Lendon Raty: Opinie klientów

średni

Lendon Raty
Lendon Raty
Ocena: 3.53
(ilość ocen: 132)
Ocena 5
Ocena 4
21
Ocena 3
14
Ocena 2
5
Ocena 1
27

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

 • d
  danka88

  Sprawdzają bardzo dokładnie wszystkie wpisy o zadłużeniu, ale dają fajne warunki – dla mnie ok.

Pożyczki i chwilówki Lendon Raty - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: od 1000 zł do 10000 zł
 • okres: od 3 do 24 miesięcy
 • koszt: zależne od kwoty i czasu spłaty
 • wiek klienta: od 21 lat

Klient Lendon Raty może sam wybrać termin spłaty pierwszej raty pożyczki.

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIK
 • KRD
 • BIG InfoMonitor
 • inne

Lendon Raty weryfikuje najpopularniejsze rejestry dłużników, by upewnić się, że wnioskujący będzie w stanie spłacić zobowiązanie. Jednak nawet jeśli posiadasz wpis, w którymś z nich, masz szansę na pożyczkę – każdy wniosek jest oceniany indywidualnie.

W których bankach ma konta?

 • Millennium Bank
 • mBank
 • Santander
 • inne

Posiadanie konta, w jednym z tych banków, przyspieszy wypłatę środków i weryfikację. Do potwierdzenia danych klienci Lendon Raty wykorzystuje aplikację Instantor.

Aktualne promocje pożyczek i chwilówek Lendon Raty

baner reklamowy Lendon Raty

Dla kogo jest oferta od Lendon Raty?

Pożyczka na raty od Lendon Raty może zostać udzielona osobie, która spełni stawiane przez tego pożyczkodawcę warunki. Trzeba się liczyć z następującymi kryteriami:

 • ukończone 21 lat w dniu wnioskowania o pożyczkę;
 • posiadanie polskiego obywatelstwa, poświadczonego dowodem osobistym (paszport nie jest dozwolony);
 • pełna zdolność do czynności prawnych;
 • zamiar spożytkowania pożyczki na cele konsumenckie, prywatne;
 • stały adres zameldowania i zamieszkania na terenie kraju;
 • zdolność i wiarygodność kredytowa (brak wpisów w rejestrze dłużników);
 • spłacone wszystkie poprzednie zobowiązania finansowe w Lendon Raty;
 • konto w polskim banku, telefon komórkowy i aktywne konto e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze w Lendon Raty?

Otrzymanie pożyczki w Lendon Raty wymaga wypełnienia minimum formalności. Po stronie pożyczkobiorcy leży zarejestrowanie się w serwisie, złożenie wniosku pożyczkowego i dokonanie weryfikacji. To zajmie mu nie więcej niż kilka minut. Musi jednak liczyć się z tym, że proces pożyczkowy może się wydłużyć, jeżeli wniosek zostanie złożony poza godzinami pracy firmy, czyli od 8:00 do 22:00 w dni robocze i od 9:00 do 18:00 w weekendy. Na rzeczywisty czas otrzymania pieniędzy wpłynie ilość kont bankowych, używanych przez pożyczkodawcę do wpłaty pieniędzy oraz sposób weryfikacji danych klienta. Lendon Raty przy potwierdzaniu danych korzysta wyłącznie z błyskawicznej aplikacji Instantor. Nie ma tu możliwości wykonania tradycyjnego, bankowego przelewu weryfikacyjnego.

Aplikacja Instantor po zalogowaniu się do niej danymi z bankowości elektronicznej, automatycznie łączy się z kontem, pobiera dane osobowe i porównuje je z tymi, widniejącymi we wniosku pożyczkowym. Dodatkowo, w tym samym czasie sprawdza wpływy i wydatki wnioskującego, określając jego zdolność kredytową. Dzięki temu wnioskodawca musi poświęcić jedynie kilka minut, a pożyczkodawca nie musi czekać na wpłynięcie przelewu weryfikacyjnego.

Wypłata środków może być równie sprawna, o ile zarówno wnioskujący, jak i udzielający pożyczki posiadają konta w tym samym banku. W przypadku przelewów wewnętrznych operacja nie trwa zwykle dłużej niż kilkanaście minut. Lendon Raty posiada konta w: Santander Bank, Millenium Bank, Alior Bank, mBank, Getin Noble Bank oraz PEKAO. Jeśli Twojego banku nie ma na liście, oznacza to, że oczekiwanie na pieniądze może w Twoim wypadku potrwać dłużej. Zaksięgowanie przelewów z zewnętrznych banków zajmuje od kilku godzin do maksymalnie jednej doby. Jest to związane z różnymi godzinami sesji przychodzących i wychodzących w bankach oraz sesjami Elixir.

Jak wziąć pożyczkę w Lendon Raty?

Zaciągnięcie pożyczki w Lendon Raty to, jak wspomnieliśmy, tylko kilka minut. Cały proces pożyczkowy składa się z:

 • Wybrania kwoty pożyczki i okresu spłaty na stronie pożyczkodawcy. Standardowo, do dyspozycji pożyczkobiorcy zostały oddane suwaki, którymi można ustawić pożądane parametry pożyczki. Po tym (i za każdą zmianą parametrów), wyświetlą się całkowite koszty pożyczki, wysokość jednej miesięcznej raty, termin kolejnej płatności, a także wysokość RRSO. Przejście dalej od razu skieruje wnioskodawcę do rejestracji konta w serwisie.
 • Wypełnienia formularza rejestracyjnego i wniosku. Aby złożyć wniosek o pożyczkę, konieczne jest założenie konta w serwisie, ale przy pierwszym wnioskowaniu formularz rejestracyjny występuje łącznie z wnioskiem. Należy w nim wpisać dane osobowe, numer dowodu osobistego, PESEL, adres i okres, od którego mieszka się pod tym adresem, informacje dochodowe (zatrudnienie, wysokość zarobków, wydatki, spłacane kredyty, stan cywilny). Konieczne jest również podanie adresu e-mail i numeru telefonu.
 • Weryfikacji tożsamości. Tożsamość oraz dane bankowe muszą zostać potwierdzone za pomocą aplikacji Instantor.
 • Przyznania pożyczki. W ciągu kilkunastu minut od dokonania weryfikacji, pożyczkobiorca powinien otrzymać odpowiedź od Lendon Raty w postaci SMS-a oraz wiadomości e-mail.
 • Wypłata pieniędzy. Nie później niż po 24 godzinach przelew powinien zostać wysłany.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Lendon Raty?

Weryfikacja w Lendon Raty polega na sprawdzeniu historii kredytowej wnioskodawcy oraz ewentualnego obecnego zadłużenia. Rejestry, jakie zostaną sprawdzone, to:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów;
 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej;
 • Credit Check.

Figurowanie w rejestrach dłużników lub wyjątkowo niekorzystne informacje znalezione w BIK mogą, choć nie zawsze muszą, spowodować odmowę udzielenia pożyczki.

Logowanie w Lendon Raty – jak dostać się do panelu klienta?

Stałym klientom, logowanie w Lendon Raty nie powinno sprawić najmniejszego problemu. Wystarczy w prawym rogu, u góry strony, wpisać adres e-mail podany podczas rejestracji oraz wybrane przez siebie hasło zabezpieczające. Wciśnięcie przycisku „Wejdź” powinno zakończyć się przekierowaniem do Twojego profilu w Panelu Klienta.

Warto pamiętać, że powyższa procedura obowiązuje jedynie zarejestrowanych, zweryfikowanych klientów. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z usług Lendon Raty, nie będziesz mógł się zalogować, gdyż zakładanie konta u tego pożyczkodawcy jest równoznaczne z wzięciem pożyczki. Wówczas, przy wnioskowaniu podaje się najważniejsze informacje, m.in. takie jak imię, nazwisko, numer dowodu osobistego czy adres e-mail, które są potem wykorzystane do utworzenia konta.

Jesteś już klientem Lendon Raty, ale nie możesz się zalogować? Najprawdopodobniej popełniłeś błąd przy wpisywaniu adresu e-mail lub pomyliłeś hasła. Jeśli nie pamiętasz, jakiego hasła użyłeś na stronie tego pożyczkodawcy, możesz rozwiązać problem na dwa sposoby. W pierwszej kolejności możesz wybrać opcję „Zapomniałem hasła” znajdującą się przy oknie logowania. Po podaniu adresu e-mail wystarczy poczekać na SMS z hasłem tymczasowym. W przypadku trudności z odzyskaniem hasła tą metodą, możesz również skontaktować się z Obsługą Klienta Lendon Raty pod numerem 22-388-66-33.

