Rapida Money

Dla kogo jest oferta od Rapida Money?

Rapida Money udziela pożyczek z gwarantem dla osób, które spełnią poniższe warunki:

 • posiadają przynajmniej 18 lat, ale nie więcej niż 75 lat;
 • posiadają polskie obywatelstwo i zamieszkują na terenie Polski lub posiadają kartę stałego pobytu na terenie Polski;
 • posiadają zdolność do zaciągnięcia pożyczki, tj. zdolność do czynności prawnych;
 • są konsumentem w rozumieniu prawa;
 • posiadają ważny, polski dowód osobisty;
 • posiadają zdolność kredytowa pozwalająca na spłatę pożyczki;
 • uzyskają poręczenia od innej osoby;
 • posiadają konto bankowe w polskim banku;
 • posiadają telefon komórkowy z polskim numerem oraz adres e-mail.

Gwaranta poręczającego za pożyczkobiorcę również obowiązują pewne kryteria. Są to:

 • wiek od 21 do 75 lat;
 • polskie obywatelstwo;
 • zdolność kredytowa;
 • posiadanie nieruchomości na terenie Polski ( będzie musiał dostarczyć dokument potwierdzający prawo własności );
 • dobra historia kredytowa.

Kiedy dostanę pieniądze w Rapida Money?

Proces pożyczkowy w Rapida Money jest nieco inny niż w przypadku zwykłych pożyczek online. W tym przypadku wniosek musi być bowiem wypełniony zarówno przez pożyczkobiorcę, jak i gwaranta. Choć procedura raczej nie będzie bardzo długa, to jednak by szybko otrzymać pożyczkę, trzeba ją zgrać w czasie. Wypłata środków uzależniona jest od telefonicznej weryfikacji pożyczkobiorcy i gwaranta, podczas której Rapida Money upewni się, że obie strony rozumieją swoje obowiązki oraz odpowiedzialność za spłatę długu.

Aby otrzymać decyzję pożyczkową w ciągu 24 godzin, nie może być problemów w komunikacji pomiędzy wszystkimi stronami i, oczywiście, musi być to dokonane w godzinach pracy firmy (niestety, pożyczkodawca nie określa konkretnie, w jakich godzinach pracuje). Zgodnie z zapewnieniami firmy, cały proces – od złożenia wniosku po wypłacenie pożyczki – trwa do 48 godzin.

Na to, kiedy jako pożyczkobiorca otrzymamy pieniądze ma również wpływ to, w jakich bankach posiadają konta wszystkie strony transakcji. W Rapida Money środki są bowiem przelewane najpierw na konto gwaranta i dopiero on ma obowiązek przesłać je do faktycznego pożyczkobiorcy. Takie rozwiązanie może znacząco opóźnić otrzymanie pieniędzy, gdyż przelew musi trzykrotnie przejść przez sesje przychodzące i wychodzące banków oraz sesje KIR. Szansę na szybką realizację transakcji mamy tylko w sytuacji, gdy wszyscy uczestnicy procesu pożyczkowego posiadają konto w tym samym banku. Niestety, Rapida Money nie podaje informacji o tym, z którymi bankami współpracuje, dlatego będziemy musieli liczyć na łut szczęścia.

Jak wziąć pożyczkę w Rapida Money?

Procedura pożyczkowa w Rapida Money jest odrobinę bardziej skomplikowana, gdyż uwzględnia również trzecią osobę. Trzeba przejść przez następujące etapy:

 • Ustalenie kwoty pożyczki. Pożyczkobiorca może ustalić kwotę pożyczki oraz liczbę rat na głównej stronie internetowej firmy, za pomocą rozwijanego menu. Kalkulator wyliczy całkowite koszty pożyczki (rozbite na odsetki i prowizję), RRSO oraz wysokość jednej miesięcznej raty. Aby przejść dalej, należy kliknąć przycisk „Złóż wniosek”.
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku przez pożyczkobiorcę. Nowi klienci muszą dokonać rejestracji swojego konta. Na szczęście jest to połączone ze składaniem wnioskiem, w którym należy umieścić m.in. dane osobowe, adresowe, informacje dotyczące zatrudnienia, numer PESEL i dowodu osobistego. Należy także wyrazić zgodę na pełnomocnictwo do podpisania umowy.
 • Wypełnienie wniosku przez gwaranta. Po analizie wniosku pożyczkobiorcy, Rapida Money wyśle wniosek do gwaranta. Ten musi uzupełnić swoją część podobnymi danymi jak pożyczkobiorca, a dodatkowo musi także zawrzeć informacje dotyczące posiadanej przez niego nieruchomości.
 • Wypełnienie deklaracji dochodowej przez pożyczkobiorcę i gwaranta. Deklaracja dotyczy rodzaju osiąganych dochodów, miejsca pracy, wysokości dochodów, miesięcznych wydatków i innych zobowiązań pożyczkowych. Musi ona być również potwierdzona w rozmowie telefonicznej z pracownikiem Rapida Money.
 • Przyznanie pożyczki. Rapida Money poinformuje o tym fakcie zarówno pożyczkobiorcę, jak i gwaranta za pomocą SMS-a oraz wiadomości e-mail.
 • Akceptacja pożyczki przez gwaranta. Pożyczkę muszą ostatecznie zaakceptować dwie strony, ale to od akceptacji gwaranta zależy czy pożyczka zostanie przyznana, czy nie.
 • Wypłata pieniędzy. Rapida Money wyśle pieniądze na konto bankowe gwaranta.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Rapida Money?

Choć Rapida Money nie uzależnia przyznania pożyczki od historii kredytowej pożyczkobiorcy, to w dalszym ciągu zastrzega sobie prawo do zweryfikowania go w odpowiednich rejestrach. Rapida Money sprawdzi:

 • KRD – Krajowy Rejestr Długów
 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;

Jeśli poręczyciel lub pożyczkobiorca figuruje w tych bazach, może to stanowić przeszkodę do otrzymania pożyczki w Rapida Money. Może to również skutować wymagiem dodatkowego zabezpieczenienia np. posiadania nieruchomości.

Logowanie w Rapida Money – jak dostać się do panelu klienta?

Proces wnioskowania o pożyczkę w Rapida Money nieco się różni od innych firm pożyczkowych. Tutaj klient nie tworzy profilu na stronie pożyczkodawcy, a zatem ani rejestracja, ani logowanie w Rapida Money nie będzie możliwe.
Takie rozwiązanie nie jest jednak wygodne dla stałych klientów firmy – za każdym razem będą oni musieli składać wniosek od nowa.

Pożyczka na raty w Rapida Money – tabela informacyjna

Można liczyć na bardzo duże dostępne kwoty pożyczek od 2500 do 25 000 złotych, w 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcznych ratach. Oferta jest taka sama zarówno dla pożyczających po raz pierwszy, jak i dla klientów powracających. Do każdej pożyczki zostaną naliczone koszty wynikające z oprocentowania stałego wynoszącego 10% w skali roku oraz prowizji za udzielenie pożyczki. Całkowite opłaty będą wyglądały następująco:

Przykładowa kwota
Okres
Miesięczna rata
2500 zł
12 miesięcy
295,36 zł
5000 zł
12 miesięcy
590,72 zł
5000 zł
24 miesięcy
395,67 zł
5000 zł
36 miesięcy
310,20 zł
10 000 zł
24 miesięcy
791,32 zł
10 000 zł
36 miesięcy
620,39 zł
10 000 zł
48 miesięcy
481,65 zł
10 000 zł
60 miesięcy
398,52 zł
15 000 zł
36 miesięcy
930,58 zł
15 000 zł
48 miesiące
722,48 zł
15 000 zł
60 miesiące
597,79 zł
20 000 zł
48 miesiące
963,30 zł
20 000 zł
60 miesiące
797,04 zł
25 000 zł
48 miesiące
1204,12 zł
25 000 zł
60 miesiące
996,30 zł

Reprezentatywny przykład:

Pożyczasz 20000 zł na 48 miesięcy, płacąc 822.85zł na miesiąc, całkowita kwota do zapłaty 39496.72 zł. Prowizja za udzielenie pożyczki: 13600 zł. Oprocentowanie stałe: 10%

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Rapida Money?

Niestety, w Rapida Money nie można przedłużyć okresu spłaty, dlatego należy ściśle przestrzegać harmonogramu spłaty. Jeśli pożyczkobiorca nie będzie spłacał pożyczki, trzeba liczyć się z tym, że Rapida Money będzie wymagać spłaty od gwaranta. Jeśli on również nie spłaci pożyczki, poniesie dotkliwe konsekwencje w postaci:

 • dodatkowych kosztów opóźnienia spłaty w wysokości 14% w skali roku;
 • wypowiedzenia umowy przez Rapida Money i domagania się natychmiastowej spłaty całej pożyczki;
 • monitów, ponagleń i wezwań do zapłaty;
 • windykacji terenowej;
 • przejęcia długu przez firmę windykacyjną;
 • sprawy w sądzie i konieczności poniesienia kosztów postępowania;
 • egzekucji komorniczej;
 • wpisania do rejestru dłużników.

Kontakt z Rapida Money – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Z Rapida Money można kontaktować się telefonicznie lub mailowo. Niestety, pożyczkodawca nie podaje, w jakich godzinach będzie to możliwe.

Aby się skontaktować z działem windykacji,
należy pisać na adres mailowy windykacja@rapidamoney.pl lub dzwonić pod numer 128 813 123.

W kwestiach ogólnych, np. z pytaniami o ofertę, pisać należy na adres mailowy: czesc@rapidamoney.pl.

Dokładna nazwa firmy: Rapida sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Ostatnia 1C, Kraków
E-mail: czesc@rapidamoney.pl
Telefon kontaktowy: 128813123
NIP: 5252684957
REGON: 365892926
KRS: 647952

Rapida Money mapa dojazdu

O firmie

Rapida Money to świetna opcja dla osób, które potrzebują pożyczki, ale nie mogą jej otrzymać w innej instytucji finansowej. Dzięki tej firmie, z gotówki skorzystają również te osoby, które mają niewystarczająco dobrą historię kredytową lub figurują w rejestrach dłużników. Ta działająca już od 2005 roku, brytyjska firma, charakteryzuje się przede wszystkim wysokimi kwotami pożyczek oraz długim okresem spłaty.

3.3/5 - 216 liczba głosów
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:

 • M
  Monik
  09.12.2018, 22:41

  Mam pytanie czy zawsze chcą aktu własności mieszkania?

 • K
  Kipson
  13.12.2018, 07:48

  Jeśli ktos jeszcze z Was nie zna firmy to niech lepiej nadrabia znajomości bo jest to zdecydowanie jedna z lepszych firm jeśli chodzi o cennik.

 • A
  Asia
  15.12.2018, 14:52

  Nie polecam. Nękają człowieka non stop. Ludzie nie dajcie się nabrać na "pozytywne" komentarze którzy sami sobie wypisują w internecie.

 • M
  Mala
  17.12.2018, 08:13

  Nie polecam. Spóźnisz się jeden, dwa dni to piszą smsy grożą wchodzą na konto zabierają zaległą ratę nawet nie zadzwonią, aby poinformować że zabrano z konta. Omijać szerokim łukiem . Masakra!!!

 • W
  Wiking
  09.01.2019, 09:05

  Orientujecie się czy firma ma jakąś promocję dla stałych klientow? Jak obniżenie oprocentowania?

 • O
  Oga
  10.01.2019, 23:12

  Jak spóźnisz się jeden dzień pracownicy latają jak kot z pełnym pęcherzem. Jeśli dzień spłaty przypada na dzień świąteczny wg prawa powinno wpłacić w pierwszym dniu roboczym po święcie. U nich nie, co jest niezgodne z prawem. Nie bójcie się ich bo mają klauzule niedozwolone w umowach. Pracownicy za drobne spóźnienie nękają i zastraszają klientów telefonami. Żenada, omijać ich z daleka.

 • G
  Gigs
  13.01.2019, 17:53

  15 tysięcy na 4 lata = 37000 do zwrotu. Porażka. Trzeba być mocno pod ścianą ...

 • M
  Marcin
  16.01.2019, 21:54

  Czy jak ktoś nie pracuje (tzn. dopiero rozpocząłem pracę), a mam poręczyciela z rentą, to dostanę pożyczkę? Bardzo proszę o informację.

 • P
  Patryk
  24.01.2019, 06:40

  Zamierzam zaciągnąć pożyczkę 5000zl na 60 msc z rata 199.27 PLN do spłaty 11955,64 PLN z tym ze czytając umowę wnioskuję iz ratę 199,27 spłacam raz w miesiącu zarówno Ja jak i mój gwarant czyli łącznie 398,54 PLN co jest dla mnie nie zrozumiałe. Mam nadzieje ze sie myle proszę o info na ten temat.

 • n
  noname
  04.02.2019, 19:45

  Chciałam zostać gwarantem bliskiej mi osoby. Ilość informacji, jakie musiałam przekazać jest nie do zaakceptowania - wyciąg z konta, dane karty płatniczej, przelew 0,01zł. Cztery razy przechodziłam weryfikację logowania na własne konto bankowe, które posiadam od 15 lat przez serwis Rapidy o nazwie Instantor, każda próba zakończona sukcesem o czym świadczył komunikat na ekranie. Po kolejnej rozmowie z panią z obsługi dowiedziałam się, że nie są w stanie zweryfikować konta bankowego. Finalnie gwarantem nie zostałam - i szczerze mówiąc cieszę się, ponieważ Pani z obsługi dała mi wyraźnie odczuć, że nie jestem wiarygodna. Pomijam, że jako "zabezpieczenie" pożyczki zaproponowałam nieruchomość, której numer księgi wieczystej także podałam. NIE POLECAM nikomu.

 • b
  blazej
  26.02.2019, 15:51

  Bardzo wysokie oprocentowanie - nie zdecydowałem się.

 • a
  agnia
  26.02.2019, 17:09

  Firma nie wymaga zaświadczeń o dochodach, cały proces odbywa się online, bez wychodzenia z domu, ale jeden wymóg może być dla wielu osób nie do przejścia - znalezienie gwaranta, czyli poręczyciela.

 • 1
  1234
  18.03.2019, 08:24

  Zdecydowałam sie u nich na pożyczenie pieniędzy bo jest to jedyne mi chyba znana firma prywatna, która pożycza wieksze pieniadze na dłuższe terminy. Jak się podliczy to spłaci się dużo ale przy dużej kwocie to przynajmniej rata jest normalna a nie bardzo wysoka jak przy innych pożyczkach z krótszym terminem. Jeśli chodzi o samą pożyczkę to bardzo sprawnie i wszystko zajeło mniej niż 24 godziny bo dostałam przelew na konto bardzo szybko, warunki uczciwe.

 • J
  Julit88
  20.03.2019, 18:22

  Ta firma to jakiś żart, nigdzie mi nie robili takich problemów jak tam, obsługa bardzo niesympatyczna. Finalnie dostałam kredyt w innej firmie na lepszych warunkach. Nie ma sensu nawet wypełniać tam wniosku

 • M
  Marta
  29.03.2019, 13:43

  Fatalne warunki. Fatalna obsługa. Arogancja. Nie ma kontaktu. Nieprawdziwe informacje na stronie. Gnębią gwaranta tysiącem pytań. Za 20 tys. żądają zastawu nieruchomości...

 • K
  Kamila
  13.04.2019, 13:05

  Absolutnie odradzam wszystkim jakikolwiek kontakt z tą instytucją! Ludzie, nie bierzcie w tej firmie żadnych pożyczek. Zero jakichkolwiek negocjacji, nawet jeżeli spóźnisz się ze spłatą chociażby jeden dzień! Mam straszny problem - zostałam z dzieckiem sama, prosiłam o tydzień wydłużenia czasu spłaty i absolutnie nie zgodzili się. Pracują tam nieczuli ludzie. Straszą, ponaglają. Takie firmy, za taką obsługę klienta, powinny być karane! Miałam pożyczki i w Providencie i w Profi Credit i w życiu nie miałam takiej sytuacji jak tutaj! Ludzie, naprawdę zastanówcie się nad tym, zanim weźmiecie pożyczkę w tej firmie.

 • K
  Kinga
  18.05.2019, 17:00

  Minimum formalności, maksimum profesjonalizmu. Przeczytałam wszystkie warunki jakie trzeba spełnić by móc dostać pożyczkę. Nie jestem niczym zaskoczona a ratę dostosowałam do swoich możliwości. Bardzo sobie cenię takie firmy jak Rapida.

 • A
  Adam
  20.05.2019, 10:24

  Uważam, że firma Rapida jest naprawdę jedną z lepszych firm na polskim rynku. Nie było żadnych problemów z załatwieniem formalności. Wszystko poszło gładko i przyjemnie, dlatego polecam Rapidę.

 • A
  Agata
  20.05.2019, 18:42

  Przed złożeniem wniosku, bardzo wnikliwie zapoznałam się z formularzem informacyjnym umieszczonym na stronie Rapidy. Nie byłam niczym zaskoczona gdy składałam wniosek o pożyczkę. Jestem zadowolona ze współpracy z tą firmą i chętnie ją polecę.

 • A
  Aga
  21.05.2019, 10:14

  Według mnie jest to firma godna polecenia. Warunki umowy są jasne i zrozumiałe. Nie ma problemu z wypłatą środków i jest określona jedna kwota jaką trzeba miesięcznie płacić. Na plus działa to, że oprocentowanie jest stałe i wiem, że wysokość raty się nie zmieni.

 • D
  Dorota
  21.05.2019, 14:22

  Jak dla mnie fajne jest to, że jest taki szeroki wachlarz możliwości w kwocie jaką można pożyczyć. Ponadto okres spłaty od 12 do 60 miesięcy brzmi całkiem rozsądnie i można całkiem logicznie ustalić wysokość raty.

 • S
  Sara
  22.05.2019, 10:31

  Jestem osobą z ograniczonym zaufaniem odnośnie wszelkiego rodzaju usług. Niedawno okazało się, że muszę zdobyć dodatkowy fundusz. Zwróciłam się z prośbą o bycie Gwarantem do mojej przyjaciółki. Zgodziła się, a reszta poszła z górki i na drugi dzień pieniądze były na koncie.

 • F
  Filip
  22.05.2019, 13:45

  Dzięki pożyczce w Rapidzie, mogliśmy z żoną pozwolić sobie na remont kuchni, która wręcz o to błagała. Formalności przebiegły bez komplikacji, szybka decyzja i wypłata pieniędzy. Pełen profesjonalizm przy miłej obsłudze

 • K
  Kinga
  09.07.2019, 19:42

  Nie polecam firmy Rapida kłamią że można dobrać pożyczkę a to kłamstwo wysokie oprocentowanie 2dni spóźnienia są telefony i groźby sprawa na policji

 • g
  gosc_87
  23.07.2019, 10:35

  polecam - pozyczkę otrzymałam szybko. To fakt, potrzebują gwaranta ale przy tak wysokich kwotach muszą mieć dodatkowe zabezpieczenie...

 • A
  Angie
  23.07.2019, 12:17

  Polecam, pełen profesjonalizm, dogodne raty, jedyna taka pożyczka z jasnymi przejrzystymi zasadami, dzięki której można wyjść z kłoptoów (bazy, komornik).

 • m
  marta
  08.08.2019, 23:35

  Czy pozyczka widoczna jest w bik?

 • D
  Daniel
  12.08.2019, 17:58

  Formalności załatwiane prze cały dzień wszystko ok 2 godziny na telefonie Zgody, hasła, konta, maile, 1000 spraw Masakra A potem po 10 godzinach nie... Bo im się odwidziało Lipna firma

 • I
  Iwona
  24.10.2019, 21:12

  Ta firma to wielka lipa i oszustwo miało być tak pięknie A potem wymyślają że gwarant ma przyłożyć dowód to twarzy i zrobić zdjęcie czy rzeczywiście to ona masakra nie polecam oszuści nic więcej.

 • S
  Scarabeusch
  27.01.2020, 18:46

  Weryfikacje, weryfikacje i straszenie policją. Nie kłóciłem się chociaż nie raz i nie dwa chciałem Pani powiedziec kilka słów prawdy. Pracuje w finansach od około 20 lat więc na mnie normalna weryfikacja nie działa ale ta....rozwaliła system .... Gwaranta przygotowałem, ze będa pytali sie o kilka spraw i aby nie odkładał słuchawki. Pieniadze dostałem, grzecznie przypominają sie z rata sms-em i e-mailem. Czy ściema? Nie, poprostu zabezpieczają sie przed wyłudzeniami i chcą miec dobry portfel klientów. Jak jeden z drugim nie chce lub nie może w Banku to niech zaciśnie zęby i przejdzie weryfikcje.