Lendon Raty: Opinie klientów

średni

Lendon Raty
Lendon Raty
Ocena: 3.55
(ilość ocen: 126)
Ocena 5
Ocena 4
21
Ocena 3
14
Ocena 2
5
Ocena 1
27

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

 • d
  danka88

  Sprawdzają bardzo dokładnie wszystkie wpisy o zadłużeniu, ale dają fajne warunki – dla mnie ok.

Pożyczki i chwilówki Lendon Raty - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: od 1000 zł do 10000 zł
 • okres: od 3 do 24 miesięcy
 • koszt: zależne od kwoty i czasu spłaty
 • wiek klienta: od 21 lat

Klient Lendon Raty może sam wybrać termin spłaty pierwszej raty pożyczki.

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIK
 • KRD
 • BIG InfoMonitor
 • inne

Lendon Raty weryfikuje najpopularniejsze rejestry dłużników, by upewnić się, że wnioskujący będzie w stanie spłacić zobowiązanie. Jednak nawet jeśli posiadasz wpis, w którymś z nich, masz szansę na pożyczkę – każdy wniosek jest oceniany indywidualnie.

W których bankach ma konta?

 • Millennium Bank
 • mBank
 • Santander
 • inne

Posiadanie konta, w jednym z tych banków, przyspieszy wypłatę środków i weryfikację. Do potwierdzenia danych klienci Lendon Raty wykorzystuje aplikację Instantor.

Aktualne promocje pożyczek i chwilówek Lendon Raty

baner reklamowy Lendon Raty

Dla kogo jest oferta od Lendon Raty?

Pożyczka na raty od Lendon Raty może zostać udzielona osobie, która spełni stawiane przez tego pożyczkodawcę warunki. Trzeba się liczyć z następującymi kryteriami:

 • ukończone 21 lat w dniu wnioskowania o pożyczkę;
 • posiadanie polskiego obywatelstwa, poświadczonego dowodem osobistym (paszport nie jest dozwolony);
 • pełna zdolność do czynności prawnych;
 • zamiar spożytkowania pożyczki na cele konsumenckie, prywatne;
 • stały adres zameldowania i zamieszkania na terenie kraju;
 • zdolność i wiarygodność kredytowa (brak wpisów w rejestrze dłużników);
 • spłacone wszystkie poprzednie zobowiązania finansowe w Lendon Raty;
 • konto w polskim banku, telefon komórkowy i aktywne konto e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze w Lendon Raty?

Otrzymanie pożyczki w Lendon Raty wymaga wypełnienia minimum formalności. Po stronie pożyczkobiorcy leży zarejestrowanie się w serwisie, złożenie wniosku pożyczkowego i dokonanie weryfikacji. To zajmie mu nie więcej niż kilka minut. Musi jednak liczyć się z tym, że proces pożyczkowy może się wydłużyć, jeżeli wniosek zostanie złożony poza godzinami pracy firmy, czyli od 8:00 do 22:00 w dni robocze i od 9:00 do 18:00 w weekendy. Na rzeczywisty czas otrzymania pieniędzy wpłynie ilość kont bankowych, używanych przez pożyczkodawcę do wpłaty pieniędzy oraz sposób weryfikacji danych klienta. Lendon Raty przy potwierdzaniu danych korzysta wyłącznie z błyskawicznej aplikacji Instantor. Nie ma tu możliwości wykonania tradycyjnego, bankowego przelewu weryfikacyjnego.

Aplikacja Instantor po zalogowaniu się do niej danymi z bankowości elektronicznej, automatycznie łączy się z kontem, pobiera dane osobowe i porównuje je z tymi, widniejącymi we wniosku pożyczkowym. Dodatkowo, w tym samym czasie sprawdza wpływy i wydatki wnioskującego, określając jego zdolność kredytową. Dzięki temu wnioskodawca musi poświęcić jedynie kilka minut, a pożyczkodawca nie musi czekać na wpłynięcie przelewu weryfikacyjnego.

Wypłata środków może być równie sprawna, o ile zarówno wnioskujący, jak i udzielający pożyczki posiadają konta w tym samym banku. W przypadku przelewów wewnętrznych operacja nie trwa zwykle dłużej niż kilkanaście minut. Lendon Raty posiada konta w: Santander Bank, Millenium Bank, Alior Bank, mBank, Getin Noble Bank oraz PEKAO. Jeśli Twojego banku nie ma na liście, oznacza to, że oczekiwanie na pieniądze może w Twoim wypadku potrwać dłużej. Zaksięgowanie przelewów z zewnętrznych banków zajmuje od kilku godzin do maksymalnie jednej doby. Jest to związane z różnymi godzinami sesji przychodzących i wychodzących w bankach oraz sesjami Elixir.

Jak wziąć pożyczkę w Lendon Raty?

Zaciągnięcie pożyczki w Lendon Raty to, jak wspomnieliśmy, tylko kilka minut. Cały proces pożyczkowy składa się z:

 • Wybrania kwoty pożyczki i okresu spłaty na stronie pożyczkodawcy. Standardowo, do dyspozycji pożyczkobiorcy zostały oddane suwaki, którymi można ustawić pożądane parametry pożyczki. Po tym (i za każdą zmianą parametrów), wyświetlą się całkowite koszty pożyczki, wysokość jednej miesięcznej raty, termin kolejnej płatności, a także wysokość RRSO. Przejście dalej od razu skieruje wnioskodawcę do rejestracji konta w serwisie.
 • Wypełnienia formularza rejestracyjnego i wniosku. Aby złożyć wniosek o pożyczkę, konieczne jest założenie konta w serwisie, ale przy pierwszym wnioskowaniu formularz rejestracyjny występuje łącznie z wnioskiem. Należy w nim wpisać dane osobowe, numer dowodu osobistego, PESEL, adres i okres, od którego mieszka się pod tym adresem, informacje dochodowe (zatrudnienie, wysokość zarobków, wydatki, spłacane kredyty, stan cywilny). Konieczne jest również podanie adresu e-mail i numeru telefonu.
 • Weryfikacji tożsamości. Tożsamość oraz dane bankowe muszą zostać potwierdzone za pomocą aplikacji Instantor.
 • Przyznania pożyczki. W ciągu kilkunastu minut od dokonania weryfikacji, pożyczkobiorca powinien otrzymać odpowiedź od Lendon Raty w postaci SMS-a oraz wiadomości e-mail.
 • Wypłata pieniędzy. Nie później niż po 24 godzinach przelew powinien zostać wysłany.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Lendon Raty?

Weryfikacja w Lendon Raty polega na sprawdzeniu historii kredytowej wnioskodawcy oraz ewentualnego obecnego zadłużenia. Rejestry, jakie zostaną sprawdzone, to:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów;
 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej;
 • Credit Check.

Figurowanie w rejestrach dłużników lub wyjątkowo niekorzystne informacje znalezione w BIK mogą, choć nie zawsze muszą, spowodować odmowę udzielenia pożyczki.

Logowanie w Lendon Raty – jak dostać się do panelu klienta?

Stałym klientom, logowanie w Lendon Raty nie powinno sprawić najmniejszego problemu. Wystarczy w prawym rogu, u góry strony, wpisać adres e-mail podany podczas rejestracji oraz wybrane przez siebie hasło zabezpieczające. Wciśnięcie przycisku “Wejdź” powinno zakończyć się przekierowaniem do Twojego profilu w Panelu Klienta.

Warto pamiętać, że powyższa procedura obowiązuje jedynie zarejestrowanych, zweryfikowanych klientów. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z usług Lendon Raty, nie będziesz mógł się zalogować, gdyż zakładanie konta u tego pożyczkodawcy jest równoznaczne z wzięciem pożyczki. Wówczas, przy wnioskowaniu podaje się najważniejsze informacje, m.in. takie jak imię, nazwisko, numer dowodu osobistego czy adres e-mail, które są potem wykorzystane do utworzenia konta.

Jesteś już klientem Lendon Raty, ale nie możesz się zalogować? Najprawdopodobniej popełniłeś błąd przy wpisywaniu adresu e-mail lub pomyliłeś hasła. Jeśli nie pamiętasz, jakiego hasła użyłeś na stronie tego pożyczkodawcy, możesz rozwiązać problem na dwa sposoby. W pierwszej kolejności możesz wybrać opcję “Zapomniałem hasła” znajdującą się przy oknie logowania. Po podaniu adresu e-mail wystarczy poczekać na SMS z hasłem tymczasowym. W przypadku trudności z odzyskaniem hasła tą metodą, możesz również skontaktować się z Obsługą Klienta Lendon Raty pod numerem 22-388-66-33.

Pierwsza pożyczka na raty w Lendon Raty – tabela informacyjna

Jak sama nazwa serwisu wskazuje, w Lendon Raty otrzymamy wyłącznie pożyczkę ratalną ze spłatą miesięczną. W przypadku takiej formy finansowania, zerowe koszty niestety nie wchodzą w grę. Nowi klienci mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości od 1000 do 6000 złotych, ze spłatą w ciągu najmniej 3, a najwięcej 18 miesięcy. Przykładowe, całkowite koszty spłaty pożyczki zaciągniętej na X miesięcy znajdują się tabeli poniżej:

Przykładowa kwota
Okres
Miesięczna rata
1000 zł
3 miesiące
430 zł
2000 zł
6 miesięcy
465 zł
5000 zł
12 miesięcy
666 zł
5000 zł
18 miesięcy
492 zł
5000 zł
24 miesiące
404 zł
10 000 zł
12 miesięcy
1333 zł
10 000 zł
18 miesięcy
984 zł
10 000 zł
24 miesiące
809 zł

Nowi klienci, podobnie jak stali, mogą samodzielnie określić sobie termin spłaty pierwszej raty.

Reprezentatywny przykład:
Całkowita kwota pożyczki 5000 PLN; ilość rat: 12; prowizja: 54,4%; odsetki w skali roku: 10%; wartość prowizji 2720,00 PLN; wartość odsetek 274,16 PLN; całkowita kwota do zapłaty 7994,16 PLN; RRSO 154%.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Lendon Raty?

Ze względu na charakter zobowiązania, przedłużenie okresu spłaty nie jest możliwe. Pożyczkobiorca, który nie dostosuje się do terminów płatności i przez dłuższy czas nie będzie spłacał pożyczki, może ponieść naprawdę poważne konsekwencje. W kolejności występowania będą to:

 • koszty nieterminowości, szczególnie w postaci odsetek za zwłokę w maksymalnej wysokości 14% w skali roku;
 • wypowiedzenie umowy przez pożyczkodawcę;
 • wysyłanie monitów i przypominanie o spłacie również w innej formie: telefonicznej, SMS-owej, a nawet osobistej;
 • sprzedanie należności nowemu wierzycielowi, najczęściej firmie windykacyjnej;
 • złożenie pozwu w sądzie cywilnym i obarczenie pożyczkobiorcy kosztami postępowania;
 • ściągnięcie należności przez komornika;
 • wpisanie do rejestru dłużników.

Kontakt z Lendon Raty – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

W przypadku Lendon Raty, kontakt nawiązać można na kilka sposobów. Swoje wątpliwości najszybciej i najłatwiej rozwiążesz za pomocą rozmowy telefonicznej. Pożyczkodawca udostępnia swoim klientom dwie linie – Dział Obsługi Klienta znajdziesz pod numerem 22-388-66-33. Jeśli natomiast chcesz skontaktować się z działem windykacji Lendon Raty, należy zadzwonić pod 22-388-66-34. W zakładce “Kontakt”, Lendon Raty umieścił również specjalny formularz kontaktowy. By z niego skorzystać należy uzupełnić podstawowe dane (imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail), wpisać pytanie, kliknąć “Wyślij” i poczekać na odpowiedź obsługi klienta.