Pierwsza pożyczka na raty w Lendon Raty – tabela informacyjna

Jak sama nazwa serwisu wskazuje, w Lendon Raty otrzymamy wyłącznie pożyczkę ratalną ze spłatą miesięczną. W przypadku takiej formy finansowania, zerowe koszty niestety nie wchodzą w grę. Nowi klienci mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości od 1000 do 6000 złotych, ze spłatą w ciągu najmniej 3, a najwięcej 18 miesięcy. Przykładowe, całkowite koszty spłaty pożyczki zaciągniętej na X miesięcy znajdują się tabeli poniżej:

Przykładowa kwota
Okres
Miesięczna rata
1000 zł
3 miesiące
430 zł
2000 zł
6 miesięcy
465 zł
5000 zł
12 miesięcy
666 zł
5000 zł
18 miesięcy
492 zł
5000 zł
24 miesiące
404 zł
10 000 zł
12 miesięcy
1333 zł
10 000 zł
18 miesięcy
984 zł
10 000 zł
24 miesiące
809 zł

Nowi klienci, podobnie jak stali, mogą samodzielnie określić sobie termin spłaty pierwszej raty.

Reprezentatywny przykład:
Całkowita kwota pożyczki 5000 PLN; ilość rat: 12; prowizja: 54,4%; odsetki w skali roku: 10%; wartość prowizji 2720,00 PLN; wartość odsetek 274,16 PLN; całkowita kwota do zapłaty 7994,16 PLN; RRSO 154%.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Lendon Raty?

Ze względu na charakter zobowiązania, przedłużenie okresu spłaty nie jest możliwe. Pożyczkobiorca, który nie dostosuje się do terminów płatności i przez dłuższy czas nie będzie spłacał pożyczki, może ponieść naprawdę poważne konsekwencje. W kolejności występowania będą to:

 • koszty nieterminowości, szczególnie w postaci odsetek za zwłokę w maksymalnej wysokości 14% w skali roku;
 • wypowiedzenie umowy przez pożyczkodawcę;
 • wysyłanie monitów i przypominanie o spłacie również w innej formie: telefonicznej, SMS-owej, a nawet osobistej;
 • sprzedanie należności nowemu wierzycielowi, najczęściej firmie windykacyjnej;
 • złożenie pozwu w sądzie cywilnym i obarczenie pożyczkobiorcy kosztami postępowania;
 • ściągnięcie należności przez komornika;
 • wpisanie do rejestru dłużników.

Kontakt z Lendon Raty – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

W przypadku Lendon Raty, kontakt nawiązać można na kilka sposobów. Swoje wątpliwości najszybciej i najłatwiej rozwiążesz za pomocą rozmowy telefonicznej. Pożyczkodawca udostępnia swoim klientom dwie linie – Dział Obsługi Klienta znajdziesz pod numerem 22-388-66-33. Jeśli natomiast chcesz skontaktować się z działem windykacji Lendon Raty, należy zadzwonić pod 22-388-66-34. W zakładce „Kontakt”, Lendon Raty umieścił również specjalny formularz kontaktowy. By z niego skorzystać należy uzupełnić podstawowe dane (imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail), wpisać pytanie, kliknąć „Wyślij” i poczekać na odpowiedź obsługi klienta.

Opcjonalnie, możesz samodzielnie napisać wiadomość, na podany adres e-mail: info@lendonraty.pl.

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 8 ofert spełniających Twoje kryteria
Zakres kwot

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

15 - 60 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Lendon Raty logo Dokładna nazwa firmy: Creamfinance Poland spółka z o. o.
Siedziba firmy: ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa
E-mail:
Telefon kontaktowy: 22 388 64 44
NIP: 525-254-89-58
REGON: 146563260
KRS: 0000453034
Lendon Raty strona

O firmie

Lendon Raty to nowy serwis pożyczkowy stworzony przez firmę MDP Finance. Jest to marka powstała w wyniku przeobrażeń marketingowych i wizerunkowych – czyli tzw. rebrandingu – popularnej wcześniej marki Efino. Dzięki tym działaniom, Lendon Raty stał się siostrzaną marką swojego starszego odpowiednika, udzielającego pożyczek krótkookresowych, znanego na całym świecie LendOn.

Wszystkie opinie o Lendon Raty

Dodaj własną opinię o Lendon Raty:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Neo
  says:

  Jedyna firma która oddaje prowizję w całości,miałem pożyczkę w kilku innych firmach i żadna nie oddaje prowizji,mimo pism skierowanych o zwrot pożyczki,mają to gdzieś a lendon raty bez pisma samo zwraca prowizję po wcześniejszym spłaceniu kredytu,naprawdę to się chwali,firma na duży plus szkoda że tylko oni tak podchodzą do klienta,Wonga na przykład nie zwraca prowizji mimo że pismo skierowałem do Rzecznika Finansowego,nic to nie dało,nie wiem po co jest ta instytucja jak nic nie może jak chcecie spłacić pożyczkę przed czasem to tylko bierzcie pożyczkę w lendon raty tu dostaniesz zwrot

Wczytaj więcej ...
Sprawdź ranking

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo