Monedo Now – Opinie Klientów

Ocena klientów: 4.0
Ilość ocen: 935

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Maks. pierwsza pożyczka

1 500 - 20 000 zł

Pierwsza pożyczka gratis

Nie

Czas wypłaty

15 minut

Okres spłaty

6 - 48 miesięcy

CO CHWALĄ KLIENCI

Wysoka maksymalna kwota pożyczki
Dostępność już od 18 lat
Szybka decyzja pożyczkowa
WEŹ POŻYCZKĘ

WARUNKI POŻYCZKI

Godziny pracy w sobotę

24/7

Sposób weryfikacji

KontoConnect

Godziny pracy w niedziele

24/7

RRSO

12,19 %

WYMAGANIA FIRMY

Wiek pożyczkobiorcy

18 - 99 lat

Status osoby fizycznej

Tak

Zaświadczenie o zarobkach

Nie

JAKIE BAZY SĄ SPRAWDZANE

EUCB

NIE

PWIP

NIE

CRIF

NIE

KBIK

NIE

CCC

TAK

Get Score

NIE

KBIG

NIE

Credit check

NIE

ERIF

NIE

KRD

TAK

ZBP

NIE

BIK

TAK

NIK

NIE

Mogo – podstawowe informacje

Monedo Now to jedna z najczęściej polecanych firm pożyczkowych. Marka ta należy do niemieckiej firmy Kreditech, która dociera do krajów takich jak Meksyk czy Indie. Oprócz tego działa także w wielu krajach europejskich, a na całym świecie zdobyła już prawie 3 miliony zadowolonych klientów.

Szybkie internetowe pożyczki w Monedo Now wspierane są przez najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki czemu procedura wnioskowana jest prosta i przejrzysta.

Dla kogo jest oferta od Monedo Now?

Kryteria pożyczkowe, które należy spełnić, by móc zaciągnąć pożyczkę w Monedo Now są następujące:

 • ukończone 18 lat;
 • pełna zdolność do czynności prawnych, w tym do zawierania umów (ograniczeniem będzie ubezwłasnowolnienie lub upadłość konsumencka);
 • posiadanie polskiego obywatelstwa i dowodu osobistego;
 • stały adres zamieszkania na terytorium Polski;
 • zdolność i wiarygodność kredytowa;
 • niefigurowanie w rejestrze dłużników;
 • spłacone wcześniejsze zobowiązania w tej firmie – o pożyczkę można wnioskować tylko po spłacie poprzedniej;
 • osobisty rachunek bankowy w polskim banku;
 • telefon komórkowy i adres e-mail

Od czego zależy, jak szybko dostanę pieniądze?

Całość procesu pożyczkowego w Monedo Now może zamknąć się w jednym dniu. Dokonanie formalności przez pożyczkobiorcę (czyli rejestracja, złożenie wniosku i weryfikacja) to kwestia kilku lub kilkunastu minut. Analiza wniosku dokonywana jest błyskawicznie, ale tylko w godzinach, w których pracuje Monedo Now.

Godziny pracy pożyczkodawcy

Firma działa od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-18:00. Jeśli złożysz wniosek w tym terminie, Monedo Now wyda decyzję po kilkunastu minutach od jego otrzymania. Natomiast gdy wniosek zostanie złożony poza godzinami pracy biura, na decyzję trzeba będzie poczekać do następnego dnia roboczego.

Sposób potwierdzenia tożsamości

Jeśli chodzi o samą wypłatę środków, wiele zależy od innych czynników, m.in. sposobu weryfikacji danych czy tego, w którym banku posiadasz konto bankowe. Monedo Now oferuje swoim klientom błyskawiczną weryfikację tożsamości za pomocą aplikacji Kontomatik – wystarczy, że wnioskujący zaloguje się do niej danymi, którymi normalnie loguje się do swojego banku. Aplikacja samodzielnie porówna dane z wniosku, z danymi właściciela konta oraz prześwietli historię transakcji z ostatnich 6 miesięcy (by określić zdolność kredytową). Ważne jest zatem, bo konto podane we wniosku było własnością potencjalnego pożyczkobiorcy.

Bank, w którym posiadasz konto

Monedo Now niestety nie określa, w których bankach posiada konta, jednakże do realizacji przelewów wykorzystuje Przelewy24 (obsługiwane rachunki: mBank, Konto Inteligo, Bank PKO BP, IKO, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Bank PEKAO S.A., BGŻ BNP Paribas, Noble Bank, Bank Millennium, Bank Ochrony Środowiska, Citi Handlowy, EuroBank, Raiffeisen Polbank, Alior Bank, Volkswagen Bank, GetIn Bank, GetIn Online, Biz Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank BPH, PlusBank, Deutsche Bank, SGB, Bank Pocztowy, IdeaBank, GetBank, DnB Nord, Toyota Bank, Grupa Banków Spółdzielczych). Swoich klientów informuje jednak, że po zatwierdzeniu umowy, wypłata gotówki zostaje od razu zlecona systemowi płatności.

To, kiedy pieniądze trafią na konto pożyczkobiorcy, zależy jednak od sesji Elixir. Dla przykładu, jeśli przelew od Monedo Now wyjdzie po 16, trafi do banku odbiorcy następnego dnia, w godzinach popołudniowych. Jeśli od zawarcia umowy minęły 3 dni robocze, a pieniądze wciąż nie wpłynęły na konto, firma radzi, aby skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 12-88-11-209 lub mailem: info@monedo.pl.

Aby transakcja została zaksięgowana szybko, Monedo Now powinno wysłać przelew z konta w banku, w którym konto posiada także pożyczkobiorca. Będzie on wtedy traktowany jako przelew wewnętrzny, a więc zaksięgowanie nie zajmie więcej niż kilka minut.

Jak wziąć pożyczkę w Monedo Now?

Ubieganie się o pożyczkę w Monedo to tylko kilka prostych kroków. Pozytywne rozpatrzenie wniosku wymaga przejścia przez następujące etapy:

1. Ustalenie kwoty pożyczki. Pożyczkobiorca może skorzystać z kalkulatora pożyczkowego, na którym ustawi kwotę pożyczki oraz okres spłaty. W zależności od parametrów, na bieżąco przeliczone zostaną wszystkie koszty i harmonogram spłaty. Kliknięcie przycisku „Weź pożyczkę” rozpocznie składanie wniosku.

2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Podczas ubiegania się o pierwszą pożyczką, oprócz wniosku należy wypełnić również formularz rejestracyjny potrzebny do utworzenia konta klienta i zarządzania pożyczką. Standardowo Monedo Now chce uzyskać następujące informacje: imię i nazwisko, numer dowodu osobistego i numer PESEL, adres (zameldowania i zamieszkania), sposób uzyskiwania dochodów (zatrudnienie, emerytura, renta, inne świadczenia), wysokość dochodów netto.

3. Weryfikacja tożsamości. Pożyczkobiorca może skorzystać z aplikacji Kontomatik.

4. Przedstawienie oferty pożyczki. Monedo Now po przeanalizowaniu zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, zdecyduje czy udzieli mu pożyczki we wnioskowanej kwocie, czy może będzie to kwota mniejsza, z krótszym lub dłuższym okresem spłaty itd.

5. Akceptacja oferty. Następuje poprzez elektroniczne zatwierdzenie umowy pożyczkowej.

6. Wypłata pieniędzy. Monedo Now zwykle wysyła pieniądze niezwłocznie po zaakceptowaniu oferty pożyczkowej przez wnioskodawcę.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Monedo Now?

Monedo Now przed udzieleniem pożyczki prześwietli historię kredytową osoby, która złożyła wniosek i sprawdzi, czy nie jest nigdzie zadłużona. W tym celu skorzysta z rejestrów:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • KBIG.

Jeśli w powyższych rejestrach można znaleźć niekorzystne informacje na temat wnioskodawcy, Monedo Now może odmówić przyznania pożyczki. Może również zaproponować pożyczkę na innych warunkach – niższą lub z dłuższym okresem spłaty.

Pierwsza pożyczka na raty w Monedo Now – tabela informacyjna

W Monedo Now dostępne są tylko pożyczki ratalne. Z tego powodu pożyczki darmowe nie znajdują się w ofercie tej firmy. Oferta jest taka sama zarówno dla nowych, jak i dla stałych klientów. Do pożyczenia jest kwota w wysokości od 1500 do 20 000 złotych, a pożyczkę można spłacić w okresie od 6 do 48 miesięcy.

Kwota pożyczkiOkresRata mies.
1500 zł6 miesięcy302,34 zł
2000 zł6 miesięcy403,12 zł
5000 zł12 miesięcy514,58 zł
5000 zł24 miesiące268,22 zł
5000 zł36 miesięcy186,34 zł
10 000 zł12 miesięcy1029,16 zł
10 000 zł24 miesiące536,45 zł
10 000 zł36 miesięcy372,67 zł
15 000 zł24 miesiące804,67 zł
15 000 zł36 miesięcy559,01 zł
20 000 zł36 miesięcy745,34 zł
20 000 zł48 miesięcy582,25 zł

Reprezentatywny przykład

Kwota pożyczki 3870 zł, odsetki: 419 zł, prowizja: 2709 zł, w sumie do spłaty: 6998 zł, liczba rat: 24, oprocentowanie stałe: 10%, RRSO: 87.14 % (stan na 1 marca 2019), min okres: 6 miesięcy, maks okres: 48 miesięcy, min RRSO: 18.93%, max RRSO: 255%

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Monedo Now?

W Monedo Now nie ma możliwości przedłużenia okresu spłaty, dlatego też należy ściśle przestrzegać terminów spłaty rat. W tym celu można skorzystać ze zlecenia cyklicznych płatności z poziomu swojego konta w serwisie; miesięczna rata będzie wtedy automatycznie pobierana z konta. Pożyczkobiorca, który pożyczki nie spłaca, szczególnie przez dłuższy czas, musi się liczyć z dotkliwymi skutkami swojego postępowania.

Konsekwencją braku spłaty mogą być:

 • koszty za nieterminowość za każdy dzień po wymaganym terminie spłaty, nie większe niż 14% kwoty pożyczki rocznie;
 • rozwiązanie umowy przez Monedo Now;
 • konieczność natychmiastowego oddania całej pozostającej sumy pieniędzy, łącznie z kosztami i odsetkami karnymi;
 • otrzymywanie monitów, maili i telefonów od Monedo Now;
 • przejęcie długu przez profesjonalną firmę windykacyjną;
 • postępowanie przed sądem cywilnym;
 • egzekucja komornicza;
 • konieczność poniesienia kosztów postępowania sądowego i komorniczego;
 • wpis do rejestru dłużników.

Kontakt z Monedo Now – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Jeśli chodzi o Monedo Now, kontakt najwygodniej nawiążesz za pomocą chatu. Jego ikonka znajduje się w dolnym rogu każdej strony pożyczkodawcy. Do czatu można dodać załączniki, a konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu kilku sekund.

Do dyspozycji jest również infolinia Biura Obsługi Monedo Now pod numerem +48-12-881-12 09, który obsługiwany jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-18:00.

Trzecia forma kontaktu to napisanie wiadomości na adres e-mail info@monedo.pl.

Dokładna nazwaKreditech Sp. z o o
Siedziba firmyul. Prosta 51, Warszawa
E-mailinfo@monedo.pl
Telefon22 652 60 60
Godziny pracy Pn.–Pt.9:00 – 18:00
Godziny pracy Sb.–Nd.Nie pracuje
NIP5252534005
REGON146209184
KRS0000429058
4/5 - (935 votes)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:

 • A
  Anecia
  29.05.2019, 16:02

  Bank odmówił pożyczki ze względu na moją historię kredytową. Nie pogodziłam się z tym faktem i znalazłam w sieci Monedo Now. Pożyczkę miałam tego samego dnia, w którym wysłałam wniosek. Monedo oceniam na 10/10

 • W
  Walduś
  21.06.2019, 11:42

  Nie lubię pisać opinii ale tu musiałem to zrobić. Monedo - bardzo szybkie. Zarówno jeśli chodzi o taką pożyczkę wziętą przez formularz z ich portalu, jak i pożyczkę przez payu w sklepach online. Świetna sprawa! Bardzo szybko pieniądze trafiły na konto.

 • M
  Michał
  09.07.2019, 13:45

  Bez dwóch zdań bardzo ułatwia zakupy online - szczególnie jeśli niespodziewanie zabraknie CI środków na koncie. Opcja Płacę Później przydaję mi się bardzo często.

 • Łuki
  11.07.2019, 13:16

  Pożyczyłem z Monedo na 12 miesięcy ok. 4000 zł. Dobrałem wielkość raty tak, że nie była odczuwalna dla mojego portfela. Zero problemów z obsługą klienta. Polecam!

 • A
  Arek
  12.07.2019, 23:06

  Takiej prostej i szybkiej pożyczki nie brałem już dawno. Wypełnienie i wniosku zajęło dosłownie chwilę.

 • A
  Asia
  16.07.2019, 14:28

  Obsługa telefoniczna - ok. Wniosek online - ok. Szybkość otrzymania pożyczki - ok.

 • E
  Ewela
  08.08.2019, 13:52

  Potrzebowałam pilnie środków na wyjazd wakacyjny. Te pieniądze bardzo mi pomogły. Spłaciłam już wszystko. Jednym słowem: POLECAM!

 • P
  Paweł
  12.08.2019, 14:38

  Jak dla mnie strona firmy przejrzysta - informuje o wszystkim. Potrzebowałem dodatkowych środków i je otrzymałem. Nie mam zastrzeżeń.

 • M
  MarWit
  14.08.2019, 16:05

  Skorzystałem z opcji Płacę Później podczas zakupów w sklepie internetowym. Oceniam pozytywnie, nie było problemów.

 • A
  Aśka
  20.08.2019, 14:23

  Oceniam na plus. Na rozpatrzenie wniosku chwilę czekałam, ale zgodnie z informacją.

 • A
  Arturk90
  24.08.2019, 16:54

  Czy Modeo Now wysyła informacje do BIk ze ma się iv u nich kredyt?

 • T
  Tomek
  26.08.2019, 14:49

  W Bik mnie sprawdzali, ale czy wysyłają im info to nie wiem. Dal mnie ok, komplikacji nie było-dostałem pożyczkę.

 • G
  Gosik
  30.08.2019, 12:48

  Formalności mało. Otrzymałam środki, których pilnie potrzebowałam. Ja polecam!

 • M
  Mark
  17.09.2019, 13:21

  Formalności nie dużo; mogłem dokonać pilnego zakupu. Kontakt z obsługą ok.

 • s
  szczesliwa:)
  11.10.2019, 15:02

  wszędzie odmowy - MONEDO odmienilo moje życie dając mi szansę. Bardzo bardzo polecam

 • P
  Patri
  18.10.2019, 14:31

  Polecam opcję odroczonej płatności na allegro - dla mnie super!

 • S
  SowaK
  22.10.2019, 14:50

  Przedstawiona oferta była dla mnie do zaakceptowania. Nie zgłaszam uwag. Obsługa klienta ok, więc polecam.

 • K
  Kasia
  29.10.2019, 08:51

  Wszystko ok.

 • D
  Dar
  30.10.2019, 14:21

  Polecam jak najbardziej, szybko i sprawnie!

 • E
  Ewa
  09.12.2019, 13:31

  Dostałam pozytywną decyzję, środki mi uratowały sytuację! Spłaciłam w terminie. Polecam!

 • A
  Art
  29.12.2019, 22:24

  Szybko, bez problemów, polecam!

 • S
  Sebastian
  09.01.2020, 12:18

  Oceniam na plus - mało formalności, przystępne koszty, pomocna obsługa. Super firma pożyczkowa!

 • J
  Jola
  23.01.2020, 14:01

  To nie była moja pierwsza "szybka pożyczka". Polecam, jest ok!

 • A
  Ann
  28.01.2020, 11:49

  Pilnie potrzebowałam pieniędzy na remont. Nie zawiodłam się na Monedo. Polecam innym!

 • R
  Renia
  12.02.2020, 13:35

  Ja sobie chwalę, bo potrzebowałam pilnie zasilić konto i o to mi chodziło. A co tu dużo mówić szybka pożyczka to i nietania pożyczka, ale wiedziałam na co się piszę. Polecono mi tę firmę to i ja polecam!

 • D
  Dar
  24.02.2020, 14:40

  Trochę się obawiałem, bo pierwszy raz korzystałem z ich usług. Ale sprawnie otrzymałem środki na konto i oceniam pozytywnie!

 • J
  Jol
  28.02.2020, 14:28

  Polecam, prosty wniosek, szybka gotówka, łatwa forma spłaty. Polecam tę firmę!

 • A
  Agus
  07.03.2020, 20:16

  Najlepsza pozyczka najtansza polecam korzystalam 2 razy i w calosci splacilam

 • M
  Maria
  18.03.2020, 22:32

  Polecam od siebie, bo wniosek łatwy, a pilnie potrzebowałam kasy. Obsługa bardzo w porządku!

 • M
  Matek
  20.03.2020, 15:37

  Miałem zadłużenie, jednak przyznali mi pożyczkę. Oceniam pozytywnie tę firmę, nie zawiodłem się! Sprawna obsługa, jasne zasady i dogodna forma spłaty, po podpięciu karty. Wszystko ok!