Opcjonalnie, możesz samodzielnie napisać wiadomość, na podany adres e-mail: info@lendonraty.pl.

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 3 ofert spełniających Twoje kryteria
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Lendon Raty logo Dokładna nazwa firmy: Creamfinance Poland spółka z o. o.
Siedziba firmy: ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa
E-mail:
Telefon kontaktowy: 22 388 64 44
NIP: 525-254-89-58
REGON: 146563260
KRS: 0000453034
Lendon Raty strona

O firmie

Lendon Raty to nowy serwis pożyczkowy stworzony przez firmę MDP Finance. Jest to marka powstała w wyniku przeobrażeń marketingowych i wizerunkowych – czyli tzw. rebrandingu – popularnej wcześniej marki Efino. Dzięki tym działaniom, Lendon Raty stał się siostrzaną marką swojego starszego odpowiednika, udzielającego pożyczek krótkookresowych, znanego na całym świecie LendOn.

Wszystkie opinie o Lendon Raty

Dodaj własną opinię o Lendon Raty:

Uprzejmie informujemy, że opinie zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

 • Avatar sof pisze:

  Idealna historia kredytowa i o dziwo w firmie odmowa pożyczki, oczywiscie do nich zadzwoniłem z pytaniem czemu odmowa ale nie potrafili mi powiedzieć (konsultant miał to sprawdzić ale nie sprawdził i nie poinformował). Podałem im maila ale pomimo to firma ciągle wysyła do mnie na maila reklamy i pytam się po co te reklamy skoro nie chcieli mi dać pożyczki.
  Ostatecznie pożyczyłem w innej firmie, która raczej nie miała problemu z udzieleniem mi pożyczki.

 • Avatar d.gorski pisze:

  Wysokie RRSO i opłaty, ale cóż – zgodnie z umową i regulaminem.

 • Avatar danka88 pisze:

  Sprawdzają bardzo dokładnie wszystkie wpisy o zadłużeniu, ale dają fajne warunki – dla mnie ok.

 • Avatar raczej na tak pisze:

  Firma zapowiada się bardzo ciekawie. Jeśil ich pożyczki na raty są tak samo dobre jak chwilówki to jestem na tak!

 • Avatar Grosik27 pisze:

  Korzystam z ich pomocy, zawsze kiedy mam potrzebę i niespodziewane wydatki. Próbowałem w innych miejscach, jednak tylko tutaj mogę liczyć na pomoc, opłaty może i są wysokie ale jestem w stanie to zaakceptować …

 • Avatar BetiM pisze:

  Najlepsza pożyczka ratalna online, zero problemów, miła obsługa, niskie koszty i szybki przelew gotówki na konto!

 • Avatar Bosmans01 pisze:

  Firma plasuje się w najlepszej trójce firm udostępniających ludziom krótkoterminowe pożyczki, dzisiaj postanowiłem sprawdzić ich na własnej skórze. Czy się zawiodłem? Ani tak ani nie, weryfikacja – standardowa, dokładnie prześwietlili moją zdolność kredytową oraz historię BIK, tutaj na szczęście obyło się bez problemów. Obsługa – taka sobie, może pani miała zły dzień, opłaty wysokie za to czas oczekiwania na przelew całkiem przystępny.

 • Avatar Olimpia pisze:

  Niestety dostałam mniej niż wnioskowała 🙁 w sumie gdyby nie to, to z chęcią skorzystałabym z ich oferty w przyszłości a tak sama nie wiem…

 • Avatar Niesia10 pisze:

  Popularna nie tylko u nas ale także i za granicą, wybrałam pożyczkę ratalną, to moja pierwsza więc nie wiedziałam czego tak dokładnie mogę się spodziewać. Po złożeniu wniosku na stronie otrzymałam sms z pozytywną odp. Kwota niewielka ale pomogła mi bardzo 🙂

 • Avatar Ludwik pisze:

  Jakiś czas temu skorzystałem z chwilówki, niedawno byłem w dołku finansowym dlatego też złożyłem wniosek o krótkoterminową pożyczkę(3000 zł). Strona jest czytelna, co ułatwia składanie wniosku, decyzja – (pozytywna) po upływie jednego dnia roboczego, pieniążki po kilku godz. od weryfikacji, polecam aczkolwiek koszty są duże.

 • Avatar Minio pisze:

  Oferta ujdzie – firma cieszy się obecnie dużą popularnością i zaufaniem, minusem jest dla mnie długi czas oczekiwania na decyzję ale i tak jest on krótszy niż w niejednym banku…

 • Avatar Zadowolony klient pisze:

  Prowizja za pożyczkę ratalną jest wysoka, za to czas oczekiwania na sms zwrotny z decyzją szybki, minimum formalności i dobry kontakt z obsługą…Polecam, szczególnie tym, którzy “na już” potrzebują dodatkowej gotówki.

 • Avatar Mr Dawido pisze:

  Jak na lidera wśród chwilówek przystało lendon dba o swoich klientów, kilka tygodni temu dostałem atrakcyjną ofertę a że akurat byłem w potrzebie aż żal było nie skorzystać, ceny tak jak wszędzie a kasa szybko na koncie, minus – sprawdzają BIK!!!

 • Avatar Darko pisze:

  O tej firmie słyszałem wiele dobrego od kolegi, brakowało mi gotówki na święta więc w wolnej chwili wypełniłem pierwszy wniosek…Po niecałej godzinie odpowiedź zwrotna – pozytywna 🙂 koszty w miarę ok. ważne, że kasę zwrócę w 4 ratach, co nie nadszarpnie mojego domowego budżetu.

 • Avatar Joanna pisze:

  Zaciekawiła mnie reklama w telewizji a że akurat potrzebowałam dodatkowego zastrzyku gotówki postanowiła złożyć wniosek na stronie, zgodnie ze znajdującymi się tam instrukcjami. Poszło szybciej niż myślałam – pełen sukces 🙂 Firma godna polecenia.

 • Avatar Viola pisze:

  Extra! Pożyczkę ratalną na całkiem sporą sumkę otrzymałam już za pierwszym razem 🙂 troszkę zeszło z formalnościami oraz weryfikacją ale było warto! Ferie zimowe na pewno będą udane.

 • Avatar selena pisze:

  To chyba jedna z lepiej prosperujących firm na przyszłość, dbają o to by klient czuł się komfortowo, oferta jak oferta – opłaty nie są najtańsze ale za to pieniążki dostałam praktycznie od ręki.

 • Avatar Jack pisze:

  W jednym banku nie dali, w drugim odmówili 🙁 na szczęście Lendon Raty podał mi pomocną dłoń, oprocentowanie na standardowym poziomie – na każdą kieszeń. Sam proces składania aplikacji banalnie prosty, podobnie jest z dalszymi krokami 🙂

 • Avatar DaniEl pisze:

  Pożyczkę ratalną otrzymałem ale na odpowiedź na złożony wniosek czekałem aż trzy dni 🙁 rozmowa z konsultantem przebiegła całkiem ok., firma uczciwa i przyjazna klientowi pod warunkiem, że spłaty są na czas…

 • Avatar Ra fał pisze:

  O firmie dowiedziałem się z reklam TV, potrzebowałem pieniędzy na nowy telewizor więc postanowiłem spróbować swoich sił tutaj (wcześniej dostałem odmowę z kilku innych popularnych chwilówek) – weryfikacja przebiegła pomyślnie, obsługa miła – chętnie odpowiada na wszystkie pytania, kasa na koncie po kilkunastu godzinach…

 • Avatar Nicola pisze:

  Pomimo skrajnych opinii i komentarzy użytkowników postanowiłam zaryzykować…Oferta choć atrakcyjna to proces weryfikacyjny wcale do najłatwiejszych nie należy, firma skrupulatnie sprawdza każdy szczegół – u mnie na szczęście obyło się bez problemów i przelew wykonany został dnia następnego…

 • Avatar Lidka pisze:

  Firmę poleciła mi znajoma, która aktualnie spłaca już drugą pożyczkę. Minimum wymaganych formalności, spłata w bardzo dogodnych ratach, niskie oprocentowanie. Pieniążki były na czas, podobnie jak prezenty pod choinką 🙂

 • Avatar Toajd34 pisze:

  Niekiedy są sytuacje kiedy nie ma możliwości wzięcia kredytu w banku i trzeba polegać na firmach prywatnych. I sam się w takiej sytuacji znalazłem. Jakbym miał 100 % zdolność kredytową to poszedłbym do banku i zdecydowałbym się na ich oprocentowanie…… lendon ma znacznie wyższe i to jest ich największy minus. . Wniosek jednak został zaakceptowany, pożyczka udzielona bezproblemowo oraz szybko. Tak więc w sumie dobre i to.

 • Avatar Raczej polecam pisze:

  Czytalem o nich wiele dobrego ale też złego. I tak się zastanawiałem czy pożyczać kasę czy nie ale postanowiłem pozyczyć bo duża firma. A w przypadku kilku małych które równiez brałem pod uwagę to żadnych opinii nie znalazłem.Tak wiec wybrałem coś sprawdzonego przez innych. Spróbowałam i nie mogę im wielce zarzucić. Wczesniej korzystałem z ich pożyczek chwilówek, ale pożyczki na raty od Lendona mają lepsze warunki jesli chodzi o oprocentowanie.Obsługa tak samo miła i tak samo szybki proces uzyskania pieniędzy na konto.

 • Avatar Dot pisze:

  Wszystko poszło sprawnie i zgodnie z planem. Kasa na koncie wpłyneła tak jak mi obiecali. Aktualnie spłacam zgodnie z harmonogramem.

 • Avatar Niecik pisze:

  Bralem u nich pożyczkę dwukrotnie, wczesniej wielokrotnie w lendonie.Zawsze szybko, bezproblemowo i w porównaniu do innych firm niedrogo.

 • Avatar unner pisze:

  Wszystko OK. Nie mam tutaj zastrzeżeń do warunków pozyczki i oprocentowania bo nikt nas nie zmusza do wzięcia pozyczki. Poza tym jest regulamin i można sobie wszystko szybko sprawdzić. Szkoda tylko że biorąc pożyczkę w niedzielę nie jest tak wesoło, po wypełnieniu wniosku i ogólnie oczekiwaniu na pożyczkę trzeba czekać do poniedziałku. Nikt na stronie nie informuje,ze przelew nie będzie wykonany w weekend
  A są firmy, które realizują zlecenia w weekend.

 • Avatar Radek pisze:

  Polecam firme. Zdecydowałem się na ich usługi bo wczesniej korzystałem z chwilówek lendona i było ok. Jednak przyszedł czas, ze potrzebowałem wyższej kwoty pożyczki. Wszystko również w najlepszym porządku, polecam, coś jak zaplo, albo lepiej pod względem organizacji, kontaktu, udzielania i spłaty pożyczki. Jest również o wiele taniej niż w zaplo ( koszta oprocentowania mniejsze mniej wiecej o 30% jak sobie wyliczałem).

 • Avatar Butelka pisze:

  O ile chwilówki maja naprawde ok (szczególnie tę pierwszą promocyjną), to raty moim zdaniem średnio im sie udały. Jest bardzo drogo.

 • Avatar grizly pisze:

  Czy ktoś może wziął tam pozyczkę? W lendonie chwilówkę brałem i byłem w sumie zadowolony ale interesują mnie ich raty i mam kilka pytan;
  Czy są jakieś dodatkowe opłaty o jakich firma przed wzięciem pożyczki nie mówi?
  Jak wyglądają możliwośći ewentualnego przyszłego przedłuzenia pożyczki?
  I ile kasy udało się Wam wziąć i na ile?

  Interesuje mnie tutaj konsolidacja kilku chwilówek, ale nie chciałbym się wpakować w większe g….. niż jak teraz jestem aktualnie.

Sprawdź ranking