Monedo Now: Opinie klientów

Średni

Monedo Now
Monedo Now
Ocena: 3.9
(ilość ocen: 750)
Ocena 5
Ocena 4
58
Ocena 3
29
Ocena 2
40
Ocena 1
103

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

 • M
  Maja7

  Bardzo w porządku pożyczka. Formalności ograniczone do niezbędnego minimum. Brak problemów ze spłatą. Jestem zadowolona!

Pożyczki i chwilówki Monedo Now - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: od 1500 zł do 20000 zł
 • okres: od 6 do 48 miesięcy
 • koszt: zależy od czasu spłaty i wysokości pożyczki
 • wiek klienta: od 18 lat

W Monedo Now maksymalnie można uzyskać pożyczkę w wysokości 20000 zł, którą można spłacić w 48 ratach.

W których bazach sprawdza klientów?

 • ERIF
 • BIK
 • KRD
 • KBIG

Monedo Now sprawdza jedynie część baz dłużników, zatem nawet jeśli mamy za sobą opóźnienia w spłatach, jest szansa, że otrzymamy pożyczkę.

W których bankach ma konta?

 • Wszystkie banki obsługiwane przez platformę Przelewy24

Monedo Now nie udostępnia informacji o posiadanych kontach. Do realizacji przelewów firma wykorzystuje Przelewy24. Lista banków tutaj.

Dla kogo jest oferta od Monedo Now?

Kryteria pożyczkowe, które należy spełnić, by móc zaciągnąć pożyczkę w Monedo Now są następujące:

 • ukończone 18 lat;
 • pełna zdolność do czynności prawnych, w tym do zawierania umów (ograniczeniem będzie ubezwłasnowolnienie lub upadłość konsumencka);
 • posiadanie polskiego obywatelstwa i dowodu osobistego;
 • stały adres zamieszkania na terytorium Polski;
 • zdolność i wiarygodność kredytowa;
 • niefigurowanie w rejestrze dłużników;
 • spłacone wcześniejsze zobowiązania w tej firmie – o pożyczkę można wnioskować tylko po spłacie poprzedniej;
 • osobisty rachunek bankowy w polskim banku;
 • telefon komórkowy i adres e-mail

Kiedy dostanę pieniądze w Monedo Now?

Całość procesu pożyczkowego w Monedo Now może zamknąć się w jednym dniu. Dokonanie formalności przez pożyczkobiorcę (czyli rejestracja, złożenie wniosku i weryfikacja) to kwestia kilku lub kilkunastu minut. Pomimo tego, analiza wniosku może zająć odrobinę więcej. Co prawda dokonywana jest błyskawicznie, ale tylko w godzinach, w których pracuje Monedo Now – od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-18:00. W takim wypadku Monedo Now wyda decyzję po kilkunastu minutach od otrzymania wniosku.

Jeśli chodzi o samą wypłatę środków, wiele zależy od innych czynników, m.in. sposobu weryfikacji danych czy tego, w którym banku posiadasz konto bankowe. Monedo Now oferuje swoim klientom błyskawiczną weryfikację tożsamości za pomocą aplikacji Kontomatik – wystarczy, że wnioskujący zaloguje się do niej danymi, którymi normalnie loguje się do swojego banku. Aplikacja samodzielnie porówna dane z wniosku, z danymi właściciela konta oraz prześwietli historię transakcji z ostatnich 6 miesięcy (by określić zdolność kredytową). Ważne jest zatem, bo konto podane we wniosku było własnością potencjalnego pożyczkobiorcy.

Monedo Now niestety nie określa, w których bankach posiada konta, jednakże do realizacji przelewów wykorzystuje Przelewy24 (obsługiwane rachunki: mBank, Konto Inteligo, Bank PKO BP, IKO, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Bank PEKAO S.A., BGŻ BNP Paribas, Noble Bank, Bank Millennium, Bank Ochrony Środowiska, Citi Handlowy, EuroBank, Raiffeisen Polbank, Alior Bank, Volkswagen Bank, GetIn Bank, GetIn Online, Biz Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank BPH, PlusBank, Deutsche Bank, SGB, Bank Pocztowy, IdeaBank, GetBank, DnB Nord, Toyota Bank, Grupa Banków Spółdzielczych). Swoich klientów informuje jednak, że po zatwierdzeniu umowy, wypłata gotówki zostaje od razu zlecona systemowi płatności. To, kiedy pieniądze trafią na konto pożyczkobiorcy, zależy jednak od sesji Elixir. Dla przykładu, jeśli przelew od Monedo Now wyjdzie po 16, trafi do banku odbiorcy następnego dnia, w godzinach popołudniowych. Jeśli od zawarcia umowy minęły 3 dni robocze, a pieniądze wciąż nie wpłynęły na konto, firma radzi, aby skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 12-88-11-209 lub mailem: info@monedo.pl.

Aby transakcja została zaksięgowana szybko, Monedo Now powinno wysłać przelew z konta w banku, w którym konto posiada także pożyczkobiorca. Będzie on wtedy traktowany jako przelew wewnętrzny, a więc zaksięgowanie nie zajmie więcej niż kilka minut.

Jak wziąć pożyczkę w Monedo Now?

Ubieganie się o pożyczkę w Monedo to tylko kilka prostych kroków. Pozytywne rozpatrzenie wniosku wymaga przejścia przez następujące etapy:

 • Ustalenie kwoty pożyczki. Pożyczkobiorca może skorzystać z kalkulatora pożyczkowego, na którym ustawi kwotę pożyczki oraz okres spłaty. W zależności od parametrów, na bieżąco przeliczone zostaną wszystkie koszty i harmonogram spłaty. Kliknięcie przycisku „Weź pożyczkę” rozpocznie składanie wniosku.
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Podczas ubiegania się o pierwszą pożyczką, oprócz wniosku należy wypełnić również formularz rejestracyjny potrzebny do utworzenia konta klienta i zarządzania pożyczką. Standardowo Monedo Now chce uzyskać następujące informacje: imię i nazwisko, numer dowodu osobistego i numer PESEL, adres (zameldowania i zamieszkania), sposób uzyskiwania dochodów (zatrudnienie, emerytura, renta, inne świadczenia), wysokość dochodów netto.
 • Weryfikacja tożsamości. Pożyczkobiorca może skorzystać z aplikacji Kontomatik.
 • Przedstawienie oferty pożyczki. Monedo Now po przeanalizowaniu zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, zdecyduje czy udzieli mu pożyczki we wnioskowanej kwocie, czy może będzie to kwota mniejsza, z krótszym lub dłuższym okresem spłaty itd.
 • Akceptacja oferty. Następuje poprzez elektroniczne zatwierdzenie umowy pożyczkowej.
 • Wypłata pieniędzy. Monedo Now zwykle wysyła pieniądze niezwłocznie po zaakceptowaniu oferty pożyczkowej przez wnioskodawcę.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Monedo Now?

Monedo Now przed udzieleniem pożyczki prześwietli historię kredytową osoby, która złożyła wniosek i sprawdzi, czy nie jest nigdzie zadłużona. W tym celu skorzysta z rejestrów:

Jeśli w powyższych rejestrach można znaleźć niekorzystne informacje na temat wnioskodawcy, Monedo Now może odmówić przyznania pożyczki. Może również zaproponować pożyczkę na innych warunkach – niższą lub z dłuższym okresem spłaty.

Logowanie w Monedo Now – jak dostać się do panelu klienta?

Logowanie do Monedo Now dla klientów, którzy już wcześniej brali pożyczkę, można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym jest kliknięcie tradycyjnego „Zaloguj się” umieszczonego w górnym rogu strony i wpisanie adresu e-mail lub numeru telefonu podanego przy rejestracji. Drugą metodą jest kliknięcie przycisku „Weź pożyczkę”, umieszczonego na stronie głównej, pod kalkulatorem pożyczki. We wniosku zostaniesz zapytany, czy już posiadasz konto w Monedo Now – by się zalogować wystarczy podać swój adres e-mail.

Zaloguj się do Monedo Now

Jeśli wcześniej nie korzystałeś z usług Monedo Now, po podaniu adresu e-mail, zostaniesz przekierowany do formularza rejestracyjnego. By założyć konto w serwisie, należy go wypełnić swoimi danymi, m.in. imieniem, nazwiskiem, adresem, numerem telefonu, numerem dowodu osobistego i numerem PESEL. Zwróć szczególną uwagę na poprawność adresu mailowego i numeru telefonu – to na ich podstawie będziesz identyfikowany w Panelu Klienta.

Jeśli masz jakikolwiek problem z logowaniem w Monedo Now, najlepiej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, pod numerem +48-128-811-209 lub mailowo, na adres: info@monedo.pl.

Pierwsza pożyczka na raty w Monedo Now – tabela informacyjna

W Monedo Now dostępne są tylko pożyczki online na raty. Z tego powodu pożyczki darmowe nie są dostępne w ofercie tej firmy. Oferta Monedo Now jest jednolita zarówno dla nowych, jak i dla stałych klientów. Do pożyczenia jest kwota w wysokości od 1500 do 20 000 złotych, a pożyczkę można spłacić w ciągu najmniej 6, a najwięcej 48 miesięcy.

Przykładowa kwota
Okres
Miesięczna rata
1500 zł
6 miesięcy
302,34 zł
2000 zł
6 miesięcy
403,12 zł
5000 zł
12 miesięcy
514,58 zł
5000 zł
24 miesiące
268,22 zł
5000 zł
36 miesięcy
186,34 zł
10 000 zł
12 miesięcy
1029,16 zł
10 000 zł
24 miesiące
536,45 zł
10 000 zł
36 miesięcy
372,67 zł
15 000 zł
24 miesiące
804,67 zł
15 000 zł
36 miesięcy
559,01 zł
20 000 zł
36 miesięcy
745,34 zł
20 000 zł
48 miesięcy
582,25 zł

Reprezentatywny przykład:
Kwota pożyczki 3870 zł, odsetki: 419 zł, prowizja: 2709 zł, w sumie do spłaty: 6998 zł, liczba rat: 24, oprocentowanie stałe: 10%, RRSO: 87.14 % (stan na 1 marca 2019), min okres: 6 miesięcy, maks okres: 48 miesięcy, min RRSO: 18.93%, max RRSO: 255%

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Monedo Now?

W Monedo Now nie ma możliwości przedłużenia okresu spłaty, dlatego też należy ściśle przestrzegać terminów spłaty rat. W tym celu można skorzystać ze zlecenia cyklicznych płatności z poziomu swojego konta w serwisie; miesięczna rata będzie wtedy automatycznie pobierana z konta. Pożyczkobiorca, który pożyczki nie spłaca, szczególnie przez dłuższy czas, musi się liczyć z dotkliwymi skutkami swojego postępowania. Konsekwencją braku spłaty może być:

 • koszty za nieterminowość za każdy dzień po wymaganym terminie spłaty, nie większe niż 14% kwoty pożyczki rocznie;
 • rozwiązanie umowy przez Monedo Now;
 • konieczność natychmiastowego oddania całej pozostającej sumy pieniędzy, łącznie z kosztami i odsetkami karnymi;
 • otrzymywanie monitów, maili i telefonów od Monedo Now;
 • przejęcie długu przez profesjonalną firmę windykacyjną;
 • postępowanie przed sądem cywilnym;
 • egzekucja komornicza;
 • konieczność poniesienia kosztów postępowania sądowego i komorniczego;
 • wpis do rejestru dłużników.

Kontakt z Monedo Now – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Jeśli chodzi o Monedo Now, kontakt najwygodniej nawiążesz za pomocą chatu. Jego ikonka znajduje się w dolnym rogu każdej strony pożyczkodawcy. Do czatu można dodać załączniki, a konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu kilku sekund.Do dyspozycji masz również numer telefonu Biura Obsługi Monedo Now: +48-12-881-12 09, który obsługiwany jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-18:00.
Na stronie internetowej pożyczkodawcy, z łatwością powinieneś również znaleźć adres e-mail: info@monedo.pl.

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 10 ofert spełniających Twoje kryteria
Zakres kwot

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

15 - 60 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

10 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

10 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Monedo Now logo Dokładna nazwa firmy: Kreditech Sp. z o o
Siedziba firmy: ul. Prosta 51, Warszawa
E-mail: info@monedo.pl
Telefon kontaktowy: 22 652 60 60
NIP: 5252534005
REGON: 146209184
KRS: 429058
Monedo Now strona

Monedo Now mapa dojazdu

Monedo Now to jedna z najczęściej polecanych firm pożyczkowych. Marka ta należy do niemieckiej firmy Kreditech, która dociera do krajów takich jak Meksyk czy Indie. Oprócz tego działa także w wielu krajach europejskich, a na całym świecie zdobyła już prawie 3 miliony zadowolonych klientów. Szybkie internetowe pożyczki w Monedo Now wspierane są przez najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki czemu procedura wnioskowana jest prosta i przejrzysta.

Wszystkie opinie o Monedo Now

Dodaj własną opinię o Monedo Now:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Saka
  says:

  Czy wysylaja listy do domu?

 • Matek
  says:

  Miałem zadłużenie, jednak przyznali mi pożyczkę. Oceniam pozytywnie tę firmę, nie zawiodłem się! Sprawna obsługa, jasne zasady i dogodna forma spłaty, po podpięciu karty. Wszystko ok!

 • Maria
  says:

  Polecam od siebie, bo wniosek łatwy, a pilnie potrzebowałam kasy. Obsługa bardzo w porządku!

 • Agus
  says:

  Najlepsza pozyczka najtansza polecam korzystalam 2 razy i w calosci splacilam

 • Jol
  says:

  Polecam, prosty wniosek, szybka gotówka, łatwa forma spłaty. Polecam tę firmę!

 • Dar
  says:

  Trochę się obawiałem, bo pierwszy raz korzystałem z ich usług. Ale sprawnie otrzymałem środki na konto i oceniam pozytywnie!

 • Renia
  says:

  Ja sobie chwalę, bo potrzebowałam pilnie zasilić konto i o to mi chodziło. A co tu dużo mówić szybka pożyczka to i nietania pożyczka, ale wiedziałam na co się piszę. Polecono mi tę firmę to i ja polecam!

 • Ann
  says:

  Pilnie potrzebowałam pieniędzy na remont. Nie zawiodłam się na Monedo. Polecam innym!

 • Jola
  says:

  To nie była moja pierwsza „szybka pożyczka”. Polecam, jest ok!

 • Sebastian
  says:

  Oceniam na plus – mało formalności, przystępne koszty, pomocna obsługa. Super firma pożyczkowa!

 • Art
  says:

  Szybko, bez problemów, polecam!

 • Ewa
  says:

  Dostałam pozytywną decyzję, środki mi uratowały sytuację! Spłaciłam w terminie. Polecam!

 • Dar
  says:

  Polecam jak najbardziej, szybko i sprawnie!

 • Kasia
  says:

  Wszystko ok.

Wczytaj więcej ...
Sprawdź ranking

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo