Monify

Pierwsza pożyczka dla firm od Monify

Monify udziela pożyczek dla firm w systemie ratalnym. Kwoty, jakie możemy pożyczyć w tej firmie to od 1000 do 150 000 złotych. Każdą pożyczkę, niezależnie od jej wysokości, możemy rozłożyć na co najmniej 1, a najwięcej 24 miesiące.Każda pożyczka w Monify wiąże się z koniecznością uiszczenia prowizji oraz odsetek kapitałowych. Rzeczą raczej niespotykaną gdzie indziej jest to, że możemy sami ustalić wysokość oprocentowania, które gotowi jesteśmy zapłacić – od 3,5 do 7%. Wybór większego oprocentowania zwiększa prawdopodobieństwo przyznania pożyczki.

Orientacyjne, całkowite koszty pożyczek w Monify wyglądają następująco:

 • 5000 złotych/ 12 miesięcy – 2772 złote kosztów;
 • 10 000 złotych/12 miesięcy – 4546 złotych kosztów;
 • 50 000 złotych/ 24 miesiące – 43 745 złotych kosztów;
 • 100 000 złotych/ 24 miesiące – 87 501 złotych kosztów;
 • 150 000 złotych/ 24 miesiące – 131 244 złote kosztów.

Dla kogo jest oferta od Monify?

Jak już było wspomniane, Monify udzieli pożyczki wyłącznie przedsiębiorstwom i wyłącznie na cele biznesowe. Osoba prywatna z pewnością nie otrzyma finansowania.Aby otrzymać pożyczkę, przedsiębiorcy muszą spełniać następujące warunki:

 • wniosek o pożyczkę musi złożyć właściciel firmy;
 • firma musi mieć swoją siedzibę w Polsce i operować na terenie Polski;
 • firma musi działać przynajmniej 12 miesięcy przed złożeniem wniosku;
 • przedsiębiorstwo musi wykazać zyski na poziomie 130 000 złotych w ciągu ostatnich 12 miesięcy funkcjonowania;
 • właściciel firmy osobiście poręczy za pożyczkę;
 • zarówno firma, jak i wnioskujący musi mieć dobrą historię kredytową.

Ponadto niezbędne jest przedstawienie dokumentów:

 • wyciągi z rachunków przedsiębiorstwa z ostatnich 12 miesięcy;
 • rachunek zysków i strat firmy;
 • podatkowa księga przychodów i rozchodów;
 • raporty BIK (firmowy oraz indywidualny).

Kiedy dostanę pieniądze w Monify?

Złożenie wniosku i dopełnienie wszystkich formalności w Monify nie powinno być czasochłonne. Nie będzie to tak krótkie, jak w przypadku tradycyjnej pożyczki online, ale całość nie powinna zająć więcej niż kilkadziesiąt minut. Jeśli wszystkie kroki niezbędne do uzyskania pożyczki zostały wykonane bezbłędnie, Monify powinna rozpatrzyć aplikację i już następnego dnia podać odpowiedź. Oczywiście należy pamiętać o tym, że wnioski rozpatrywane są tylko w godzinach pracy firmy. W innym wypadku zostaną one rozpatrzone niezwłocznie kolejnego dnia roboczego.Oczywiście musimy wziąć pod uwagę również sam transfer pieniędzy. Monify wysyła przelew z pożyczką natychmiast po jej przyznaniu, ale pieniądze mogą dotrzeć do odbiorcy nieco później. Wszystko zależy od tego, w jakich bankach swoje konta posiadają pożyczkodawca i pożyczkobiorca. Jeśli będzie to ten sam bank, pieniądze powinny dotrzeć w najwyżej kilka minut. Gorzej, jeśli przelew realizowany jest pomiędzy dwoma innymi instytucjami. W takim wypadku transfer pieniędzy odbędzie się zgodnie z harmonogramem sesji ELIXIR – wychodzących z banku nadawcy oraz przychodzących do banku odbiorcy. Te zwykle odbywają się trzy razy dziennie w dni robocze. W zależności od tego, o której godzinie zostanie zlecony przelew, może się on znaleźć w banku odbiorcy po kilku godzinach jeszcze tego samego dnia lub dopiero następnego dnia roboczego.

Jak wziąć pożyczkę w Monify?

Procedura zaciągnięcia pożyczki w Monify różni się trochę od tradycyjnych pożyczek online, gdyż wymaga więcej formalności. Dalej jednak jest to proces prosty i w pełni online. Opiera się on na kilku następujących krokach:

 • Złożenie wniosku na www.monify.pl/pl. Przed przystąpieniem do złożenia wniosku warto skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie pożyczkodawcy. Po wybraniu wysokości pożyczki, okresu spłaty oraz wysokości oprocentowania kalkulator pokaże nam koszty całkowite pożyczki, oraz wysokość każdej raty. Złożenie wniosku możliwe jest natomiast za pomocą prostego formularza kontaktowego (nie ma konieczności zakładania konta w serwisie). Należy w nim wpisać nazwę firmy, jej numer REGON, telefon kontaktowy, imię i nazwisko, adres e-mail, kwotę pożyczki, wysokość rocznego obrotu firmy oraz okres prowadzenia działalności firmy.
 • Wysłanie dokumentów firmowych. Po wysłaniu wniosku Monify nawiąże kontakt z wnioskującym o pożyczkę i przedstawi dalszą procedurę oraz listę dokumentów niezbędnych do rozpatrzenia wniosku – oprócz tych wymienionych na wcześniejszej liście, konieczne będzie także przesłanie wyciągu z konta bankowego.
 • Przyznanie pożyczki. Zweryfikowanie publicznych rejestrów oraz zbadanie zdolności kredytowej wnioskującego nie powinno zająć Monify więcej niż 1 dzień. Po tym czasie otrzymamy propozycję pożyczki – może być taka sama, o jaką wnioskowaliśmy, ale może być też mniejsza, jeżeli Monify uzna, że nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej.
 • Wypłata pieniędzy.

Jakie informacje o pożyczkobiorcy weryfikuje Monify?

Monify nie określa dokładnie wszystkich rejestrów, w jakich sprawdzi przedsiębiorstwo oraz jego właściciela. Wskazuje tylko na BIK, w którym sprawdzi historię spłat firmowych i indywidualnych. Zaznaczone jest jednak, że przedsiębiorstwo nie może być zadłużone, więc możemy się domyślać, że sprawdzone zostaną także rejestry dłużników. Z dużym prawdopodobieństwem Monify odmówi pożyczki tym osobom, które mają negatywne wpisy w sprawdzanych bazach danych.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki w Monify – opóźnienie w spłacie?

Monify nie przewiduje wakacji pożyczkowych lub odroczenia płatności, ale możliwa jest zmiana harmonogramu spłaty w taki sposób, by był on wygodniejszy dla spłacającego. Trzeba jednak zaznaczyć, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy pożyczkobiorcy pozwoli na to jego zdolność kredytowa. W przypadku niespłacania pożyczki, Monify ma prawo podjąć takie same działania, jak w stosunku do osób fizycznych. Ponadto, otrzymanie pożyczki uzależnione jest także od poręczenia osobistego właściciela firmy, więc za spłatę pożyczki odpowiada on własnym majątkiem. Konsekwencje, z którymi trzeba się liczyć, to:

 • odsetki za nieterminowość w wysokości 14% w skali roku;
 • działania upominawcze firmy pożyczkowej lub/oraz firmy windykacyjnej, które ten dług może zostać sprzedany;
 • sądowego nakazu zapłaty należności w wyznaczonym terminie;
 • egzekucji komorniczej;
 • odpowiedniego wpisu w BIK oraz w rejestrach dłużników.

Kontakt z Monify – jak skontaktować się z pożyczkodawcą

Dokładna nazwa firmy: AS Monify
Siedziba firmy: Dzirnavu iela 36, Rīga
E-mail: pieniadze@monify.pl
NIP: 40203083863

O firmie

Monify to platforma pożyczkowa, przez którą mogą uzyskać finansowanie małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Dużym udogodnieniem jest to, że cały proces przebiega internetowo, w najkrótszym możliwym czasie i przy uproszczonych procedurach, co jest dla firm korzystniejsze niż uzyskanie pożyczki w instytucjach kredytowych. Monify tworzy międzynarodowy zespół analityków biznesowych i finansowych, choć korzenie firmy sięgają do Łotwy. Obecnie działa na terenie czterech krajów europejskich: na Łotwie, w Estonii, na Litwie oraz w Polsce

4.7/5 - (4 votes)