Provident: Opinie klientów

Średni

Provident
Provident
Ocena: 2.95
(ilość ocen: 443)
Ocena 5
Ocena 4
51
Ocena 3
38
Ocena 2
52
Ocena 1
97

Co chwalą klienci Provident:

Darmowa pożyczka na raty
RRSO 0%
Szybka wypłata
Długoletnie zaufanie
Znana marka
Weź pożyczkę

Najpopularniejsza opinia:

 • J
  Joanna

  Pożyczka na start - skorzystałam z tej oferty. Wszystko w porządku, pieniążki otrzymałam po paru godzinach od złożenia wniosku. W ofercie tej nie ma możliwości dokonywania przelewów, konsultanci przyjeżdżają po kolejne raty osobiście. I tu właśnie jeden minus, gdyż notorycznie spóźniają się z "wizytą". Musiałam dzwonić co miesiąc i przypominać że mam do zapłacenia kolejną ratę.

Pożyczki i chwilówki Provident - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: od 300 zł do 20000 zł
 • okres: od 3 do 48 miesięcy
 • koszt: pierwsza pożyczka, na 5 miesięcy za darmo
 • wiek klienta: od 18 lat

Provident posiada w swojej ofercie pożyczki na raty, przy czym mogą być to zarówno raty miesięczne, jak i tygodniowe.

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIG InfoMonitor
 • BIK

Provident sprawdza jedynie kilka podstawowych rejestrów dłużników, a każdy wniosek jest badany indywidualnie, zatem wpis w jednej z tych baz nie skreśla szans na pożyczkę.

W których bankach ma konta?

 • przelewy realizowane za pomocą BlueCash

Provident korzysta z szybkich przelewów obsługiwanych przez usługę BlueCash. Dzięki temu, pieniądze od tego pożyczkodawcy mogą być na koncie pożyczkobiorcy już po kwadransie. Lista banków tutaj

Aktualne promocje pożyczek i chwilówek Provident

Weź pożyczkę samoobsługową w providencie

Dla kogo jest oferta od Provident?

Klientami Provident mogą zostać osoby, które spełnią wszystkie stawiane przez firmę warunki. Są to:

 • pełnoletność;
 • obywatelstwo Polski;
 • status konsumenta w przypadku pożyczek 5×0, Samoobsługowej i Dopasowanej;
 • ważny, polski dowód osobisty;
 • stałe zamieszkanie i zameldowanie w Polsce;
 • źródło regularnego dochodu;
 • dobra historia kredytowa;
 • konto bankowe, jeśli klient zdecyduje się na pożyczkę samoobsługową;
 • telefon komórkowy z polskim numerem oraz adres e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze w Provident?

Czas otrzymania pieniędzy w Provident zależy od rodzaju wybranej pożyczki. Pożyczka Dopasowana wiąże się z wizytą pracownika firmy w domu pożyczkobiorcy. To z kolei będzie zależeć od dostępności pracowników w danej miejscowości, może więc zająć nawet około 24 godziny. Potwierdzenie tożsamości, podpisanie umowy oraz wypłata gotówki odbędzie się jeszcze tego samego dnia. W przypadku Pożyczki Samoobsługowej proces wnioskowania o pożyczkę nie różni się zbytnio od tego, co znajdziemy u innych pożyczkodawców. Kilkanaście minut zajmie wypełnienie wniosku i wydanie decyzji pożyczkowej. Wniosek powinien być jednak wysłany w godzinach pracy biura Provident – od poniedziałku do piątku od 8:00 do 21:00 oraz w soboty i niedziele od 09:00 do 15:00. Poza tym, na wypłatę Pożyczki Samoobsługowej wpływ może mieć sposób weryfikacji tożsamości oraz to, w jakich bankach strony posiadają konta.

Weryfikację w Provident (w przypadku Pożyczki Samoobsługowej) przeprowadza się za pomocą przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 złotego. Na szczęście, klienci firmy nie będą musieli czekać na przeksięgowanie przelewu – Provident korzysta bowiem z błyskawicznych transakcji BlueCash, dzięki którym możliwe jest pominięcie sesji rozliczeniowych w bankach i KIR. Usprawnienie to dotyczy zarówno przelewów weryfikacyjnych, jak i samej wypłaty pożyczki.

Usługa BlueCash działa w następujących bankach: PKO BP, Raiffeisen Bank, Eurobank, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank Ochrony Środowiska, NetBank, PBSbank, mBank, Santander Bank, Bank PEKAO, Deutsche Bank, Inteligo, Bank Millennium, Credit Agricole, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Getin Bank, Kompakt Finanse, Volkswagen Bank, Bank Pocztowy, Nest Bank. Jeśli pożyczkobiorca posiada konto w którymś z wymienionych banków, cały proces udzielenia pożyczki przebiegnie błyskawicznie.

Jak wziąć pożyczkę w Provident?

Wniosek o Pożyczkę Dopasowaną z obsługą domową może zostać złożony internetowo na stronie głównej firmy, w zakładce „Pożyczka Dopasowana”. Wnioskujący musi wypełnić tylko krótki formularz z danymi osobowymi (imię i nazwisko, PESEL, numer dowodu osobistego), adresowymi oraz dotyczącymi zatrudnienia. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, z wnioskującym skontaktuje się biuro Provident i ustali termin wizyty. Na e-mail wnioskującego zostaną też przesłane szczegóły oferty pożyczkowej. Pożyczka Samoobsługowa oraz Pożyczka 5×0 jest dostępna całkowicie online i może zostać zaciągnięta w następujący sposób:

 • Ustalenie kwoty pożyczki. Kwotę i okres spłaty pożyczki można ustawić na głównej stronie internetowej firmy, gdzie pożyczkobiorca zapozna się także z kosztami, RRSO oraz wysokością raty. Po kliknięciu przycisku „Złóż wniosek”, pożyczkobiorca przejdzie do formularza rejestracyjnego.
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Konto w serwisie jest niezbędne, by zaciągnąć pożyczkę, ale jego założenie, dla ułatwienia, połączone jest z wnioskiem. Trzeba się więc przygotować na podanie następujących danych: pierwsze imię i nazwisko, PESEL i numer dowodu osobistego, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, posiadanie własnego samochodu, status zatrudnienia, nazwa pracodawcy, staż pracy, adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Po tym należy ustanowić hasło do swojego konta. W dalszych krokach wnioskowania pożyczkobiorca zostanie poproszony o podanie danych adresowych i bankowych.
 • Przyznanie pożyczki. Po kilkunastu minutach Provident przedstawi swoją ofertę – ostateczna kwota pożyczki może się różnić od wnioskowanej. Pożyczkobiorca zostanie o tym poinformowany za pomocą SMS-a oraz wiadomości e-mail.
 • Weryfikacja tożsamości. Swoje dane należy potwierdzić za pomocą przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 złotego. Po pozytywnym przejściu weryfikacji kwota ta zostanie zwrócona na konto.
 • Wypłata pieniędzy. Provident zleci wypłatę pieniędzy przelewem na konto podane we wniosku.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Provident?

Provident skrupulatnie sprawdza swoich pożyczkobiorców. Dlatego prześledzi historię spłat poprzednich kredytów i pożyczek i zweryfikuje poziom aktualnego zadłużenia. Przeszuka więc następujące rejestry:

Dodatkowo pożyczkobiorca, podczas składania wniosku może dobrowolnie wyrazić zgodę na sprawdzenie informacji o nim w rejestrze Forum Wiarygodnej Wymiany Informacji.

Logowanie w Provident – jak dostać się do panelu klienta?

Osoby, które korzystały z usług pożyczkodawcy, nie powinny mieć problemu z logowaniem. Tradycyjnie, przycisk “Zaloguj się” umiejscowiony jest w górnej, prawej części strony pożyczkodawcy. Po jego wciśnięciu zostaniesz przekierowany na stronę logowania Provident, gdzie znajdziesz opcję zarówno dla stałych, jak i nowych klientów. Jeśli posiadasz konto w serwisie, wystarczy w wyznaczonym miejscu podać adres e-mail oraz hasło (podane przez Ciebie podczas rejestracji).

Zaloguj się do Provident

W tym samym miejscu możemy również złożyć wniosek o Pożyczkę Samoobsługową – będzie to równoznaczne z chęcią założenia konta w serwisie. Rejestracja w Provident wymaga podania imienia, nazwiska, numeru PESEL, numeru dowodu osobistego, numeru telefonu oraz adresu e-mail i hasła, którym później przeprowadzisz logowanie do Provident.

W przypadku utraty hasła, najłatwiej będzie skorzystać z odnośnika “Nie pamiętasz hasła?”, znajdującego się pod formularzem logowania. Wówczas wystarczy wpisać swój adres e-mail, a Provident prześle na niego e-mail z linkiem do zmiany hasła.

Pierwsza pożyczka na raty w Provident – tabela informacyjna

W firmie Provident nowi klienci mogą skorzystać z darmowej pożyczki ratalnej. W ofercie „5×0” dostępna kwota to od 500 do 2000 złotych rozłożonych na pięć równych rat. Jeśli pożyczkobiorca będzie spłacał raty w terminie, nie będzie musiał ponosić żadnych kosztów.

Kwota pożyczki
Darmowa pożyczka
RRSO
Miesięczna rata
500 zł
TAK
0%
100 zł
600 zł
TAK
0%
120 zł
700 zł
TAK
0%
140 zł
800 zł
TAK
0%
160 zł
900 zł
TAK
0%
180 zł
1000 zł
TAK
0%
200 zł
1500 zł
TAK
0%
300 zł
2000 zł
TAK
0%
400 zł

Pożyczka “5×0” skierowana jest wyłącznie do osób, które wcześniej nie korzystały z usług Provident.

Kolejne pożyczki w Provident – tabela informacyjna

Provident dla swoich stałych i nowych klientów oferuje pożyczki na raty w następujących wariantach:

 • Pożyczka Samoobsługowa – dostępna w całości online – maksymalnie 20000 zł, do spłaty w 3-48 ratach;
 • Pożyczka Dopasowana – dostępna w opcji z:
  • wypłatą w gotówce (maksymalnie 15000 zł, na okres od 3 do 24 miesięcy lub maksymalnie 10000 zł, na okres od 30 do 90 tygodni);
  • wypłatą na konto (maksymalnie 15000 zł, na okres od 3 do 24 miesięcy);
 • Pożyczka dla Firm – dostępna z wypłatą gotówką lub na konto – maksymalnie 15000 zł do spłaty w ciągu 6-24 miesięcy.
Przykładowa kwota
Okres
Miesięczna rata
1000 zł
3 miesiące
444,32 zł
2000 zł
6 miesięcy
475,52 zł
5000 zł
12 miesięcy
675,65 zł
5000 zł
24 miesiące
423,77 zł
5000 zł
36 miesięcy
257,98 zł
10 000 zł
18 miesięcy
1011,98 zł
10 000 zł
24 miesiące
847,54 zł
10 000 zł
36 miesięcy
515,96 zł
15 000 zł
24 miesiące
1271,31 zł
15 000 zł
36 miesięcy
773,94 zł
15 000 zł
48 miesięcy
376,40 zł
20 000 zł
48 miesięcy
501,86 zł
Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej tygodniowej w Gotówce:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 166,1%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 700 zł, całkowita kwota do zapłaty 6 232,62 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 2 532,62 zł (w tym: prowizja 1 500,09zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 642,91 zł, odsetki 349,62 zł), 60 tygodniowych rat równych w wysokości 103,88 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.04.2019 na reprezentatywnym przykładzie.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej miesięcznej w Gotówce / na Konto:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 160,5%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 600 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 205,89 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1 605,89 zł (w tym: prowizja 954,79 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 409,21 zł, odsetki 201,89 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 350,50 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.04.2019 na reprezentatywnym przykładzie.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 161,34%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1 500 zł, całkowita kwota do zapłaty 2433,28 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 933,28 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 564,48 zł, opłata za plan komfort 241,92 zł, odsetki 126,88 zł), 12 miesięcznych równych rat w wysokości 202,77 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.04.2019 na reprezentatywnym przykładzie.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Provident?

Provident umożliwia przesunięcie płatności raty lub nawet zmianę harmonogramu spłaty w ustalonych ramach, czyli na czas nie dłuższy niż 48 miesięcy. Jeśli pożyczkobiorca nie będzie spłacał rat, będzie musiał ponieść konsekwencje. Będą to:

 • odsetki karne w wysokości 14% w skali roku liczone każdego dnia po terminie;
 • monity i ponaglenia w formach: telefonicznej, SMS-owej, listownej i mailowej;
 • windykację terenową – wizytę windykatora w domu;
 • oddanie długu firmie windykacyjnej;
 • skierowanie sprawy do sądu i obciążenie pożyczkobiorcy kosztami postępowania;
 • egzekucja komornicza na podstawie wyroku sądu;
 • wpis do rejestru dłużników.

Kontakt z Provident – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Provident oferuje kilka form kontaktu. W pierwszej kolejności klient może skorzystać z numerów telefonów infolinii:

 • 600 200 200 lub 801 707 990 – dla pytań odnośnie oferty Pożyczki Dopasowanej, od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-21:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 09:00-17:00;
 • 600 400 101 – dla pytań odnośnie oferty Pożyczki Samoobsługowej, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-21:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 09:00-15:00;
 • 600 400 150 – dla pytań i wniosków związanych z przetwarzaniem danych osobowych.

Klienci mogą również zamówić rozmowę z konsultantem lub samodzielnie skontaktować się z Provident, za pomocą adresów e-mail: bok@provident.pl (dla Pożyczki Dopasowanej) oraz direct@provident.pl (dla Pożyczki Samoobsługowej).

Provident logo Chwilówka od ręki! Dokładna nazwa firmy: Provident Polska SA
Siedziba firmy: ul. Inflancka 4A, Warszawa
E-mail: bok@provident.pl
WWW: www.provident.pl
Telefon kontaktowy: 600 200 200
Godziny pracy: Pon - Pt 7:00 - 21:00
Sb. - Nd. 9:00-17:00

NIP: 525-15-71-292
REGON: 011994880
KRS: 0000009389

Provident mapa dojazdu

Provident to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek pożyczkowych i swego rodzaju prekursor pożyczek pozabankowych na rynku polskim. Istnieje już 20 lat i nadal może zaproponować bardzo korzystne warunki i równie zróżnicowaną ofertę. Marka ta należy do międzynarodowej grupy International Personal Finance działającej na całym świecie i notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie. Provident prowadzi również szeroko zakrojoną działalność prospołeczną – tworzy między innymi akcję „Tak! Pomagam”.

Wszystkie opinie o Provident

Dodaj własną opinię o Provident:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Krysia
  says:

  moja 3 pożyczka w provident znowu była na tą samą kwotę.. nic więcej nie chcą mi pożyczyć. to była u nich ostatnia moja pożyczka. z tego co się orientowałam w innych firmach chcą dać mi więcej.

 • Ukr
  says:

  Nie polecam bo nie mogę się z nimi dogadać. Przelewy idą bardzo długo.

 • PanCoKaseStracil
  says:

  Z własnej autopsji odradzam każdemu z Was branie pożyczki w JAKIEJKOLWIEK firmie pożyczkowej, a tym bardziej PROVIDENT CIESZYN. Nie dość że żerują na ludziach którzy naprawdę potrzebują pieniędzy na palące potrzeby (np. na przeżycie), to procenty są na ogół bajońsko duże. Ponadto konsultanci nie przychodzą w umówionym terminie, to jeszcze w momencie przekazania pieniędzy często nie dają pokrzywdzonemu (czyt. “pożyczkobiorcy”) jakiegokolwiek kwitu potwierdzającego wpłatę, przez co nie rejestrują transakcji, a tzw podpisy elektroniczne do służbowego tabletu lub smartfona nie zdają egzaminu, w przypadku gdy POKRZYWDZONY (czyt. “pożyczkobiorca”) to osoba w podeszłym wieku i na dodatek posiadająca wątpliwe zdrowie fizyczne.
  Ja wprawdzie jestem młodym człowiekiem bo mam niecałe 30 lat, ale bliski mi członek rodziny przez karygodne błędy PROVIDENT CIESZYN teraz boi się otwierać drzwi lub podnosić smartfona, gdy przychodzi sms lub telefon, a jak ktoś puka do drzwi to ja zwykle je otwieram. Będąc samemu pod ścianą byłem zmuszony wziąć kredyt u nich, i chociaż jakimś nadnaturalnym sposobem udało mi się spłacić pożyczkę, to zostało to okupione nerwami i bezsilnością. Do tej pory pamiętam częste telefony że np. nie spłacam raty albo kiedyś nawet miałem taką oto historię będącą dowodem na to że ta agencja lichwiarska ma niezły bałagan.
  Otóż po spłaceniu pierwszej pożyczki 4-krotnie dzwoniono do mnie z gratulacjami za spłatę 50% pożyczki (myślę sobie “jaka połowa jakiej pożyczki???”) i próbowano wcisnąć mi nową ATRAKCYJNĄ ofertę (jeśli oni mają atrakcyjne oferty, to ja jestem Arnold Schwarzenegger). Za pierwszym razem mówiłem, że to jakaś pomyłka z ich strony i tak też pomyślałem. Jednak po każdym następnym telefonie byłem pewny że piekło dopiero nastąpi i nie myliłem się. Wiadomości sms o wszczęciu procesu windykacji i wpisu do KRD były na porządku nie dziennym lecz godzinowym.
  Reasumując mój wpis, pragnę jeszcze raz apelować o rozwagę i nie braź kredytu w Providencie. Lepiej klepać tzw. biedę lub nie mieć czegoś o czym się marzy i w ten sposób żyć w spokoju, niż trząść się ze strachu.

 • Gosia
  says:

  Biorę w Provident od dłuższego czasu pożyczki i jestem zadowolona, przedstawicielke mam super! Żadnych problemów z tą firmą, Polecam

 • Omad
  says:

  Ostrzegam przed tą firmą. Termin spłaty np. 10 – pieniądze wysłane o 10 rano, na wieczór powinny być zaksięgowane. Następnego dnia dalej nie zaksięgowane, dzwonię na infolinię że dokonałem płatności, a oni mówią że naliczają odsetki, bo liczy się kiedy oni zaksięgują płatność, a nie kiedy klient wysłał. W efekcie naliczyli spóźnienie jednodniowe z raty 200 zł prawie 50 zł odsetek i dodali do BIK mimo zaksięgowania już nie wypisali. Popsujecie sobie historię, nie polecam!

 • Tymian
  says:

  To jest chore ze nowy klient przy kwocie 10000 oddaje 12000 zł groszami a stały klient za pożyczkę 10000 musi oddać ponad 20000. To raczej dla stałych klientów powinny być takie opcje żeby ich zatrzymać.
  Potrzebowałem pilnie dużej gotówki ale niestety jak nowy klient ma mieć lepiej to ja po prostu przejdę gdzie indziej, bo to bez sensu.

 • Nomad
  says:

  Nie moge powiedziec nic na temat splaty tudzież kosztow pozyczki. Niemniej jednak dla mnie firma jest malo wiarygodna. Dlaczego – o tym ponizej.
  Wchodząc na strone provident, moim oczom ukazal sie kalkulator, ktory wyliczal koszta pozyczki w przypadku jakiejs tam podjętej kwoty. Mowie sobie – ok, jesli wezmę tyle a do splaty wg. Kalkulatora bedzie 2 tys wiecej (przy kwocie 10000) i rata 307zl, to bardzo fajnie. Notabene pozyczka potrzebna mi byla na “wyczyszczenie” BIK z chwilowek, aby otrzymac konsolidacje bankową. Kontynuujac, wypelnilem wszystko tak jak nalezy, wykonalem przelew w celu weryfikacji konta i nagle dostalem oferte…2000zl do oddania 3300. Oczywiscie oferte odrzucilem, bo bez sensu to brac. Jestem osoba, ktora nigdy nie miala problemu ze splata jakiegokolwiek zobowiazania. Reasumujac – firma dla mnie jest nierzetelna z uwagi na to, iz oferują co innego, a na koniec wychodzi cos co zupelnie nie ma zadnego sensu. Byc moze chodzi im o to, aby ludzie poprostu brali i brali i zeruja na tych, ktorzy “na gwalt” potrzebuja gotowki.
  Drobna dygresja- co to w ogole ma byc, ze jakis doradca przyjezdza po raty? Ludzie oszaleliscie?! To bardziej przypomina haracz anizeli splate zobowiazania finansowego… nie polecam

 • Tamara
  says:

  Mam neutralne doświadczenia związane z pożyczaniem w firmie Provident. Na plus – szybko działają, trzymają sie umowy, ale na minus – to kosztowne pożyczki.

 • AgnieszkaG.
  says:

  Opinie w Internecie są różne i piszą je różni ludzie. Ja mam już czwartą pożyczkę w Providencie, spłacam na czas, przestrzegam warunków umowy i to samo spotyka mnie ze strony firmy. Nie mogę złego słowa powiedzieć – polecam.

 • Kit Wciskacz
  says:

  Na umowie o pożyczkę jest nr konta, na który można dokonywać wpłat bez wizyt Doradcy. Nie trzeba się nikogo pytać, wystarczy wpłacać i zgłosić do firmy że się nie chce mieć wizyt.
  Dla nowych klientów pożyczka za 0 zł kosztów, na 4 miesiące.
  Stałych klientów nie tylko Provident ale w każdej firmie sprzedażowej i bankach się doi ile wlezie bez żadnych zniżek – życie.

 • Bolesna prawda
  says:

  Witam. Moja mama na chwilę obecną ma do spłaty w tej pseudo firmie ponad 6 tysięcy złotych. Kilka miesięcy temu miała dwie pożyczki, tej jednej było tylko 603 złote, to doradca powiedział, że weźmie pani następną żeby tą zamknąć. Mama jej oczywiście posłuchała i wzięła 2 tysiące, do ręki dostała 1300. Co z tego że tamta została spłacona , jak teraz do spłaty ma 3600. Tak oni robią. Dzisiaj przyszedł list, że zaległość na dzień 8 stycznia zadłużenie wynosi 1504 złote, mimo, że co miesiąc mama płaci 700 złotych. I wciąż jest nękana jak nie telefonami to listami. A co do telefonu to oni są cwani, bo jak dzwonią z jednego numeru kilka razy i ktoś nie odbiera to potem dzwonią z innego. Zdecydowanie nie polecam. Odradzam

 • annanke
  says:

  Jak oglądam tę kłamliwą reklamę firmy Provident ” weź pożyczkę 2000 zł i spłacisz tylko 2400 to mi się przysłowiowy nóż w kieszeni otwiera. Pożyczam w tej firmie od dość dawna. I zawsze, ale to zawsze spłacam co najmniej dwa razy tyle ile pożyczyłam. Właśnie pożyczyłam nie dawno 2000 zł i muszę spłacić ponad 4600. Jedno jest tylko prawdą, że pieniądze masz zaraz, bez zbędnych ceregieli. To jedyny plus tej firmy. Przypuszczam , że reklama dotyczy wyłącznie nowych klientów , starzy , na których firma zarobiła już krocie mogą tylko pożyczać na starych zasadach.

 • Wkurzona
  says:

  Najgorsza firma. Stały klient który spłacał nieraz przed czasem. Przy pożyczce pożyczonej pierwsza rata 50 zł, jeśli jest problem nie poczekają dzień, dwa, już muszą. Stałego klienta! Odradzam

 • Gosia
  says:

  Brałam prowidenta juz nie raz ja placilam raty co tydzien i jesli nie mialam na rate to nie placilam lub placilam chociaz 10zl i bylo ok nie mialam zednych problemow ze nie mam na rate

 • Nysia
  says:

  Nie dość że ludzie którzy przychodzą po pieniądze są bardzo nie mili i są w stanie pod blokiem krzyczeć do sąsiada czy mamy pieniądze to jest chore. Zgłoszone było i już nikt nie przychodził, nie dzwonil, więc dzwonił tam mój partner to od razu chcieli cała kwotę. Nie było go na to stać z przyczyn losowych, dzwonili do niego starał się dogadać o rozłożenie na raty nie i koniec całość. Teraz po pewnym czasie przyszedł list od komornika że ma 7 dni na wykazanie swojego dochodu oraz ile płaci za mieszkanie i takie tam, nie minęło nawet 7 dni a komornik zablokował mu środki na koncie zostawiając 1500 zł gdzie za samo mieszkanie mamy 1000 i 3 miesięczne dziecko, rozmawiając z komornikiem dowiedzieliśmy się że wierzyciel (provident Polaka) może rozłożyć nam to na raty wtedy komornik mając taka zgodę na mailu wysyła wiadomość do banku i oni odblokuja przynajmniej połowę zabranej kwoty. Ale oczywiście telefon do wierzyciela nic nie dał ponieważ Pani która że mną rozmawiała powiedziała że ja to nie obchodzi że są święta i że mamy małe dziecko i mógł mój partner do takiej sytuacji nie doprowadzić to bysmy się nie musieli martwić co dziecku damy do jedzenia, powiedziała że nie wyraża zgody na płatność chociażby w 2 ratach i że to nasz problem. To nie jest taka super firma jak się mówi po prostu ludzie bez serca. I chciałabym aby ta Pani która to wszystko powiedziała przeszła przez to wszystko co my a na sam koniec została z 1500 zł, rachunkami i małym dzieckiem. Pozdrawiam i z całego serca nie polecam tej firmy.

 • bobo
  says:

  Udzielą Ci dyskretnie pożyczkę,a potem przyjedzie ktoś z kontroli i rozwali Twoje życie, bo jego dyskrecja nie obowiązuje.Zwracać trzeba uwagę na wysokość rat bo potrafią przerobić umowę szczególnie koniec kwartału,półrocze bo wtedy władza ma premie.Dziś trudno to kontrolować bo kto to sprawdzi w telefonie ale o to chodzi.wiem co piszę,pracowałem tam.

 • Jolka
  says:

  Mam pytanie. Czy Jak biorę pożyczkę provident samoobsługową przez internet to umowa przyjdzie na drogą elektroniczną czy przez pocztę ?

 • Kasia
  says:

  Ja od 7lat nie mam splaconego providenta i nie mam klopotow

 • Xyz
  says:

  Nie polecam. Dokonałem wplaty ekspresowej dwa dni wcześniej. Pieniądze otrzymali od razu. Po 2 tygodniach dowiaduje sie, że mam odsetki za opoźnienie splaty raty o jeden dzień. Reklamacja złożona z dowodami, lecz nie uwzgledniona. Nie polecam!!!!!!

 • Joanna
  says:

  Pożyczka na start. Skorzystalam z tej oferty. Wszystko w porządku, pieniążki otrzymalam po paru godzinach od zlozenia wniosku. W ofercie tej nie ma możliwości dokonywania przelewow, konsultanci przyjeżdżają po kolejne raty osobiście. I tu wlasnie jeden minus, gdyz notorycznie spozniaja sie z “wizyta”. Musialam dzwonic co miesiąc i przypominac że mam do zaplacenia kolejna rate.

 • Maria
  says:

  Bardzo jestem rozczarowana osoba odbierajaca pieniadze odemnie nigdy nie jest słowna przychodzi jak chce albo zapomina ze ma przyjsc zatrudniacie ludzi niekompetetnych

 • Oszukana
  says:

  Na mnie już ktoś wziął nawet 2 pożyczki wystarczy że śpisz się dane z dowodu osobistego gdzie wszędzie trzeba pokazywać przyszło mi do zapłaty prawie 10000

 • Stefan333
  says:

  Ludzie zanim weźmiecie pożyczkę w providencie zastanówcie się nie 3 a 33 razy. Kasa owszem łatwo dostępna akurat w tej firmie ALE gdy przychodzą jakieś kłopoty ze spłatą cóż ano co mogą oddać sprawę do komornika, sprzedać dług czy wnieść sprawę do sądu. Czy nie lepiej pożyczyć od rodziny nawet się upokorzyć by mieć na spłatę pożyczki niż pożyczać kolejne pieniądze i wpaść w spiralę długów bo u nich tak jest iż namawiają na kolejne pożyczki byle tylko więcej się zapożyczyć. Lepiej jest dziadować o chlebie i wodzie niż pożyczać i pożyczać…

 • Dormen
  says:

  Szybko. Sprawnie. Solidnie. I do reki!

 • martusia
  says:

  moja opinia o providencie jest niestety negatywna ponieważ nie można z nimi się dogadać polubownie gdy mam się problem ze spłata danego długu i gdy przysługują osobie prawa do rozbicia na raty z ich strony jest cisza a później dokładają komorników i sady zamiast odpowiedzieć na prośby o rozłożeniu na raty dany dług

 • Ona87
  says:

  Znam jedna osobe ktora pracuje w tej firmie Provident. Namawia rodzine , znajomych na wziecie pożyczki np.3000 i spalcic ją w ciagu 30 dni bez odsetek. Liczy sie ilość podpisanych umów i oczywiscie prowizja.

 • czesiek
  says:

  A wcale, ze nie. Jest wiele firm, ktore dają pieniadze do ręki. Albo w domu klienta. Trzeba poszukac. Sam na przykład dostaję do skrzynki co jakiś czas ulotki mniejszych firm pozyczkowych, które oferują pożyczenie pieniedzy w domu klienta ( z tego co wiem to jest to pożyczka na dowód i ewentualnie podpisanie weksla przy wyższych kwotach pożyczki). Tak samo robi również Provident. Można tam zdecydować się albo na przelew na konto albo własnie na udzielenie pożyczki w domu albo w oddziale firmy.

 • Blondyna
  says:

  Pobierają dodatkowo kasę za to, że przychodzą w domu. Oprócz tego czego sie nachapią z pożyczki ;/ Lepiej szukać pozyczki gdzie indziej.

 • Lichwa
  says:

  Witam. Przykład z Lodzi. Radzę uważać zwłaszcza ludziom starszym lub o ograniczonej zdolności do zarządzania i podejmowania decyzji co do własnych finansów. Mój ojciec wziął pierwszą pożyczkę z co tygodniową spłatą w domu. Koszty obsługi w domu są tak chorendalne, że powinny powstać oddzielne regulacje co do podobnych instytucji zakazujące nakładania tak wysokich kosztów obsługi. Druga sprawa, że ojciec nie konsultował swoich decyzji z żoną i został kilkukrotnie tak zmanipulowany przez życzliwego pana odbierającego wpłaty, że zaciągnął kolejne trzy pożyczki w ciągu dwóch lat, jak to Pan ujął: “na spłatę końcówki pierwszej, a przy okazji dodatkowe pieniądze się przydadzą na bieżące wydatki”. Oczywiście cała sprawa wyszła na jaw jak okazało się, że ojciec jest tak zadłużony, że nie jest w stanie już spłacać bieżących pożyczek i spłacał jednej pół, drugiej pół, a z trzeciej tylko odsetki by przedłużyć termin. Niestety Polak na Polaku żeruje dla własnego zysku i prowizji od podpisania kolejnej umowy pożyczki. Zatem odradzam tę firmę.

 • Alan
  says:

  Trzymać się z dala od tej firmy. Częste wizyty doradców w domu bez zapowiedzi. Wizyty kierowników którzy kontrolują doradców i innych osob. Więc nachodzą strasznie

Wczytaj więcej ...
Weź pożyczkę

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo