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Nasza opinia o ING

ING Bank Śląski to jeden z większych banków funkcjonujących na polskim rynku. Dzięki temu, że posiada dużą liczbę oddziałów, trafia ze swoją ofertą zarówno do mieszkańców dużych, jak i nieco mniejszych miast. Na specjalną uwagę zasługuje fakt, że instytucja jest bezpiecznym bankiem co z resztą potwierdza wysoka ocena ratingowa, udzielona przez niezależne agencje.

Chociaż oferta ING na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od propozycji konkurencyjnych banków, to na specjalną uwagę zasługują produkty, które wspierają ekologiczne inwestycje. Bank oferuje swoim klientom tradycyjne pożyczki gotówkowe, dzięki którym sfinansują wybrany, „zielony cel”, oraz ekologiczne kredyty hipoteczne, finansujące zakup domu pasywnego. Tak przygotowana oferta oraz dodatkowe akcje środowiskowe, które podejmuje bank sprawią, że do grona przyszłych klientów już niedługo mogą dołączyć wszyscy wspierający ekologiczne działania.

Oferta dla klientów indywidualnych

ING Bank Śląski to bank uniwersalny. W ofercie instytucji można znaleźć produkty do codziennego bankowania, konta oszczędnościowe, lokaty czy również kredyty finansujące dowolnie wybrany cel.

Konta osobiste

Klienci indywidualni banku ING mogą wybrać jedno spośród 8 rodzajów osobistych kont bankowych.

 • Konto Direct – tradycyjny rachunek bankowy, polecany dla osób powyżej 26 roku życia. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku, wypłatę środków z bankomatu oraz za krajowe przelewy pod warunkiem, że klient spełni warunki określone w umowie.
 • Konto Mobi dla młodych 18 – 26 lat – idealne dla studenta oraz osoby, która dopiero rozpoczęła swoją pierwszą pracę. Użytkownik ma szansę otrzymać sporo dodatkowej gotówki, biorąc udział w licznych promocjach.
 • Konto Mobi dla młodych 13-17 lat – darmowe konto dla dziecka, które ułatwia oszczędzanie oraz realizację samodzielnych płatności. Rachunek może założyć jedynie rodzic lub opiekun prawny dziecka.
 • Konto Komfort – polecane jako konto wspólne, które ułatwi zarządzanie domowym budżetem.
 • Konto Active – idealne dla podróżników. Posiadacze tego rodzaju konta mają zapewnione darmowe wypłaty za granicą oraz szereg innych korzyści.
 • Konto walutowe, które można prowadzić w EUR, USD lub GBP. Bank ING nie pobiera opłat za prowadzenie konta czy przelewy wewnętrzne.
 • Konto PRP – inaczej Podstawowy Rachunek Płatniczy, prowadzony zgodnie z ustawą o usługach płatniczych. Konta bankowe mogą posłużyć do wykonania określonych transakcji i sprawdzą się w sytuacji, gdy klient nie posiada innego rachunku płatniczego w ING.
 • Konto dla Uchodźców – rachunek zakładany jest jedynie na określony czas (12 miesięcy), bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o zamieszkaniu czy dochodach osiąganych w Polsce. Użytkownik za pomocą konta bankowego może zaspokoić swoje podstawowe potrzeby życiowe oraz skorzystać z pomocy finansowej skierowanej do uchodźców.

Konta oszczędnościowe

Oferta oszczędnościowa banku jest mocno rozbudowana. Klient może wybrać Otwarte Konto Oszczędnościowe na 3 miesiące z oprocentowaniem 6,5% w skali roku. Propozycja skierowana jest zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci. W ramach wybranego konta można dodatkowo wyznaczać sobie tzw. mniejsze cele oszczędnościowe (np. zakup sportowych butów czy biletów do teatru), które ułatwiają gromadzenie środków.

W ING Banku Śląskim dbają o to, aby ułatwić klientom oszczędzanie pieniędzy, o czym świadczy usługa Smart Saver. Podczas wykonywania jakichkolwiek płatności, niewielka kwota (np. zaokrąglenie kwoty transakcji lub ustalony procent) trafi z konta osobistego na Smart Saver. W przypadku tej usługi obowiązuje oprocentowanie zmienne.

Inwestycje

W ofercie dostępne są również fundusze inwestycyjne o różnym profilu ryzyka oraz konto funduszowe z trzema pakietami do wyboru. Regularne i trafne inwestowanie ułatwi robot inwestycyjny, który automatycznie dopasowuje skład portfela funduszy do wyniku wypełnionej ankiety inwestycyjnej. Aby skorzystać z usługi, wystarczy wpłacić min. 1000 zł. Doradztwo inwestycyjne jest darmowe, jednak bank pobiera opłatę za zarządzanie w wysokości od 0,74% do 1,15%. Dla klientów indywidualnych dostępne jest również konto maklerskie, którego warunki zależą od wolumenu miesięcznego obrotu.

Lokaty

Klienci, którym zależy nie tylko na bezpiecznym deponowaniu środków, ale również na aktywnym zarabianiu, mogą pomyśleć o ofercie inwestycyjnej. W propozycji ING Banku Śląskiego znajduje się oferta lokaty z funduszem, z oprocentowaniem 6,5% na trzy miesiące.

Pożyczki i kredyty

ING Bank Śląski przygotował rozbudowaną ofertę kredytową, dzięki której można otrzymać finansowanie na dowolny cel. Pożyczka gotówkowa udzielana jest na kwotę do 160 tys. złotych. Rozkładając spłatę zobowiązania na maksymalnie 3 lata, można liczyć na stałe oprocentowanie.

Bank proponuje swoim klientom również pożyczkę z konsolidacją, dzięki której można połączyć kilka zobowiązań w jedno. Nadprogramowa gotówka, którą klient otrzyma, może zostać spożytkowana na dowolny cel.

Każdy, kto szuka sposobu na sfinansowanie ekologicznej inwestycji, może sięgnąć po Ekopożyczkę w ING Banku Śląskim. Kredyt udzielany jest np. na zakup paneli fotowoltaicznych, pojazdów z napędem elektrycznym lub hybrydowym, czy też wymianę pieca na inne paliwo niż węgiel. Bank gwarantuje stałe oprocentowanie pożyczki, jeśli czas trwania umowy nie przekroczy 3 lat.

ING bardzo chętnie finansuje również zakup nieruchomości. W ofercie kredytowej można znaleźć tradycyjny kredyt hipoteczny oraz ekokredyt hipoteczny na dom energooszczędny. Na szczególną uwagę zasługuje pożyczka hipoteczna, która umożliwia uzyskanie dodatkowych środków na dowolny cel. Zabezpieczeniem kredytu jest posiadana nieruchomość.

Ubezpieczenia

Produkty ubezpieczeniowe pojawiają się w ofercie wielu banków. ING wprowadził do swojej oferty zarówno ubezpieczenia na życie, jak i do produktów bankowych. Klient, korzystając z bankowości internetowej może zakupić:

 • ubezpieczenie wypadkowe NNW,
 • ubezpieczenie na wypadek nowotworu,
 • ubezpieczenie roweru i elektrycznej hulajnogi,
 • ubezpieczenie domu i mieszkania,
 • ubezpieczenie do pożyczki gotówkowej,
 • ubezpieczenie nieruchomości do kredytu,
 • ochrona spłaty kredytu hipotecznego,
 • ubezpieczenie do karty. Visa Infinite

Karty płatnicze i kredytowe

Do każdego rachunku, wydawane są karty płatnicze, które umożliwiają transakcje bezgotówkowe. W ING można też zamówić karty przedpłacone dla dziecka poniżej 13 lat, na które rodzic wygodnie przeleje np. comiesięczne kieszonkowe. Kartę przedpłaconą Mastercard może używać również dorosły. Wystarczy zasilić ją w aplikacji Moje ING mobile lub w wybranym wpłatomacie.

ING Bank Śląski proponuje swoim klientom również karty kredytowe Visa i Mastercard z limitem od 500 zł do 20 tys. złotych. Karty dostępne są dla każdego klienta osiągającego minimalny dochód na poziomie 800 zł. W ofercie dostępna jest również złota karta ING Visa, na której limit kredytowy wynosi do 50 tys. złotych – aby ją otrzymać wymagane są minimalne dochody miesięczne wynoszące 3,5 tys. złotych. Dostępna jest również platynowa karta kredytowa z indywidualnie ustalanym limitem oraz kartę Visa Infinite dla najbardziej wymagających klientów.

Dodatkowe usługi

Bank przygotował zestawy gotowych usług i narzędzi, które mogą okazać się przydatne w różnych sytuacjach np. w podróży. Za pomocą bankowości internetowej, klient może złożyć wniosek o wydanie karty EKUZ, a dodatkowo zapisać w Moim ING skan dokumentów czy polis medycznych, które warto mieć przy sobie w razie awaryjnej sytuacji. Będąc klientem ING bez problemu można złożyć też wniosek o świadczenie rodzinne 500+, doładować grę czy zapłacić za wybrany film lub muzykę. Bank we współpracy z Nexto.pl przygotował również szereg zniżek na e-booki i audiobooki.

ING Private&Wealth

Oferta ING Private&Wealth skierowana jest do klientów, którzy zgromadzą w ING Banku Śląskim aktywa powyżej 1 mln złotych lub zainwestują min. 500 tys. zł. Ta grupa odbiorców może skorzystać z szeregu usług związanych z doradztwem inwestycyjnym, ale nie tylko. Klient może zadbać również o swoje codzienne finanse i otrzymać dedykowaną obsługę do konta premium oraz kartę Visa Infinite. Dostępna jest również oferta kredytowa: pożyczka Private Banking, kredyt hipoteczny czy limit zadłużenia premium.

Oferta dla firm i samorządów

Przedsiębiorca prowadzący niewielką firmę, również może skorzystać z oferty ING Banku, otwierając konto firmowe, korzystając z usługi leasingu czy oferty pożyczkowej. Bank ułatwia również założenie firmy oraz udostępnia terminale płatnicze. W ofercie dostępne są same urządzenia, ale też aplikacja na telefon. ING oferuje wsparcie serwisowe 24/7 oraz specjalne usługi dla hoteli, oraz wypożyczalni samochodów.

Oferta dla klientów korporacyjnych

Duże korporacje mają zupełnie inne potrzeby niż małe przedsiębiorstwa. ING oferuje kompleksowe wsparcie klientów korporacyjnych, oferując im chociażby usługi w zakresie doradztwa branżowego, rozwiązania zapewniające bezpieczną realizację transakcji z zagranicznymi kontrahentami, czy też dostęp do serwisu ekonomicznego. Klienci mogą skorzystać również z wiedzy specjalistów, którzy zajmują się rozliczaniem transakcji na papierach wartościowych, liczyć na obsługę funduszy, czy skorzystać z dodatkowych usług powierniczych. Oprócz tego dostępna jest standardowa oferta związana z prowadzeniem konta czy pozyskaniem finansowania.

Konto ING Direct

Konto Direct to podstawowy rachunek w ofercie banku. Aby go założyć, wystarczy złożyć wniosek oraz potwierdzić swoją tożsamość. Można to zrobić stacjonarnie w placówce banku lub zdalnie, na jeden z poniższych sposobów:

 • na selfie, w aplikacji mobilnej Moje ING,
 • wykonując przelew z innego banku,
 • kurierem.

Prowadzenie konta jest darmowe. Bank nie pobiera również opłat za przelewy krajowe oraz za kartę, pod warunkiem że wysokość miesięcznych transakcji przeprowadzonych za jej pomocą nie będzie mniejsza niż 300 zł. Bezpłatne są również wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash (bankomaty ING można znaleźć w całym kraju, aktualnie jest ich prawie 4,5 tys.).

Darmowe konto walutowe

Darmowe konto walutowe to dobra opcja dla tych, którzy dużo podróżują lub często robią zakupy w zagranicznych sklepach. Rachunek może być prowadzony w EUR, GBP lub USD. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie czy otwarcie konta, przelewy wewnętrzne online i za przelewy europejskie (z wyjątkiem opcji TARGET). Chcąc otworzyć rachunek, wystarczy złożyć dyspozycję w Moim ING lub udać się do wybranej placówki banku.

ING kontakt

Jak skontaktować się z ING Bankiem Śląskim? Można skorzystać z usługi wirtualnego asystenta lub zadać pytanie specjaliście na udostępnionym przez bank czacie. Osoby, które wolą porozmawiać z pracownikiem, mogą zadzwonić na infolinię banku.

Infolinia dla klientów indywidualnych:

 • +48 32 357 00 69 (czynna 24/7)

Infolinia dla przedsiębiorców:

 • +48 32 357 00 69 (czynna w dni robocze 8:00-18:00)

Numer dla firm, samorządów i korporacji:

 • +48 32 357 00 24 (czynna w dni robocze 8:00-18:00)

Infolinia dla korzystających z oferty Private & Wealth:

 • +48 32 357 00 20
 • +48 32 357 00 20 (kontakt z doradcą).

Dlaczego warto wybrać usługi banku ING?

Oferta produktów finansowych ING jest tak rozbudowana, że niemal każdy klient może znaleźć coś dla siebie. Bank stawia przede wszystkim na rozwój produktów, które mają wspomóc pomnożenie oszczędności oraz spopularyzować inwestycje ekologiczne. Wydał nawet deklarację ekologiczną, w której zobowiązuje się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku, czy przeznaczenia 5,3 mld złotych na projekty środowiskowe. ING zapowiedział również kontynuowanie oferty wsparcia finansowego na cele ekologiczne dla klientów indywidualnych, co z kolei może zachęcić wszystkich tych, którzy myślą o wymianie pieców, modernizacji domu czy zakupie samochodu elektrycznego.

Bank Śląski jasno pokazuje również, że ważne są dla niego nie tylko opinie klientów, ale też ich odpowiednia edukacja. Na stronie banku można znaleźć zakładkę Społeczność ING, która przekierowuje do sekcji forum. W tym miejscu klienci mogą zadać nurtujące ich pytanie, poszerzając w ten sposób swoją wiedzę na temat bankowości.

3.6/5 - (5 votes)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: