Smartney – Opinie Klientów

Ocena klientów: 4.6
Ilość ocen: 10

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Maks. pierwsza pożyczka

1 000 - 60 000 zł

Czas wypłaty

30 minut

Pierwsza pożyczka gratis

Nie

Okres spłaty

6 - 96 miesięcy

CO CHWALĄ KLIENCI

wysokie kwoty pożyczki
aż do 84 miesięcy na spłatę
bez zaświadczeń o zarobkach
WEŹ POŻYCZKĘ

WARUNKI POŻYCZKI

Oprocentowanie

15,75 %

Metoda wypłaty

Przelew na konto

Sposób weryfikacji

wiele możliwości

RRSO

21,94 %

WYMAGANIA FIRMY

Status osoby fizycznej

Tak

Zaświadczenie o zarobkach

Nie

Wiek pożyczkobiorcy

21 - 70 lat

Wymagane konto bankowe

Tak

JAKIE BAZY SĄ SPRAWDZANE

EUCB

NIE

PWIP

NIE

CRIF

TAK

KBIK

NIE

CCC

TAK

Get Score

NIE

KBIG

TAK

Credit check

NIE

ERIF

NIE

KRD

TAK

ZBP

TAK

BIK

TAK

NIK

NIE

Najważniejsze informacje o Smartney

Smartney to nowa marka francuskiej Grupy Oney Bank, która obsługuje ponad 7,6 miliona klientów na całym świecie. Historia firmy sięga 1983 roku, a w Polsce działa od 2018 roku. Na rynku pozabankowym oferuje wyłącznie pożyczki na raty online, które możemy zaciągnąć w zaledwie kilka minut. Ponadto jest właścicielem rozwiązania kredytowego Oney Raty, z którego korzystają marki takie jak Auchan, Decathlon czy Credit Agricole.

W Smartney pożyczymy pieniądze nawet na kwotę 60 000 zł z terminem spłaty aż do 8 lat. Markę wyróżnia minimum formalności, a także wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym sam proces pożyczkowy przebiega w sposób błyskawiczny.

Jakich pożyczek udziela Smartney – kwoty i czas spłaty

Smartney oferuje wyłącznie pożyczki na raty przez internet. Warunki finansowania prezentują się następująco:

 • Dostępne kwoty:  od 3 000 zł do 60 000 zł,
 • Minimalny termin spłaty: 6 miesięcy,
 • Maksymalny termin spłaty zobowiązania: 96 miesięcy,
 • RRSO: 19,85% (maksymalne RRSO: 110,72%),
 • Oprocentowanie: 12,5%.

Trzeba pamiętać, że dostępny okres spłaty zależy od kwoty, jaką pożyczamy. Im wyższą kwotę chcemy otrzymać, tym więcej czasu będziemy mieć na zwrot zobowiązania. Pożyczając od 3 000 zł do 5 000 zł musimy zwrócić dług w ciągu 6 – 36 miesięcy. Zaciągając pożyczkę na kwotę z zakresu od 5 100 zł do 50 000 zł możliwy okres spłaty zobowiązania będzie wynosił już 24 – 60 miesięcy.

Ile wynoszą koszty pożyczki?

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje pożyczka w Smartney? Wszystkie koszty najlepiej obrazuje kalkulacja przeprowadzona na przykładzie reprezentatywnym, widocznym na stronie pożyczkodawcy.

Przykład reprezentatywny pożyczki ratalnej

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 84 miesięcy.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 21,09%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 20 890,08 zł, całkowita kwota do zapłaty: 35 227,41 zł, oprocentowanie zmienne: 13,5%, całkowity koszt kredytu: 14 337,33 zł (w tym: prowizja 3 260,94 zł, odsetki 11 076,39 zł), 70-miesięcznych równych rat: 495,71 zł, ostatnia rata wyrównująca: 527,71 zł.

Kalkulacja dokonana na dzień 09.03.2022 r.

Jak wziąć pożyczkę w Smartney?

Procedura pożyczkowa w Smartney to kilka prostych kroków, które wykonamy bez wychodzenia z domu!

 • Na stronie smartney.pl wybierz kwotę i dopasuj ją do terminu spłaty pożyczki. Dokonasz tego przy pomocy kalkulatora widocznego na stronie głównej. Na tym etapie spójrz, jak prezentują się koszty pożyczki. M.in. ile wynosi całkowity koszt pożyczki, wysokość miesięcznej raty, odsetki, prowizja, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) oraz do kiedy płatne są raty. Możesz też zapoznać się z formularzem informacyjnym, w którym znajdziesz wszystkie szczegóły dotyczące pożyczki ratalnej.
 • Wypełnij formularz i przygotuj się do złożenia wniosku. Na dzień dobry wybierz jedną z dwóch opcji: Jestem tu nowy! albo Jestem już klientem. Jeśli jesteś nowy, będziesz musiał założyć konto klienta. W tym celu podaj imię i nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz adres e-mail. Zaznacz również wszystkie niezbędne zgody. W następnej części formularza uzupełnij informacje dotyczące sytuacji finansowej, adresu zamieszkania, a także szczegółowe dane osobowe.
 • Zweryfikuj swoją tożsamość. Potwierdzenie tożsamości odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 gr z konta bankowego klienta (firma Smartney zwraca opłatę weryfikacyjną w ciągu 3 dni roboczych) lub aplikacji Kontomatik. Pożyczkodawca zbada także Twoją zdolność kredytową, której celem jest ocena ryzyka kredytowego.
 • Poczekaj na odpowiedź o przyznaniu pożyczki. Dostaniesz ją SMSem i e-mailowo.
 • Oczekuj na wypłatę pieniędzy. Nie późnej niż do 72 godzin od dnia zawarcia umowy otrzymasz pożyczkę ratalną.Wypłata środków oraz zaksięgowanie ich na rachunku bankowym potrwa kilka minut, dzięki wykorzystaniu systemu szybkich przelewów DotPay.

Kto może otrzymać pożyczkę w Smartney?

Aby zaciągnąć pożyczkę w opisywanej firmie, musimy spełnić następujące warunki:

 • wiek od 25 do 70 lat,
 • aktualny dowód osobisty,
 • nieograniczona zdolność do czynności prawnych,
 • status konsumenta,
 • stałe źródło dochodów,
 • pozytywna historia kredytowa,
 • rachunek bankowy,
 • telefon komórkowy i adres e-mail.

Jakie bazy dłużników sprawdza firma?

Oddzielnym tematem jest weryfikacja w bazach dłużników. Smartney oprócz analizy zdolności kredytowej, zwraca uwagę na to, czy przyszły klient figuruje jako dłużnik w poniższych rejestrach.

 • BIG – Biuro Informacji Gospodarczej,
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów,
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej,
 • ZBP – Rejestr Związku Banków Polskich,
 • CRIF,
 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;
 • wewnętrzna baza kredytodawcy.

Każda więc nieterminowa spłata zobowiązań, takich jak kredyty, chwilówki, pożyczki na raty, skutkuje negatywnym wpisem do rejestrów – czego efektem może być odmowa udzielenia pożyczki Smartney.

Weryfikacja tożsamości klienta w Smartney

Firma udostępnia do wyboru dwie metody sprawdzenia tożsamości klienta:

 • aplikacja Kontomatik, za pomocą której logujemy się do bankowości elektronicznej.
 • przelew weryfikacyjny w wysokości 1 gr, który przesyłamy na wskazane przez pożyczkodawcę konto bankowe.

W przypadku przelewu czas trwania weryfikacji zależy od sesji bankowych. Zdarza się, że na zaksięgowanie takiej transakcji trzeba poczekać nawet do następnego dnia roboczego. Jeżeli zależy Ci na jak najszybszym sprawdzeniu wniosku i błyskawicznym otrzymaniu pieniędzy, lepszym wyborem będzie skorzystanie z weryfikacji przy pomocy aplikacji.

Kiedy dostanę pieniądze w Smartney?

Aby wziąć pożyczkę online w Smartney w jak najkrótszym czasie, warto przyjrzeć się dwóm ważnym kwestiom:

 • sposobie weryfikacji tożsamości i zdolności kredytowej oraz
 • liczbie kont posiadanych przez Smartney w różnych bankach.

Weryfikacja klienta nastąpi szybciej, jeśli zamiast tradycyjnego przelewu wybierzemy weryfikację poprzez aplikację Kontomatik. Pożyczkodawca zastąpił również tradycyjne dokumenty dochodowe – zautomatyzowaną weryfikacją na podstawie rachunku bankowego. Z kolei zdolność kredytowa oraz ryzyko kredytowe sprawdzane są z wykorzystaniem różnych rozwiązań analitycznych, m.in. informacji udostępnianych w rejestrach.

Spłata pożyczki na raty w Smartney

Na samą spłatę pożyczki, w zależności od jej kwoty, mamy od 6 miesięcy do 96 miesięcy (8 lat). Ustaloną kwotę należy co miesiąc wpłacać na konto bankowe wskazane w strefie klienta Smartney. Znajdziesz je logując się na swój indywidualny profil na stronie pożyczkodawcy.

Istnieją 2 możliwości spłaty zadłużenia:

 • szybki przelew online, o którym należy co miesiąc pamiętać,
 • podpięcie karty debetowej, z której środki będą pobierane automatycznie określonego dnia miesiąca.

Oczywiście dostępna jest też opcja wcześniejszej spłaty finansowania, której możemy dokonać, logując się na swój profil klienta lub kontaktując się z infolinią firmy pod numerem: 22 528 88 88 (koszt połączenia według taryfy Twojego operatora).

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie oddam pożyczki na czas?

Pożyczka online w Smartney – zresztą, jak w każdej innej instytucji powinna być regulowana zgodnie z harmonogramem spłat (jeśli nie wiesz, jak on wygląda, zajrzyj do umowy pożyczki). Gdy nie dotrzymasz wskazanego terminu, firma będzie miała prawo do:

 • obarczenia pożyczkobiorcy kosztami odsetek karnych w maksymalnej wysokości 18% od kwoty pożyczki w skali roku,
 • prowadzenia działalności upominawczej: wysyłania monitów, wiadomości e-mail oraz kontaktowania się telefonicznie,
 • prowadzenie działań z zakresu windykacji terenowej, w tym poprzez współpracujące podmioty świadczące takie usługi,
 • skierowania sprawy do firmy windykacyjnej lub całkowitego sprzedania jej długu,
 • dochodzenia roszczeń na drodze postępowania sądowego i komorniczego,
 • wpisania klienta do rejestru dłużników.

Czy mogę przesunąć termin spłaty pożyczki?

Niestety nie. Spłata pożyczki musi odbywać się zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem spłat. Oczywiście, jeśli pojawi się problem z uzbieraniem wystarczającej kwoty na miesięczną ratę, to zawsze warto skontaktować się wcześniej z działem windykacji pod adresem windykacja@smartney.pl.

Kolejna pożyczka w Smartney – kiedy jest możliwa?

Obecnie drugą pożyczkę na raty można otrzymać jeszcze przed spłatą pierwszej. Firma uruchomiła specjalną ofertę pod nazwą Smartney BIS, w której dostępna jest pożyczka równoległa. Usługa ta dostępna jest jednak tylko dla wybranych klientów, którzy posiadają aktywny kredyt konsumencki. Aby sprawdzić, czy możesz z niej skorzystać, zaloguj się na swój profil klienta.

Nasza opinia o Smartney

Oferta Smartney to w naszym odczuciu bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które szukają bezpiecznego i szybkiego rozwiązania na mniejsze czy większe wydatki. Pożyczkodawca należy do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez KNF. Działa także na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim, która podlega nadzorowi UOKiK.

Poza tym na uwagę zasługuje sama wysokość finansowania. Rzadko która firma pożyczkowa oferuje pożyczki ratalne do 60 tys. zł, o które możemy wnioskować w 100 procentach przez internet. Duży plus stanowią dodatkowo same opinie klientów – w większości pozytywne, co jest najlepszą reklamą dla każdej instytucji.

Kontakt ze Smartney

Ze Smartney możemy skontaktować się na dwa sposoby:

 • dzwoniąc pod numer telefonu: 22 528 88 88,
 • pisząc na adres mailowy: kontakt@smartney.pl lub korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej Smartney.

Biuro Obsługi Klienta działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 21:00 i w weekendy od 9:00 do 16:00.

Dokładna nazwaSmartney Sp. z o.o.
Siedziba firmyul. Krakowiaków 46, Warszawa
E-mailkontakt@smartney.pl
WWWwww.smartney.pl
Telefon22 528 88 88
Godziny pracy Pn.–Pt.8.00 – 21.00
Godziny pracy Sb.–Nd.9.00 – 16.00
NIP5272859012
REGON380793670
KRS747738
4.6/5 - (10 votes)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:

 • A
  Asia
  17.09.2019, 14:10

  Bardzo szybko działają, ale niestety pożyczki nie dostałam.

 • R
  Rynna
  19.10.2019, 09:02

  To tylko SCIEMAprzez wewnetrzna polityke nie pozyczaja Idz do ICHposrednika Tak to dziala