Nexu – Opinie klientów

Ocena klientów: 4.1
Ilość ocen: 13

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Pierwsza pożyczka gratis

Nie

Maks. pierwsza pożyczka

500 - 8 000 zł

Czas wypłaty

od 15 minut
? nawet już w ciągu 15 minut jeśli masz rachunek w tym samym banku co pożyczkodawca, w przeciwnym razie pieniądze otrzymasz maksymalnie w ciągu 1-2 dni roboczych

Okres spłaty

1 - 124 dni

CO CHWALĄ KLIENCI

Dostępność już od 18 lat
Wysoka kwota pożyczki - do 8000 zł
Brak weryfikacji BIK
WEŹ POŻYCZKĘ

WARUNKI POŻYCZKI

RRSO

280,10 %

WYMAGANIA FIRMY

Wiek pożyczkobiorcy

18 - 70 lat

JAKIE BAZY SĄ SPRAWDZANE

EUCB

NIE

PWIP

NIE

CRIF

TAK

KBIK

NIE

CCC

NIE

Get Score

NIE

KBIG

NIE

Credit check

NIE

ERIF

NIE

KRD

TAK

ZBP

NIE

BIK

NIE

NIK

NIE

Szukając pożyczki ratalnej, klienci mogą przebierać wśród różnych źródeł finansowania. Wyróżnienie się to zatem duże wyzwanie, jednak wiele firm ma na to dobre metody. Dobrym przykładem jest tutaj oferta Nexu, czyli firmy, która podchodzi do pożyczania w sposób przystępny, nowoczesny i prosty w nawigacji dla klienta. Sprawdzamy szczegóły oferty i odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Nexu – podstawowe informacje

Nexu to marka, za którą stoi polska firma sektora pozabankowego z Warszawy – Blue Finance Polska sp z o.o. Jej specjalnością jest oferowanie pozabankowych pożyczek ratalnych za pośrednictwem nowoczesnej strony internetowej. Ta pozwala szybko zapoznać się z podstawowymi warunkami, a następnie złożyć wniosek, przejść weryfikację i wreszcie otrzymać finansowanie bez wychodzenia z domu.

Firma ta oferuje pożyczki od ręki. Według deklaracji Nexu, środki otrzymać można przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Czy oferta tej firmy jest bezpieczna? Jak najbardziej! Potwierdza to przynależność Blue Finance do rejestru instytucji pożyczkowych, do którego firma wpisana jest pod numerem RIP000553.

Jakie pożyczki są dostępne w Nexu?

Produktem, jakim specjalizuje się firma Nexu, jest internetowa pożyczka ratalna. To rozwiązanie długoterminowe, które pozwala na sfinansowanie większych wydatków. Spłata pożyczki ratalnej w Nexu odbywa się w comiesięcznych ratach, które dostosować można według prywatnych preferencji do wysokości finansowania. To klient decyduje, jak dużą kwotę pragnie pożyczyć i na ile rat chce podzielić jej spłatę.

W sekcji FAQ Nexu precyzuje też, że w przypadku oferowanych przez tę firmę produktów nie mówimy o kredycie konsumenckim, tylko klasycznej pożyczce pozabankowej. W ten sposób udzielana jest ona przy m.in. mniej restrykcyjnych wymaganiach niż w przypadku tradycyjnych procesów bankowych.

Kto może zostać klientem firmy?

Pożyczki Nexu skierowane są do określonej grupy klientów, którzy spełniają zestaw wymagań widoczny na stronie głównej tej firmy. O czym należy pamiętać, zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku o pożyczkę?

 • Każdy klient musi być osobą pełnoletnią – minimalna granica wieku to 18 lat.
 • Należy posiadać dowód osobisty i co za tym idzie – pełną zdolność do czynności prawnych.
 • Niezbędne jest posiadanie adresu e-mail oraz rachunku bankowego.

Choć Nexu tego nie precyzuje, warto jeszcze przypomnieć, że firma ta oferuje pożyczki skierowane do osób prywatnych. Co za tym idzie, wnioskując o finansowanie, należy posiadać status osoby fizycznej, a środki można przeznaczyć tylko na prywatne wydatki konsumpcyjne – a nie np. na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Nexu pożyczka krok po kroku

Pożyczkę w Nexu otrzymamy po przejściu zaledwie kilku prostych etapów. Charakteryzujemy wszystkie najważniejsze czynności, na jakie należy się przygotować podczas składania wniosku o pożyczkę.

 1. Po wejściu na stronę internetową Nexu określamy najpierw parametry pożyczki. Pierwszym suwakiem dobieramy kwotę pożyczki, z kolei drugim określamy, jak długim terminem spłaty jesteśmy zainteresowani.
 2. Warto rzucić okiem jeszcze na kalkulację kosztów pożyczki, które są automatycznie wyliczane po dobraniu interesującej nas kwoty oraz terminu spłaty. Następnie wybieramy zielony przycisk „weź pożyczkę”.
 3. Na początek należy zarejestrować konto użytkownika. Podajemy do tego celu adres e-mail oraz ustalamy hasło. Konto jest bardzo pomocne m.in. do monitorowania późniejszego statusu spłaty pożyczki i uiszczania kolejnych rat.
 4. W następnym etapie podajemy nasze dane osobowe, wskazując m.in. informacje o adresie, numer PESEL, numer telefonu komórkowego, dane dowodu osobistego czy adres poczty e-mail.
 5. Krok dalej Nexu prosi nas o potwierdzenie swojej tożsamości. Na podany numer telefonu zostaje wysłany kod SMS, który należy wpisać na tym etapie wnioskowania.
 6. Teraz pora na ostateczną decyzję, która podjęta zostanie po kompleksowej weryfikacji złożonego przez klienta wniosku. O przyznaniu pożyczki poinformowani zostaniemy zarówno SMS-em, jak i wiadomością e-mail. Na tę informację należy czekać zaledwie kilka minut.
 7. Po pozytywnej decyzji pożyczkowej, pieniądze zostaną przekazane na nasze konto bankowe przelewem. Czas otrzymania środków jest uzależniony od sesji międzybankowych – najpóźniej mogą dotrzeć do nas kolejnego dnia roboczego.

Jak przebiega weryfikacja w bazach dłużników?

Podobnie jak w innych firmach oferujących pożyczki ratalne, także i w Nexu do uzyskania pożyczki niezbędne jest przejście weryfikacji w bazach dłużników i rejestrach monitorujących historię kredytową. Pozwoli to oszacować ryzyko związane z pożyczeniem pieniędzy określonemu rodzajowi klienta. Aby znaleźć informacje o weryfikowanych bazach, należy zajrzeć do wzoru dokumentu „polityka prywatności”.

W ten sposób możemy się dowiedzieć, że Nexu weryfikuje tylko w dwóch rodzajach rejestrów – Biurach Informacji Gospodarczej, a dokładniej Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Ponadto, firma weryfikuje też informacje udostępnione przez inne instytucje pożyczkowe w ramach rejestru CRIF. Nie znaleźliśmy informacji, aby Nexu pobierało raport z Biura Informacji Kredytowej (BIK).

Pierwsza pożyczka na raty w Nexu – kwoty i czas spłaty

Parametry pożyczki w Nexu są oparte na uniwersalnych założeniach, które nie ulegają zmianie niezależnie od wnioskowania jako nowy lub stały klient. Sprawdzamy, ile można pożyczyć oraz na ile rat rozłożyć zobowiązanie.

 • Kwota pożyczki
  Minimalna wartość wynosi już 500 złotych – możemy ją jednak powiększać na suwaku o wyższe kwoty. Maksymalna wysokość pożyczki w Nexu to nawet 8000 złotych.
 • Termin spłaty
  Okres obowiązywania umowy pożyczki zawsze wyrażony jest w miesiącach. Minimalnie może on wynieść 2 miesiące, a powiększając go o kolejne 30 dni, możemy dojść do maksymalnej wartości. Jest to 6 miesięcy.

Poza parametrami dostępnych pożyczek, warto też scharakteryzować reprezentatywny koszt pożyczki w opisywanej firmie. Przedstawiamy najświeższy zestaw kosztów obowiązujący w Nexu:

 • Kwota pożyczki: 4000 złotych
 • Termin spłaty: 6 miesięcy
 • Prowizja: 1591,78 zł
 • Odsetki: 0 zł
 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO: 237%
 • Wysokość raty: 931,96 zł
 • Całkowity koszt pożyczki: 1591,78 zł
 • Całkowita kwota do spłaty: 5591,78 zł

Kolejna pożyczka w Nexu – kiedy mogę ją otrzymać?

Podobnie jak w innych instytucjach pożyczkowych, istnieje jeden warunek możliwości złożenia kolejnego wniosku o pożyczkę w Nexu. Musimy całkowicie spłacić dotychczas zaciągniętą pożyczkę, uiszczając wszystkie raty i otrzymując od pożyczającego potwierdzenie, że zobowiązanie zostało zamknięte. Chcąc wnioskować o kolejną pożyczkę w Nexu, nie możemy też posiadać innych aktywnych zobowiązań np. w innych firmach pożyczkowych lub bankach.

Ile trzeba czekać na przelew pieniędzy na konto?

Nexu realizuje przelewy z przyznanymi pożyczkami na podstawie tradycyjnych przekazów międzybankowych. Oznacza to, że środki z przyznaną pożyczką zostaną wysłane od razu po pozytywnej decyzji, ale dotrą do nas zgodnie z porą indeksowania przelewów międzybankowych. W ten sposób pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie jeszcze tego samego dnia np. po południu, ale mogą też dotrzeć najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Spłata pożyczki w Nexu

Jak już wspominaliśmy, okres spłaty zobowiązania w Nexu może wynieść od 2 do 6 miesięcy. Pożyczkę spłaca się w miesięcznych ratach, wykonując każdorazowo przelew na konto pożyczkodawcy.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty?

Aby poznać postępowanie Nexu w razie kłopotów klienta ze spłatą, należy zajrzeć do sekcji FAQ i odpowiedzi na pytanie „co zrobić, jeżeli nie mogę spłacić raty w terminie”. Do wyboru pozostaje kilka rozwiązań.

 • Skontaktowanie się zawczasu z infolinią windykacyjną poprzez wiadomość e-mail lub telefon.
 • Skorzystanie z opcji zmiany terminu spłaty pożyczki w panelu klienta na naszym koncie użytkownika.

Co jeśli nie oddam pieniędzy z pożyczki?

Spłata pożyczki ratalnej, zgodnie z założeniami podpisywanej przy uzyskaniu umowy, musi odbywać się w ratach spłacanych w odgórnie określonym harmonogramie. Opóźnienie w uregulowaniu raty lub – co gorsza – całkowite zaprzestanie spłaty pożyczki może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Nexu zastrzega sobie na początek prawo do naliczania karnych odsetek za każdy dzień opóźnienia, które z czasem mogą doprowadzić do postępowania windykacyjnego. Firma przekaże w takiej sytuacji także informacje o niesumiennym płatniku do Biur Informacji Gospodarczej.

Nasza opinia o Nexu

Znając już szczegóły oferty, warto odpowiedzieć na pytanie, jakie czynniki mogą okazać się decydujące przy wyborze oferty Nexu spośród innych konkurencyjnych rozwiązań? Podsumujmy najmocniejsze oraz najsłabsze strony prezentowanej firmy oferującej pożyczki ratalne.

Zalety oferty Nexu

 • Proste, przejrzyste i czytelne warunki
 • Mało restrykcyjne wymagania
 • Atrakcyjne kwoty pożyczek – nawet do 8000 złotych
 • Brak weryfikacji w BIK przy składaniu wniosku
 • Szybka decyzja o przyznaniu pożyczki

Wady oferty Nexu

 • Brak usługi szybkich przelewów – środki indeksowane są według tradycyjnych przelewów międzybankowych
 • Dość wysoki całkowity koszt pożyczki

Kontakt z Nexu

Biuro obsługi klienta Nexu pozostaje do dyspozycji klientów o następujących porach: poniedziałek-piątek: 8:00-18:00; sobota: 9:00-16:00 (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy)

Dokładna nazwaBlue Finance Polska sp. z o.o.
Siedziba firmy ul. Pańska 73, 00-834 Warszawa
E-mailkontakt@nexu.pl
WWWwww.nexu.pl
Telefon222 30 20 30 lub 729 087 087 (SMS)
Godziny pracy Pn.-Pt.8:00-18:00
Godziny pracy Sb.9:00-16:00
Godziny pracy Nd.nie pracuje
NIP7011020984
REGON388221973
KRS0000884428
4.1/5 - (13 votes)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: