TakTo Finanse – Opinie Klientów

Ocena klientów: 4.0
Ilość ocen: 149

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Maks. pierwsza pożyczka

1 000 - 10 000 zł

Pierwsza pożyczka gratis

Nie

Okres spłaty

6 - 40 miesięcy

Czas wypłaty

15 minut

CO CHWALĄ KLIENCI

aż do 25 000 zł
niskie oprocentowanie
od 21 lat
szybka decyzja
WEŹ POŻYCZKĘ

WARUNKI POŻYCZKI

Sposób weryfikacji

Kontomatik/Blue Media

Oprocentowanie

20 %

RRSO

104,85 %

Godziny pracy w sobotę

24/7

Godziny pracy w niedziele

24/7

WYMAGANIA FIRMY

Wiek pożyczkobiorcy

22 - 75 lat

Zaświadczenie o zarobkach

Tak

Status osoby fizycznej

Tak

JAKIE BAZY SĄ SPRAWDZANE

EUCB

NIE

PWIP

NIE

CRIF

NIE

KBIK

NIE

CCC

TAK

Get Score

NIE

KBIG

TAK

Credit check

NIE

ERIF

TAK

KRD

TAK

ZBP

NIE

BIK

TAK

NIK

NIE

Podstawowe informacje o TakTo

TakTo Finanse należy do grupy ULTIMO, zajmującej się windykacją i obrotem wierzytelnościami. Firma działa na polskim rynku od 2012 roku, nieustannie podnosząc jakość świadczonych usług. Celem TakTo było stworzenie produktu łączącego najlepsze cechy pożyczek z elastyczną oceną zdolności kredytowej klientów.

Firma jest członkiem Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych oraz przestrzega Zasad Dobrych Praktyk. Wysokie standardy etyczne, uczciwość oraz całkowite bezpieczeństwo to kluczowe walory tego pożyczkobiorcy doceniane przez starszych i młodszych klientów.

Jakich pożyczek udziela TakTo Finanse?

Oferta TakTo to pozabankowe pożyczki ratalne. Minimalna kwota zobowiązania wynosi 1000 zł, maksymalna zaś 10 000 zł. Spłata pożyczki może być rozłożona aż na 40 rat. Do wybrania są jednak także krótsze okresy spłaty, zaczynające się od 6 miesięcy.

W przypadku pożyczki ratalnej w TakTo Finanse, wszelkie formalności odbywają się drogą internetową, a sam wniosek online można wypełnić w zaledwie kilka minut. Decyzja pożyczkowa i przelew środków na nasze konto również są ekspresowe – według zapewnień pożyczkodawcy mogą one trwać zaledwie 15 minut.

Wymagania do otrzymania finansowania

O dodatkowe środki w serwisie TakTo.pl może wnioskować osoba, która:

 • ma ukończone 21 lat i nie więcej niż 75 lat,
 • posiada polskie obywatelstwo,
 • posiada ważny dowód osobisty,
 • przedstawi dokumenty potwierdzające dochód (pełna lista dokumentów zależy od źródła Twoich dochodów),
 • posiada adres zameldowania i zamieszkania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej
 • nie jest zadłużona, nie ma żadnych zajęć komorniczych.

Jak wziąć pożyczkę w TakTo Finanse?

Procedura pożyczkowa, w przypadku wniosku online, jest prosta i zawiera się w kilku etapach:

1. Ustalenie kwoty pożyczki. Aby zaciągnąć pożyczkę w TakTo Finanse, należy za pomocą suwaka dostępnego na stronie głównej, wybrać preferowany okres spłaty i wysokość pożyczki, a następnie kliknąć przycisk „Weź pożyczkę”. Automatycznie zostanie wyliczona nam rata miesięczna oraz inne szczegóły związane z opłatami i okresem umowy. Warto jednak pamiętać, że są to wartości orientacyjne, które mogą się zmienić w zależności od naszej zdolności kredytowej.

2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego. Następnie należy wypełnić krótki formularz. Należy w nim wskazać m.in. oczekiwaną kwotę pożyczki i ilość rat, dane osobowe, posiadane dochody, numer telefonu, adres e-mail, a kolejnym kroku również numer i serię dowodu, datę ważności dokumentu, nazwę banku, adres zamieszkania czy informacje o zobowiązaniach.

3. Złożenie wniosku. Na podstawie zawartych we wniosku informacji pożyczkodawca zbada Twoją zdolność kredytową, przedstawi ofertę oraz wskaże, jakie dokumenty są wymagane do zaciągnięcia pożyczki. Na tym etapie dokonywana jest również weryfikacja tożsamości – przelewem lub za pomocą aplikacji Kontomatik.

4. Przyznanie pożyczki. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, pożyczkodawca ostatecznie potwierdzi akceptację wniosku i prześle wnioskującemu dokumenty, m.in. projekt Umowy pożyczki oraz formularz informacyjny. Wnioskujący ma obowiązek zapoznać się z nimi, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

5. Weryfikacja Jeśli klient zaakceptuje oferowane warunki, powinien za pomocą wysłanego kodu SMS i przycisku „Zawieram umowę” potwierdzić chęć podjęcia współpracy.

6. Wypłata pieniędzy Pożyczka zostanie wypłacona dopiero po spełnieniu warunków przewidzianych w umowie.

Alternatywą dla pożyczki przez internet jest pożyczenie pieniędzy przez telefon. Aby to zrobić, zadzwoń pod numer 801 006 206 lub 22 456 30 00.

Które bazy dłużników sprawdza firma?

TakTo Finanse sprawdza, czy osoba wnioskująca o pożyczkę nie jest zadłużona w którymś z poniższych rejestrów:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów
 • BIG InfoMonitor
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej
 • PWIP – Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej

TakTo Finanse, na podstawie informacji znalezionych w bazach dłużników, może odmówić udzielenia pożyczki lub zaproponować inne warunki pożyczki, tj. niższą kwotę lub dłuższy okres spłaty.

Kiedy dostanę pieniądze w TakTo Finanse?

W TakTo Finanse klienci mogą wnioskować na dwa sposoby – za pomocą formularza online oraz telefonicznie, z pomocą konsultanta. W obu przypadkach, proces wypełniania wniosku nie powinien zająć nam więcej niż kilka, kilkanaście minut. Jednak wpływ na czas otrzymania pieniędzy ma kilka czynników:

Dzień i godzina złożenia wniosku

Decyzja o przyznaniu pożyczki powinna zapaść w ciągu godziny, przy założeniu, że wniosek trafi do odpowiedniego działu w godzinach jego pracy (od 09:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku). W przeciwnym przypadku będziemy musieli poczekać do następnego dnia roboczego.

Sposób weryfikacji tożsamości klienta

Weryfikacja tożsamości w TakTo Finanse możliwa jest na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z aplikacji Kontomatik – wystarczy, że za jej pośrednictwem klient zaloguje się do swojej bankowości elektronicznej, a TakTo Finanse błyskawicznie otrzyma najważniejsze informacje na temat wnioskującego (m.in. imię, nazwisko, numer PESEL czy numer dowodu osobistego).

Drugi sposób polega na przelaniu 1 grosza na konto pożyczkodawcy, przy pomocy systemu Blue Media. Metoda ta jest również szybka, co weryfikacja za pomocą aplikacji.

Bank, w jakim posiadasz konto

W przypadku TakTo Finanse również wypłata środków, przebiega z wykorzystaniem Blue Media. Wśród banków akceptujących takie płatności znajdują się m.in. Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, BOŚ, Credit Agricole, ING, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, PKO BP, Plus Bank, Eurobank, Getin Noble Bank, Raiffeisen, Santander, BPH, T-Mobile Usługi Bankowe, Neobank, Inteligo, SBR Bank, a także sieć banków spółdzielczych. Istnieje zatem nie wielka szansa, że przelew z pożyczką będzie musiał poczekać kilkanaście godzin na zaksięgowanie z wykorzystaniem sesji Elixir.

Pożyczka na raty w TakTo Finanse – tabela informacyjna

TakTo Finanse udziela pożyczek ratalnych w kwocie od 1000 do 10 000 zł, z okresem spłaty od 6 do 40 miesięcy. Z tej przyczyny w tej firmie nie znajdziemy chwilówki za 0.
Oferta TakTo Finanse jest jednakowa tak dla nowych, jak i dla stałych klientów. Koszty pożyczki w TakTo Finanse dla wybranych kwot oraz okresu spłaty przedstawiamy w tabeli poniżej:

Kwota pożyczkiOkresRata mies.
2000 zł12 miesięcy283 zł
5000 zł12 miesięcy709 zł
5000 zł24 miesiące460 zł
5000 zł36 miesięcy359 zł
10 000 zł18 miesięcy1018 zł
10 000 zł24 miesiące919 zł
10 000 zł36 miesięcy718 zł

Reprezentatywny przykład:

Całkowita kwota pożyczki: 5 000,00 zł; Czas obowiązywania umowy: 40 miesięcy; Miesięczna rata: 331,73 zł; Całkowity koszt pożyczki: 8 300,06 zł; Całkowita kwota do zapłaty: 13 300,06 zł (Opłata prowizyjna: 3 750,00 zł, Opłata za udzielenie pożyczki: 1 250,00 zł, Kwota odsetek: 3 300,06 zł); Stopa oprocentowania: 17,50% w skali roku; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi: 97,55% (wg stanu na 06-05-2022 r.)

Kiedy możliwa jest kolejna pożyczka?

TakTo Finanse, jako jeden z niewielu pożyczkodawców, umożliwia posiadanie 2 pożyczek jednocześnie. Warunkiem do zaciągnięcia drugiej pożyczki jest spłata przynajmniej 6 pierwszych rat pierwszej pożyczki.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie oddam pieniędzy w terminie?

W przypadku opóźnień w spłacie rat pożyczki, każdy pożyczkodawca, w tym TakTo Finanse, może dochodzić odzyskania należności. W tym celu firma ma prawo:

 • obciążyć Cię dodatkowymi opłatami, wynikającymi z zapisów umowy,
 • rozwiązać umowę z Twojej winy i zażądać natychmiastowej spłaty,
 • wysyłać do Ciebie SMS-owe oraz listowne monity, czyli przypomnienia o konieczności uregulowania zadłużenia,
 • doliczać karne odsetki w wysokości 21,5% w skali roku, za każdy dzień zwłoki,

Jeśli działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, sprawa może zostać przekazana do zewnętrznej firmy windykacyjnej lub skierowana na drogę sądową. Dodatkowo informacje o Twoim zadłużeniu mogą trafić do rejestru dłużników.

Nasza opinia o TakTo Finanse

Takto Finanse to klasyczna firma pozabankowa, która specjalizuje się w pożyczkach ratalnych. Choć kwoty nie są tak wysokie jak u konkurencji, przekonujący może okazać się szybki wniosek online i ekspresowa wypłata środków.

Dużym ułatwieniem jest także panel klienta, w którym na bieżąco będziemy mogli śledzić nasze postępy w spłacie zobowiązania.

Zalety pożyczkodawcy

 • Długi okres spłaty
 • Minimum formalności
 • Możliwość posiadania kilku pożyczek w tym samym czasie
 • Szybka wypłata środków
 • Wygodny panel klienta
 • Kalkulator pożyczkowy z dynamicznie zmieniającym się przykładem reprezentatywnym

Wady pożyczkodawcy

 • Wiele firm pożyczkowych udziela zobowiązań ratalnych na wyższe kwoty
 • Pożyczkobiorca sprawdzany jest w bazach dłużników

Kontakt z TakTo Finanse – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

W TakTo Finanse do wyboru są dwie opcje kontaktu – telefon oraz e-mail.

Jeśli masz aktywną pożyczkę w TakTo Finanse i temat dotyczy spłaty, dzwoń pod numer 71 358 16 18. W innych sprawach należy dzwonić na numer 801 006 206 lub 22 456 3000. Telefony odbierane są w godzinach pracy TakTo Finanse, czyli od poniedziałku do piątku od 8:00 do 21:00.

Jeśli preferujesz drogę elektroniczną, wyślij e-mail na adres info@taktofinanse.pl.

Dokładna nazwaTAKTO Finanse sp. z o.o.
Siedziba firmyul. Szczytnicka 11, Wrocław
E-mailinfo@taktofinanse.pl
WWWwww.taktofinanse.pl
Telefon801 006 206
Godziny pracy Pn.-Pt.08:00 – 21:00
Godziny pracy Sb.-NdNie pracuje
NIP8951852770
REGON20114060
KRS595762
Takto mapa dojazdu
4/5 - (149 votes)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:

 • e
  estr
  14.06.2017, 09:47

  Mam mieszane opinie co do tej firmy. Plusy: dostałem pozytywną decyzję co do kredytu pieniądze były na koncie w miarę szybko ( w 5 godzin) wszystko można załatwić telefonicznie Minusy wysokie oprocentowanie wymagają adresu zameldowania ( nie wiem w sumie po co było to im potrzebne ponieważ żadna firma tego nie wymagała) oraz dodzwonienie się na ich infolinię jest bardzo karkołomne , trzeba długo czekać.

 • m
  maurycy
  28.06.2017, 07:22

  Trochę wysokie opłaty, ale coś. Pożyczka udzielona szybko i sprawnie. Nie ma ukrytych kosztów. Wszystko jest przejrzyste. Fajna jest opcja kalkulatora na stronie. Mozna sobie wyliczyć wszystkie koszta i odsetki.

 • t
  tadro
  10.07.2017, 08:25

  Dostałem tam pożyczkę pomimo złej opinii w bik i wpisie w krd. Mam równiez nieregularne dochody ( które nie są tak wysokie, oczywiście na papierze bo reszta jest pod stołem) Nie miałem szans na kredyt w banku, ba . nawet w niektórych chwilówkach krecili nosem i powiedzieli abym zwiększył zarobki. Tutaj dali mi kredyt. Chociaż słyszałem,że nie dają jeśli zarabia się mniej niż 5 stówek miesięcznie.

 • r
  raczej na tak
  11.07.2017, 08:54

  Cenowo średnio, obsługa rówineż tak sobie. Nie dośćze problem z dodzwonieniem się do firmy to jeszcze niektórzy co tam pracują wydają się nieogarnięci ( jakby byli tam pierwszy dzień). Z drugiej strony nie wymagaja prakycznie zadnej zdolnosci kredytowej i udzielają dość wysokich kwot pożyczek tak wiec ostatecznie polecam. W innych firmach o pożyczkę jest zdecydowanie trudniej.

 • M
  MarinnaW
  17.08.2017, 07:30

  Pożyczka ok. Formalności faktycznie niewiele przy braniu pozyczki przez internet i byłąbym bardzo zadowolona gdyby nie.... kiepski kontakt przez telefon. Po wzięciu juz pożyczki chciałam się dopytać o penwą sprawę to nie dośćze miałam problem z dodzwonieniem się to osoba z jaką się skontaktowałam odpowiadała jakby od niechcenia. Miałam ochotę jej powiedzieć,ze jak nie chce pracować w tej firmie to niech się zwolni. Na szczęście wszystko inne ok.

 • w
  wiersz
  21.08.2017, 13:53

  Duży plus za przejrzystą ofertę. Inne firmy pożyczkowe mogą się od nich uczyć. Wiem ile zaciagam, wiem ile będę musiał i ile będzie mnie to sumarycznie kosztowało. Zostały mi jeszcze 2 raty z 6 do spłacenia i jak na razie wszystko jest na tip top. Tak jak powinno być!

 • O
  Olek
  28.08.2017, 07:12

  Wszystko wygląda bardzo ładnie na ich stronie. Oferta super przedstawiona. Jeśli jednak weźmie się u nich pożyczkę to okazuje się, że nie jest tak rózowo. Koszta pożyczki w tak to finanse są bardzo wysokie, nie jestem zbyt zadowolony z warunków jakie mi zaoferowali.

 • p
  pawel ryś
  05.09.2017, 13:17

  Nie ma tragedii. Fakt można znaleźć korzystniejsze oferty, ale zwykle obarczone są one jakimiś trudnymi do spełnienia warunkami. Mam już doświadczenie w zaciąganiu pożyczek w związku z tym mogę ich ofertę umieścić w pierwszej dziesiątce. Na pewno jest jest to pierwsza piątka. ale solidne 6-7 miejsce.

 • M
  Marek
  08.09.2017, 09:00

  Oprocentowanie wysokie ale nie sprawdzają bik i krd. Nie podoba mi sie jedynie problem z dodzwonieniem sie do nich na infilinię.Zawsze w koncu ktoś odbiera ale czasami trzeba wisiec i 15 i 20 minut. Jesli sie nie wyrabiaja to mogliby zatrudnić o wiele więcej konsultantów. Szybkość przelewu ok

 • E
  ER
  15.11.2017, 07:18

  Odradzam współpracę z marką Tak to. Jeszcze rok temu wystawilbym im pozytywną opinię bo brałem taam pożyczki z 6 razy tak wiec możńa napisać,ze jestem stałym klientem. Przy 7 pożyczce zarzadali ode mnie wyciagu z konta bankowego. Sprawiło, toże straciłem chęć współpracy z tą firmą. Takie dzialania powoduja tylko niesmak i niepowinni sie tak zachowac w stosunku do osoby, ktura tyle razy brala pozyczke.

 • k
  kazmi
  10.01.2018, 08:03

  Niestety ale nie polecam. Brałem niewielką kwote pożyczki. Pomimo to wypełniania dokumentów było bardzo dużo.Zdecydowanie za duzo jak na taką mała sume ( brałem tam 300 zł pożyczki).

 • R
  Robert
  13.02.2018, 08:25

  Dużo papierków i drogo.

 • W
  Wołkowski
  05.03.2018, 11:09

  Polecam . Pożyczka udzielona szybko i zgodnie z warunkami podanymi na ich stronie.

 • T
  Tokyo
  10.04.2018, 07:30

  Reklamują sie jako bardzo dobra pożyczka. Jednak moim zdaniem mają sporo wad: niewielka kwota maksymalnej pożyczki ratalnej długi formularz długo się czeka na pieniadze Sprawdzają wszystkie bazy Big , bik, krd. I jak macie jaiś wpis to nie macie szansy na to aby wziąć u nich pożyczke.Sam miałem zadłuzenie za nieopłacony bilet w autobusie i taka pierdoła sprawiła,że nie udzielili mi pożyczki. Moze i dobrze poieawz warunków wcale jakichś super nie mają.

 • T
  Tutek
  23.04.2018, 07:31

  Firma ok. Koszta pożyczki również spoko. Oferta jest dobra w porównaniu do innych ofert pożyczek tak wiec mogę polecić. Nie podobała mi się jednak jedna rzecz. Trzeba długo czekać na rozpatrzenie wniosku. Dodatkowo dali mi mniejszą kwote pożyczki niż ta o jaką wnioskowałem. Zarabiam 3000 zł miesięcznie. Wnioskowałem o 4000 zł pożyczki ratalnej, ostatecznie udzielili mi 3000 zł pożyczki.

 • C
  Czech
  22.05.2018, 08:55

  Oferta na tip top . Zdecydowanie dają radę na tle innych firm pożyczkowych. Jest: przyjemnie Bez żadnych problemów formalności ograniczone do absolutnego minimum cennik nie odstrasza. Poza tym bardzo dobre podejście do klienta i przyjemna atmosfera. Widać,ze nie chcą totalnie doić kasy ale chcą pomoc.

 • j
  jest ok
  24.05.2018, 07:09

  Wszystko niby ok ale z infolinią to maja problem. Niby można się dodzwonić ale trzeba długo wisieć na linii. Raz czekałem może pól godziny. Plus za bezproblemowe udzielenie pożyczki. Aczkolwiek uzyskałem pozyczkę na początku nie w tej kwocie o jaką składałem (dostałem trochę za dużo kasy) Ale skontaktowałem się z nimi i od razu to naprawili. Nie wiem czy chcę dalej do nich dzwonić czy mailować bo tak jak pisałem moze byc z tym problem. Ale wszystko inne jest ok.

 • K
  Kristi
  25.05.2018, 07:10

  Po pierwsze niska kwota maksymalna. Po drugie nie ma szans na darmową pożyczkę. Wniosek tez długaśny....

 • U
  Ulcia
  05.07.2018, 07:12

  Pożyczyłam 600 zł, rata ogolnie była rozłożona na kilka miesięcy tak wiec miesięcznie nie wychodziło mnie tak drogo i o wiele latwiej było mi to spłącić ogólnie niż jakbym brała typową pożyczkę chwilówkę. Wszystko zgodnie z umową, bardzo tania pożyczka i bardzo opłacalna, jak ktoś szybko potrzebuje kasy i jednocześnie chcecie to rozłozyć na raty. Bo w tak to można rozłożyć to nawet na 36 rat.

 • G
  Grzegorz
  28.12.2018, 18:39

  Mam umowę podpisana droga email. Ile trzeba czekać na przelew 27 grudnia podpiselem

 • J
  Joanna
  13.02.2019, 14:57

  Bardzo mili doradcy i szybka wypłata gotówki. Polecam ! :)

 • L
  Lukasz
  04.04.2019, 06:22

  Odradzam, tyle co dokumentów to i drugie tyle problemów

 • R
  Ralf
  11.04.2019, 08:39

  Oferta bardzo średnia i dość mało atrakcyjna. z czystym sumieniem raczej dobremu znajomemu bym ich nie polecił bo jestem zdania, ze jest o wiele więcej innych lepszych ofert. . I dodatkowo mialem problem z kontaktem. W ostateczności pożyczki jednak nie wziąłem jak przestudiowałem ile musiałbym im oddać. No i nie podobało mi się, że firma mówi mi ze oddzwoni ale tak naprawdę nie oddzwaniają.

 • M
  Maria
  17.04.2019, 10:14

  Potrzebowałam szybko pożyczki na remont zalanego mieszkania, na szczęście w Takto szybko dostałam pożyczkę. Bardzo miła Pani na infolinii, niestety nie pamiętam imienia.Polecam

 • m
  max
  25.04.2019, 08:06

  Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza oferta pożyczki jaka jest obecnie na rynku. Firma nie reklamuje darmowej pożyczki bo czegoś takiego nie mają ale oferują znacznie wyższe kwoty pożyczek niż inne firmy oraz na dłuższy okres. A to właśnie pozyczka ratalna jest bardziej opłacalna niż jakieś chwilówki, które trudno jest w ciągu miesiąca spłacić. Co do kosztów to sa ok, ale nie oszukujmy się, firmy pożyczkowe prywatne nie są takie opłacalne jak pożyczki w bankach. Na plus jest jednak na pewno to, ze przymykają oko na fakty związane ze zdolnoscią kredytową i pozyczkę mozna dostać szybciej.

 • K
  Kwiatuszek
  04.08.2019, 15:41

  Jak długo trzeba czekać na przelew?

 • K
  Kasiuncia
  04.08.2019, 16:28

  czy takto wysyla dokumenty do domu tzn cp miesieczne ratu czy kliemt sam musi tego pilnować bardzo proszę i odppwiedz

 • M
  Marcel
  16.08.2019, 11:29

  Licha jakich mało. Zalecam unikać. Nie zwracają nawet prowizji przy wcześniejszej całkowitej spłacie. Przedłużają za wszelką cenę księgowość. Mi księgowali pieniądze ponad 3 dni za co sobie naliczyli prowizje. Odradzam!!!

 • A
  Andre
  19.12.2019, 09:50

  Odradzam tę firmę. Pożyczka 7000 po spłacie 16000. Pieniądze w tydzień od podpisania umowy. Cwaniaki z grupy windykacyjnej Ultimo. Rozmowa telefoniczna z konsultantem dla nich nie jest wiążąca w przypadku ustaleń. Część z nich jest arogancka i nie komunikatywna.