LendUp – Opinie Klientów

Ocena klientów: 4.1
Ilość ocen: 198

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Okres spłaty

24 - 36 miesięcy

Maks. pierwsza pożyczka

1 000 - 12 000 zł

Pierwsza pożyczka gratis

Nie

Czas wypłaty

15 minut

CO CHWALĄ KLIENCI

niskie oprocentowanie
możliwość odroczenia raty
minimum formalności
pożyczka do 15 tys. zł
WEŹ POŻYCZKĘ

WARUNKI POŻYCZKI

RRSO

82,86 %

Oprocentowanie

7,20 %

Godziny pracy w sobotę

24/7

Sposób weryfikacji

przelew weryfikacyjny

Godziny pracy w niedziele

24/7

Metoda wypłaty

przelew na konto

WYMAGANIA FIRMY

Wymagane konto bankowe

Tak

Wiek pożyczkobiorcy

25 - 75 lat

Telefon komórkowy

Tak

Zaświadczenie o zarobkach

Nie

Zameldowanie

Tak

Adres e-mail

Tak

JAKIE BAZY SĄ SPRAWDZANE

EUCB

NIE

PWIP

NIE

CRIF

NIE

KBIK

NIE

CCC

TAK

Get Score

NIE

KBIG

NIE

Credit check

NIE

ERIF

TAK

KRD

TAK

ZBP

NIE

BIK

TAK

NIK

NIE

Podstawowe informacje o LendUp

LendUp należy do znanego na polskim rynku pożyczkodawcy – PROFI CREDIT. Obie marki są częścią Profireal Group, czyli spółki finansowej działającej na wielu rynkach, m.in. na terenie Czech, Słowacji, Bułgarii i Rosji. Profireal Group może pochwalić się udzieleniem ponad miliona zobowiązań, na łączną kwotę przekraczającą 700 milionów złotych!

LendUp to marka hybrydowa łącząca szybkość pożyczek online oraz dużą wygodę procedury pożyczkowej przeprowadzanej z pomocą doradcy klienta. Dodatkowo pożyczkobiorcy mogą liczyć także na atrakcyjne koszty i przejrzystość zasad.

Jak wziąć pożyczkę w LendUp?

Procedura otrzymania pożyczki w LendUp składa się z kilku, prostych kroków:

 • Ustalenie kwoty pożyczki na stronie pożyczkodawcy. Na stronie głównej LendUp można ustawić pożądaną kwotę pożyczki, bez konieczności wybierania okresu spłaty. Zostanie on ustalony indywidualnie, na podstawie badania zdolności kredytowej wnioskodawcy.
 • Złożenie wniosku. Początkowy etap składania wniosku składa się tylko z wpisania imienia, numeru telefonu oraz wciśnięcia przycisku „Chcę pożyczkę”. Następnie należy podać standardowe dane, niezbędne do określenia tożsamości wnioskującego oraz jego zdolności kredytowej, takie jak: imię, nazwisko, adres e-mail, numer PESEL, numer dowodu, adres zamieszkania, a także źródło i wysokość dochodów, stan cywilny, miesięczne wydatki.
 • Decyzja o przyznaniu pożyczki. Na podstawie danych wpisanych we wniosku, LendUp ustali zdolność kredytową i poinformuje klienta o możliwości udzielenia finansowania oraz ostatecznej wysokości pożyczki i liczbie rat. W przypadku negatywnej decyzji pożyczkowej, proces wnioskowania online się kończy, jednak nie zamyka to drogi do otrzymania pieniędzy offline. Z wnioskodawcą może w takiej sytuacji telefonicznie skontaktować się przedstawiciel firmy, by zaoferować pożyczkę w trybie offline.
 • Weryfikacja tożsamości. W przypadku pożyczki online, weryfikacja polega na wykonaniu przelewu identyfikacyjnego na kwotę 1 zł, na rachunek wskazany przez pożyczkodawcę. W ten sposób wnioskujący akceptuje zaoferowane warunki i „podpisuje” umowę. Po potwierdzeniu danych pożyczkodawca otrzyma na adres e-mail wiadomość potwierdzającą zaciągnięcie pożyczki.
 • Wypłata pieniędzy. Środki zostaną wysłane niezwłocznie po dopięciu wszystkich formalności, na rachunek bankowy z którego dokonano przelewu weryfikacyjnego.

Wymagania do wzięcia pożyczki

Warunki, jakie trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę w LendUp, to:

 • wiek od 18 do 80 lat;
 • polskie obywatelstwo;
 • aktualny dowód osobisty;
 • status konsumenta i pełna zdolność do czynności prawnych (pożyczki w LendUp udzielane są na dowolny cel prywatny);
 • zameldowanie na terenie Polski;
 • regularne miesięczne dochody w wysokości odpowiedniej do spłaty miesięcznych rat;
 • brak negatywnych wpisów w bazach dłużników;
 • aktywne, indywidualne konto bankowe;
 • numer telefonu komórkowego.

Jakie bazy sprawdza firma?

LendUp, przed udzieleniem finansowania sprawdzi profil przyszłego pożyczkobiorcy w kilku najpopularniejszych bazach:

 • BIG InfoMonitor
 • ERIF
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów
 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej
 • rejestr Związku Banków Polskich

Warto wiedzieć, że nie każdy wpis w rejestrze może utrudnić otrzymanie pożyczki w LendUp – problemy mogą mieć jedynie te osoby, które widnieją tam, jako niesolidni dłużnicy.

Kiedy dostanę pieniądze w LendUp?

LendUp swoim klientom umożliwia wnioskowanie za pomocą dwóch sposobów – całkowicie przez Internet oraz telefonicznie, z pomocą Agenta.

Decydując się na wybór pożyczki online możesz liczyć na wyjątkowo szybką procedurę. LendUp na podstawie danych statystycznych podaje, że może to zająć jedynie 16 minut. Jest to średni czas liczony od rozpoczęcia wypełniania wniosku do momentu wypłaty pieniędzy na konto klienta. Według tych samych danych wypełnienie wniosku zwykle zajmuje klientom 4 minuty, zaś jego analiza tylko 2 minuty.

Kolejnym etapem procesu  jest weryfikacja tożsamości, która wraz ze sposobem wypłaty pożyczki, ma ogromny wpływ na czas otrzymania pieniędzy. W LendUp, zaciągając pożyczkę online, naszą tożsamość potwierdzimy wyłącznie za pomocą przelewu weryfikującego na kwotę 1 zł. Jeśli nasze konto i konto pożyczkodawcy są prowadzone przez ten sam bank, istnieje duża szansa, że transakcja zajmie kilka minut. W takiej sytuacji korzystamy z przelewu wewnętrznego, który księgowany jest w czasie rzeczywistym. W przeciwnym wypadku, zaksięgowanie przelewu potrwa maksymalnie dobę.

Jeśli z jakichś przyczyn nie możesz złożyć wniosku online lub zostanie on odrzucony, LendUp umożliwia wnioskowanie offline. Wypełnianie wniosku telefonicznie, z pomocą Konsultanta, również nie powinno zająć więcej niż kilkanaście minut. W tym przypadku konieczna może jednak okazać się wizyta agenta, który osobiście zweryfikuje podane we wniosku informacje. To rozwiązanie bywa więc czasochłonne, ponieważ zależy od dostępności i godzin pracy Agentów.

Wypłata pożyczki w LendUp odbywa się za pomocą błyskawicznych przelewów, obsługiwanych przez platformę BlueMedia. Wśród banków przyjmujących takie przelewy znajdują się NetBank, PBSbank, mBank, Nest Bank, Kompakt Finanse, Eurobank, Bank Ochrony Środowiska, PKO BP, Santander Bank, Bank PEKAO, Deutsche Bank, Raiffeisen Bank, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Inteligo, Volkswagen Bank, Bank Millennium, Credit Agricole, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Getin Bank, Bank Pocztowy. Jeśli zatem posiadasz konto w którymś z nich, możesz liczyć na szybką realizację. W innej sytuacji, przelew z pożyczką będą obowiązywały takie same zasady jak przelew weryfikacyjny między różnymi bankami.

Pożyczka na raty w LendUp – tabela informacyjna

LendUp, niezależnie od tego, czy jest się nowym, czy stałym klientem, oferuje pożyczki na raty, w wysokości nieprzekraczającej 15 000 złotych, do spłaty w ciągu maksymalnie 48 miesięcy. Przykładowe koszty pożyczek wynoszą:

Kwota pożyczkiOkresRata mies.
2000 zł12 miesięcy280 zł
5000 zł12 miesięcy645 zł
5000 zł24 miesiące385 zł
5000 zł36 miesięcy277 zł
10 000 zł18 miesięcy944 zł
10 000 zł24 miesiące770 zł
10 000 zł36 miesięcy555 zł
15 000 zł24 miesiące1271,31 zł
15 000 zł36 miesięcy773,94 zł

W przypadku problemów ze spłatą, pożyczkobiorcy mają możliwość odroczenia płatności jednej raty lub obniżenia wysokości dwóch rat nawet o 50%, ale dostępne jest to tylko dla tych osób, które zaciągnęły pożyczkę na raty przez Internet i zebrały odpowiednią ilość punktów w systemie lojalnościowym.

Reprezentatywny przykład:

Całkowita kwota pożyczki – 5 000 zł; stała stopa oprocentowania – 8,74%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 6 412 zł składają się: opłata przygotowawcza – 129 zł, prowizja – 3 971 zł, odsetki – 1 412 zł, „Twój Pakiet” – 900 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 87,22%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 317 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 11 412 zł. Stan na dzień 18.03.2020 r.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w LendUp?

Jeśli pożyczkobiorca ma problemy ze spłatą zobowiązania, może skorzystać z jednej opcji: przełożenia płatności jednej raty lub zmniejszenia wysokości dwóch rat o 50%. W razie dalszych kłopotów należy niezwłocznie skontaktować się z pożyczkodawcą i ustalić plan działania. Niespłacana pożyczka może spowodować następujące konsekwencje:

 • odsetki za zwłokę wynoszące 14% kwoty należności rocznie;
 • wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym (i konieczność zwrotu całej kwoty);
 • windykację listowną i telefoniczną;
 • przejęcie długu przez firmę windykacyjną i dalsze działania zmierzające do ostatecznego ściągnięcia należności;
 • postępowanie sądowe, za które pożyczkobiorca prawdopodobnie zostanie obarczony wszystkimi kosztami;
 • egzekucja komornicza i związane z nią koszty;
 • wpis do rejestrów dłużników BIG.

Kontakt z LendUp – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Kontakt z LendUp można nawiązać za pomocą formularza, znajdującego się w zakładce „Kontakt” oraz z pomocą infolinii.
W pierwszym przypadku należy podać imię oraz numer telefonu i nacisnąć przycisk „Zostaw kontakt”. Po skorzystaniu z formularza, pożyczkodawca skontaktuje się z nami telefonicznie, niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.
Do dyspozycji mamy również infolinię, pod numerem telefonu 801 805 806. Firma obsługuje klientów, w godzinach od 08:00 do 20:00, od poniedziałku do piątku.

Dokładna nazwaPROFI CREDIT Polska S.A.
Siedziba firmyul. Browarna 2, Bielsko Biała
E-mail bok@lendup.pl
WWWwww.lendup.pl
Telefon801 805 806
Godziny pracy Pn.-Pt.07:00 – 19:00
Godziny pracy Sb.-Nd.Nie pracuje
NIP547-215-10-80
REGON243624011
KRS518190
LendUp mapa dojazdu
4.1/5 - (198 votes)