Taratatu: Opinie klientów

Dobry

Taratatu
Taratatu
Ocena: 4.46
(ilość ocen: 50)
Ocena 5
Ocena 4
22
Ocena 3
5
Ocena 2
0
Ocena 1
0

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

 • T
  Tak sobie

  Taka sobie firma. Niby wszystko pięknie, ale szybko nie działają. Zdecydowałem się na inną firmę.

Pożyczki i chwilówki Taratatu - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: od 1000 zł do 4000 zł
 • okres: od 2 do 24 miesięcy
 • koszt: firma nie nalicza odsetek za udzielenie pożyczki
 • wiek klienta: od 21 do 70 latW przypadku pożyczki ratalnej w Taratatu oprocentowanie wynosi 0%.

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIK
 • BIG Infomonitor
 • Rejestr Dokumentów Zastrzeżonych Związku Banku PolskichTaratatu zastrzega sobie prawo do odmówienia pożyczki osobom z negatywnymi wpisami. Każdy klient jest jednak oceniany indywidualnie, co zwiększa szansę na uzyskanie pieniędzy.

W których bankach ma konta?

 • brak informacjiPożyczkodawca nie określa, gdzie posiada konta bankowe, jednak informuje, że wypłata środków zajmie maksymalnie jeden dzień roboczy.

Dla kogo jest oferta od taratatu?

Pożyczki ratalne online, oferowane przez taratatu mogą otrzymać osoby, które:

 • są w wieku od 21 do 70 lat,
 • posiadają ważny dowód osobisty,
 • są obywatelami Polski i zamieszkują na terenie Rzeczpospolitej Polskiej,
 • posiadają zdolność do czynności prawnych,
 • posiadają status konsumenta, w świetle przepisów polskiego prawa,
 • nie posiadają niespłaconych długów wobec taratatu,
 • uzyskają pozytywną ocenę wiarygodności i zdolności kredytowej,
 • dysponują indywidualnym rachunkiem bankowym, telefonem komórkowym oraz adresem e-mail,
 • dokonają skutecznej rejestracji na stronie pożyczkodawcy.

Kiedy dostanę pieniądze w taratatu?

Wnioskowanie o pożyczkę w taratatu wygląda podobnie jak w przypadku innych pożyczkodawców. Jedyna różnica polega na tym, że uzupełnienie wniosku musi być poprzedzone krótką rejestracją. Po aktywowaniu konta, podanie w formularzu najważniejszych informacji (m.in. imienia, nazwiska, numeru telefonu, danych na temat sytuacji finansowej) nie zajmie nam więcej niż kilkanaście minut. Weryfikacja wniosku i związana z tym ocena zdolności kredytowej, zgodnie z regulaminem, może jednak potrwać do 72 godzin. I to przy założeniu, że zgłoszenie prześlemy w godzinach pracy, czyli od poniedziałku do piątku, od 08:00 do 16:00. Jeśli zdecydujemy się na wnioskowanie poza tymi ramami czasowymi, cały proces może się jeszcze bardziej wydłużyć, gdyż będziemy musieli poczekać do następnego dnia roboczego. Wpływ na moment otrzymania pieniędzy ma także zastosowana metoda weryfikacji tożsamości oraz to, w których bankach posiada konto zarówno pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca.

Taratatu przy potwierdzaniu poprawności danych i badaniu zdolności kredytowej korzysta z szybkiej aplikacji Kontomatik. Klient ubiegający się o pożyczkę jest zobowiązany do zalogowania się za jej pomocą do swojej bankowości elektronicznej. Dzięki temu pożyczkodawca otrzyma informacje niezbędne do weryfikacji tożsamości i oceny sytuacji finansowej klienta, m.in. listę transakcji z ostatnich 6 miesięcy, a także imię, nazwisko czy serię i numer dowodu osobistego. Cały ten proces trwa tylko kilka chwil i nie wymaga wykonywania przelewów, co w przypadku osób, którym zależy na czasie, jest dużym ułatwieniem.

To, kiedy pieniądze trafią na konto jest jednak uzależnione od kont bankowych klienta i firmy pożyczkowej. Zasada jest taka, że w przypadku przelewów wykonywanych w ramach tej samej instytucji, pieniądze pojawiają się na rachunku docelowym natychmiast. Jeśli jednak transakcja jest wykonywana pomiędzy dwoma różnymi bankami, zanim środki trafią do odbiorcy, muszą przejść przez sesje wychodzące i przychodzące obu banków oraz przez sesje Krajowej Izby Rozrachunkowej.

Niestety, taratatu nie udostępnia listy banków, z którymi współpracuje. Swoich klientów informuje jednak, że choć pieniądze zostaną wysłane natychmiast po akceptacji wniosku, to jednak ich zaksięgowanie na koncie odbiorcy będzie zależne od sesji międzybankowych i może potrwać jeden dzień roboczy. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że korzystamy z tego samego banku co pożyczkodawca i w naszym przypadku transfer będzie natychmiastowy.

Jak wziąć pożyczkę w taratatu?

W taratatu proces pożyczkowy rozpoczyna się od założenia konta w serwisie. Dopiero w następnych krokach możliwe jest:

 • Ustalenie kwoty pożyczki. Wstępnego wyboru kwoty oraz okresu kredytowania można dokonać z poziomu strony głównej serwisu. Znajdziemy tam kalkulator pożyczkowy wraz ze wstępnymi informacjami dotyczącymi pożyczki – wysokością opłat, RRSO, całkowitą kwotą do zapłaty oraz reprezentatywnym przykładem pożyczki. Przycisk Pożyczam przeniesie nas do formularza pożyczkowego.
 • Wypełnienie wniosku. Po przejściu do uzupełniania danych, najpierw będziemy musieli potwierdzić wysokość wnioskowanej kwoty i okresu spłaty. Dopiero później zostaniemy poproszeni o podanie danych osobowych (m.in. imienia, nazwiska oraz numeru telefonu). Jeśli pozytywnie przejdziemy weryfikację numeru, będziemy mogli podać dane adresowe oraz informacje dotyczące naszej sytuacji finansowej.
 • Weryfikacja tożsamości. Weryfikacja przeprowadzana jest z pomocą błyskawicznej aplikacji Kontomatik – wystarczy wybrać nasz bank i zalogować się do niego naszym numerem klienta i hasłem.
 • Przyznanie pożyczki. Procedura weryfikacji wniosku może potrwać maksymalnie 72 godziny, zwykle jednak decyzja trafia do klienta jeszcze tego samego dnia, za pomocą wiadomości SMS oraz e-maila.
 • Wypłata pieniędzy. Wypłata środków zlecana jest natychmiast po akceptacji wniosku. Transfer pieniędzy może natomiast potrwać maksymalnie jeden dzień roboczy.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje taratatu?

Taratatu jest pożyczkodawcą, który weryfikuje jedynie kilka podstawowych baz, a zatem:

 • Biuro Informacji Kredytowej,
 • BIG Infomonitor,
 • rejestr Dokumentów Zastrzeżonych Związku Banków Polskich.

Firma zastrzega sobe prawo do nieudzielenia pożyczki osobom nie posiadającym pozytywnej zdolności kredytowej. Sytuacja każdego pożyczkobiorcy jest jednak oceniana indywidualnie, dlatego nawet jeśli posiadamy wpisy w tych bazach, mamy szansę na pożyczkę.

Logowanie w taratatu – jak dostać się do panelu klienta?

W taratatu logowanie należy rozpocząć od kliknięcia ikonki menu, znajdującej się w prawym górnym rogu. Potem, na pasku, który się rozwinie, należy wybrać opcję Zaloguj się. Po jej kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę, gdzie będziemy mogli podać e-mail oraz hasło ustalone podczas rejestracji.

Jak zatem wygląda rejestracja w taratatu? W przeciwieństwie do praktyk stosowanych przez innych pożyczkodawców, rejestracja w taratatu nie jest jednoznaczna ze złożeniem wniosku pożyczkowego. Aby się zarejestrować, należy wybrać opcję Zarejestruj się z górnego menu (znajduje się ono obok przycisku Zaloguj się), bądź kliknąć przycisk Pożyczam znajdujący się pod kalkulatorem pożyczkowym na stronie głównej. Następnie podajemy e-mail oraz hasło i klikamy Zarejestruj się. Po chwili, na nasz mail powinna przyjść wiadomość z linkiem aktywacyjnym do konta.

Co jeśli jako użytkownik zapomnieliśmy hasła? Zgodnie z regulaminem, w takiej sytuacji możemy skorzystać z funkcjonalności Portalu i w ten sposób poprosić o wygenerowanie jednorazowego hasła, niezbędnego do tymczasowego dostępu i zmiany utraconego hasła. Niestety, nam nie udało się zlokalizować tej funkcjonalności. W przypadku problemów z hasłem, najlepiej będzie zatem skontaktować się z pożyczkodawcą pod numerem 22 121 86 79.

Pożyczka na raty w taratatu – tabela informacyjna

Firma taratatu posiada w swojej ofercie wyłącznie pożyczki online na raty, co oznacza, że bez względu na to, czy pożyczamy po raz pierwszy, czy jesteśmy stałym klientem, nie będzie to darmowa pożyczka.
Wysokość dostępnych kwot jest stała i wynosi od 1000 do 4000 zł. Zobowiązanie możemy spłacić w okresie od 2 do 24 miesięcy.Przykładowe koszty pożyczki, dla poszczególnych kwot będą prezentować się następująco:

Przykładowa kwota
Okres
Miesięczna rata
1000 zł
3 miesiące
337,54 zł
2000 zł
6 miesięcy
341,74 zł
5000 zł
12 miesięcy
437,67 zł
10 000 zł
12 miesięcy
875,34 zł
10 000 zł
24 miesiące
458,67 zł
10 000 zł
36 miesięcy
319,78 zł
10 000 zł
48 miesięcy
250,34 zł
15 000 zł
24 miesiące
688,00 zł
15 000 zł
36 miesięcy
479,67 zł
15 000 zł
48 miesięcy
375,50 zł
25 000 zł
24 miesiące
1146,67 zł
25 000 zł
48 miesięcy
625,84 zł

Reprezentatywne przykłady:

Reprezentatywny przykład: całkowita kwota pożyczki - 1 000 zł, okres obowiązywania umowy pożyczki 24 miesiące, oprocentowanie 0%, prowizja przygotowawcza 25% kwoty kapitału (250 zł), prowizja administracyjna 30% w skali roku (600 zł), RRSO - 93,29%, Całkowita kwota do zapłaty 1 850,00 zł (stan na dzień 18-07-2019).

Taratatu dopuszcza jednorazowe przesunięcie spłaty – dotyczy ono jednak wyłącznie jednej z rat całego zobowiązania.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w taratatu?

Dla pożyczkodawcy, spłata pożyczki jest równie ważna co dla pożyczkobiorcy. Dlatego, jeśli podejrzewamy, że możemy mieć jakiekolwiek problemy ze spłatą długu, skontaktujmy się z taratatu. Szczególnie, że mamy opcję skorzystania z jednorazowej zmiany harmonogramu płatności, wydłużającej termin zapłaty wybranej raty, o maksymalnie 7 dni. Co jeśli, w przypadku opóźnień, będziemy unikać kontaktu z pożyczkodawcą? W takiej sytuacji, konsekwencje mogą być różne:

 • rozpoczęcie naliczania odsetek karnych w wysokości 14% pożyczki w skali roku,
 • przekazanie informacji o zobowiązaniach do Biur Informacji Gospodarczej i Biura Informacji Kredytowej,
 • przekazanie wierzytelności do obsługi przez podmiot zewnętrzny, tj. windykacji,
 • dochodzenie zwrotu pożyczki na drodze postępowania sądowego,

Często stosowaną praktyką jest również telefoniczne upominanie dłużnika bądź wysyłanie płatnych monitów ponaglających.

Kontakt z taratatu – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Kontakt z taratatu znajdziemy w dwóch miejscach – na stronie Kontakt oraz na wysuwanym menu podręcznym znajdującym się po prawej, na każdej stronie witryny.
Najszybszą i najwygodniejszą formą kontaktu będzie skorzystanie z numeru telefonicznego: 22 121 86 79. Konsultanci firmy obsłużą nas od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00.
Skontaktować się z taratatu możemy także za pomocą wiadomości. Firma posiada dwa adresy e-mail: kontakt@taratatu.pl (dla bieżącej obsługi klientów) oraz reklamacje@taratatu.pl (dla obsługi zgłoszeń reklamacyjnych). Na stronie Kontakt znajdziemy również wygodny formularz kontaktowy, w którym należy wpisać imię, nazwisko, adres e-mail oraz treść wiadomości. Po jego wysłaniu wystarczy poczekać na odpowiedź ze strony pożyczkodawcy.

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 10 ofert spełniających Twoje kryteria
Zakres kwot

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

15 - 60 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Taratatu logo Dokładna nazwa firmy: FinGO Capital S.A.
Siedziba firmy: Grochowska 152 lok.3, Warszawa
E-mail: kontakt@taratatu.pl
Telefon kontaktowy: 22 121 86 79
NIP: 1132930245
REGON: 366553244
KRS: 0000663247
Taratatu strona

Taratatu mapa dojazdu

O firmie

Marka taratatu należy do polskiej spółki akcyjnej FinGo Capital. Celem firmy jest oferowanie odpowiedzialnych usług pożyczkowych przy pomocy szczegółowego informowania i edukowania konsumentów, dokładnego badania ryzyka kredytowego i odpowiedniego dopasowywania oferty do możliwości klienta. Taratatu wspiera szczególnie te osoby, które mają problem z otrzymaniem pożyczki od banku lub które obawiają się zaciągnięcia pożyczki w firmie pożyczkowej.

Wszystkie opinie o Taratatu

Dodaj własną opinię o Taratatu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Tak sobie
  says:

  Taka sobie firma. Niby wszystko pięknie, ale szybko nie działają. Zdecydowałem się na inną firmę.

Sprawdź ranking

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo