Provident: Opinie klientów

Średni

Provident
Provident
Ocena: 2.96
(ilość ocen: 451)
Ocena 5
Ocena 4
51
Ocena 3
38
Ocena 2
52
Ocena 1
97

Co chwalą klienci Provident:

Darmowa pożyczka na raty
RRSO 0%
Szybka wypłata
Długoletnie zaufanie
Znana marka
Weź pożyczkę

Najpopularniejsza opinia:

 • J
  Joanna

  Pożyczka na start - skorzystałam z tej oferty. Wszystko w porządku, pieniążki otrzymałam po paru godzinach od złożenia wniosku. W ofercie tej nie ma możliwości dokonywania przelewów, konsultanci przyjeżdżają po kolejne raty osobiście. I tu właśnie jeden minus, gdyż notorycznie spóźniają się z "wizytą". Musiałam dzwonić co miesiąc i przypominać że mam do zapłacenia kolejną ratę.

Pożyczki i chwilówki Provident - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: od 300 zł do 20000 zł
 • okres: od 3 do 48 miesięcy
 • koszt: pierwsza pożyczka, na 5 miesięcy za darmo
 • wiek klienta: od 18 lat

Provident posiada w swojej ofercie pożyczki na raty, przy czym mogą być to zarówno raty miesięczne, jak i tygodniowe.

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIG InfoMonitor
 • BIK

Provident sprawdza jedynie kilka podstawowych rejestrów dłużników, a każdy wniosek jest badany indywidualnie, zatem wpis w jednej z tych baz nie skreśla szans na pożyczkę.

W których bankach ma konta?

 • przelewy realizowane za pomocą BlueCash

Provident korzysta z szybkich przelewów obsługiwanych przez usługę BlueCash. Dzięki temu, pieniądze od tego pożyczkodawcy mogą być na koncie pożyczkobiorcy już po kwadransie. Lista banków tutaj

Aktualne promocje pożyczek i chwilówek Provident

oferta-pozyczki-provident

Dla kogo jest oferta od Provident?

Klientami Provident mogą zostać osoby, które spełnią wszystkie stawiane przez firmę warunki. Są to:

 • pełnoletność;
 • obywatelstwo Polski;
 • status konsumenta w przypadku pożyczek 5×0, Samoobsługowej i Dopasowanej;
 • ważny, polski dowód osobisty;
 • stałe zamieszkanie i zameldowanie w Polsce;
 • źródło regularnego dochodu;
 • dobra historia kredytowa;
 • konto bankowe, jeśli klient zdecyduje się na pożyczkę samoobsługową;
 • telefon komórkowy z polskim numerem oraz adres e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze w Provident?

Czas otrzymania pieniędzy w Provident zależy od rodzaju wybranej pożyczki. Pożyczka Dopasowana wiąże się z wizytą pracownika firmy w domu pożyczkobiorcy. To z kolei będzie zależeć od dostępności pracowników w danej miejscowości, może więc zająć nawet około 24 godziny. Potwierdzenie tożsamości, podpisanie umowy oraz wypłata gotówki odbędzie się jeszcze tego samego dnia. W przypadku Pożyczki Samoobsługowej proces wnioskowania o pożyczkę nie różni się zbytnio od tego, co znajdziemy u innych pożyczkodawców. Kilkanaście minut zajmie wypełnienie wniosku i wydanie decyzji pożyczkowej. Wniosek powinien być jednak wysłany w godzinach pracy biura Provident – od poniedziałku do piątku od 8:00 do 21:00 oraz w soboty i niedziele od 09:00 do 15:00. Poza tym, na wypłatę Pożyczki Samoobsługowej wpływ może mieć sposób weryfikacji tożsamości oraz to, w jakich bankach strony posiadają konta.

Weryfikację w Provident (w przypadku Pożyczki Samoobsługowej) przeprowadza się za pomocą przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 złotego. Na szczęście, klienci firmy nie będą musieli czekać na przeksięgowanie przelewu – Provident korzysta bowiem z błyskawicznych transakcji BlueCash, dzięki którym możliwe jest pominięcie sesji rozliczeniowych w bankach i KIR. Usprawnienie to dotyczy zarówno przelewów weryfikacyjnych, jak i samej wypłaty pożyczki.

Usługa BlueCash działa w następujących bankach: PKO BP, Raiffeisen Bank, Eurobank, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank Ochrony Środowiska, NetBank, PBSbank, mBank, Santander Bank, Bank PEKAO, Deutsche Bank, Inteligo, Bank Millennium, Credit Agricole, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Getin Bank, Kompakt Finanse, Volkswagen Bank, Bank Pocztowy, Nest Bank. Jeśli pożyczkobiorca posiada konto w którymś z wymienionych banków, cały proces udzielenia pożyczki przebiegnie błyskawicznie.

Jak wziąć pożyczkę w Provident?

Wniosek o Pożyczkę Dopasowaną z obsługą domową może zostać złożony internetowo na stronie głównej firmy, w zakładce „Pożyczka Dopasowana”. Wnioskujący musi wypełnić tylko krótki formularz z danymi osobowymi (imię i nazwisko, PESEL, numer dowodu osobistego), adresowymi oraz dotyczącymi zatrudnienia. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, z wnioskującym skontaktuje się biuro Provident i ustali termin wizyty. Na e-mail wnioskującego zostaną też przesłane szczegóły oferty pożyczkowej. Pożyczka Samoobsługowa oraz Pożyczka 5×0 jest dostępna całkowicie online i może zostać zaciągnięta w następujący sposób:

 • Ustalenie kwoty pożyczki. Kwotę i okres spłaty pożyczki można ustawić na głównej stronie internetowej firmy, gdzie pożyczkobiorca zapozna się także z kosztami, RRSO oraz wysokością raty. Po kliknięciu przycisku „Złóż wniosek”, pożyczkobiorca przejdzie do formularza rejestracyjnego.
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Konto w serwisie jest niezbędne, by zaciągnąć pożyczkę, ale jego założenie, dla ułatwienia, połączone jest z wnioskiem. Trzeba się więc przygotować na podanie następujących danych: pierwsze imię i nazwisko, PESEL i numer dowodu osobistego, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, posiadanie własnego samochodu, status zatrudnienia, nazwa pracodawcy, staż pracy, adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Po tym należy ustanowić hasło do swojego konta. W dalszych krokach wnioskowania pożyczkobiorca zostanie poproszony o podanie danych adresowych i bankowych.
 • Przyznanie pożyczki. Po kilkunastu minutach Provident przedstawi swoją ofertę – ostateczna kwota pożyczki może się różnić od wnioskowanej. Pożyczkobiorca zostanie o tym poinformowany za pomocą SMS-a oraz wiadomości e-mail.
 • Weryfikacja tożsamości. Swoje dane należy potwierdzić za pomocą przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 złotego. Po pozytywnym przejściu weryfikacji kwota ta zostanie zwrócona na konto.
 • Wypłata pieniędzy. Provident zleci wypłatę pieniędzy przelewem na konto podane we wniosku.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Provident?

Provident skrupulatnie sprawdza swoich pożyczkobiorców. Dlatego prześledzi historię spłat poprzednich kredytów i pożyczek i zweryfikuje poziom aktualnego zadłużenia. Przeszuka więc następujące rejestry:

Dodatkowo pożyczkobiorca, podczas składania wniosku może dobrowolnie wyrazić zgodę na sprawdzenie informacji o nim w rejestrze Forum Wiarygodnej Wymiany Informacji.

Logowanie w Provident – jak dostać się do panelu klienta?

Osoby, które korzystały z usług pożyczkodawcy, nie powinny mieć problemu z logowaniem. Tradycyjnie, przycisk „Zaloguj się” umiejscowiony jest w górnej, prawej części strony pożyczkodawcy. Po jego wciśnięciu zostaniesz przekierowany na stronę logowania Provident, gdzie znajdziesz opcję zarówno dla stałych, jak i nowych klientów. Jeśli posiadasz konto w serwisie, wystarczy w wyznaczonym miejscu podać adres e-mail oraz hasło (podane przez Ciebie podczas rejestracji).

Zaloguj się do Provident

W tym samym miejscu możemy również złożyć wniosek o Pożyczkę Samoobsługową – będzie to równoznaczne z chęcią założenia konta w serwisie. Rejestracja w Provident wymaga podania imienia, nazwiska, numeru PESEL, numeru dowodu osobistego, numeru telefonu oraz adresu e-mail i hasła, którym później przeprowadzisz logowanie do Provident.

W przypadku utraty hasła, najłatwiej będzie skorzystać z odnośnika „Nie pamiętasz hasła?”, znajdującego się pod formularzem logowania. Wówczas wystarczy wpisać swój adres e-mail, a Provident prześle na niego e-mail z linkiem do zmiany hasła.

Pierwsza pożyczka na raty w Provident – tabela informacyjna

W firmie Provident nowi klienci mogą skorzystać z darmowej pożyczki ratalnej. W ofercie „5×0” dostępna kwota to od 500 do 2000 złotych rozłożonych na pięć równych rat. Jeśli pożyczkobiorca będzie spłacał raty w terminie, nie będzie musiał ponosić żadnych kosztów.

Kwota pożyczki
Darmowa pożyczka
RRSO
Miesięczna rata
500 zł
TAK
0%
100 zł
600 zł
TAK
0%
120 zł
700 zł
TAK
0%
140 zł
800 zł
TAK
0%
160 zł
900 zł
TAK
0%
180 zł
1000 zł
TAK
0%
200 zł
1500 zł
TAK
0%
300 zł
2000 zł
TAK
0%
400 zł

Pożyczka „5×0” skierowana jest wyłącznie do osób, które wcześniej nie korzystały z usług Provident.

Kolejne pożyczki w Provident – tabela informacyjna

Provident dla swoich stałych i nowych klientów oferuje pożyczki na raty w następujących wariantach:

 • Pożyczka Samoobsługowa – dostępna w całości online – maksymalnie 20000 zł, do spłaty w 3-48 ratach;
 • Pożyczka Dopasowana – dostępna w opcji z:
  • wypłatą w gotówce (maksymalnie 15000 zł, na okres od 3 do 24 miesięcy lub maksymalnie 10000 zł, na okres od 30 do 90 tygodni);
  • wypłatą na konto (maksymalnie 15000 zł, na okres od 3 do 24 miesięcy);
 • Pożyczka dla Firm – dostępna z wypłatą gotówką lub na konto – maksymalnie 15000 zł do spłaty w ciągu 6-24 miesięcy.
Przykładowa kwota
Okres
Miesięczna rata
1000 zł
3 miesiące
444,32 zł
2000 zł
6 miesięcy
475,52 zł
5000 zł
12 miesięcy
675,65 zł
5000 zł
24 miesiące
423,77 zł
5000 zł
36 miesięcy
257,98 zł
10 000 zł
18 miesięcy
1011,98 zł
10 000 zł
24 miesiące
847,54 zł
10 000 zł
36 miesięcy
515,96 zł
15 000 zł
24 miesiące
1271,31 zł
15 000 zł
36 miesięcy
773,94 zł
15 000 zł
48 miesięcy
376,40 zł
20 000 zł
48 miesięcy
501,86 zł
Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej tygodniowej w Gotówce:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 166,1%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 700 zł, całkowita kwota do zapłaty 6 232,62 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 2 532,62 zł (w tym: prowizja 1 500,09zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 642,91 zł, odsetki 349,62 zł), 60 tygodniowych rat równych w wysokości 103,88 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.04.2019 na reprezentatywnym przykładzie.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej miesięcznej w Gotówce / na Konto:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 160,5%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 600 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 205,89 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1 605,89 zł (w tym: prowizja 954,79 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 409,21 zł, odsetki 201,89 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 350,50 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.04.2019 na reprezentatywnym przykładzie.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 161,34%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1 500 zł, całkowita kwota do zapłaty 2433,28 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 933,28 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 564,48 zł, opłata za plan komfort 241,92 zł, odsetki 126,88 zł), 12 miesięcznych równych rat w wysokości 202,77 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.04.2019 na reprezentatywnym przykładzie.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Provident?

Provident umożliwia przesunięcie płatności raty lub nawet zmianę harmonogramu spłaty w ustalonych ramach, czyli na czas nie dłuższy niż 48 miesięcy. Jeśli pożyczkobiorca nie będzie spłacał rat, będzie musiał ponieść konsekwencje. Będą to:

 • odsetki karne w wysokości 14% w skali roku liczone każdego dnia po terminie;
 • monity i ponaglenia w formach: telefonicznej, SMS-owej, listownej i mailowej;
 • windykację terenową – wizytę windykatora w domu;
 • oddanie długu firmie windykacyjnej;
 • skierowanie sprawy do sądu i obciążenie pożyczkobiorcy kosztami postępowania;
 • egzekucja komornicza na podstawie wyroku sądu;
 • wpis do rejestru dłużników.

Kontakt z Provident – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Provident oferuje kilka form kontaktu. W pierwszej kolejności klient może skorzystać z numerów telefonów infolinii:

 • 600 200 200 lub 801 707 990 – dla pytań odnośnie oferty Pożyczki Dopasowanej, od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-21:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 09:00-17:00;
 • 600 400 101 – dla pytań odnośnie oferty Pożyczki Samoobsługowej, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-21:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 09:00-15:00;
 • 600 400 150 – dla pytań i wniosków związanych z przetwarzaniem danych osobowych.

Klienci mogą również zamówić rozmowę z konsultantem lub samodzielnie skontaktować się z Provident, za pomocą adresów e-mail: bok@provident.pl (dla Pożyczki Dopasowanej) oraz direct@provident.pl (dla Pożyczki Samoobsługowej).

Provident logo Chwilówka od ręki! Dokładna nazwa firmy: Provident Polska SA
Siedziba firmy: ul. Inflancka 4A, Warszawa
E-mail: bok@provident.pl
WWW: www.provident.pl
Telefon kontaktowy: 600 200 200
Godziny pracy: Pon - Pt 7:00 - 21:00
Sb. - Nd. 9:00-17:00

NIP: 525-15-71-292
REGON: 011994880
KRS: 0000009389

Provident mapa dojazdu

Provident to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek pożyczkowych i swego rodzaju prekursor pożyczek pozabankowych na rynku polskim. Istnieje już 20 lat i nadal może zaproponować bardzo korzystne warunki i równie zróżnicowaną ofertę. Marka ta należy do międzynarodowej grupy International Personal Finance działającej na całym świecie i notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie. Provident prowadzi również szeroko zakrojoną działalność prospołeczną – tworzy między innymi akcję „Tak! Pomagam”.

Wszystkie opinie o Provident

Dodaj własną opinię o Provident:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • izabela
  says:

  Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia. Nikt nigdzie nie może mnie poinformować o wysokości kredytu jaką ma do spłaty mój ojciec, który nie żyje już rok, a ja chcąc być uczciwa spłacam ten kredyt, mimo że wysłałam dokumenty o nabyciu spadku jakaś paranoja nie mam już sił, to już rok jak próbuje się coś dowiedzieć wszędzie mnie zbywają mówiąc że nie mogą mi udzielić informacji…

 • Młoda
  says:

  Firma przereklamowana. Zbiera dane osobowe, wszystkie informacje o kliencie i żadnej pożyczki nie oferuje, bo jak to piszą w tej chwili nie mogą mi zaoferować żadnej pożyczki. Nie figuruję w żadnych bazach dłużników, mam stały dochód, konto w banku na siebie, zweryfikowane przez Provident i pożyczki nie dostałam. A moje dane i informacje będą przetwarzać i dawać każdemu, kto będzie chciał. Wstrętni i podli OSZUŚCI!!!!!! Nie dajcie się nabrać

 • Skiba
  says:

  Na stronie Providenta mówią o możliwości przesunięcia raty lub ze można się co do rat dogadać. Gowno prawda. Przed chwila płaciłem ratę i o 20 zł kobieta się klucila. Tym bardziej ze zawsze na czas płaciłem i to w całości. Nie polecam. Nigdy więcej pożyczek u nich.

 • Aga
  says:

  Pożyczka udzielona szybko i sprawnie, ale to koniec dobrych wieści. Księgowanie wpłaty trwa do 2 dni ROBOCZYCH, więc nawet przy terminowej wpłacie spóźnienie wynosi 2 dni. Jeśli spłata przypada w sobotę lub w niedzielę, to trzeba zapłacić w środę, żeby do piątku firma to zdążyła zaksięgować, inaczej masz spóźnienie i odsetki. Nie ma szybkich płatności – bank firmy Provident NIE akceptuje natychmiastowych przelewów ELIXIR, a link do szybkich płatności firma CZASAMI wysyła na komórkę. Jeśli nie boisz się płacić przez komórkę i zapłacisz, to twoja wpłata z soboty lub niedzieli i tak będzie zaksięgowana dopiero we wtorek! Konieczność wpłaty wcześniejszej o kilka dni NIE jest podana w umowie! ISTNY KOSZMAR!!!!!!!

Wczytaj więcej ...
Weź pożyczkę

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo