Zaplo – Opinie Klientów

Ocena klientów: 4.0
Ilość ocen: 975

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Maks. pierwsza pożyczka

1 000 - 6 000 zł

Pierwsza pożyczka gratis

Nie

Czas wypłaty

15 minut

Okres spłaty

3 miesiące

CO CHWALĄ KLIENCI

wygodne raty
przypomnienia o spłacie
aplikacja mobilna
bez zaświadczeń
WEŹ POŻYCZKĘ

WARUNKI POŻYCZKI

Godziny pracy w sobotę

08:00-20:00

Sposób weryfikacji

Instantor

Godziny pracy w niedziele

08:00-20:00

RRSO

136,20 %

Oprocentowanie

17 %

WYMAGANIA FIRMY

Wiek pożyczkobiorcy

21 - 75 lat

Status osoby fizycznej

Tak

Zaświadczenie o zarobkach

Nie

JAKIE BAZY SĄ SPRAWDZANE

EUCB

NIE

PWIP

NIE

CRIF

NIE

KBIK

NIE

CCC

NIE

Get Score

NIE

KBIG

TAK

Credit check

NIE

ERIF

TAK

KRD

TAK

ZBP

NIE

BIK

TAK

NIK

NIE

Podstawowe informacje o Zaplo

Zaplo należy do tego samego pożyczkodawcy, co inna popularna firma udzielająca chwilówek – Vivus. Właścicielem obu marek jest grupa Soonly Finance, która z powodzeniem działa już w kilkunastu krajach na całym świecie.

Klienci Zaplo doceniają przede wszystkim elastyczne pożyczki dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz liczne promocje. Potwierdzeniem tego jest fakt, że z usług firmy skorzystało już ponad 11 milionów osób na całym świecie.

Jak wziąć pożyczkę w Zaplo?

Aby zaciągnąć pożyczkę w Zaplo, należy przejść przez następujące etapy:

 • Ustalenie kwoty pożyczki. Aby wybrać wysokość pożyczki i liczbę miesięcznych rat, skorzystaj z kalkulatora pożyczkowego na stronie Zaplo. Automatycznie, dla wybranych parametrów, zostaną zaprezentowane również koszty pożyczki oraz wysokość miesięcznej raty.
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego. Do złożenia wniosku niezbędna jest rejestracja na stronie Zaplo. Rejestracja jest krótka i trzeba w niej tylko wypełnić następujące pola: imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, numer telefonu oraz adres e-mail. Pożyczkobiorca musi również ustawić hasło do logowania do swojego konta.
 • Złożenie wniosku. Dopiero po założeniu konta, możliwe będzie wysłanie wniosku. Dane, które zostały przez Ciebie wpisane we wcześniejszym kroku, zostaną wstawione do wniosku automatycznie, ale muszą zostać uzupełnione o dane adresowe oraz informacje dotyczące dochodów.
 • Weryfikacja tożsamości. Do wyboru będą dwie opcje: przelew weryfikacyjny w wysokości 1 grosza lub weryfikacja przy użyciu aplikacji Instantor.
 • Przyznanie pożyczki. Decyzję pożyczkową w Zaplo powinieneś dostać już po kilkunastu minutach w formie SMS-a oraz maila.
 • Wypłata pieniędzy. Pieniądze zostaną wysłane zaraz po zaakceptowaniu ostatecznej oferty i podpisaniu umowy.

Wymagania do wzięcia pożyczki

Warunkami, które należy spełnić, by móc otrzymać pożyczkę od Zaplo, są:

 • polskie obywatelstwo potwierdzone dowodem osobistym;
 • wiek w zakresie 21-75 lat;
 • stały adres zameldowania i zamieszkania w Polsce;
 • zdolność do spłaty zaciągniętej pożyczki;
 • niefigurowanie w rejestrze dłużników;
 • indywidualne konto bankowe;
 • pełna zdolność do czynności prawnych;
 • poprzednie zobowiązania w Zaplo muszą być w całości spłacone;
 • aktywny numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Kiedy dostanę pieniądze w Zaplo?

Wniosek złożony w godzinach pracy Zaplo (8:00-22:00 od poniedziałku do piątku oraz 8:00-20:00 w weekendy) zostanie przeanalizowany natychmiast, a odpowiedź uzyskasz już po kilkunastu minutach. Podobny czas zajmie wypełnienie wniosku i dopełnienie wszystkich formalności. Czas, w którym zamknie się cała procedura pożyczkowa, będzie zależał również od sposobu weryfikacji tożsamości, który wybierzesz, oraz od tego w którym banku masz konto.

Zaplo umożliwia weryfikację danych na dwa sposoby:

 • Aplikacją Instantor – za jej pomocą należy zalogować się do swojej bankowości elektronicznej. Aplikacja automatycznie sprawdzi, czy dane właściciela konta zgadzają się z danymi podanymi we wniosku oraz zbada Twoją zdolność kredytową. Weryfikacja aplikacją jest natychmiastowa.
 • Przelewem weryfikacyjnym w wysokości 1 grosza – jeśli masz konto w którymś z banków, w których konto ma również Zaplo (Alior Bank, Bank Pekao S.A., Getin Bank, mBank, Millennium Bank, PKO Bank Polski) przelew – jako transakcja wewnętrzna jednego banku – będzie niemal natychmiastowy. W innym wypadku (czyli jeśli masz konto w innym banku) czas oczekiwania na weryfikację oraz przelew pieniędzy z pożyczką może się wydłużyć do kilku lub nawet kilkunastu godzin (aż do następnego dnia roboczego) – zależeć to będzie od godzin sesji wychodzących i przychodzących danego banku.

Jakie bazy sprawdza firma?

Wszystkie rejestry, które zostaną sprawdzone przez Zaplo, dotyczą przede wszystkim tego, w jaki sposób pożyczkobiorca spłacał inne pożyczki lub kredyty i czy nie zalega z płatnościami w żadnej firmie, niekoniecznie pożyczkowej (mogą to być np. zaległości w opłatach za media). Bazy danych, które sprawdzi Zaplo, to:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej – KBIG;
 • Rejestr Związku Banków Polskich – ZBP.

Figurowanie w którymś z rejestrów dłużników lub zła historia kredytowa może spowodować odmowę udzielenia pożyczki.

Pożyczka na raty w Zaplo – tabela informacyjna

Zaplo to pożyczkodawca, który udzieli Ci pożyczki online na raty. Dostępna kwota pożyczki w Zaplo dla nowych klientów wynosi od 1 000 do 6 000 złotych z okresem spłaty od 3 do 6 miesięcy. Klient musi ponieść koszty wynikające z oprocentowania stałego w wysokości 10% oraz prowizji za udzielenie pożyczki. Całkowite koszty pożyczki dla przykładowych kwot i okresów spłaty będą wyglądały następująco:

KwotaCzas spłatyRata
1000 zł3 mies.390,01 zł
2000 zł3 mies.780,01 zł
3000 zł3 mies.1170,02 zł
4000 zł3 mies.1560,03 zł
5000 zł3 mies.1950,03 zł

Reprezentatywny przykład:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 136,20%; zmienna stopa oprocentowania 17%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowity koszt pożyczki 456,03 zł (w tym: prowizja 370,62 zł, odsetki 85,41 zł); całkowita kwota do zapłaty 3456,04 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach (3 raty po 1152,01 zł). Kalkulacja na dzień 15.12.2022 r. Max kwota pożyczki 6 000 zł, pożyczka od 1 000 zł – 6 000 zł. Udzielenie pożyczki zależy od dokonania uprzedniej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Opłata rejestracyjna (zwrotna): 1 gr.

Opóźnienie w spłacie – co, jeśli nie spłacę pożyczki w Zaplo?

Jeśli pożyczkobiorca ma problemy ze spłatą rat, może skorzystać z tzw. „wakacji kredytowych”, czyli przesunięcia terminu spłaty raty o miesiąc. Można o nie wnioskować w swoim Panelu Klienta. Choć ta opcja jest płatna, to na pewno jest dużo lepszym rozwiązaniem niż unikanie spłaty. Niespłacanie rat może spowodować następujące konsekwencje:

 • poniesienie kosztów nieterminowości w wysokości 14% kwoty pożyczki w skali roku;
 • wypowiedzenie umowy przez Zaplo i konieczność spłaty całej brakującej kwoty najczęściej w terminie 30 dni;
 • telefoniczne i pisemne wezwania do zapłaty;
 • możliwa wizyta pracownika terenowego firmy w miejscu zamieszkania pożyczkobiorcy;
 • przekazanie ściągania długu do firmy windykacyjnej lub sprzedanie jej należności;
 • wniesienie sprawy do sądu, który z pewnością wyda nakaz zapłaty w nieprzekraczalnym terminie i obarczy dłużnika kosztami postępowania;
 • egzekucja komornicza i związane z nią opłaty;
 • wpisanie do rejestru dłużników BIG.

Kontakt z Zaplo – jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

Z Zaplo kontakt jest możliwy na trzy sposoby. Najszybsze rozwiązanie to czat z konsultantem. Należy kliknąć w „Kontakt” w menu u góry lub wybrać „czat z konsultantem” w stopce, u dołu strony. Oczywiście taki kontakt jest możliwy tylko w godzinach pracy Biura Obsługi, czyli od poniedziałku do piątku od 8:00 do 22:00, a także w weekendy od 8:00 do 20:00.

Można również zadzwonić na infolinię Zaplo. Do wyboru są dwa numery: 221 333 888 i 222 673 000.

Trzecia metoda kontaktu z Zaplo to wysłanie e-maila na adres kontakt@zaplo.pl. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na odpowiedź.

Dokładna nazwaZaplo sp. z o.o.
Siedziba firmyul. Żwirki i Wigury 16C, Warszawa
E-mailkontakt@zaplo.pl
WWWwww.zaplo.pl
Telefon221 333 888
Godziny pracy Pn.–Pt.8:00 – 22:00
Godziny pracy Sb.–Nd.8:00 – 20:00
NIP5213660875
REGON146952871
KRS0000483782
Zaplo mapa dojazdu
4/5 - (975 votes)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:

 • e
  ewelinka56
  17.05.2016, 20:55

  Zaplo to marka vivusa. Strony rzeczywiście podobne, duży plus za czat na stronie i suwaki, zawsze je lubiłam. Ceny standardowe jak na pożyczki - nie ma co przesadzać w żadna stronę. Sprawdzają BIK, ja wzięłam i spłaciłam, obsługa miła. Ciągle zmieniają się na plus.

 • t
  trelka
  22.05.2016, 12:04

  ja praktycznie w zaplo dostałam po 15 minutach odpowiedź w sprawie pożyczki, szybko zweryfikowali mój wniosek i bez problemu udzelili pożyczki.

 • k
  kaśka88
  25.05.2016, 00:12

  Bardzo szybko maiłam pieniążki na koncie, nawet nie spodziewałam się, że wszystko pójdzie tak szybko :) W tym miesiącu spłaciła już ostatnia ratę. Wiem, że jak będę potrzebowała większej gotówki o znów do nich wrócę.

 • b
  bretta
  27.05.2016, 22:49

  Nie raz już korzystałam z ich usług i za każdym razem wszystko jest w porządku, od początku do końca wszystko przebiega bez zarzutów, a w razie pytań czy wątpliwości konsultant dokładnie wszystko wyjaśnia.

 • f
  fianna
  23.06.2016, 21:41

  Uważam , że należy samemu się przekonać niż wierzyć zazwyczaj nie prawdziwym opiniom. Potrzebowałam nagle pożyczki i pierwsze kroki skierowałam do zaplo i ogólnie z całości jestem bardzo zadowolona.

 • p
  pacina
  15.07.2016, 14:02

  Duży negatyw! Jeśli firma w taki sposób traktuje stałych, rzetelnych klientów, że po spłaconej przed terminem pożyczce odmawia kolejnej to dziękuję i polecam wszystkim firmy konkurencyjne, które szanują i doceniają stałych klientów zamiast odmawiać i zapraszać za 120 dni...żenada. Nadmienie, że nie widnieje w żadnych bazach, po odmowie w Zaplo z ciekawości sprawdzałam. Nie polecam

 • K
  Kendra21
  19.08.2016, 02:51

  Jak dla mnie pożyczka ok. Jednego miesiąca miałam problem ze spłatą i wystarczyło poinformować firmę, porozmawiać i nic się nie stało. Potem spłaciłam, dalej już płaciłam terminowo i aktualnie pożyczka spłacona. Jak będę jeszcze kiedyś potrzebować pożyczki, to tylko Zaplo :)

 • E
  EWA
  23.11.2016, 09:11

  Niejestem taka pewna tego zaplo mozna wydluzyc okres splaty pozyczki o kilka miesiecy jak mija termin 12 miesiecy to oni wtedy wypowiadaja umowe z klijetem gdzie te pieniadze sa za przedlurzenie pozyczki

 • s
  sebcio123
  03.03.2017, 07:45

  zwróciłem pożyczkę w niecałą 1 godzinę oni tak naliczyli mi tak samo jakbym miał ją na parę miesięcy jest to najgorsza chwilówka którą brałem w innych jeśli zwróciłem nie naliczali mi nic nie polecam tej chwilówki są lepsze a wręcz pomyślcie zanim ją weżmiecie

 • p
  piotr
  30.10.2017, 12:34

  Działa jeszcze to zaplo??? po rejestracji nie mogę się zalogować, w aplikacji na telefonie wyświetla nie problem, zero sznas na kontakt czat

 • P
  Proszek
  03.01.2018, 20:54

  Łatwość obsługi i wzięcia pożyczki niskie odsetki ale prowizja wydaję mi się absurdalna. Wynosi tyle samo co pożyczka w moim wypadku 3000 tysiące

 • K
  Katarzyna
  24.01.2018, 18:54

  No i niestety muszę się przychylić do tych bardziej niezadowolonych. Pożyczka 4000 zł spłacana grzecznie co miesiąc ratą 260 z groszami. Teraz potrzebowałam dodatkowej kwoty. Kiedy złożyłam zapytanie kilka dni temu, otrzymałam odpowiedź, że jeśli na moim profilu nie ma dla mnie propozycji, to no way. Przed chwilą taka propozycja się pojawiła. Klikam co trzeba, dochody mam nawet większe i...odmowa. Super. Czyli prawdę mówili Ci co chcieli wziąć drugą pożyczkę. A tak ładnie żarło :/

 • C
  Crazy
  01.03.2018, 22:00

  z przyznaniem zero problemów kasa od razu na koncie ale całkowity koszt pożyczki bardzo bardzo duży i w przypadku wcześniejszej spłaty nawet 2 lata przed terminem zwrot kosztów heh nawet symbolicznym ciężko to nazwać u mnie wyszło przy dużej kwocie 4 zł. Są dużo tańsze i bardziej sensowne opcje, a najlepiej w ogóle nie brać, Zaplo tylko dla zdesperowanych, chodź i wtedy najlepiej poszukać sobie doradcy, który załatwi sprawę dużo dużo lepiej.

 • A
  Ala
  31.07.2018, 14:08

  Jestem zadowolona z chwilówki Zaplo, szybki wniosek i kasa na konto w ciągu kilku minut. Spłaciłam wcześniej i przysłali mi trochę zwrotu. Polecam.

 • z
  zadowlony
  23.02.2019, 12:47

  jestem bardzo zadowolony z pożyczki zaplo . Spłaciłem pożyczkę 1.5 roku prędzej i bez żadnych oczekiwań zwrócono mi kwotę zgodnie z ust.49 ponad 4 tys. natomiast inne parabanki nie uwzględniają szybszych spłat .

 • A
  Anna
  25.02.2019, 21:44

  W Zaplo dokładnie sprawdzają wpis do KRD i inne "wpisy", ale to akurat u mnie nie stanowiło problemu. Wzięłam pożyczki dwa razy, dwa razy spłaciłam w terminie, obsługa poprawna - nie mogę złego słowa powiedzieć.

 • m
  marek_ciszewski
  25.02.2019, 21:46

  Jasne, łatwe zasady bez ukrytych kruczków. Duży plus za kontakt z obsługą poprzez czat na stronie.

 • z
  zly
  27.03.2019, 17:25

  nie polecam zaplo, źle odnoszą się do klienta, jak bede potrzebowac kasy to napewno omine ich...

 • A
  ALEX
  12.04.2019, 07:08

  POLECAM BO JEST UCZCIWIE ORAZ BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI. WNIOSEK KRÓTKI I PROSTY.

 • B
  Bez komentarza...
  02.05.2019, 08:20

  Wysyłają SCAM. Nie widnieję w ich bazie danych, a mimo to otrzymuję powiadomienia SMS o pożyczce której nigdy nie brałam. Pani konsultant na prośbe o usunięcie mojego nr telefonu z bazy danych poprosiła o jego podanie pomimo podanego przeze mnie odniesienia do nr referencyjnego z SMSa. Mamy RODO i ja nie wyrażam zgody na przetwarzanie mojego nr telefonu, a tym bardziej na podawanie MOICH danych "w celu usunięcia". Po nr referencyjnym pożyczki można prosto dojść do tego kto jest klientem, odpowiednio zmodyfikować profil i skontaktowac się z NIEUCZCIWYM delikwentem. Albo istnieje druga opcja że Zaplo w nieuczciwy sposób uzyskało dostęp do NIEAUTORYZOWANYCH danych!

 • a
  agnieszka
  14.06.2019, 11:49

  niestety rozczrowałam sie spłaciłam jedna pożyczke chciałam wziąć nastepna i odmowa .... tragedia

 • K
  Kiki
  03.07.2019, 17:28

  Zaplo kręci klientów przy wcześniejszej spłacie pożyczki nie naliczają proporcjonalnie kosztów pożyczki tylko należy im zapłacić tyle co konsultant z infolinii sobie wymyśli.

 • M
  Mart99
  02.08.2019, 08:08

  pożyczka w zaplo ma bardzo wysokie koszty, nawet przy wcześniejszej jej spłacie. można znaleźć dużo lepsze oferty z mniejszymi kosztami

 • D
  Domi
  12.08.2019, 14:31

  Brałam pożyczkę w Zaplo, teraz wnioskowałam o kolejną i mi odmówili, a poprzednią spłaciłam w terminie. dziwne.

 • B
  BK
  02.09.2019, 18:26

  Czy opłaca się drugi raz pożyczyć kasę w tej samej firmie? moja pierwsza pożyczka w Zaplo była całkiem okej.

 • D
  Dora77
  09.10.2019, 08:17

  na trzecią pożyczkę zdecydowałam się w Zaplo, gdyż chciałam płatnosc w ratach. spłaciłam już dwie raty i jestem zadwolona. warunki pożczki przjerzyste, cały proces jej zaciągniecia nie sprawił mi kłopotu, nawet się zdziwiłąm ze tak szybko otrzymałam pieniadze na konto.

 • D
  Doogi
  24.10.2019, 14:15

  Dokładnie tak jak poprzednicy napisali. Zaplo nie rozlicza poprawnie pożyczek przy wcześniejszej spłacie i nie potrafi wyjaśnić skąd w ogóle te koszty sobie wzięli. Przy prośbie przesłania rozliczenia odpisują że stanowisko firmy zostało już przedstawione i nie mają nic więcej do dodania. Jak mi nie pasuje to mam sobie iść do sądu

 • e
  edi
  29.10.2019, 08:55

  Grosza więcej od ZAPLO 10OOO Tys pożyczki razy 36 miesięcy po 600 zł ile to jest procent , wychodzi 21600 zł do spłaty .Jak myslićie czy to jest fer . 10000 tys zł pożyczki razy 36 miesięcy po 600 bo taka jest rata wynosi 21600 tys zlo czy to jest ok . Grosza wiecej od ZAPLO

 • E
  Elaine w
  19.11.2019, 18:45

  Uwaga na pozyczki z Zaplo bbbo Jak nie zaplacisz jednej raty ze wzgledu na pogorszenie sytuacji materialnej sprzedaja slug do windykacji nie proboja sie z towarem porozumiec nie bierzcie rzadnych kredytow ani pozyczek nie radze

 • W
  Wojt
  27.04.2020, 21:24

  Mogę powiedzieć, że firma bardzo rzetelna. Spłaciłem pożyczki wcześniej, całą procedurę zwrotu załatwiłem emailowo. Pieniądze otrzymałem bardzo szybko.