Mutum: Opinie klientów

Niska

Mutum
Mutum
Ocena: 3.27
(ilość ocen: 105)
Ocena 5
Ocena 4
30
Ocena 3
38
Ocena 2
16
Ocena 1
6

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

 • O
  Omgi

  Nie mogę o nich niczego złego napisać poza w zasadzie tym, ze problem pojawia się przy problemach ze spłatą pożyczki. Z tego co wiem to nie oferują tam refinansowania.

Pożyczki i chwilówki Mutum - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: do 15 000 zł
 • okres: do 36 miesięcy

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIK, KRD, ERIF
 • BIG, rejestr ZBP

W których bankach ma konta?

 • brak informacji

Pierwsza pożyczka na raty od Mutum

W Mutum możemy uzyskać pożyczkę ratalną, nierozgraniczoną na nowych i stałych klientów. W każdym przypadku, nawet za pierwszym razem, klienci mogą pożyczyć w Mutum od 1000 do 15 000 złotych. Niezależnie od wysokości pożyczonej kwoty, spłata pożyczki może zostać rozłożona na okres 12-36 miesięcy.

Pożyczki w Mutum wiążą się z kosztami wynikającymi z opłaty przygotowawczej oraz oprocentowania nominalnego w wysokości 10% w skali roku. Od przykładowych kwot pożyczek, Mutum naliczy następujące koszty:

 • 5000/12 miesięcy – 3060,21 zł kosztów;
 • 5000/24 miesiące – 3610,64 zł kosztów;
 • 10 000 zł/12 miesięcy – 6950,42 zł kosztów;
 • 10 000 zł/24 miesiące – 7891,17 zł kosztów;
 • 10 000 zł/36 miesięcy – 8791,84 zł kosztów;
 • 15 000 zł/24 miesiące– 8391,81 zł kosztów;
 • 15 000 zł/36 miesięcy– 9562,77 zł kosztów.

Dla kogo jest oferta od Mutum?

Pożyczka w Mutum jest dostępna dla wszystkich wnioskodawców, którzy spełnią poniższe kryteria:

 • wiek nie mniejszy niż 20 i nie większy niż 80 lat;
 • obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej;
 • aktualny, polski dowód osobisty;
 • status konsumenta i pełna zdolność do czynności prawnych;
 • stały adres zameldowania i zamieszkania w Polsce;
 • zdolność kredytowa;
 • czyste konto w rejestrach dłużników BIG;
 • przynajmniej połowa spłaconych rat w Mutum, jeśli ubiega się o pożyczkę kolejny raz;
 • telefon komórkowy z polskim numerem oraz adres e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze w Mutum?

Otrzymanie pożyczki w Mutum może być trochę dłuższe niż uzyskanie standardowej pożyczki online. Wniosek pożyczkowy może zostać wypełniony i złożony w ciągu kilku minut. Niedługi czas powinno zająć również rozpatrzenie wniosku, o ile firma pracuje w tym czasie. Oczywiście pierwszeństwo mają wnioski złożone w ciągu dni roboczych. W pozostałych przypadkach zostanie on odłożony do kolejnego dnia pracy. Poza tym czas otrzymania pożyczki będzie zależeć również od:

 • Czasu podpisania umowy pożyczkowej. W Mutum nie dokonuje się weryfikacji tożsamości i podpisania umowy pożyczkowej online. Wszystkie dokumenty podpisuje się w obecności kuriera, który potem odwozi je bezpośrednio do pożyczkodawcy. Sprawdzi on także zgodność danych pożyczkobiorcy na podstawie dowodu osobistego. Czas dotarcia kuriera z umową będzie różny i może oscylować wokół 24 godzin.
 • Sposobu wypłaty pieniędzy. Pożyczkobiorca może wybrać wypłatę pożyczki przelewem na konto bankowe lub za pomocą czeku realizowanego na poczcie, lub w Banku Pocztowym. Czek można zrealizować tuż po jego otrzymaniu od kuriera (czas aktywacji to zazwyczaj 30 minut – 1 godzina). Przelew zostanie natomiast zlecony dopiero po otrzymaniu podpisanych dokumentów pożyczkowych.
 • Liczby kont bankowych posiadanych przez Mutum. Po zleceniu przelewu z pożyczką ten znajdzie się na koncie klienta w czasie zależnym od rodzaju tego przelewu. Jeśli będzie to przelew wewnętrzny, czyli realizowany w ramach tego samego banku, pożyczkobiorca otrzyma pieniądze natychmiast. Mutum jest marką korzystającą z usług Aasa, więc to ta firma ostatecznie wyśle pieniądze. Aasa posiada konta w bankach: PKO BP, BZ WBK, Pekao SA, Millennium Bank, Alior Bank, mBank, Getin Noble Bank, ING Bank, Bank Ochrony Środowiska, BNP Paribas, BPH, Inteligo, Credit Agricole, Bank Pocztowy, Raiffeisen Bank, VW Bank.

W przypadku gdy zlecony przelew zakwalifikuje się jako przelew zewnętrzny, czyli wysyłany z jednego banku do innego, pożyczkobiorca musi poczekać na pieniądze od kilku do 24 godzin. Wszystko zależy od godzin sesji rozliczeniowych elixir. Te, w zależności od banku, mogą następować w różnych godzinach, ale zazwyczaj mają miejsce w trzech turach około 8:00, 12:00 oraz 14:00-15:00 (sesje wychodzące) oraz 11:00, 15:00 oraz 17:30 (sesje przychodzące). W międzyczasie są również księgowane przez Krajową Izbę Rozliczeniową w godzinach 10:30-11:00, 14:30-15:00 oraz 17:00-17:30.

Jak wziąć pożyczkę w Mutum?

Zaciągnięcie pożyczki w Mutum opiera się na kilku prostych krokach:

 • Ustaleniu kwoty pożyczki na stronie głównej Mutum. Pożyczkobiorca może skorzystać z suwaków pożyczkowych, by w wyznaczonych granicach ustawić kwotę pożyczki oraz okres spłaty. Po ich wyznaczeniu pożyczkobiorca zostanie przekierowany od razu do wniosku.
 • Wypełnieniu i złożeniu wniosku. Nie ma konieczności rejestracji konta w serwisie – wystarczy tylko złożyć wniosek. Ten podzielony jest na cztery części o: danych podstawowych (imię, nazwisko, PESEL, telefon, dane pożyczki, dane bankowe), danych osobistych, informacji o zatrudnieniu oraz danych adresowych.
 • Przyznanie pożyczki. Powinno ono nastąpić jeszcze tego samego dnia, w którym złożono wniosek. Pożyczkobiorca zostanie o tym zawiadomiony poprzez wiadomość e-mail. Zostanie mu także wysłany wzór umowy pożyczkowej, z którą będzie się mógł zapoznać przed jej podpisaniem.
 • Podpisanie umowy. Najczęściej po 24 godzinach do pożyczkobiorcy przyjedzie kurier z umową do podpisania. Aby było to możliwe, należy wcześniej okazać kurierowi swój dowód osobisty.
 • Wypłata pieniędzy. Mutum wyśle pieniądze dopiero po dostarczeniu dokumentów pożyczkowych do siedziby firmy. Pożyczkobiorca może również wypłacić pieniądze za pomocą czeku do realizacji na poczcie. Otrzyma też papierową wersję harmonogramu spłaty pożyczki.

Jakie informacje o pożyczkobiorcy weryfikuje Mutum?

Mutum weryfikuje swoich klientów w bazach pozwalających ustalić jego historię płatniczą oraz to, czy obecnie nie ma on żadnych długów. Sprawdzeniu każdorazowo podlegają rejestry:

Co, jeśli nie spłacę pożyczki w Mutum – opóźnienie w spłacie

Mutum dopuszcza możliwość zmiany harmonogramu rat i – w konsekwencji – przedłużenia okresu spłaty. Aby tego dokonać, należy jak najszybciej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Na osoby, które nie skorzystały z tej możliwości i nie spłacały pożyczki, czekają poważne konsekwencje. Są to:

 • koszty za zwłokę w spłacie wynikające z odsetek karnych w wysokości maksymalnej 14% w skali roku;
 • wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym;
 • działania windykacyjne: monitowanie spłaty w sposób listowny, telefoniczny, SMS-owy i mailowy, a także wizyta windykatora terenowego w miejscu zamieszkania pożyczkobiorcy;
 • przejęcie długu przez firmę windykacyjną;
 • rozprawa sądowa o wydanie nakazu zapłaty pożyczki oraz przerzucenie wszystkich kosztów postępowania na pożyczkobiorcę;
 • wszczęcie procedury komorniczej na podstawie wyroku sądu;
 • wpis do rejestrów dłużników BIG.

Kontakt z Mutum – jak skontaktować się z pożyczkodawcą

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 10 ofert spełniających Twoje kryteria
Zakres kwot

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

15 - 60 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Mutum logo Dokładna nazwa firmy: Kredyt Express S.A.
Siedziba firmy: Wolska 11A/12A, Lublin
E-mail:
Telefon kontaktowy:
NIP: 7123270321
REGON: 061388465
KRS: 0000622739
Mutum strona

O firmie

Mutum to nowy serwis pożyczkowy, który wychodzi naprzeciw swoim klientom z ofertą szybkich pożyczek online. Jak określa to sam pożyczkodawca, są to pożyczki elastyczne, maksymalnie dopasowane do oczekiwań i potrzeb pożyczkobiorcy. Dodatkowo podkreślona jest także odpowiedzialność firmy w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych klientów oraz przejrzysta procedura pożyczkowa, dostosowana do możliwości osób w każdym wieku. Twórcą marki jest Kredyt Express S.A., firma, która w swej działalności pożyczkowej nawiązała współpracę z Aasa, rozpoznawanym na całym świecie globalnym graczem pożyczkowym.

Wszystkie opinie o Mutum

Dodaj własną opinię o Mutum:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Piróg
  says:

  Dobra firma, sama oferta elastyczna. Firma pewna, już trochę na rynku działa, tak wiec jest sprawdzona a nie jakaś nowa firma krzak, mają się dobrze, generalnie jak przyrównać do konkurencji to mają niezłe warunki pozyczkowe. Dla mnie najważniejsza jednak jest wygoda.
  Po pierwsze obsługa miła
  Po drugie serwis bardzo sprawny
  Po trzecie szybciutki przelew
  Po czwarte jeśli będziecie mieli problemy ze spłatą to nie straszą od razu ale mozna się z nimi normalnie i po ludzku dogadać. Firma rozumie, ze bywają trudne sytuacje.

 • Muffin
  says:

  Nie brałem od nich dużej pożyczki ale akurat niewielka kwota jaką pożyczyłem wystarczyła w zupełnosci na naprawę auta.

 • MIrla
  says:

  Firma zadzwoniła do mnie do domu i odebrała moja żona która miała o pożyczce nie wiedzieć. Jeszcze coś takiego mnie nie spotkało bo żadna z firm w jakich do tej pory pożyczałem pieniądze tak nie postąpiła. Tak wiec nie jest to firma dla osób, któym zależy na dyskrecji. Tam jakoś z problemu wybrnąłem ale jakby firma zadzwoniła do pracodawcy to miałbym o wiele większy problem ( dobrze że tak nie zrobili ale jakby tak zrobili po telefonie do domu to nie zdziwiłbym się jakby dzwonili równiez do pracy). Reszty nie jestem w stanie ocenić bo po tym telefonie zrezygnowałem z pożyczki. I pożyczyłem w innej firmie która ma o wiele wieksze wyczucie jeśli chodzi o kwestie dyskrecji.

 • Omgi
  says:

  Nie mogę o nich niczego złego napisać poza w zasadzie tym, ze problem pojawia się przy problemach ze spłatą pożyczki. Z tego co wiem to nie oferują tam refinansowania.

 • Pakost
  says:

  Czasy kiedy ludzie bali sie firm pożyczkowych prywatnych juz se skonczyly. Obecnie takie firmy mają lepsze warunki niż banki.

 • polecam firme
  says:

  Wiadomo, ze opinie są rózne i nie dogodzi się nikomu. Są pozytywne i negatywne ale sam nie wiem jaki jest sens narzekania na cenę pozyczki. Nie ma problemów z otrzymaniem pożyczki w tej firmie ( a to jest moim zdaniem najwazniejsze), a cennik jest dostępny na stronie i to już klienta decyzja czy sie na nia decyduje czy nie. Jak jest dla Was drogo to polecam nie jęczeć i sprawdzić jakie oferty mają inne firmy. A naprawdę niewiele jest firm pozabankowych, które maja tańsza ofertę niż Mutum. Po wzięciu pożyczki również wszystko jest ok. Ja polecam!

 • Mozna polecic
  says:

  Nowa firma ale ofertę mają dobrą. Polecam.Zadnych problemow z otrzymaniem pozyczki.

 • ttew
  says:

  Pożyczam od jakiegoś czasu i firmie warto jest być wiernym bo z każdej pożyczki na kolejną zwiekszają limit pożyczonych pieniędzy.

 • Warto
  says:

  Pożyczka jest interesująca, szczególnie jesli wziac pod uwage koszta.Moim zdaniem warto jest rozważyć.

 • Paweł
  says:

  Opinia tym razem negatywna ale firma sobie na nią zasłużyła i to jak najbardziej. Zdecydowanie nie polecam, jeśli macie mozliwosć pożyczenia w innej to pożyczajcie w innej.
  Spóźniłem się ze spłatą przez swoje przeocenie, niedużo bo kilka dni raptem i naliczyli mi takie odsetki i prowizje mega wysokie.
  Raczej już nie zaciągnę u nich pożyczki.

 • Piotrek
  says:

  Krótka weryfikacja. Można od razu załozyć konto i pożyczyć kasę.

 • Paweł
  says:

  Jaka ściema. Mianowicie wypełniłem wniosek i dostałem informację, ze kasa przelana na konto. A tak nie było! Mianowice potem był meil ze blad systemu. Do tej pory nie mam kasy.

 • BRAŁEM POZYCZKE
  says:

  Firma mało znana ale polecam. Dostałem u nich pożyczkę jedynie na sam dowód osobisty, zero problemów.
  Jak ktoś ma wątpliwości , że jestem jakimś botem firmowym czy jak to się tam zwie to niech sie nie martwi. Nie piszę opinnii często ale już jedynie w przypadku w którym byłem zadowolony.
  Na pieniadze czeka się trochę dłużej z uwagi na to,ze nie jest to weryfikacja internetowa ale trzeba poczekać na kuriera. Jednak mi osobiście taka opcja o wiele bardziej pasuje.Wszystko wydaje sie uczciwe oraz jest o wiele bardziej przejrzyste.

 • Adrianos
  says:

  Wygodna weryfikacja wniosku i szybki przelew pieniedzy na konto. Naprawdę godna zaufania firma,, którą mogę polecić praktycznie każdemu!

 • Maciek
  says:

  No nie jest tanio ale wskaż mi tutaj firmę prywatną która udziela pożyczek ratalnych i która ma taniej. Mutum nie różni się tak bardzo od innych firm tego typu. Poza tym wiele banków rownięz ma wysokie koszta rat. Moim zdaniem warto jest wziać firmę pod uwage bo jest:
  bardzo uczciwie
  pożyczka szybka
  formularz prosty i łatwy do wypełnienia
  poza tym mają fajną obsługę

 • Jest drogo
  says:

  Zastanawiałem się nad wzięciem u nich pożyczki ale zniechęciły mnie wysokie koszta 🙁

Sprawdź ranking

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo