Pożyczka gotówkowa online

Pojęcie pożyczki gotówkowej jest doskonale znane w branży finansowej, jednak wraz z rozwojem firm oferujących pożyczki pozabankowe, zyskały one inny wymiar. Pożyczenie dodatkowych pieniędzy nie wiąże się już z wieloma formalnościami i można to zrobić całkowicie przez Internet. Korzystając z nowoczesnych technologii, instytucje pozabankowe znacznie skróciły również czas oczekiwania na pieniądze nawet do 15 minut. Dziś pożyczki przez Internet występują w wielu rodzajach i dostępne są dla klientów o różnej sytuacji finansowej, niezależnie od wieku, statusu zawodowego i wysokości miesięcznych dochodów.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń – na czym to polega?

Tylko niewielki odsetek pożyczek gotówkowych przez Internet wiąże się z koniecznością przesłania zaświadczenia o zatrudnieniu lub o wysokości dochodów. Pożyczkodawcy rezygnują z większości formalności związanych z potwierdzeniem zdolności kredytowej swoich klientów i najczęściej za podstawę jej analizy przyjmują informacje dochodowe, które pożyczkobiorca wpisał we wniosku. Niekiedy wystarczy tylko podanie formy zatrudnienia oraz łącznej wysokości miesięcznych dochodów ze wszystkich źródeł, a czasami zostanie się jeszcze poproszonym o podanie danych pracodawcy. Nie ma konieczności podawania wiadomości specyficznych (takich jak numer umowy o pracę), czy też przesyłania skanu dokumentów. W związku z tym pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń bywają również nazywane tzw. pożyczkami na oświadczenie.

Pożyczki gotówkowe na dowód – czego potrzebujemy?

Praktycznie wszystkie działające przez Internet instytucje pozabankowe oferują tzw. pożyczki gotówkowe na dowód. Dowód osobisty jest bowiem jedynym dokumentem służącym do weryfikacji klienta, a dokładniej są to jego numer i seria, które należy wpisać we wniosku.
Oprócz tego niezbędne jest posiadanie numeru telefonu komórkowego, urządzenia z dostępem do Internetu, aktywnego adresu mailowego oraz konta bankowego z możliwością jego obsługi online. Na wskazane konto bankowe zostanie wysłana pożyczka gotówkowa online, więc posłuży ono także do zweryfikowania tego, czy rzeczywiście należy do pożyczkobiorcy i, czy nikt się pod niego nie podszywa. Trzeba przy tym pamiętać, że pożyczkodawca będzie wymagał także zdolności do spłaty pożyczki (tzw. zdolności kredytowej) oraz czystych zapisów w rejestrze BIG – czyli tego, czy nie mamy długów.

Ale Gotówka logo
Alegotówka
2.9 (57.69%) 156 głosów
Kwota pożyczki

500 - 2000 zł

Czas na spłatę

7 - 30 dni

Vivus.pl logo
Vivus
3.6 (72.55%) 1136 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Pożyczka gotówkowa bez BIK

Historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej jest jednym ze składowych badania zdolności kredytowej i często zależy od niej to, czy otrzymamy pieniądze. Pożyczka gotówkowa bez BIK może natomiast zostać udzielona bez względu na to, czy sprawdzany rejestr zawiera negatywne wpisy, czy nie. W węższym znaczeniu – i obecnie trochę rzadziej – pożyczka gotówkowa bez BIK wskazuje również na to, że pożyczkodawca w ogóle nie zweryfikuje tej bazy. Takie pożyczki online mogą być odrobinę droższe – nie jest to jednak reguła i nawet jeśli tak się stanie, to zwykle będą to różnice nie większe niż kilka procent wartości pożyczki.

kuki.pl logo
Kuki
3.4 (67.8%) 413 głosów
Kwota pożyczki

250 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Filarum.pl logo
Filarum
3.9 (77.06%) 994 głosów
Kwota pożyczki

100 - 1000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Szybkie pożyczki gotówkowe online – gotówka w 15 minut

Pozabankowe pożyczki gotówkowe udzielane przez Internet są najszybszymi formami finansowania. Nie wszystkie, ale duża część z nich działa w taki sposób, by klient miał pieniądze już po 15 minutach od złożenia wniosku.

Zacznijmy od tego, że we wszystkich firmach pozabankowych wniosek o pożyczkę gotówkową można składać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dodatkowo część pożyczkodawców nie tylko przyjmuje, ale też rozpatruje wnioski również w weekendy. Pozostały czas wysyłki pieniędzy zależy już od tego, jaki sposób weryfikacji tożsamości stosuje konkretny pożyczkodawca i w jaki sposób wysyła pieniądze. Szybkie pożyczki gotówkowe zwykle kojarzone są z możliwością zweryfikowania swojej tożsamości za pomocą aplikacji i bez przelewania 1 grosza, a także z wysłaniem pożyczek za pomocą przelewów ekspresowych lub posiadaniem wielu kont bankowych, dzięki czemu przelewy wychodzące od pożyczkodawców odbierane są przez klientów już po kilku minutach.

Vivus.pl logo
Vivus
3.6 (72.55%) 1136 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Extra Portfel logo
ExtraPortfel
3.4 (67.91%) 554 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Ranking pożyczek gotówkowych – tylko najlepsze oferty

Wszystkie znajdujące się w naszej porównywarce pożyczki online są wolne od oszustw, bezpieczne i pochodzą od sprawdzonych pożyczkodawców. Muszą one stosować się do aktualnie obowiązującego prawa, w szczególności do ustawy antylichwiarskiej ograniczającej maksymalne koszty pozabankowej pożyczki gotówkowej. Jak więc wybrać najlepszą? Warunki finansowe udzielanych przez Internet pożyczek gotówkowych są do siebie w dużym stopniu podobne. Koszty zobowiązania nie zawsze będą więc najważniejszym kryterium wyboru tego odpowiedniego i – podobnie – nie zawsze najtańsze pożyczki gotówkowe sprawdzą się najlepiej. Warto kierować się także długością okresu spłaty i możliwością spłaty zobowiązania w ratach.

Kolejno, pożyczka gotówkowa powinna zostać dopasowana do własnych możliwości finansowych i szczególnych potrzeb. Jeśli mamy na koncie opóźnienia w spłacie swoich zobowiązań, można rozważyć pożyczkę gotówkową bez BIK. Analogicznie, jeśli pieniędzy potrzebujemy na już, warto rozejrzeć się za takim pożyczkodawcą, który oferuje szybkie pożyczki gotówkowe w 15 minut. Te informacje z pewnością znajdą się w przygotowanym przez nas rankingu pożyczek gotówkowych. Umieszczane są w nim najlepsze, wyselekcjonowane oferty online cieszące się dużym zainteresowaniem pożyczkobiorców.

Zaplo logo
Zaplo
3.1 (62.74%) 526 głosów
Kwota pożyczki

1000 - 15000 zł

Czas na spłatę

3 - 36 miesięcy

SuperGrosz-logo
SuperGrosz
3.1 (62.88%) 292 głosów
Kwota pożyczki

1000 - 15000 zł

Czas na spłatę

4 - 48 miesiące

Jaka jest najtańsza pożyczka gotówkowa?

W rankingu pożyczek gotówkowych brane jest pod uwagę również to, czy udzielająca ich instytucja pozabankowa udziela promocji na pierwszą pożyczkę. W tej branży najtańsza pożyczka gotówkowa jest zarazem pożyczką darmową. Jest to produkt dostępny tylko dla klientów, którzy w danej firmie pożyczają po raz pierwszy. Dzięki temu pożyczka zostanie zwolniona z wszelkich opłat – odsetek, prowizji oraz innych kosztów pozaodsetkowych. RRSO, najbardziej miarodajny wskaźnik świadczący o cenie pożyczki, w przypadku darmowych pożyczek gotówkowych wynosi 0%. Trzeba jednak zauważyć, że zwolnienie z opłat obowiązuje tylko, jeśli pożyczka zostanie spłacona w terminie. Nawet minimalne spóźnienie się ze spłatą spowoduje konieczność zapłacenia ceny regularnej oraz opłat związanych z nieterminowością (w pierwszej kolejności będą to odsetki za zwłokę).

Extra Portfel logo
ExtraPortfel
3.4 (67.91%) 554 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Miloan logo
Miloan
3.4 (68.95%) 219 głosów
Kwota pożyczki

300 - 2500 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Pożyczki gotówkowe na raty

Równie korzystne mogą być także pożyczki gotówkowe na raty, przy których sposób udzielania i weryfikowania wniosków jest ujednolicony przez firmy pozabankowe i wygląda tak samo zarówno w przypadku chwilówek, jak i pożyczek gotówkowych na raty. Umożliwia to rozłożenie płatności na dłuższy czas i na większą kwotę. Okres spłaty pozabankowej pożyczki na raty zwykle wynosi przynajmniej 3 lub 6 miesięcy, a najwięcej nawet 60 miesięcy, natomiast jeśli chodzi o kwotę, to większość firm pożyczkowych za minimum przyjmuje kwotę 1000 złotych, a za maksimum – 25 000 złotych. Tak długi okres spłaty najlepiej sprawdza się wtedy, gdy miesięcznie dysponujemy tylko niewielką kwotą, którą można przeznaczyć na spłatę.

Możliwe jest wzięcie takiej pożyczki przez Internet, na dowód i bez konieczności przedstawiania zaświadczeń. Wymagają one nieco mniejszej zdolności kredytowej niż popularne chwilówki, ale warto każdorazowo sprawdzić wymagania pożyczkodawcy.

Takto Finanse logo
TakTo Finanse
2.9 (57.58%) 132 głosów
Kwota pożyczki

1000 - 25000 zł

Czas na spłatę

6 - 36 miesięcy

Proficredit logo
Profi Credit
3.2 (64.71%) 628 głosów
Kwota pożyczki

2000 - 25000 zł

Czas na spłatę

6 - 48 miesiące

Pożyczki gotówkowe prywatne – czy są bezpieczne?

Większość pozabankowych pożyczek gotówkowych nie niesie ze sobą żadnego bezpieczeństwa, jeśli są używane z głową, przemyślanie i adekwatnie do swoich możliwości. W naszym rankingu znajdują się wyłącznie zaufane firmy. Trzeba jednak uważać, jeśli pożyczki gotówkowej poszukuje się na własną rękę. Wyjątkowa ostrożność musi zawsze towarzyszyć wyjątkowo atrakcyjnym ofertom deklarującym udzielenie pożyczki bez baz – bez względu na długi i bez żadnego dochodu.

Często w ogłoszeniach pojawia się także określenie „prywatne pożyczki gotówkowe”. To inny twór niż popularna pozabankowa pożyczka gotówkowa online. Pożyczki gotówkowe prywatne udzielane są przez prywatnych inwestorów, a nie poważną, zarejestrowaną firmę pożyczkową. Mogą nieść za sobą ryzyko wyłudzeń pieniędzy za pomocą SMS-ów premium lub wysoko płatnych połączeń z infolinią. Warto więc zachować rozsądek i korzystać tylko ze sprawdzonych rozwiązań.

facebook