Profi Credit – Opinie Klientów

Ocena klientów: 3.3
Ilość ocen: 653 >Sprawdź opinie<

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Okres spłaty
24 - 36 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 25 000 zł
Czas wypłaty
48 godzin

CO CHWALĄ KLIENCI

wysoka przyznawalność
długi termin spłaty
wysoka kwota pożyczki

WARUNKI POŻYCZKI

RRSO
94,02 %
Godziny pracy w sobotę
24/7
Godziny pracy w niedziele
24/7
Oprocentowanie
11,18 %
Metoda wypłaty
przelew na konto
Sposób weryfikacji
telefonicznie

WYMAGANIA FIRMY

Wymagane konto bankowe
Tak
Wiek pożyczkobiorcy
25 - 75 lat
Telefon komórkowy
Tak
Zaświadczenie o zarobkach
Nie
Zameldowanie
Tak
Adres e-mail
Tak

JAKIE BAZY SĄ SPRAWDZANE

EUCB
NIE
PWIP
NIE
CRIF
NIE
KBIK
NIE
CCC
NIE
Get Score
NIE
KBIG
NIE
Credit check
NIE
ERIF
TAK
KRD
TAK
ZBP
NIE
BIK
TAK
NIK
NIE
WEŹ POŻYCZKĘ w Profi Credit

Aktualne promocje pożyczek i chwilówek Profi Credit

baner reklamowy Profi Credit

Dla kogo jest oferta od Profi Credit?

Profi Credit oferuje swoje pożyczki na raty osobom, które:

 • są w wieku 18-80 lat;
 • są obywatelami polskimi i mają polski dowód osobisty;
 • wnioskują o pożyczkę jako osoby prywatne (pożyczka na dowolny cel) lub mają działalność gospodarczą (pożyczka dla firm);
 • posiadają zameldowanie i mieszkają na stałe w Polsce;
 • otrzymują regularne dochody;
 • nie figurują w żadnym rejestrze dłużników;
 • posiadają konto bankowe w polskim banku i numer telefonu komórkowego.

Kiedy dostanę pieniądze w Profi Credit?

Profi Credit udziela pożyczek, które odbiegają nieco procedurą od zwykłych pożyczek online. Wnioskować o pieniądze można bowiem na dwa sposoby – online i telefonicznie. W obu przypadkach proces rozpoczyna się w ten sam sposób – konieczne jest podanie imienia oraz numeru telefonu. W kolejnym kroku, możesz zdecydować, czy wniosek będzie obsługiwany online, lub czy chcesz, aby Doradca Finansowy skontaktował się z Tobą telefonicznie. W Profi Credit internetowa weryfikacja wniosku wygląda podobnie, jak w innych firmach pożyczkowych – wypełnia się kilka niezbędnych informacji, a następnie wykonuje przelew weryfikacyjny, na kwotę 1 zł, na rachunek wskazany przez Profi Credit. W przypadku telefonicznej obsługi wniosku konieczne jest spotkanie z Doradcą, w celu zweryfikowania danych i sfinalizowania umowy. Samą decyzję kredytową i informację o maksymalnej, dostępnej kwocie pożyczki, w większości przypadków klienci uzyskują już podczas pierwszego kontaktu.

Formy weryfikacji tożsamości i zdolności kredytowej, oferowane przez pożyczkodawcę niestety, mogą opóźnić otrzymanie dodatkowych środków. Spotkanie z Doradcą, może odbyć się jedynie w godzinach pracy biur terenowych, a zatem od poniedziałku do piątku, od 09:00 do 17:00. Tradycyjne przelewy bankowe realizowane są natomiast za pośrednictwem sesji Elixir, mogą więc dotrzeć do odbiorcy nawet następnego dnia. Profi Credit posiada konto w tylko w PEKAO, więc jedynie klienci tej instytucji będą mogli liczyć na szybsze potwierdzenie danych.

Wypłata pieniędzy odbywa się już z pomocą BlueMedia, co gwarantuje błyskawiczne transakcje, nawet pomiędzy kontami różnych banków. Z platformą BlueMedia współpracuje: Santander Bank, Bank PEKAO, Deutsche Bank, Raiffeisen Bank, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, NetBank, PBSbank, mBank, Nest Bank, Kompakt Finanse, Eurobank, Bank Ochrony Środowiska, PKO BP, Inteligo, Volkswagen Bank, Bank Millennium, Credit Agricole, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Getin Bank, Bank Pocztowy. Klienci tych banków nie będą musieli zatem długo czekać na wypłatę środków.

Jak wziąć pożyczkę w Profi Credit?

Pożyczkę w Profi Credit można uzyskać w następujący sposób:

 • Ustalenie kwoty pożyczki. Na głównej stronie pożyczkodawcy dostępne są bardzo proste suwaki, za pomocą których można ustawić pożądaną kwotę pożyczki. Nie jest możliwe ustawienie okresu spłaty, gdyż ten zostanie dobrany indywidualnie na podstawie zdolności kredytowej wnioskującego.
 • Złożenie wniosku. Pierwszy krok wniosku polega na wpisaniu swojego imienia oraz numeru telefonu. W kolejnych etapach możesz dalej uzupełniać wniosek online swoimi danymi (m.in. numerem dowodu, numerem PESEL, adresem, informacjami o dochodach), bądź wnioskować bezpośrednio, dzwoniąc pod numer telefonu Biura Obsługi Klienta Profi Credit.
 • Przyznanie pożyczki. Jeśli wniosek pożyczkowy został całkowicie złożony online, jego weryfikacja odbywa się za pomocą przelewu. Jeśli wniosek składałeś telefonicznie, w ciągu kilku minut skontaktuje się z Tobą pracownik firmy i na podstawie rozmowy ustali Twoją zdolność kredytową, a także podejmie decyzję o przyznaniu pożyczki.
 • Spotkanie z terenowym Doradcą Finansowym. Jest to kolejny krok telefonicznej procedury składania wniosku. Ma na celu dopełnienie wszystkich formalności pożyczkowych, a także ewentualne przedstawienie dokumentów potwierdzających dochody.
 • Wypłata pieniędzy. Pożyczka zostanie wysłana natychmiast po załatwieniu wszystkich formalności.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Profi Credit?

W Regulaminie świadczenia usług, Profi Credit zastrzega sobie możliwość sprawdzenia pożyczkobiorcy w bazie Biura Informacji Kredytowej oraz w rejestrach należących do Biur Informacji Gospodarczej. Nie podaje, które konkretne rejestry BIG przeszuka, ale można mniemać, że będą to jedne z następujących:

Logowanie w Profi Credit – jak dostać się do panelu klienta?

Logowanie do Profi Credit wymaga nieco więcej uwagi, niż w przypadku pozostałych pożyczkodawców. Strona logowania, znajduje się bowiem w dolnej części strony, w kategorii FAQ. By zalogować się do swojego konta w Profi Credit, należy wybrać donośnik „Strefa Klienta”. W następnym kroku konieczne będzie podanie adresu e-mail oraz hasła, które wybrałeś po zawarciu umowy pożyczkowej. Po zalogowaniu będziesz miał możliwość monitorowania stanu udzielonych pożyczek, złożenia wniosku w trybie online, polecania usług Profi Credit czy zbierania punktów korzyści.

Wstępna rejestracja klienta w Profi Credit odbywa się podczas składania wniosku o pożyczkę. By przejść do pierwszej rejestracji, należy skorzystać z suwaka dostępnego na stronie głównej, a następnie wpisać imię oraz poprawny numer telefonu. W następnych krokach podaje się dane identyfikacyjne, takie jak m.in. nazwisko, adres, numer dowodu, numer PESEL, które później posłużą do utworzenia Konta Klienta.

Uwaga! W Profi Credit funkcjonuje również tzw. „Panel Obsługi Klienta”, gdzie znajdziesz bieżące informacje. By z niego skorzystać, w dziale FAQ należy wybrać odnośnik „Panel Klienta”. Zostaniesz przeniesiony do strony, gdzie znajdziesz dwie opcje – logowanie do Panelu dla osób posiadających konto oraz zakładanie nowego konta. Jeśli już wcześniej stworzyłeś swój profil, należy wybrać pierwszą opcję, wpisać swój numer PESEL oraz hasło i wcisnąć przycisk „Zaloguj się”.

Jeśli jesteś klientem Profi Credit, ale nie posiadasz założonego konta, należy wybrać drugą opcję, wpisać swój numer PESEL, a następnie wcisnąć przycisk „Zarejestruj się”. Na numer telefonu podany podczas składania wniosku o pożyczkę, zostanie wysłany jednorazowy kod SMS. Po jego wpisaniu będziesz mógł przejść dalej, do swojego profilu.

Pożyczka na raty w Profi Credit – przykład reprezentatywny

W Profi Credit nie jest dostępna całkowicie darmowa pożyczka. Wszystkie pożyczki, niezależnie od tego, czy pożycza nowy czy stały klient, są płatne. Warunki firmy są następujące:

 • Dostępne kwoty: od 1000 do 25000 zł
 • Maksymalny okres spłaty: 48 rat
 • RRSO: 89,39 %
 • Oprocentowanie: 9,41%

Ostateczna kwota pożyczki i okres spłaty ustalane są jednak na podstawie zdolności kredytowej. Również koszty pożyczki ustalane są indywidualnie.

Uwaga! W Profi Credit dostępna jest pożyczka dla firmy. W tym wypadku jednak można pożyczymy nie więcej niż 6000 złotych.

Przykład reprezentatywny

Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale tradycyjnym: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 89,39%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 9,41%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 912 zł składają się: opłata przygotowawcza – 340 zł, prowizja pośrednika finansowego – 345 zł, prowizja pożyczkodawcy – 2 315 zł, odsetki – 912 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 192 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 912 zł. Stan na dzień 04.11.2021.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Profi Credit?

W razie problemów ze spłatą pożyczki, Profi Credit zachęca pożyczkobiorców do bezpośredniego kontaktu z firmą i ustalenia indywidualnego planu działania dostosowanego do aktualnej zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Jeśli klient uparcie nie będzie spłacał pożyczki, musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami. Będą to w szczególności:

 • opłaty karne za zwłokę, które obecnie wynoszą 14% w skali roku;
 • działania windykacyjne firmy: monity listowne, telefoniczne i mailowe oraz windykacja terenowa;
 • sprzedanie długu zewnętrznej firmie windykacyjnej;
 • wniesienie sprawy do sądu i obarczenie pożyczkobiorcy kosztami postępowania;
 • wystąpienie do komornika na podstawie wyroku sądu, który ma prawo dokonać zajęcia na koncie bankowym, wynagrodzeniu i majątku przedmiotowym;
 • wpisanie pożyczkobiorcy do bazy dłużników.

Kontakt z Profi Credit – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Kontakt z Profi Credit (a właściwie, z jego centralnym oddziałem), możesz nawiązać na dwa sposoby. Najbardziej oczywistym jest kontakt telefoniczny, pod numerem telefonu 801-805-806 lub 33-496-00-68. Warto jednak wiedzieć, że infolinia działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00-20:00.

Możesz również napisać wiadomość, na adres e-mail: info@proficredit.pl. Przydatne informacje znajdziesz także po zalogowaniu się do Panelu Klienta.

Proficredit logo Chwilówka od ręki! Dokładna nazwa firmy: PROFI CREDIT Polska S.A.
Siedziba firmy: ul. Browarna 2, Bielsko Biała
E-mail: info@proficredit.pl
WWW: www.proficredit.pl
Telefon kontaktowy: 801 805 806
Godziny pracy: Pn. - Pt. 07:00 - 19:00
NIP: 547-215-10-80
REGON: 243624011
KRS: 518190

Profi Credit mapa dojazdu

Profi Credit to marka pożyczkowa, która może pochwalić się naprawdę dużą działalnością. Została założona w 1994 roku pod nazwą Profireal, choć wtedy jeszcze nie zajmowała się udzielaniem pożyczek, a odzyskiwaniem wierzytelności i skupowaniem nieruchomości. Pierwsza pożyczka została udzielona dopiero 10 lat później w 2004 roku, a w 2008 roku marka przyjęła swoją obecną nazwę. Do dziś firma pożyczyła łącznie około 700 milionów złotych w wielu pożyczkach. Profi Credit wspiera również wiele akcji prospołecznych i charytatywnych. Należą do nich między innymi Dziecięcy Uśmiech z Profi Credit oraz SOS Wioski Dziecięce.

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Terol49
  says:

  Po weryfikacji dostałam informację, że mam przyznana pozyczkei skontaktowanomnie z Donald podpisanie wniosku.jednak na drugi dzień okazało się, że odkryto. Że 20 lat temu pracowałam jako df.zaczeto mi podnosić poprzeczkę, kazano dostarczyć różne inne dokumenty ,które na początku nie były wymagane

 • Jolanta
  says:

  Porażka, długi czas oczekiwania na decyzję, sterty dokumentów. itp. Doradcy bardzo słabi. Jak zleży Ci na czasie to nie w tej firmie!!!!

 • Amadeusx
  says:

  Bardzo chamscy i nie konca poinformowani o swoich sprawach windykatorzy.

 • Ivozak
  says:

  Nie polecam,za 2000zl zadają 10500zl spłaty bo się opuściłam z wplatami z powodu problemów zdrowotnych.Bezprawnie sami wystawiają nakaz na podstawie weksla klienta.Masakra.

 • Porażka 9 01 2020
  says:

  Nie bierzcie w tej firmie kredytu bo w centrali są nie miłe ludzie nie chcą wysłuchać odrazu dokładają słuchawkę zastraszaja ludzi a ich koordynator windykacji jest nie miły dla ludzi uważa się za niewiadomą kogo i nie idzie z nimi dojść do porozumienia mają duże odsetki i oprocentowanie nie polecam nie bierzcie

 • Wściekła
  says:

  Co za beznadziejna firma zero kontaktu e-mail czy telefon do kadr nie odpowiada ! Zdobyć zaświadczenie o zatrudnieniu porażka! Nie pracujcie w tej firmie nie polecam ! Zero pomocy odsyłają do Bielsko-Biała a tam cisza grobowa!!!

 • Ala
  says:

  dość drogie mają te pożyczki w profi credit, jednak łatwo można je dostać. potrzebowałam na spłatę raty kredytu i bez problemu otrzymałam pieniądze.

 • Barbara
  says:

  nie polecam profi credit.. wzięłam pożyczkę spóźniłam się ze spłatą, już mam ponad dwa razy więcej do spłaty. dla nich to czysty zarobek.

 • Piotr
  says:

  Nie polecam. Jest to obecnie najdroższa firma na rynku jeśli chodzi o pożyczki 24-36 miesięcy. Fatalnie traktują zarówno klientów jak i pracowników. Firma obecnie ma postępowanie prowadzone przez Uokik , osobno przez Knf i osobno przez prokuraturę. Te informację mówią same przez siebie….

 • Hubert
  says:

  Witam
  W 2017 roku wziąłem pożyczkę i spłacam systematycznie
  Dostałem info, że stały klient pożyczka na dowód.
  Złożyłem wniosek i zonk
  Chcą wydruki z konta itd

 • Hubert
  says:

  Spłacam pożyczkę od 2 lat i jeszcze mi rok został. Płacę terminowo każdą ratę
  Dostałem info, że dla stałych klientów pożyczka na dowód i chciałem spróbować.
  Złożyłem wniosek i???
  Jak każdy klient muszę dostarczyć wydruk z konta itd. Totalni idioci. Poszedłem do konkurencji i jest ok

 • Agata
  says:

  Nie polecam pożyczki w Profi Credit. Ludzi traktują jak zwykłe gó…. Spóźniłam się z ratą o kilka dni, ale było to omówione z doradcą. Następnego dnia ich pracownik, który nie zastał nikogo w domu chodził po sąsiadach wypytując o mnie i informując o tym, że mam u nich kredyt. Żenada straszna. Ktoś powinien się wziąć za tą badziewną firmę. Dlaczego w Providencie można załatwić wszystko fajnie na spokojnie, a z nimi nie? Cała ta firma, jak i pracownicy to jedna wielka porażka.

 • Never
  says:

  Najgorsza firma!!! Doradcy nie wiedzą co mówią.. Umówiona ugoda, a wmawia oszustwo. Nie polecam nikomu!!

 • Anonim
  says:

  Firma powinna się nazywać Porażka Credit! potrzebowałem 4 tys to dokumentow chciała Pani odemnie jak bym o kredyt hipoteczny wniosek składał. Do tego kontakt fatalny i czekania tydzień po czym zrezygnowałem. Nie polecam!

 • Anonim
  says:

  Nie bierzcie kredytu w profi credit o ile w ogóle to można nazwać kredytem …. trzeba podpisać weksel in blanco – to jest na pograniczu prawa – Pani która nazywa się doradza zbiera informacje na temat zatrudnienia dokładnie co gdzie jak z numerem pokoju – żenada pożyczasz kwotę 16 tys oddajesz bagatela 37 tys odradzam …

 • Yoyo
  says:

  Odradzam wzięcie pozyczki w PC. Spóźnisz sie z rata – nieprzyjemności zagwarantowane. Wysylaja list do pracy, dzwonią nachalnie, sa niemili. A poza tym puscisz przelew rano, wieczorem nie ma aktualizacji na profilu klienta – dzwonisz na infolinie wyjaśnić to, a oni krzyczą, że nie dostali przelewu i mam natychmiast spłacić.

 • Jelen
  says:

  Niby dla kazdego pożyczka w Profit Credit ale jednak nie dla każdego bo z Profit Credit piszą do mnie wiadomości że jest pożyczka a jak tylko się skontaktuja że mną to niestety ale jest odmowa bo mam rentę socjalną i na tej rencie to profit Credit już nie udziela pożyczek

 • Iza
  says:

  Nie polecam. Spozniłam się ze spłatą 1 raty, podczas rozmowy telefonicznej Pani z windykacji potraktowała mnie jak nienormalna. Nie dała nic powiedzieć , podniosła głos, odzywała się nieprzyzwoicie. Brak wychowania. Co tacy ludzie tam robią?? Kobieta nie panująca nad emocjami , która lekceważy klienta. Dodam , że kilka dni przed tym telefonem dzwonił Pan i chciał zaproponować następną pożyczkę bo niby super klientem jestem…..oczywiście odmówiłam bo drugi raz nie popełnię błędu. Gorszej firmy pożyczkowej gwarantuje nie znajdziecie. Odradzam też ze względu na wysokie RRSO. Jak już koniecznie musicie brać pożyczkę to szukajcie czegoś innego.

 • Witek
  says:

  Uwaga Profi credit dzwoni po zakładach pracy dysponując danymi osób (nie wszystkimi) i zbiera dalsze informacje np. stanowisko zarobki. Wygląda to jakby dana osoba chciała wziąść kredyt-pożyczkę. Pracownik Profi Credit wypytuje czy dana osoba o imieniu i nazwisku pracuje i na jakim stanowisku bo rzekomo takich danych nie ma. Po czym dalej drążąc temat pyta jakie wynagrodzenie otrzymuje. Brak słów do czego posuwają się takie firmy. Ostrzegam

 • Nieznany
  says:

  Pani z windykacji jak nie spłaciłam raty to zwróciła się krzykiem do mnie. Wysłali list do pracy po paru dniach . Nigdy już nie wezmę u nich pożyczki. To skandal jak traktują klientów.

 • Artur
  says:

  Nie bierzcie pożyczki w Profi Credit. Moja dziewczyna wzięła pożyczkę u nich i spłaciła 6 miesięcy przed czasem. Miała cały czas kontakt z ich koordynatorem który koordynował spłatę tej pożyczki. Tydzień po spłacie pożyczki napisał do niej SMSa że ma jeszcze 2300 zl do spłaty za koszty sądowe ponieważ jej założyli sprawę w czerwcu w sadzie za nie spłacanie pożyczki. Nie dostała żadnego wezwania że w/w sprawa jest w sądzie itd. Ma wszystkie potwierdzenie wpłat że były w terminie i wszystkie wiadomości które pisał do niej koordynator Profi Credit.

 • Anx3
  says:

  Nie polecam Profi Credit . Jeżeli nie widzą Wam się problemy ,to odradzam tą firmę. Omijać szerokim łukiem. Panie z windykacji chamskie ,opryskliwe myślą ,że ludzie nie znają swoich praw ,a te osoby są poza prawem nic ich nie dotyczy,wrzeszczą przez telefon ,traktują ludzi przedmiotowo. Nie ma tam ludzi uprzejmych i chętnych do normalnych wypowiedzi,tylko ucieczka. Nie obchodzi ich nic tylko zastraszanie potencjalnych klientów! ODRADZAM !

 • Ja1281
  says:

  Wszystko pięknie do czasu. Jak ktoś nie spłaci 2 rat to telefonów 1000 nachodzą do domu chodzą po sąsiadach. Nękanie bardzo duże A jak rozwiążą umowę od razu sprawa sądową plus do tego na policję składają wniosek że było wyłudzenie kredytu. PORAZKA

Wczytaj więcej ...