Motopożyczka: Opinie klientów

Niska

Motopożyczka
Motopożyczka
Ocena: 3.16
(ilość ocen: 111)
Ocena 5
Ocena 4
15
Ocena 3
22
Ocena 2
31
Ocena 1
17

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

 • O
  OMG

  Trzeba zwracać uwagę na to co jest na papierze a na to co mówią przez telefon. Bo znalazłem kilka nieścisłości.

Pożyczki i chwilówki Motopożyczka - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: do 50 000 zł
 • okres: do 60 miesięcy

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIK

W których bankach ma konta?

 • brak informacji

Aktualne promocje pożyczek Motopożyczka

baner reklamowy Motopożyczka

Pierwsza pożyczka ratalna od Motopożyczka

Motopożyczka udziela pożyczek na raty pod zastaw samochodu w wysokości od 3000 do 50 000 złotych ze spłatą zawierającą się w najmniej 5, a najwięcej 60-miesięcznych ratach. Nie ma znaczenia to, czy klient korzysta z oferty firmy po raz pierwszy, czy po raz kolejny – wystarczy, by posiadał pojazd o odpowiedniej wartości. Motopożyczka może wtedy wypłacić pożyczkobiorcy, aż 80% wartości samochodu.

Koszty pożyczkowe, które musi ponieść pożyczkodawca korzystający z oferty Motopożyczka zawierają się wyłącznie w odsetkach kapitałowych (10% w skali roku) oraz prowizji. Koszty te zostaną podzielone proporcjonalnie na liczbę wszystkich rat zobowiązania i będą spłacane miesięcznie. W zależności od wysokości pożyczki i okresu spłaty wysokość prowizji może wynieść od 1,67 do 4,58% kwoty kapitałowej. Przykładowo, pożyczkobiorca musi liczyć się z następującymi kosztami:

 • 20 000 zł/36 miesięcy – 23 232,40 zł kosztów;
 • 30 000 zł/60 miesięcy – 38 244,60 zł kosztów;
 • 50 000 zł/60 miesięcy – 63 740,80 zł kosztów.

Dla kogo jest oferta od Motopożyczka?

Pożyczka pod zastaw samochodu w Motopożyczka może zostać udzielona osobom spełniającym poniższe kryteria:

 • ukończone 18 lat;
 • bycie konsumentem, jeżeli zaciąga się pożyczkę prywatnie lub reprezentowanie firmy;
 • polskie obywatelstwo;
 • posiadanie dwóch dokumentów tożsamości ze zdjęciem (drugim dokumentem prawdopodobnie powinien być paszport);
 • zamieszkanie na stałe na terenie Polski lub prowadzenie działalności firmowej na jej terytorium;
 • stałe, regularne dochody pozwalające na spłatę pożyczki (zatrudnienie, renta lub emerytura, własna działalność gospodarcza);
 • zgoda małżonka, jeśli się takiego posiada, a pożyczka wynosi więcej niż 10 000 złotych;
 • polisa OC;
 • polis AC, jeśli wnioskuje się o pożyczkę wyższą niż 10 000 złotych.
 • pojazd nie starszy niż 20 lat w momencie całkowitej spłaty pożyczki (np. jeśli wnioskujemy o pożyczkę na 48 miesięcy, samochód nie może mieć więcej niż 16 lat).
 • Aktywne konto bankowe, numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze od Motopożyczka?

Motopożyczka, jako zobowiązanie pod zastaw, związane jest z większą ilością formalności niż zwykle. Dlatego czas oczekiwania na otrzymanie pieniędzy wydłuży się i zajmie trochę więcej, nawet kilka dni. W pierwszej kolejności dłuższa niż zwykle będzie analiza wniosku, której rezultat pożyczkobiorca pozna dopiero po około 24 godzinach. Trzeba liczyć się z tym, że dużo czas zajmą również pozostałe formalności: przekazanie wszystkich dokumentów, podpisanie umowy pożyczkowej i ustanowienie zastawu na samochodzie. Dużo zależy od terminu spotkania z przedstawicielem firmy.

Motopożyczka wyśle pieniądze natychmiast po dopełnieniu wszystkich formalności. Przelew zostanie zaksięgowany zgodnie z harmonogramem sesji bankowych. Pożyczkobiorca, który ma rachunek w tym samym banku, co Motopożyczka, otrzyma go niemalże natychmiast. W przeciwnym wypadku zaksięgowanie przelewu trochę się opóźni – wszystko zależy od tego, kiedy zostanie zlecona wypłata pożyczki. Jeżeli stanie się to jeszcze przed ostatnią sesją wychodzącą w banku nadawcy (zwykle sesje te mają miejsce w godzinach 8:00, 12:00 oraz 14:00-15:00), przelew zostanie przyjęty jeszcze tego samego dnia w sesji przychodzącej w banku odbiorcy (w orientacyjnych godzinach 11:00, 15:00 oraz 17:30). Przelew zlecony w godzinach późniejszy dotrze do pożyczkobiorcy dopiero następnego dnia.

Jak wziąć pożyczkę w Motopożyczka?

Zaciągnięcie pożyczki w Motopożyczka możliwe jest po spełnieniu następujących formalności:

 1. Wysłanie formularza zgłoszeniowego. Aby uzyskać ofertę od Motopożyczka, można wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej pożyczkodawcy. Można również skorzystać z kontaktu mailowego lub telefonicznego.
 2. Otrzymanie oferty od Motopożyczka. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych danych dotyczących pożyczkodawcy i zastawianego samochodu, Motopożyczka przedstawi ostateczną ofertę po mniej więcej 24 godzinach. Wysokość proponowanej kwoty może być inna od tej, o którą się wnioskowało.
 3. Podpisanie umowy z przedstawicielem Motopożyczka. Umowę pożyczkową w Motopożyczka podpisuje się osobiście razem z przedstawicielem firm. Należy mu również przekazać wszystkie niezbędne dokumenty.
 4. Ustanowienie zastawu na samochodzie.
 5. Wypłata pieniędzy.

Jakie informacje weryfikuje Motopożyczka?

Motopożyczka weryfikuje wnioskodawcę w rejestrze Biura Informacji Kredytowej. Przyznaje przy tym, że historia kredytowa sprawdzanej osoby nie powinna mieć wpływu na to, czy pożyczka ostatecznie zostanie przyznana, czy nie.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki – opóźnienie w spłacie

Motopożyczka, w stopniu równym co każdy inny pożyczkodawca, ma prawo dochodzić swoich należności, jeśli pożyczkobiorca nie będzie spłacał pożyczki. Specyfiką pożyczek pod zastaw jest to, że w takim przypadku zastawiany samochód przechodzi na własność Motopożyczka. Nie zawsze jednak wartość samochodu będzie równa należnej kwocie. Wtedy pożyczkodawca może dochodzić spłaty tych zaległości w następujący sposób:

 • obciążenie pożyczkobiorcy dodatkowymi opłatami za spóźnioną spłatę (nie mogą one przekroczyć 14% w skali roku);
 • rozpoczęcie polubownej windykacji, poprzez zawiadomienia listowne, mailowe i telefoniczne, a także osobiste;
 • dokonanie cesji wierzytelności na rzecz firmy windykacyjnej;
 • założenie sprawy w sądzie i domaganie się od pożyczkobiorcy pokrycia kosztów tego postępowania;
 • zajęcie się ściąganiem należności przez komornika, co w konsekwencji będzie prowadzić do zajęcia na wynagrodzeniu lub majątku;
 • zgłoszenie pożyczkobiorcy do rejestru dłużników.

Kontakt z Motopożyczka – jak skontaktować się z pożyczkodawcą

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 3 ofert spełniających Twoje kryteria
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Motopożyczka logo Dokładna nazwa firmy: MBR FINANCE S A
Siedziba firmy: Plac Solny 16, Wrocław
E-mail: kontakt@motopozyczka.pl
Telefon kontaktowy: 71 337 50 58
NIP: 8982204256
REGON: 22190609
KRS: 535456
Motopożyczka strona

Motopożyczka mapa dojazdu

O firmie

Motopożyczka to specjalna oferta kierowana do osób szukających pożyczek samochodowych i niemogących uzyskać finansowania w pożądanej przez siebie kwocie w banku lub innej firmie pożyczkowej. Cechami charakterystycznymi tej marki są przede wszystkim szczególnie korzystne warunki wyceny pojazdu, szybka jak na taki typ pożyczek procedura pożyczkowa, a także bardzo wysoka kwota zastawu. Dzięki takiej działalności właściciel marki – MBR Finance z powodzeniem działa na polskim rynku już od 20 lat.

Wszystkie opinie o Motopożyczka

Dodaj własną opinię o Motopożyczka:

Uprzejmie informujemy, że opinie zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

 • Avatar Joanna pisze:

  Ludzie uciekajcie jak najdalej. Takiego krętactwa nie widziałam nigdy! Po jednym dniu zwłoki naliczono mi aż dwa monity i straszono wypowiedzeniem. Zastanawiam się nad pójściem z tym do sądu, a przede wszystkim przeniesieniem samochodu w inne miejsce. Nikt nie ma takiego oprocentowania jak oni, skandal.

 • Avatar adam pisze:

  bardzo dobre podejście do klienta cennik też jest ok

 • Avatar Hen pisze:

  Do jakiego wieku przyznawana jest pożyczka? Czy osoba w wieku 73 lat może się u nich starać o finansowanie?

 • Avatar Paulina pisze:

  OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!!!
  Naprawdę nie dajcie się wpuścić w ten kanał. Zalegam ze spłatą MNIEJ NIŻ TYDZIEŃ (tak wiem, moja wina) a firma już mi naliczyła 4 monity po 100zł każdy!!! Dodatkowo w 8. dni zaległości chcą wypowiedzieć umowę!
  ZERO ELASTYCZNOŚCI przy tak małym opóźnieniu. Nigdzie się nie spotkałam z taką bezwzględnością. Rozumiem brak spłaty kilku rat, ale tygodniowe opóźnienie?!
  Zwłaszcza, że pożyczka jest zabezpieczona wekslem in blanco, przewłaszczeniem samochodu i cesją ubezieczenia AC. Naprawdę szkoda słów. Kontakt z windykacją oczywiście bez rezultatu – naliczają monity codziennie 🙁

 • Avatar MBR Sciema pisze:

  Ludzie, UNIKAĆ JAK OGNIA! Udzielili kredytu na 23.000zł (w teorii bo…) z tego 8.000 poszło nie na moje konto, a na konto rzekomego ubezpieczyciela (numer konta zapewne należy do ich spółki-córki) czyli „do ręki” 15.000zł. Czyli z resztą nie wiadomo co się stało. Ogółem do spłaty niemal 50.000zł Parodia… Tak, wiem co podpisywałem, ale umowa jest pełna nieścisłości. Po każdym spóźnieniu 3x monit, każdy po 99zł + koszty windykacyjne (ok. 700zł) + wznowienie umowy, koszt 999zł.Naliczanie za wszystko jak za zboże. Złożony wniosek o kredyt darmowy, a ich pseudo- prawnicy w odpowiedzi wysyłają pisma w których zmieniają praktycznie brzmienie Ustawy (lub definitywnie nie czytają komentarzy do kodeksów cywilnych). Sprawa aktualnie jest w Kancelarii Prawnej i u Rzecznika Praw konsumenta, który skierował sprawę do Rzecznika Finansów. Rzecznik Praw Konsumenta zawziął się i pełną parą będzie walczył z tymi naciągaczami. Koniec końców skończy się w sądzie zapewne. Nie polecam.

 • Avatar Maciej pisze:

  Dopóki wszystko spłacacie w terminie to naprawdę jest ok jednak problem zaczyna się jak macie problemy ze spłatą w wiem z doświadczenia, ze inne firmy są o wiele bardziej elastyczne. Noga mi się powinęła i musiałem oddac auto firmie windykacyjnej Defacto. Bo z taką firma motopożyczka wspłpracuje. No i co? Nie ma kontaktu i nie ma auta . Auto sprzedane, zastanawiam się czy się z nimi nie sądzić.

 • Avatar Rossman pisze:

  Jak dla mnie firma jest ok. A jesli się Wam zasady nie podobają to nie narzekajcie ale po prostu nie bierzcie pożyczki!

 • Avatar Królik pisze:

  Fima naprawdę spoko. Mozna na nich liczyć w każdej sytuacji.

 • Avatar Trot pisze:

  Oferta moim zdaniem całkiem dobra:
  Cennik daje radę
  Niezłe promocje dla stałych klientów ( dają o wiele większe kwoty pozyczek niż w przypadku nowych klientów) Aż miło u nich wracać po kolejną pożyczkę
  jest uczciwie, wszystko tak jak w cenniku
  poza tym pożyczkę dostaje się tam naprawdę szybciusieńko
  Zdecydowałęm się i nie żaluję.Jak będę potrzebował kolejny raz kasy to na pewno z nich skorzystam.

 • Avatar Daymar pisze:

  Drogo ale wyboru nie mialem. Bo nikt inny nie chciał mi pożyczki dac.

 • Avatar OMG pisze:

  Trzeba zwracać uwagę na to co jest na papierze a na to co mowią przez telefon. Bo znalazłem kilka nieścisłości.

 • Avatar Pawel29999 pisze:

  Jedna z lepszych ofert. Dzięki temu,ze jest pod zastaw samochodu można otrzymać większą kwotę pożyczki. Mogę ich zdecydowanie polecić!

 • Avatar Szuwik pisze:

  Mogę polecić jeśli potrzebujecie gotówki na krotszy czy na dłuższy czas. Firma jest profesjonalna. Wziąłem już 3 pożyczke bez problemu. Formularz jest krótki i mało skomplikowany. Firma zaufana. Może i nie mają darmowych promocji jak u innych firm, ale za to przy kolejnych pożyczkach nie jest tak drogo.
  Na moje oko jedna z najlepszych ofert pożyczek na dzień dzisiejszy.

 • Avatar Borewski pisze:

  Moim zdaniem firmie mało zalezy na stałych klientach. Bo nawet jeśli jest się stałym klientem i brało się pożyczkę wiele razy to nie ma co liczyć na promocje czy zwiększenie limitu pożyczonej kasy. Poza tym ostatnio zaoferowali mi niższą kwote pozyczki niz ta o jaką aplikowałem. NO szkoda, bo w przeszłosci firma byla dla mnie numerem jeden.Nadal doceniam to,że szybko przelewaja kase oraz ze strona ich jest wygodna. Jednak widze,że inne firmy oferuja promocyjne oferty nie tylko dla nowych klientów ale równeiż dla starych. I to sprawi że dopóki firma nie zastanowi się nad polityką to raczej z niej nie skorzystam.

 • Avatar RENE pisze:

  Pożyczka dla bogatych. Bo trzeba oddać o wiele więcejniż sie pożyczy 😉
  Plus jednak za szybkosć pozyczki.Było błyskawicznie!

 • Avatar Robertosto pisze:

  Better not!
  Co tutaj dużo pisac. Oferta droga tak wiec lepiej jest poszukać gdzie indziej.

 • Avatar Czesny pisze:

  Udzielają dużych pożyczek i za to na peewno duży plusik ponieważ udzielana przez nich pożyczka jest zdecydowanie jedną z najwyższych na rynku. Koszta nie są takie niskie, ale za to korzystnie wyceniają wartość samochodu. Wziąłem pożyczkę u nich jakieś 7 miesięcy temu i byłem zadowolony. Polecam jednak spłacać raty w terminie. Wczytałem się swego czasu w wysokość monitów jakie wysyłaja do klientów.I niestety, ale tanio w tym względzie nie jest. Tak więc trzeba się tutja naprawdę pilnować.

 • Avatar Pożyczka pisze:

  Musiałem skorzystać z tej pożyczki bo miałem problemy w firmie. Nie byłem w stanie zapłacić za dostawę, zastawiłem firmowy samochód i częśc maszyn. Poten to wszystko spłaciłem. Bank nie chciał mi dać pożyczki,ta firma udzieliła pomimo,ze bylem w naprawde poważnych tarapatach finansowych. Pożyczka praktycznie nas uratowała. Polecam ponieważ jak na pożyczkę prywatną warunki mają dobre. Równiez te cenowe.

 • Avatar samochodowy pisze:

  Polecam bo jest jak najbardizej uczciwie i co najważniejsze to na tle wielu firm nie jest tak drogo.

 • Avatar Kornel pisze:

  Podrożało. Kiedyś było o wiele taniej, ostatnio znacznie wzrosło oprocentowanie Szkoda,że firma o takich rzeczach nie informuje wczesniej klientów.

 • Avatar Grzesiek pisze:

  Aja tam jestem zadowolony z pożyczki. Wcześniej pytałem sie o pożyczki w lombardach bo wiele lombardów w moim mieście równeiż oferuje samochody pod zastaw. Jednak mieli o wiele mniej korzystne warunki pożyczek niż motopożyczka gdize nie ma wysokiego oprocentowania i jednocześnie nie grzebali się z wypłaceniem kasy.
  Wszystko spłaciłem w terminie.

 • Avatar Macer pisze:

  Pożyczka dla bogatych. Koszta wysokiePozyczasz mało oddajesz dużo Jednak trzeba przyznać im,ze daja pożyczkę bez bik i są w miarę szybcy.

 • Avatar Stanisławw pisze:

  Zdecydoałęm się na pożyczkę poniewaz nigdzie indziej nie chcieli mi dać. Tutaj problemu nie było. Jednak są i minusy. Koszta pożyczki wysokie, jest to jedna z droższych opcji.Dodatkowo raz zapłaciłem pożyczkę w terminie i dostałem monit w wysokości 99 zł o przypomnienie wpłaty pożyczki 🙁 Zadzwoniłem do nich, powiedzieli,że to pomylka oraz od razu oddali mi kase. Jednak ogólny niesmak pozostał ponieawż nie powinni takich rzeczy robić. Raczej już nie skorzystam.

 • Avatar Zakopiak pisze:

  Jak dla mnie super Biku mi nie sprawdzili na bank ponieawz mam dwa negatywne wpisy ( a nawet jak sprawdzili to pewnie nie wzięl pod uwagę). Dali kaskę szybko i tyle o ile składałem. Aktualnie powoli spłacam sobie pożyczk ponieważ była możliwość wzięcia kaski na raty. Mozna u nich również bezproblemowo przedłużyć raty jak jest problem ze spłacaniem.

Sprawdź ranking