Motopożyczka

Dla kogo jest oferta od Motopożyczka?

Pożyczka pod zastaw samochodu w Motopożyczka może zostać udzielona osobom spełniającym poniższe kryteria:

 • ukończone 18 lat;
 • status konsumenta w świetle prawa;
 • polskie obywatelstwo;
 • posiadanie dwóch dokumentów tożsamości ze zdjęciem (drugim dokumentem prawdopodobnie powinien być paszport);
 • zamieszkanie na stałe lub prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Polski;
 • stałe, regularne dochody pozwalające na spłatę pożyczki (zatrudnienie, renta lub emerytura, własna działalność gospodarcza);
 • zgoda małżonka, jeżeli pożyczka wynosi więcej niż 10 000 złotych – udzielenie kredytu bez zgody współmałżonka nie będzie w tym przypadku możliwe;
 • polisa OC;
 • polisa AC, jeśli wnioskuje się o pożyczkę wyższą niż 10 000 złotych.
 • pojazd nie starszy niż 20 lat w momencie całkowitej spłaty pożyczki (np. jeśli wnioskujemy o pożyczkę na 48 miesięcy, samochód nie może mieć więcej niż 16 lat).
 • aktywne konto bankowe, numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze w Motopożyczka?

Motopożyczka udziela pożyczek pod zastaw samochodu, a zatem wymagana jest większa ilość formalności niż zwykle. Dlatego czas oczekiwania na otrzymanie pieniędzy wydłuży się i zajmie trochę więcej, zajmie nawet kilka dni. W pierwszej kolejności dłuższa niż zwykle będzie analiza wniosku, która może potrwać do 24 godzin. Trzeba liczyć się z tym, że więcej czasu zajmą również pozostałe formalności: przekazanie wszystkich dokumentów, podpisanie umowy pożyczkowej i ustanowienie zastawu na samochodzie. Motopożyczka wyśle pieniądze natychmiast po dopełnieniu wszystkich formalności. Przelew zostanie zaksięgowany zgodnie z harmonogramem sesji bankowych. Pożyczkobiorca, który ma rachunek w tym samym banku, co Motopożyczka, otrzyma go niemalże natychmiast. W przeciwnym wypadku zaksięgowanie przelewu trochę się opóźni – wszystko zależy od tego, kiedy zostanie zlecona wypłata pożyczki. Jednak najpóźniej można otrzymać pożyczkę na konto bankowe następnego dnia roboczego.

Jak wziąć pożyczkę w Motopożyczka?

Zaciągnięcie pożyczki w Motopożyczka możliwe jest po spełnieniu następujących formalności:

 • Wysłanie formularza zgłoszeniowego. Aby uzyskać ofertę od Motopożyczka, należy wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej pożyczkodawcy. Można również skorzystać z kontaktu mailowego lub telefonicznego.
 • Otrzymanie oferty od Motopożyczka. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych danych dotyczących pożyczkodawcy i zastawianego samochodu, Motopożyczka przedstawi ostateczną ofertę po około 24 godzinach. Warto zaznaczyć, że wysokość proponowanej kwoty może być inna od tej, o którą się wnioskowało.
 • Podpisanie umowy z przedstawicielem Motopożyczka. Umowę pożyczkową w Motopożyczka podpisuje się osobiście razem z przedstawicielem firmy. Należy mu również przekazać wszystkie niezbędne dokumenty.
 • Ustanowienie zastawu na samochodzie.
 • Wypłata pieniędzy. Pożyczka zostanie wypłacona bezzwłocznie po ustanowieniu zastawu na samochodzie.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Motopożyczka?

Motopożyczka weryfikuje wnioskodawcę w rejestrze BIK – Biura Informacji Kredytowej. Mimo to pożyczkodawca deklaruje, że historia kredytowa sprawdzanej osoby nie powinna mieć wpływu na decyzję o przyznaniu pożyczki.

Logowanie w Motopożyczka – jak dostać się do panelu klienta?

W odróżnieniu od innych firm pożyczkowych w Motopożyczka nie ma możliwości zalogowania się do panelu klienta. Zatem pożyczkę otrzymasz bez rejestracji konta w serwisie pożyczkodawcy.

Pożyczka na raty w Motopożyczka – tabela informacyjna

W Motopożyczka można uzyskać tylko pożyczki na raty pod zastaw samochodu w wysokości od 3 000 zł do 50 000 zł ze spłatą zawierającą się w najmniej 5, a najwięcej 48-miesięcznych ratach. Nie ma znaczenia to, czy klient korzysta z oferty firmy po raz pierwszy, czy po raz kolejny – wystarczy, by posiadał pojazd o odpowiedniej wartości. Motopożyczka może wtedy wypłacić pożyczkobiorcy, aż 80% wartości samochodu.Koszty pożyczkowe, które musi ponieść pożyczkodawca korzystający z oferty Motopożyczka zawierają się wyłącznie w odsetkach kapitałowych (10% w skali roku) oraz prowizji. Koszty te zostaną podzielone proporcjonalnie na liczbę wszystkich rat zobowiązania i będą spłacane miesięcznie. W zależności od wysokości pożyczki i okresu spłaty wysokość prowizji może wynieść od 1,67 do 4,58% kwoty kapitałowej. Koszty pożyczki są wyliczane indywidualnie.

Reprezentatywny przykład:
Reprezentatywny przykład dla pożyczki z poręczeniem pod zastaw samochodu na dzień 2016-07-18. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 78%. Do obliczenia przyjęto całkowitą kwotę pożyczki w wysokości 30 000 złotych, na okres 36 miesięcy, oprocentowanie 10% w stosunku rocznym, prowizja w wysokości 100%. Całkowita kwota do zapłaty przez Pożyczkobiorcę wynosi 64 913,41 złotych.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Motopożyczka?

Motopożyczka ma prawo dochodzić swoich należności, jeśli pożyczkobiorca nie będzie spłacał zobowiązania. Specyfiką pożyczek pod zastaw jest to, że w takim przypadku zastawiany samochód przechodzi na własność Motopożyczka. Nie zawsze jednak wartość samochodu będzie równa należnej kwocie. Wtedy pożyczkodawca może dochodzić spłaty tych zaległości w następujący sposób:

 • obciążenie pożyczkobiorcy dodatkowymi opłatami za spóźnioną spłatę (nie mogą one przekroczyć 14% w skali roku);
 • rozpoczęcie polubownej windykacji, poprzez zawiadomienia listowne, mailowe i telefoniczne, a także osobiste;
 • dokonanie cesji wierzytelności na rzecz firmy windykacyjnej;
 • założenie sprawy w sądzie i domaganie się od pożyczkobiorcy pokrycia kosztów tego postępowania;
 • zajęcie się ściąganiem należności przez komornika, co w konsekwencji będzie prowadzić do zajęcia na wynagrodzeniu lub majątku;
 • zgłoszenie pożyczkobiorcy do rejestru dłużników.

Kontakt z Motopożyczka – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Z Motopożyczka można się skontaktować telefonicznie w godzinach pracy firmy, czyli od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00, pod numerem telefonu: 71 337 50 58. Możesz także wysłać wiadomość na adres e-mail: kontakt@motopozyczka.pl. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, to masz również możliwość skontaktowania się z doradcą za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej pożyczkodawcy. Wystarczy podać imię i nazwisko lub nazwę firmy, telefon komórkowy, adres e-mail oraz treść wiadomości. Doradca odpowie na zapytanie najszybciej, jak będzie to tylko możliwe.

Dokładna nazwa firmy: MBR FINANCE S A
Siedziba firmy: Plac Solny 16, Wrocław
E-mail: kontakt@motopozyczka.pl
Telefon kontaktowy: 71 337 50 58
NIP: 8982204256
REGON: 22190609
KRS: 535456

Motopożyczka mapa dojazdu

O firmie

Motopożyczka to specjalna oferta kierowana do osób szukających pożyczek samochodowych i niemogących uzyskać finansowania w pożądanej przez siebie kwocie w banku lub innej firmie pożyczkowej. Zatem chwilówki nie wchodzą w skład tej oferty. Cechami charakterystycznymi tej marki są przede wszystkim szczególnie korzystne warunki wyceny pojazdu, szybka jak na taki typ pożyczek procedura pożyczkowa, a także bardzo wysoka kwota zastawu. Dzięki takiej działalności właściciel marki – MBR Finance z powodzeniem działa na polskim rynku już od kilkudziesięciu lat.
2.9/5 - (97 votes)