Vippo: Opinie klientów

Średni

Vippo
Vippo
Ocena: 3.67
(ilość ocen: 262)
Ocena 5
Ocena 4
52
Ocena 3
4
Ocena 2
13
Ocena 1
27

Ta oferta jest nieaktywna

Sprawdź ranking

Najpopularniejsza opinia:

 • H
  Heniek

  Udało się! Właśnie otrzymałem przelew i pieniążki są już u mnie! Poświęciłem niecałe pół godzinki a teraz mogę spokojnie zaplanować sobie weekend, profesjonalnie i ekspresowo!

Pożyczki i chwilówki Vippo - najważniejsze informacje

Jakich pożyczek udziela?

 • kwota: od 1000 zł do 6 000 zł
 • okres: od 6 do 12 miesięcy
 • koszt: zależy od okresu spłaty
 • wiek klienta: od 25 lat

Vippo to pożyczki na raty z niskim oprocentowaniem oraz długim okresem spłaty (maksymalnie 36 miesięcy).

W których bazach sprawdza klientów?

 • BIG InfoMonitor
 • ERIF
 • BIK
 • inne

Firma Vippo na etapie przyznawania pożyczki sprawdzi Twoją wiarygodność kredytową w powyższych bazach.

W których bankach ma konta?

 • Brak informacji

Vippo korzysta z szybkich przelewów BlueCash, które są dostarczone przez platformę BlueMedia. Listę banków obsługującą tę metodę znajdziesz tutaj.

Dla kogo jest oferta od Vippo?

Aby otrzymać pożyczkę w Vippo, należy spełnić następujące warunki:

 • ukończone 25 lat;
 • polskie obywatelstwo;
 • aktualny dowód osobisty;
 • status konsumenta;
 • stały adres zameldowania na terenie Polski;
 • zatrudnienie w Polsce;
 • zdolność kredytowa w wysokości odpowiedniej to spłaty pożyczki;
 • niefigurowanie w rejestrach dłużników;
 • uregulowane wszystkie zobowiązania wobec Vippo, jeśli wnioskuje się po raz kolejny;
 • konto bankowe, telefon komórkowy i adres e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze w Vippo?

Vippo umożliwia zaciągnięcie pożyczki w ciągu kilku minut – tyle czasu zajmie złożenie wniosku pożyczkowego i dokonanie weryfikacji. Jak deklaruje Vippo, czas przyznania pożyczki jest rekordowo krótki – może to być nawet minuta od momentu wysłania wniosku, pod warunkiem, że będzie w tym czasie czynne Biuro Obsługi Klienta. Vippo pracuje każdego dnia od 8:00 do 19:00. Czas, w którym pożyczkobiorca otrzyma pieniądze zależy także od:

 • Sposobu weryfikacji tożsamości. Weryfikacja w Vippo możliwa jest na dwa sposoby. Pierwszym jest wykonanie szybkiego przelewu weryfikacyjnego za pomocą BlueMedia (realizuje się go już po przyznaniu pożyczki). Jako drugą opcję wyboru klient ma tradycyjny przelew bankowy. Vippo poda przy tym numer konta bankowego, na który należy przelać opłatę weryfikacyjną w wysokości 1 złotego.
 • Sposobu wypłaty pieniędzy. W Vippo pieniądze można wypłacić za pomocą zwykłego przelewu bankowego, czeku GIRO lub przelewu ekspresowego BlueCash. Warto zaznaczyć, że czek GIRO można zrealizować na poczcie lub w Banku Pocztowym za pomocą kodu SMS, który Vippo wyśle natychmiast po podpisaniu umowy. Można go zrealizować po 60 minutach od momentu jego otrzymania. Jeżeli zdecydujesz się na przelew ekspresowy, to wypłata środków nastąpi w ciągu 3 godzin od podpisania umowy. Jednak wiąże się to z jednorazową opłatą w wysokości 3 zł, która jest pobierana wraz z pierwszą ratą pożyczki. Ponadto, skorzystanie z tej metody możliwe jest tylko wtedy, gdy obie strony transakcji korzystają z szybkich przelewów. Na liście banków obsługujących BlueMedia znajdziesz m.in.: Raiffeisen Bank, Eurobank, Bank Ochrony Środowiska, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, NetBank, PBSbank, mBank, Nest Bank, Kompakt Finanse, Santander Bank, Bank PEKAO, Deutsche Bank, PKO BP, Inteligo, Volkswagen Bank, Bank Millennium, Credit Agricole, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Getin Bank, Bank Pocztowy.

W przypadku standardowego przelewu zaksięgowanie zarówno opłaty weryfikacyjnej, jak i wypłaty pożyczki nie będzie już zależeć od pożyczkodawcy, a od godzin sesji bankowych. Godziny księgowania będą się różnić, gdyż każdy bank ma swój własny harmonogram. Niekiedy pożyczka może zostać zaksięgowana u klienta już po kilku godzinach, a maksymalnie będą to 24 godziny.

Jak wziąć pożyczkę w Vippo?

Cała procedura pożyczkowa w Vippo przebiega według następującego schematu:

 1. Ustalenie na stronie pożyczkodawcy kwoty pożyczki i okresu spłaty. Pożyczkobiorca może skorzystać z dostępnego na stronie głównej kalkulatora lub zakładki „Weź pożyczkę”. W każdym wypadku może swobodnie ustawić wysokość zobowiązania i czas jego trwania, a także zapoznać się z finalnymi kosztami i harmonogramem spłaty.
 2. Wypełnienie wniosku. Wniosek pożyczkowy w Vippo składa się z kilku modułów obejmujących kolejno: dane kontaktowe (imię, nazwisko, numer PESEL, adres e-mail, numer telefonu) i dane osobiste, czyli numer i seria dowodu osobistego, numer konta bankowego, dochód miesięczny oraz adres zameldowania. Dodatkowo w każdym module należy zapoznać się z wymaganymi zgodami, a także je potwierdzić.
 3. Przyznanie pożyczki. Vippo odezwie się do klienta w ciągu najwyżej kilku minut po wysłaniu wniosku i poda dane niezbędne do wykonania przelewu weryfikacyjnego. Poprawne przelanie opłaty weryfikacyjnej będzie jednocześnie akceptacją oferty i podpisaniem umowy pożyczkowej.
 4. Wypłata pieniędzy. Natychmiast po podpisaniu umowy (czyli zaksięgowaniu opłaty weryfikacyjnej), Vippo zleci przelew z pożyczką lub wyśle kod SMS do odbioru pożyczki na poczcie.

Jakie informacje i w których bazach weryfikuje Vippo?

Vippo może odrzucić wniosek o pożyczkę, jeśli potencjalny klient ma negatywny wpis w następujących rejestrach:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • BIG InfoMonitor;
 • CRIF Services;
 • getSCORE;
 • Rejestr Związku Banków Polskich.

Warto zaznaczyć, że niekorzystne wpisy w bazach dotyczą nieterminowej spłaty zobowiązań lub zalegania z ich spłatą. Oznacza to, że figurowanie w rejestrach nie przekreśla Twojej szansy na otrzymanie pożyczki.

Logowanie w Vippo – jak dostać się do panelu klienta?

Proces wnioskowania w Vippo różni się od innych firm pożyczkowych, dlatego że pożyczkodawca nie udostępnia opcji rejestracji i logowania do panelu klienta. Z jednej strony może być to komfortowe dla osób zaciągających pożyczkę tylko raz. Z drugiej strony może to zniechęcić pożyczkobiorcę, gdyż wpisywanie danych osobowych po raz kolejny wydłuża czas wnioskowania o kolejne zobowiązanie.

Pożyczka na raty w Vippo – tabela informacyjna

Vippo może zaoferować szybkie pożyczki online na raty w kwocie nieprzekraczające 10 000 złotych (nie mniej jednak niż 1 000 złotych). Każdą pożyczkę, niezależnie od jej wysokości można spłacić w okresie od 6 do 36 miesięcy. Opłaty wynikające z udzielenia pożyczki to: odsetki kapitałowe (10% w skali roku), opłata przygotowawcza oraz opłata administracyjna. Całkowite koszty można zaobserwować na poniższych przykładach:

Przykładowa kwota
Okres
Miesięczna rata
1 000 zł
6 miesięcy
238,23 zł
2000 zł
12 miesięcy
262,5 zł
2000 zł
24 miesięcy
155,62 zł
2000 zł
36 miesięcy
120,09 zł
5000 zł
12 miesięcy
656,25 zł
5000 zł
18 miesięcy
478,07 zł
5000 zł
24 miesiące
389,05 zł
5000 zł
36 miesięcy
300,23 zł
10 000 zł
12 miesięcy
1312,49 zł
10 000 zł
24 miesięcy
778,12 zł
10 000 zł
36 miesięcy
600,45 zł

Na etapie wnioskowania warto wskazać wysokość raty miesięcznej, którą będziesz w stanie spłacać przez cały okres obowiązywania umowy pożyczki, gdyż nie będziesz miał możliwości skorzystania z tzw. „wakacji kredytowych”.

Reprezentatywne przykłady:

Minimalny okres trwania umowy (okres spłaty) pożyczki wynosi 6 miesięcy, maksymalny okres to 36 miesiące. Maksymalne RRSO wynosi 257,17 % przy pożyczce 1000zł na okres 6 miesięcy z maksymalną ratą w wysokości 283,23zł (kolejne raty równe).

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Vippo?

Pożyczkobiorca nie ma możliwości przedłużenia okresu spłaty w Vippo, więc wszystkie raty powinien zawsze spłacać w terminie, zgodnie z harmonogramem dołączonym do umowy. W przeciwnym wypadku mogą go spotkać dotkliwe konsekwencje, którymi będą:

 • koszty nieterminowości mogące wynieść aż 14% kwoty pożyczki rocznie, liczone proporcjonalnie do liczby dni po terminie spłaty;
 • wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym i konieczność uiszczenia pozostającej kwoty pożyczki najczęściej w terminie 30 dni;
 • wezwania do zapłaty wysyłane w różnych formach: mailowej, listownej i telefonicznej;
 • windykacja prowadzona przez pracownika terenowego;
 • sprzedanie długu firmie windykacyjnej;
 • rozprawa przed sądem cywilnym, a także poniesienie kosztów postępowania i zastępstwa procesowego;
 • egzekucja długu prowadzona przez komornika, czego następstwem może być zajęcie wynagrodzenia i majątku;
 • wpisanie dłużnika do odpowiedniego rejestru BIG.

Kontakt z Vippo – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Z Vippo możesz skontaktować się na różne sposoby. Jednym z nich jest formularz kontaktowy, który znajduje się na jego stronie internetowej w zakładce „kontakt”. Wystarczy uzupełnić obowiązkowe pola, takie jak: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz treść wiadomości. Dostępny jest także czat, dzięki któremu będziesz mógł porozmawiać z konsultantem. Pożyczkodawca udostępnia również adres e-mail: kontakt@vippo.pl.Jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny, to zadzwoń pod numer telefonu: 22 3 76 00 76. Jednak z biurem obsługi klienta możesz się skontaktować codziennie od godziny 8:00 do 19:00.

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Znaleźliśmy 6 ofert spełniających Twoje kryteria
Zakres kwot

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Zakres kwot

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

15 - 60 dni

Zakres kwot

1000 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 45 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Zakres kwot

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Vippo logo Dokładna nazwa firmy: Vippo Sp. z o.o.
Siedziba firmy: Al. Jana Pawła II 27, Warszawa
E-mail: kontakt@vippo.pl
Telefon kontaktowy: 223760076
NIP: 5272801231
REGON: 366826073
KRS: 0000669289
Vippo strona

Vippo mapa dojazdu

O firmie

Marka pożyczkowa Vippo jest własnością firmy o tej samej nazwie. Oferuje ona bardzo korzystne warunki finansowe i najwyższej klasy obsługę klienta. Podobnie, jak inne firmy oferujące pożyczki lub chwilówki online, proces pożyczkowy w Vippo odbywa się bez konieczności dostarczania zaświadczeń i dokumentów. Zespół zajmujący się obsługą pożyczek jest stworzony przez specjalistów różnych branż zdobywających swoje doświadczenie przez wiele lat. Być może przez to pożyczki w Vippo są szybkie, bezpieczne i udzielane na przejrzystych zasadach..

Wszystkie opinie o Vippo

Dodaj własną opinię o Vippo:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Frytka
  says:

  Całkiem spoko. Złożenie wniosku trwało kilka minut, szybka i sympatyczna weryfikacja przez telefon, a na koniec pieniądze na koncie. Spłaciłam dopiero trzy raty i na razie wszystko dobrze. Płacę regularnie, nie spóźniam się. Bank nie chciał mi dać pożyczki bo za mało zarabiam, żenada

 • Bob
  says:

  Splacilem pożyczkę przed czasem z dużą nadplatą kilka tysięcy złotych. Dostalem potwierdzenie spłaty i że nadwyżka będzie zwrócona w 14 dni do tej pory nie otrzymałem kasy a jest to kilka tysięcy złotych. Oszuści i tyle to są moje pieniądze które leżą teraz u nich na koncie z czego mam żyć. Muszę pożyczać od znajomych kasę bo oni nie zwracają mi mojej dużej nadpłaty. Płakać mi się chce. Pójdę zgłosić to ma policję
  Pani z infolinią to klamczucha powiedział że pieniądze do mnie trafia w przeciągu 2 tygodni. Nadal kasy nie ma. Nie polecam oszustów.

 • FIG
  says:

  Zamknąłem pożyczkę wcześniej by otworzyć sobie drogę do kredytu Bankowego w BIK. Czekam już ponad tydzień na zamknięcie pożyczki. Mam drobną nadpłatę i to robi już poważny problem żeby rozliczyć. Nie trzymają ustawowych terminów w tej kwestii. Codzienne telefony z prośbą aby to w końcu rozliczyli nie daję skutku. Spóźnij się z ratą jeden dzień albo wpłać trochę za mało, reakcja z ich strony jest natychmiastowa.

 • byku
  says:

  Pożyczka jest ok, chociaż spóźniłem się z ostatnią ratą. Nie dostałem po prostu poborów na czas tak wiec miałem kilka dni opóźnienia. Wczesniej miałem taką sytuację z innymi firmami i jakoś problemów nie było. Zdarzało się,ze naliczyli jakies oprocentowanie ale podejście firmy vippo jest moim zdaniem niepoważne.Na początku jakieś smsy wysyłają a potem grożą ze wyślą mi windykację terenowa. Podczas gdy żadna inna firma tego nie groziła. Ostatnio raz wziąłem u nich pożyczkę. Więcej sie denerwował nie będę.

 • Manik
  says:

  Niezła firma. Pieniadze uzyskałem praktycznie w pół godziny od złozenia wniosku i jego zaakceptowania.

 • marcin
  says:

  Niestety łatwo dają kasę i nie wierzę w weryfikację , bez weryfikacji, obiecują złote góry, żeby złapać klienta ,a potem straszą jak jest problem ze spłatą (strata pracy) ignorują prośbę o zmniejszenie rat i na rękę mimo dobrej woli spłacania ze strony kredytobiorcy nie idą. Nie polecam nikomu. Nie ma wulgaryzmów więc powinno się ukazać ???

 • MOWGLI
  says:

  No coż. Firma sprawdza wszystkie bazy dłużników, tak więć jeśli macie jakieś wpisy w bazach to mozecie sobie wybić z głowy wzięcie u nich pożyczki. U mnie po mieleniu wniosku przez prawie 24 godziny firma odmówila udzielenia pożyczki twierdząc, ze nie mam odpowiedniej zdolności kredytowej.I fakt mam wpisy w bik ale są to wpisy sprzed dobrych kilku lat a obecnie moja sytuacja jest zupełnie inna. Nie jest ważne dla nich, że dobrze zarabiam oraz że jestem w o wiele lepszej kondycji finansowej. Ale nie. Dla nich jedynie te stare wpisy się liczą.
  Nie zarobili na mnie a mogli.

 • Dagon
  says:

  Bardzo dobra oferta, firma ma super warunki i nie musi się uciekać do lewych zagrań aby zarobić.

 • Heniek
  says:

  Udało się! Właśnie otrzymałem przelew i pieniążki są już u mnie! Poświęciłem niecałe pół godzinki a teraz mogę spokojnie zaplanować sobie weekend, profesjonalnie i ekspresowo!

 • Nelli
  says:

  Minimum formalności i długi okres kredytowania – takie właśnie jest Vippo. Początkowo nie wierzyłem w te pozytywne opinie, dopóki sam nie skorzystałem a że jest akurat koniec miesiąca więc lepszej okazji nie było… rejestracja przebiegła pomyślnie, kaska również została szybko przelana.

 • Maurycy
  says:

  Jak pożyczka ratalna to tylko Vippo – mówi wam to osoba doświadczona w tej kwestii 😉 Nie będę ukrywać od czasu do czasu, kiedy brakuje do pierwszego zdarza mi się korzystać z popularnych chwilówek. Według mnie jako jedyni mają możliwość spłaty aż przez trzy lata, co przy większych sumach jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Nie robią problemów z przyznaniem pożyczki, nie wymagają zaświadczenia – super!

 • Katarinka29
  says:

  A mi się udało więc pochwalę 🙂 Rejestracja na stronie i złożenie wniosku banalnie proste, oczekiwanie na odpowiedź – krótkie a przelew gotówki bardzo szybki, dodatkowo na plus dogodne warunki umowy – jedne z lepszych na rynku.

 • Krzysztooof
  says:

  Bez rewelacji….Nie powiem pożyczkę mi przyznali ale procent wcale nie jest niższy od konkurencji, podobnie z czasem oczekiwania na zrealizowanie przelewu…zobaczymy jak będzie kolejnym razem…

 • Master220
  says:

  Długo czekałem na odpowiedź ale było warto…Firma mało znana a szkoda bo warunki umowy są całkiem korzystne dla klienta, szkoda tylko, że pierwsza pożyczka nie jest darmowa ale cieszę się, że w ogóle ją otrzymałem.

 • Kornelka
  says:

  Pilnie potrzebowałam kasy na zakup nowego laptopa, dopiero tutaj mi się udało. Odmówili mi w wielu firmach, więc sceptycznie podeszłam do złożenia wniosku w Vippo. Wystarczyło kilka minut abym mogła odetchnąć z ulgą, firma chyba spr. zdolność kredytową ale na szczęście u mnie wszystko było ok. Warto próbować!

 • Kiniarka
  says:

  Profesjonaliści jakich mało, zanim złożyłam wniosek wolałam dopytać o szczegóły, kontakt z BOK na wysokim poziomie, pracownik odpowiedział na wszystkie moje pytania. Jestem zadowolona bo gotówkę otrzymałam następnego dnia, polecam

 • Norbert
  says:

  Na początku myślałem, że będzie zdecydowanie trudniej ale na szczęście obyło się bez rozczarowań. Raz, dwa i nim się obejrzałem już otrzymałem odpowiedź na złożony wniosek – pozytywną 🙂

 • Marylka
  says:

  Jako zadowolona klientka muszę ich pochwalić. Poszło o wiele prościej i szybciej niż oczekiwałam, bez dodatkowych formalności oraz zaświadczeń, największą zaletą jest długi okres kredytowania. Możliwość spłaty pożyczki przez kilkanaście miesięcy – to jest to czego długo szukała, polecam wszystkim.

Wczytaj więcej ...
Sprawdź ranking

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo