Mogo

Mogo
2.85 (57.07%) 41 głosów
Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

pierwsza pożyczka do 3000 zł za darmo
pierwsza pożyczka do 2500 zł za darmo
pierwsza pożyczka do 2000 zł za darmo


Dane adresowe firmy Mogo

miniatura Mogo
Dokładna nazwa firmy: Mogo Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Al. Krakowska 197, 02-180 Warszawa
Kontakt telefoniczny: 22-307-45-55
e-mail: info@mogo.pl
Godziny pracy firmy: Pn-Pt: 08:00-18:00
NIP: 7010514253
REGON: 362785160
KRS: 580983

Mogo.pl to część grupy Mogo AS, która od ponad 5 lat działa na terenie 6 krajów. Główną działalnością jest pomoc i finansowanie zakupu samochodów dla klientów indywidualnych. Wiodącą ofertą jest pożyczka pod zastaw samochodu. Możemy otrzymać aż do 60% wartości auta bez weryfikacji w BIK i KRD oraz do 85% wartości zgadzając się na weryfikację.

Jak wygląda pożyczka na raty w Mogo?

Pożyczka ratalna w Mogo to nawet 25 000 zł na okres od 6 do 48 miesięcy. Wystarczy posiadać minimalny wkład własny w wysokości 3750 zł a resztę otrzymamy od pożyczkodawcy.
Aby ubiegać się o pożyczkę ratalną na samochód wystarczy spełniać kilka warunków:

  • Mieć minimum 21 lat
  • Otrzymać specjalny kod wygenerowane przez sprzedawcę auta
  • Posiadać polskie obywatelstwo
  • Posiadać ważny dowód osobisty

Po spełnieniu tych warunków możesz przejść na stronę Mogo.pl i złożyć internetowy wniosek.
Warto pamiętać jednak iż mimo spełnienia tych warunków nasz wniosek o pożyczkę może spotkać się z negatywną weryfikacją. Powodów jest wiele, m.in. nasze dochody mogą być niewystarczające bądź możemy mieć negatywną historię kredytową zapisaną w rejestrach dłużników.

Pożyczkodawca na swojej stronie zapewnia o bardzo krótkim czasie weryfikacji wniosków oraz realizacji przelewów. Dodatkowo po złożeniu wniosku otrzymamy konto użytkownika, na którym możemy obserwować stan pożyczki, czyli ile jeszcze zostało do spłaty, jaka jest kolejna miesięczna rata oraz do kiedy musimy spłacić całą kwotę.

Czy mogę spłacić pożyczkę przed terminem?

Niestety spłata przedterminowa przez większość pożyczkodawców jest ignorowana. Nawet w największych parabankach zazwyczaj brakuje takiej opcji, co często prowadzi to generowania niepotrzebnych kosztów.

Mogo natomiast wprowadziło tę opcję dla każdego klienta i każdej kwoty pożyczki. Wcześniejsza spłata pożyczki nie tylko odciąży nasze zobowiązania wobec kogokolwiek, jak również zmniejszy koszty pożyczki. Firma ta bowiem, oferuje ponowne przeliczenie należności i zmniejszenie łącznej sumy zwrotu pieniędzy w przypadku skróconego okresu trwania umowy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają tylko chwilowe problemy finansowe.

Czy Mogo weryfikuje w rejestrach dłużników?

Po raz kolejny ten pożyczkodawca wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i pozwala samemu wybrać metodę sprawdzenia klienta. Składając wniosek o pożyczkę mamy do wyboru dwie drogi weryfikacji. Jeżeli zdecydujemy się na finansowanie do 60% wartości auta, nie zostaniemy sprawdzeni w żadnym rejestrze dłużników. Natomiast po zakończeniu umowy pożyczkowej nasze dane zostaną umieszczone w BIK i KRD jako pewnego i solidnego pożyczkobiorcy. Jest to doskonały sposób na zbudowanie sobie pozytywnej historii kredytowej, która w przyszłości procentować może w postaci większego zaufania ze strony banków, np. podczas ubiegania się o kredyt na mieszkanie.

Drugą opcją jest pożyczka do 85% wartości auta, lecz nie obędzie się wówczas bez sprawdzenia klientów w rejestrach BIK i KRD. Jeżeli w naszej historii kredytowej mieliśmy poważne problemy ze spłaty zaciągniętych zobowiązań, możemy spotkać się z odrzuceniem wniosku. Nie oznacza to jednak, że pożyczki nie otrzymamy. Wówczas konsultant skontaktuje się z nami w celu ustalenia innej, mniejszej kwoty.

Pożyczka na samochód w Mogo czy pożyczka na raty?

Pożyczka na samochód w Mogo jest odmianą klasycznej pożyczki ratalnej. Różni się ona jedynie dodatkowo wymaganym wkładem własnym oraz ograniczonym przeznaczeniem pieniędzy z pożyczki-pieniądze możemy wydać tylko na samochód. Która forma jest zatem bardziej opłacalna?

Odpowiedź na to pytanie jest uzależnione od wielu czynników, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Porównajmy zatem reprezentatywny przykład pożyczki. Wybierzmy kwotę 10 000 zł na okres 12 miesięcy. Firma Mogo obciąży nas za to kwotą ponad 3100 zł.

Popularny parabank oferujący pożyczki ratalne – Provident naliczy nam koszty nieco wyższe – około 4500 zł. Patrząc na proste dane zdecydowanie tańszą opcją jest omawiane Mogo. Czy jednak patrząc obiektywnie można z łatwością wyłonić lepszą ofertę? Zdecydowanie nie. Należy bowiem pamiętać o ograniczonych możliwościach korzystania z pożyczonych pieniędzy. Pożyczając w dowolnym parabanku możemy wydać pieniądze na dowolny cel, bez żadnych ograniczeń. Tutaj natomiast musimy całą kwotę przeznaczyć na samochód. Czy oszczędność rzędu 1500 zł jest warta ograniczenia w dysponowaniu naszymi pieniędzmi? Biorąc pod uwagę iż jest to koszt w skali roku, a raty spłacamy co miesiąc, daje nam to różnicę 125 zł miesięcznie. Nie jest to duża cena za możliwość dowolnego pożytkowania pieniędzy.

Pożyczka pod zastaw samochodu w Mogo.pl

W Mogo.pl udzielą Ci pożyczki pod zastaw samochodu nawet do 35 000 zł. Każdy klient składający wniosek o pożyczkę może otrzymać do 85% wartości swojego pojazdu. Minimalną kwotą jest 2 500 zł. Kalkulator pożyczki na stronie pożyczkodawcy pomoże Ci określić rynkową wartość auta a następnie przekieruje Cię do formularza wnioskowego. Jeżeli spełnisz podstawowe kryteria i przejdziesz pozytywnie cały proces weryfikacji pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na twoje konto.

Oprocentowanie wynosi jedyne 7% w skali roku, lecz wystarczy spłacić pożyczkę przedterminowo, aby otrzymać prowizję w wysokości 1% spłacanej części pożyczki. Okres umowy wynosi minimum 6 miesięcy a maksimum 48. Jest to więc kolejna odmiana pożyczki ratalnej z bardzo dużą kwotą maksymalną i długim okresem zwrotu zobowiązania. Pamiętajmy, że pomimo zastawienia samochodu i zapożyczenia w wysokości 85% jego wartości, samochód jest ciągle w naszym posiadaniu i możemy go używać tak samo jak do tej pory.

Mogo.pl nagradza klientów spłacających terminowo pożyczki umożliwiając im zaciągnięcie kolejnej jeżeli spłaciliśmy 3 raty pod rząd zgodnie z harmonogramem spłat pożyczki dołączonym do umowy. Taki krok jest doskonałym narzędziem zachęcającym klientów do nabrania dobrych praktyk kredytowych – terminowego spłacania każdego zaciągniętego zobowiązania. Wielu klientów bowiem nie przestrzegających tej zasady ma spore problemy finansowe wynikające z wysokich kosztów windykacji i działań komorniczych.

Opinie o pożyczkach chwilówkach w Mogo

Autor: waclaw

Uczciwa firma. Pozyczałem tam pieniadze jedynie raz na niewielką sumę w sumie ( 500 zł) ale nie mam zastrzeżeń do niczego. Zarówno do podejścia do klienta jak i do warunków spłaty.Kasa również była szybki na koncie. Nie w ciągu 15 minut ale w jakieś 2 godziny.
Jeśli wezmę ponownie jakąś większą to opiszę znowu swoje odczucia.

23.05.2017
Autor: release

Ciekawa opcja na pożyczkę. Dzięki temu można otrzymać pożyczkę na znacznie większą kwotę niż w innych firmach pozyczkowych Pieniadze były na koncie bardzo szybko. Jeszcze tego samego dnia. Dodatkowy plus za obsługę klienta ( przez 24 godziny na dobę ! ).

26.05.2017
Autor: b_r

Jestem ogólnie na tak. Formalności nie jest wiele, wniosek jest szybko rozpatrywany. Kasa na koncie jest również w dobrym terminie. Jedyne do czego mam pewne zastrzeżenie to wycena samochodu. Wycenili go na o wiele mniej niż jest wart ( chociaż podejrzewam, że byłoby tak w praktycznie każdej firmie w jakiej bierze się pożyczkę pod zastaw).
Portal internetowy przejrzysty.

19.06.2017
Dodaj opinię
Wyślij
Wyślij