mBank – opinie i opis oferty

dane banku Dane banku

NazwamBank S.A.

Adresul. Senatorska 18 , 00-950 Warszawa

KRS0000025237

NIP5260215088

REGON001254524

kody swift Kod SWIFT/BIC i IBAN

SWIFT/BIC BREXPLPWMBK

IBAN PL + numer konta

infolinia Numery infolinii

Klienci indywidualni

+48 426 300 800

24/7

Klienci indywidualni - kontakt z zagranicy

+48 426 300 800

24/7

Private Banking

801 333 555

24/7

Przedsiębiorcy i klienci korporacyjni

801 273 273 lub +48 22 6 273 273

8:00 - 18:30

godziny-sesji Godziny sesji

Sesje wychodzące

05:55
09:55
13:25

Sesje przychodzące

11:15
15:00
18:15

mBank to pierwszy w pełni internetowy bank detaliczny działający w Polsce. Przez ostatnie dwie dekady zdobył rzeszę wiernych klientów, którzy na co dzień korzystają z wielu produktów znajdujących się w jego ofercie. Aktualnie, instytucja świadczy również usługi stacjonarnie, a placówki mBanku można spotkać w każdym większym mieście.

mBank należy do grupy tzw. banków uniwersalnych, czyli instytucji finansowych, których działalność nie jest profilowana (jak np. w przypadku banków hipotecznych). Dzięki temu z jego produktów mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. W banku można zaciągnąć kredyt gotówkowy, samochodowy czy hipoteczny, ale w ofercie znajdują się również konta osobiste, fundusze inwestycyjne czy oszczędnościowe.

mBank – historia i podstawowe informacje

mBank powstał w 1986 roku, jako Bank Rozwoju Eksportu, znany pod skróconą nazwą BRE Bank. Trzy lata później stał się członkiem międzynarodowego systemu rozliczeniowego SWIFT, a następnie wkroczył w etap prywatyzacji. od 1992 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Rok 2000 to czas, kiedy mBank stał się marką pierwszego internetowego banku w Polsce, a w ciągu następnych latach rozszerzył swoją działalność również na zagraniczne rynki. Aktualnie instytucja pod względem aktywów znajduje się na 5 miejscu w kraju, z 3 milionami aktywnych użytkowników bankowości mobilnej i 5,5 milionami użytkowników bankowości detalicznej.

Nasza Opinia o mBank

Analizując ofertę mBanku nie sposób nie odnieść wrażenia, że została ona dopasowana do potrzeb niemal każdego klienta. Z usług mogą skorzystać zarówno drobni przedsiębiorcy, jak i duże korporacje. Podobnie jak odbiorcy indywidualni, wśród których znajduje się również młodzież czy klienci z pokaźnymi aktywami. Mnogość dostępnych propozycji sprawia, że będąc klientem mBanku, można również ubezpieczyć dom, doładować telefon czy złożyć wniosek o świadczenie rodzicielskie, korzystając jedynie z bankowości internetowej, która swoją drogą zasługuje na duże uznanie.

Czytelnie i estetycznie rozplanowany serwis transakcyjny sprawia, że niewiele osób może mieć jakikolwiek problem z jego obsługą. Aplikacja mobilna mBanku należy do jednej z najlepszych na rynku, o czym świadczą wysokie oceny przyznawane w platformach dystrybucji cyfrowych takich jak: App Store czy Google Play. mBank to zdecydowanie jedna z bardziej nowoczesnych instytucji bankowych, która zasługuje na zainteresowanie szerokiego grona klientów.

Oferta dla klientów indywidualnych

Propozycję produktów finansowych mBanku otwierają te dopasowane do potrzeb klientów indywidualnych. Konstrukcja ofert sprawia, że z usług mogą skorzystać osoby w różnym wieku, czego przykładem jest np. konto osobiste dla młodych od 13 roku życia. mBank w swojej ofercie posiada również produkty kredytowe (np. kredyt gotówkowy na dowolny cel, kredyt konsolidacyjny czy samochodowy), inwestycyjne oraz oszczędnościowe.

Konta osobiste

Chociaż konto osobiste w mBanku może założyć jedynie osoba dorosła, która ukończyła 18 lat, to wcale nie oznacza, to, że właścicielem rachunku nie może zostać również dziecko. W ofercie mBanku znajduje się eKonto Junior dla dzieci do 13 roku życia oraz eKonto dla młodych od 13 do 24 roku życia. Do otwarcia rachunku dla osoby niepełnoletniej potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego oraz dokument potwierdzający tożsamość dziecka, np. legitymacja szkolna.

W ofercie banku znajduje się również tradycyjne eKonto osobiste oraz eKonto intensive, dające użytkownikowi dostęp do pakietu dodatkowych usług. mBank pomyślał również o specjalnej ofercie dla graczy. Decydując się na ten rodzaj rachunku, klient może korzystać z licznych rabatów na platformy gamingowe, gry i akcesoria oraz otrzymać kartę płatniczą z wybranym wzorem gamingowym.

Od niedawna w ofercie mBanku znajduje się również eKonto osobiste UA. Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 roku mogą liczyć na uproszczony sposób otwarcia rachunku, ukazując jedynie ukraiński paszport lub dowód osobisty. Prowadzenie rachunku jest darmowe, podobnie jak korzystanie z bankomatów.

Konta oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to rachunek, który ułatwia bezpieczne pomnażanie zgromadzonych środków. W mBanku indywidualni klienci mogą otworzyć eKonto oszczędnościowe z oprocentowaniem od 0,75% do 1% w zależności od posiadanego salda. Na stronie internetowej banku znajduje się kalkulator, który umożliwia samodzielne obliczenie zysku. Wystarczy podać wartość wpłaty, wysokość comiesięcznych dopłat oraz czas oszczędzenia.

Inwestycje

mBank umożliwia swoim klientom wybór planu, jaki chcą zrealizować, korzystając z funduszy inwestycyjnych. Wystarczy wyznaczyć cel, określić swoje nastawienie do ewentualnego ryzyka oraz oszacować, ile pieniędzy chce się przeznaczyć. Bank po wypełnieniu krótkiej ankiety podpowie, jak najlepiej zainwestować posiadane środki.

Lokaty

W ofercie mBanku znajdują się również lokaty oszczędnościowe:

 • terminowe – obowiązujące od 3 do 6 miesięcy z oprocentowaniem 0,5% w skali roku,
 • dla stałych klientów z oprocentowaniem nominalnym 2,1% w skali roku,
 • walutowe – dostępne aż w trzech walutach: EUR, USD oraz GPB.

Pożyczki i kredyty

Osoby fizyczne mogą skorzystać również z szerokiej propozycji kredytowej mBanku. W ofercie można znaleźć:

 • kredyty gotówkowe na dowolny cel,
 • kredyty konsolidacyjne, które umożliwiają konsolidację kilku zobowiązań w jedno,
 • kredyty odnawialne, po które można sięgać w dowolnym momencie w czasie trwania umowy,
 • kredyty samochodowe, za pomocą których sfinansujemy zakup wymarzonego pojazdu,
 • kredyty hipoteczne, udzielane na zakup własnej nieruchomości.

Ubezpieczenia

Klienci mBanku korzystający z aplikacji mobilnej lub serwisu transakcyjnego, mogą wybrać i kupić dowolne ubezpieczenie, bez wychodzenia z domu. Z mBankiem można ubezpieczyć:

 • dom lub mieszkanie,
 • nieruchomość do kredytu hipotecznego,
 • samochód,
 • a nawet życie i zdrowie.

Bank oferuje również ochronę transakcji i zakupów w internecie. Ubezpieczenie może okazać się przydatne w sytuacji otrzymania podrobionego czy uszkodzonego towaru lub niekompletnego zamówienia. Wsparcie udzielane jest również w sytuacji nieuprawnionego użycia karty lub wykonania przelewu BLIK.

Karty płatnicze i kredytowe

Oferta kredytowa mBanku nie byłaby pełna bez kart kredytowych. Klient może wybrać podstawową kartę Mastercard lub Visa z limitem do 20 tys. złotych, lub kartę z wysokim limitem sięgającym do 200 tys. złotych. Odpowiadając na rozbudowane potrzeby klientów, w ofercie banku znalazła się także prestiżowa karta kredytowa, która oprócz dostępu do linii kredytowej wynoszącej do 500 tys. złotych, oferuje również szeroki zakres ubezpieczeń podróżnych, pomoc osobistego asystenta w ramach darmowego serwisu World Elite Concierge oraz członkostwo w programie priority pass.

Dodatkowe usługi

Bank oferuje swoim klientom również usługi emerytalne w ramach kont IKE oraz IKZE. Dodatkowo za pomocą bankowości elektronicznej, można złożyć wniosek o świadczenie rodzinne (np. 500+, dofinansowanie pobytu do żłobka czy Dobry Start 300+) czy też załatwić inne sprawy urzędowe.

mBank prowadzi również własny kantor, który ułatwia klientom dostęp aż do 11 walut przez 24 godziny na dobę. Usługa mKantor jest bezpłatna.

Private Banking

Oferta private banking skierowana jest do klientów, których aktywa przekraczają 1 mln złotych. W ramach usługi klient może skorzystać z wachlarza dopasowanych produktów finansowych, w tym np. kredytów gotówkowych czy maklerskich. mBank oferuje klientom również usługę zarządzania portfelem inwestycyjnym oraz dostęp do dealerów rynków finansowych.

mBank dla młodych

Nowoczesne technologie przyciągają młodych ludzi. mBank oprócz specjalnej oferty kont osobistych wprowadził również szereg udogodnień, które ułatwiają korzystanie z produktów finansowych. Przykładem jest konto na selfie, które można założyć zdalnie, na podstawie własnego zdjęcia i nagranego dowodu osobistego. Sporym ułatwieniem dla młodych, jest możliwość zapłacenia za parking w aplikacji mobilnej banku czy też szybkie opłacanie rachunków bez konieczności przepisywania numeru przelewu, kwoty czy odbiorcy.

mBank dla firm

mBank świadczy usługi również dla przedsiębiorców. Podstawowe konto firmowe może założyć każdy, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej lub też zdecydować się na rachunek dla spółki. Bank oferuje swoim klientom również możliwość założenia firmowego konta walutowego, które umożliwia przyjmowanie i wysyłanie płatności aż w 11 walutach.

Przedsiębiorcy mogą również skorzystać z oferty kredytowej i zawnioskować o pożyczkę na dowolny cel lub też skorzystać z usług faktoringu. Możliwe jest też otrzymanie kredytu na inwestycje sięgającego nawet do 4 mln złotych.

Oferta dla klientów korporacyjnych

Duże przedsiębiorstwa również mogą liczyć na ofertę kredytu firmowego, udzielanego jednak na nieco innych zasadach. mBank finansuje tzw. bieżącą działalność firm, a oprócz tego oferuje finansowanie wieloproduktowe czy hipoteczne. Klienci korporacyjni, z pomocą mBanku mogą dokonać rozliczeń subwencji z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju, skorzystać z usług leasingu czy też z funduszy unijnych.

Aplikacja mBank

Aplikacja mobilna mBank jest niezwykle łatwa w obsłudze. Klient może zalogować się do niej za pomocą PIN-u, Face ID czy odcisku palca, co sprawia, że pamiętanie kolejnych haseł nie będzie konieczne. Aplikacja umożliwia dokonywanie transakcji (np. przelewów, doładowanie telefonów czy opłacanie rachunków) a dodatkowo usprawnia opłacenie biletu parkingowego. Aplikacja ma mnóstwo pozytywnych opinii zarówno w Google Play, jak i w App Store, skąd można ją wygodnie pobrać na swojego smartfona.

mBank kontakt

Kontakt z bankiem jest znacznie ułatwiony. Klient może zadzwonić na mLinię lub zadać pytanie na Messengerze. Bank uruchomił również bezpłatną infolinię dla przedsiębiorców, którzy codziennie w godzinach od 9 do 17 mogą skontaktować się z księgowym mBanku i zadać mu pytanie dotyczące: Polskiego Ładu, tarczy antykryzysowej i PFR oraz dotacji i dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Infolinia dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców:

 • +48 42 6 300 800
 • 783 300 800 (z telefonów komórkowych)

Infolinia dla korporacji:

 • +48 32 357 00 24
 •  801 273 273
 • +48 22 829 01 12 (zastrzeganie kart płatniczych)
 • +48 42 678 05 05 (zastrzeganie kart prepaid)

Numery dla korzystających z oferty Private Banking:

 • 801 333 555
 • 801 637 666

Co wyróżnia mBank na tle konkurencji?

mBank to pierwszy detaliczny bank internetowy w Polsce. Od początku swego istnienia, kładzie nacisk przede wszystkim na rozwój cyfrowej bankowości, propagując przy tym prostą i jasną komunikację z klientem. Jego wysiłki zostały wielokrotnie zauważone i nagrodzone m.in. przez magazyny Newsweek Polska i Forbes, które przyznały mBankowi tytuły: „Przyjazny Bank Newsweeka” i „Najlepszy bank dla firm”. W 2014 roku mBank otrzymał również wyróżnienie za najlepszy bank w dziedzinie bankowości internetowej działający na obszarze całej Europy. Tytuł został przyznany przez agencję Forrester Research.

Chociaż oferta mBanku nie różni się niczym szczególnym od propozycji konkurencji, to nietrudno zauważyć, że duża liczba produktów finansowych oraz usług skierowana jest zwłaszcza do ludzi młodych. Dzięki temu mogą oni załatwić wiele spraw praktycznie od ręki, bez potrzeby wychodzenia z domu. Wszystkie usprawnienia wprowadzane przez mBank powodują, że korzystanie z bankowości internetowej jest intuicyjne, co z kolei potwierdza fakt, że instytucja jest prawdziwą „ikoną mobilności”.

5/5 - (1 vote)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: