Większość przedsiębiorców, prowadzących swoją działalność musi zmierzyć się z różnego rodzaju problemami, w tym również i tymi finansowymi. Część z nich korzysta wówczas z kredytów oferowanych przez banki. Jednak sam proces ubiegania się o nie jest czasochłonny i wymaga dostarczenia wielu niezbędnych dokumentów. Banki niechętnie udzielają też kredytów firmom z krótkim stażem. Dlatego też, gdy nie jesteś w stanie spełnić tych wymagań, to możesz skorzystać z pożyczki dla firm.
Prowadzenie firmy w Polsce jest ogromnym wyzwaniem. Główną przyczyną problemów, z którymi muszą zmierzyć się przedsiębiorcy, są te dotyczące biurokracji, dużej konkurencji na rynku oraz zatorów płatniczych. Wiele podmiotów boryka się również z szybko rosnącymi wydatkami przy stagnacji zysków. Sporym problemem, zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji, jest także brak odpowiedniego kapitału.
Warto tu podkreślić, że już od lat systematycznie wzrasta liczba firm, a zwłaszcza mikrofirm. Tylko w samym 2018 roku zarejestrowanych zostało 393 tys. nowych przedsiębiorstw. Jednak jak wynika z dostępnych danych, tylko nieco ponad dwie na trzy firm działają dłużej niż rok. W związku z czym, nie powinien dziwić fakt, że banki niechętnie pożyczają pieniądze przedsiębiorcom z krótkim stażem. Jednak z odsieczą zarówno młodym przedsiębiorcom, jak i firmom, które mają problem z uzyskaniem kredytu przychodzą firmy pożyczkowe.
W naszym rankingu znajdziesz wyłącznie oferty pożyczek dla firm, z których skorzystać mogą start-upy oraz małe, średnie i duże firmy. Różnej wielkości przedsiębiorstwa borykają się z innymi problemami, w związku z czym zróżnicowane są również ich potrzeby finansowe. Dodatkowo, korzystając z poniższych pożyczek dla firm, nie tracisz cennego czasu, ponieważ cała procedura odbywa się online, a wszystkie niezbędne formalności ograniczone są do minimum. Również tylko z nami masz pewność, że wybierasz spośród ofert wyłącznie rzetelnie i legalnie działających firm pożyczkowych.
300 - 5000 zł
30 - 30 miesięcy
2000 - 12000 zł
1 - 6 miesięcy
Prowadzenie biznesu wymaga dużych nakładów finansowych, które najczęściej związane są z wynajmem lokalu usługowego lub biura, zakupem towaru i sprzętu, wynagrodzeniem dla pracowników, czy też spłatą zobowiązań publiczno-prawnych (takich jak podatki, czy ZUS). Aby ułatwić Ci wybór, najlepszej i najbardziej dopasowanej do Twoich potrzeb oferty, stworzyliśmy ranking pożyczek dla firm. Umożliwia on szybkie i wygodne porównanie poszczególnych produktów finansowych. Przy jego tworzeniu duży nacisk kładliśmy na takie aspekty jak:
Firmy pożyczkowe posiadają rozbudowaną ofertę pod względem wysokości kwot, które można pożyczyć. I tak mogą to być sumy od kilkuset złotych do nawet 1 mln euro. Zakres jest szeroki, dzięki czemu masz szansę na pożyczkę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. W naszym rankingu znajdziesz firmy oferujące niskie i wysokie kwoty.
Kolejny ważny czynnik to termin w jakim będziesz musiał oddać zobowiązanie. W przypadku produktów oferowanych przez instytucje pozabankowe jest on bardzo elastyczny - bez problemu możesz go dopasować do swoich możliwości finansowych. Najczęściej okres ten wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu miesięcy, co z pewnością ułatwi oddanie zobowiązania.
To kolejny istotny, jak i nie najważniejszy aspekt decydujący o wyborze konkretnej oferty. Wiadomo przecież, że pożyczka ma pomóc “stanąć firmie na nogi”, a nie być przyczyną jeszcze większych problemów finansowych. Tak więc dużo uwagi poświęciliśmy jej kosztom, na które wpływ ma wysokość prowizji, odsetek i opłat dodatkowych.
Zważywszy na fakt, że banki niezbyt chętnie udzielają kredytów firmom bez długiego stażu, oferta firm pożyczkowych jest wprost stworzona dla przedsiębiorców, którzy nie mogą pochwalić się długoletnią działalnością. To również idealna opcja dla tych wszystkich, którzy nie chcą tracić czasu na zbyt rozbudowane procedury związane z ubieganiem się o pożyczkę.
Oczywiście, kwestie związane z kosztem oraz okresem spłaty są jednymi z ważniejszych czynników, które decydują o wyborze pożyczki. Jednak, aby w pełni odpowiadała ona Twoim wymaganiom, dodatkowo pod uwagę wzięliśmy także elementy związane m.in. z godzinami pracy firmy, czasem oczekiwania na pieniądze czy sposobem weryfikacji danych klienta. Nie ma dla nas również nic ważniejszego niż bezpieczeństwo naszych Użytkowników. Dlatego też, korzystając z rankingu masz pewność, że firmy pożyczkowe w nim prezentowane są wpisane do rejestru KNF.
Ranking pożyczek dla firm jest zestawieniem mającym ułatwić Ci znalezienie najlepszej oferty, która może być ciekawą alternatywą do kredytów udzielanych przez banki. Jednak pamiętaj, że decydując się na taki krok musisz dokładnie przeanalizować to, czy obecna sytuacja firmy umożliwia Ci spłatę nowego zobowiązania. Ponieważ pochopnie podjęta decyzja może mieć niekorzystny wpływ na jej przyszłe losy.
O pożyczkę dla firm może ubiegać się każdy przedsiębiorca już od pierwszego dnia zarejestrowania swojej działalności i bez względu na kondycję finansową firmy. Uzyskane w ten sposób pieniądze może przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. Może to być np. pokrycie bieżących wydatków przedsiębiorstwa, czy też zachowanie jego płynności finansowej. Dodatkową zaletą jest także to, że w procesie weryfikacji pożyczkodawca najczęściej wymaga jedynie dowodu osobistego (jednak czasami może to być również zaświadczenie o braku zaległości wobec ZUS i US).
Masz ciekawy pomysł na biznes? Jeśli jesteś zainteresowany realizacją innowacyjnych projektów, jednak nie masz środków na sfinansowanie całego przedsięwzięcia, to zawsze możesz skorzystać z pożyczki dla start-upów. Firmy pożyczkowe, w przeciwieństwie do banków, nie wymagają od swoich klientów wykazania dochodów oraz posiadania zdolności kredytowej. Najczęściej w zupełności wystarcza dowód osobisty (lub paszport czy prawo jazdy), prawidłowe wypełnienie formularza online, zaświadczenie z Ewidencji Działalności Gospodarczej, potwierdzenie nadania Numeru Identyfikacji Podatkowej oraz numeru REGON.
Liczba firm przypadająca w Polsce na jednego mieszkańca jest najniższa w UE. Ich rozwój utrudnia przede wszystkim administracja skarbowa oraz ograniczony dostęp do produktów bankowych. Ponieważ nie tylko krótki staż działalności, ale i gorsza historia kredytowa, mogą skutecznie utrudnić ubieganie się o kredyt. W przypadku pożyczki pozabankowej, liczba dokumentów zależeć będzie od sumy, o którą wnioskujesz. Jeśli jest ona niewielka to wystarczy dowód osobisty, wpis w CEIDG oraz prawidłowo wypełniony wniosek. W przypadku pożyczek dla firm pod zastaw, pożyczkodawca wymagać będzie np. dokumentu poświadczającego nabycie nieruchomości oraz numeru księgi wieczystej.
Im większa firma, tym więcej nakładów finansowych potrzebuje na swój rozwój. Okazuje się, że zdecydowana większość ofert firm pożyczkowych skierowana jest do MŚP, które z wielu powodów mają utrudniony dostęp do produktów bankowych. Jednak nie oznacza to, że instytucje pozabankowe nie udzielają pożyczek większym przedsiębiorcom. Bowiem część pożyczkodawców przygotowała dla nich pożyczki na raty. Ilość wymaganych dokumentów zależy od wysokości pożyczki. Najczęściej wystarczy ważny dowód osobisty i wpis w CEIDG, a w przypadku pożyczki pod zastaw np. numer księgi wieczystej i dokumentu poświadczającego nabycie nieruchomości.
Starając się o pożyczkę dla firm, będziesz musiał również podać większość z poniższych danych:
Wybranie pożyczki oraz określenie jej wysokości i terminu spłaty - na pewno okaże się to łatwiejsze z naszym rankingiem pożyczek dla firm, w którym znajdziesz najbardziej atrakcyjną ofertę dostępną na rynku. Jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru zapoznaj się jeszcze z wszystkimi kosztami pożyczki oraz opiniami na temat konkretnego pożyczkodawcy.
Prawidłowe wypełnienie wniosku - pamiętaj o tym, że najczęstszą przyczyną odrzucenia wniosku jest jego niepełne lub błędne wypełnienie. Dlatego też zwróć szczególną uwagę na wprowadzane do formularza dane personalne czy firmowe. O czym jeszcze musisz wiedzieć? Otóż, we wniosku muszą znaleźć się tylko i wyłącznie informacje zgodne z prawdą.
Analiza kredytowa klienta - firma pożyczkowa na tym etapie skupia się na przeanalizowaniu Twojej firmy pod kątem dotychczasowej historii kredytowej. Korzysta w tym celu z rejestrów kredytowych, dzięki czemu szybko eliminuje nieuczciwych klientów (jednak instytucje pozabankowe mają bardziej elastyczne podejście do znajdujących się tam negatywnych wpisów).
Przelanie pieniędzy na konto klienta - jeśli weryfikacja danych osobowych oraz firmowych i baz kredytowych przebiegnie pomyślnie, to wówczas zostaniesz poinformowany o przyznaniu pożyczki dla firm. Najczęściej jest ona wypłacana w ciągu 24 godzin. Jednak długość oczekiwania na pieniądze w dużej mierze zależeć będzie od formy wypłaty jaką wybrałeś.
Właściciele firm często stają przed koniecznością podejmowania trudnych decyzji. Jedną z nich jest z pewnością skorzystanie z dodatkowej pomocy finansowej. Jeśli z jakichś przyczyn przedsiębiorca nie dostanie kredytu w banku, wówczas może wnioskować o pozabankową pożyczkę dla firm. Jednak z powodu minimum formalności i wymagań jakie trzeba spełnić, ten rodzaj finansowego wsparcia może wiązać się z wysokimi kosztami.
Dlatego też, przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty szczegółowo zapoznaj się z całkowitym kosztem pożyczki, który wyrażony jest przez wskaźnik RRSO. Koszty pożyczki dla firmy będą również wyższe, gdy pożyczkodawca będzie domagał się dodatkowego zabezpieczenia. Przedsiębiorcy mogą bowiem skorzystać z pożyczki pod zastaw firmy, mieszkania, domu, działki, czy też samochodu.
Zarówno kredyty, jak i pozabankowe pożyczki dla firm nie są objęte ustawą o kredycie konsumenckim. W związku z czym, lepiej dokładnie przyjrzeć się poszczególnym kosztom pożyczki online. Mowa tu zwłaszcza o wysokości oprocentowania, prowizji oraz innych opłatach (w tym opłacie przygotowawczej, administracyjnej, za przedłużenie terminu spłaty, czy związanej z refinansowaniem pożyczki).
Jeśli przedsiębiorca potrzebuje dodatkowych środków, pod uwagę może wziąć dwie opcje: kredyt w banku lub pożyczkę dla firm z instytucji pozabankowej. Tym, co czyni oba te produkty podobnymi jest na pewno cel, na jaki można przeznaczyć zdobyte w ten sposób fundusze oraz prawidłowe wypełnienie wniosku. Jednak już dalsze formalności oraz koszty obu produktów znacznie się od siebie różnią.
Zalety pożyczek pozabankowych dla firm
Dowolny cel na jaki można przeznaczyć pożyczkę dla firm.
Dostępność pożyczek dla firm. Instytucje pozabankowe wymagają mniejszej ilości dokumentów i można już o nie wnioskować od pierwszego dnia założenia działalności gospodarczej.
Wygodna procedura, która nie wymaga załatwiania formalności w placówce pożyczkodawcy, ponieważ odbywa się ona online.
Bardziej elastyczne podejście do historii kredytowej przedsiębiorcy, ponieważ pojedyncze negatywne wpisy w BIG czy BIK nie muszą być przeszkodą w ubieganiu się o pożyczkę.
Firmy pożyczkowe rzadko kiedy wymagają zaświadczeń o niezaleganiu z płatnościami w ZUS i US.
Elastyczne kwoty oraz okresy spłaty pożyczki pozabankowej dla firm.
Możliwość przedłużenia oraz wielokrotnego odnawiania pożyczki bez konieczności jej natychmiastowej spłaty.
Wady pożyczek pozabankowych dla firm
Wyższe koszty pożyczki pozabankowej w porównaniu do kredytów udzielanych przez banki.
Większe ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia, ponieważ często przedsiębiorcy posiadają zobowiązania w bankach i innych firmach pożyczkowych.
Przy pożyczaniu wyższych kwot konieczność zabezpieczenia pożyczki dla firm nieruchomością lub innym wartościowym dobrem.
Mniej rozbudowana oferta pożyczek pozabankowych dla firm niż w przypadku pożyczek dla konsumentów.
Zalety pożyczek i kredytów dla firm w bankach
Niższe koszty kredytów dla firm oferowanych przez banki.
Możliwość przeznaczenia pieniędzy z kredytu dla firm na każdy cel.
Możliwość uzyskania niezbędnych funduszy, które pozwolą na dalsze funkcjonowanie i rozwijanie działalności gospodarczej.
W sytuacji problemów ze spłatą, możliwość negocjacji warunków, których celem jest obniżenie rat.
Szeroka i zróżnicowana oferta pożyczek kredytów dla firm.
Różnego rodzaju promocje kredytów dla firm udzielanych przez banki.
Wady pożyczek i kredytów dla firm w bankach
Konieczność posiadania pozytywnej historii kredytowej w BIG, BIK i uregulowanych płatności z Urzędem Skarbowym i ZUS-em.
Wymóg prowadzenia działalności gospodarczej wynoszący minimum 12 miesięcy oraz otwarcie konta firmowego w banku, w którym o kredyt ubiega się pożyczkobiorca, co może generować dodatkowe koszty.
Przedsiębiorca może zostać poproszony o przedłożenie oświadczenia o wysokości przychodów, wysokości kosztów działalności gospodarczej aktualnej decyzji o wymiarze podatku, deklaracji PIT, rachunku zysków i strat, czy też oświadczenia przedsiębiorcy o wysokości kosztów działalności gospodarczej.
Konieczne może okazać się także posiadanie zabezpieczeń rzeczowych i poręczycieli.
Sponsorujemy
Nasze wyróżnienia
Nasi partnerzy
Komentarze
Braliśmy pożyczkę w Open Cash, smiało moge polecić . To pożyczki pozabankowe ale pewna, rzetelna firma. Zaufalismy im i się opąłciło. Dzięki nim wyszliśmy z pętli zadłużenia. Po dopełnieniu wszystkich formalności już po 2 dniach mięlismy gotówke na koncie
sprawdzałem oferty to koszty pożyczki są dość wysokie. kasę potrzebuję, ale te koszty mnie przerażają. chyba będę musiał się zdecydować na jakąś pożyczkę
prowadzę firmę i preferuję kredyt, nie przeszkadza mi to że muszę spełnić więcej warunków. raczej nie wezmę pożyczki dla firm, jakoś nie ufam firmom pożyczkowym…
kiepskie oferty. i w banku wcale potem nie czeka się dłużej… jest też kilka firm pożyczkowych poza tymi w tym rankingu, może działają lepiej… może powinniście je sprawdzić…
Potrzebowałem na szybko pieniędzy, skuszony wizją łatwej pożyczki dla firm zdecydowałem się w firmie pozabankowej. Mój wniosek był długo rozpatrywany, nie trwało to kilka minut jak to jest na reklamach. Pieniądze otrzymałem dopiero po kilku dniach. Na plus dobry poziom obsługi oraz koszty (spodziewałem się że będą wyższe).