Aplikacja mobilna KRD — jak działa?

Aktualizacja: 2019-09-27
Data publikacji: 2018-07-11
Autor: Emila Biernaciak
Ocena: 4.82
(ilość ocen: 28)

Krajowy Rejestr Długów to największa w Polsce platforma wymiany informacji gospodarczej, która od ponad 14 lat zbiera i udostępnia dane na temat sytuacji finansowej konsumentów oraz firm. Osoby, które chcą weryfikować wiarygodność potencjalnego kontrahenta w rejestrach KRD, mogą dokonać tego także przez aplikację mobilną. Jakie funkcjonalności posiada i skąd ją pobrać? Sprawdźmy.

Przed zawarciem transakcji biznesowej dokładnie zweryfikuj wypłacalność potencjalnego kontrahenta. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko zatorów płatniczych, które mogą przełożyć się na zmniejszenie płynności finansowej, opóźnienia w spłacie własnych zobowiązań, a w ekstremalnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do bankructwa. Jak pokazują wyniki badania „Biznesowy savoir-vivre” przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów i Rzetelnej Firmy, takiego obowiązku nie dopełnia ponad połowa firm. Dlaczego?

Dlaczego firmy nie weryfikują wypłacalności klientów?

Przyczyn, stojących za brakiem weryfikacji wiarygodności klientów jest co najmniej kilka. Jedną z najważniejszych jest obawa przed utratą kontraktów, inną — przekonanie o tym, że takich zabiegów realizować zwyczajnie… nie wypada. Wielu przedsiębiorców obawia się również wysokich kosztów i skomplikowanych procedur, towarzyszących „prześwietleniu” potencjalnego partnera biznesowego.

Aplikacja mobilna — skuteczny sposób na szybkie sprawdzenie kontrahenta

Powszechna digitalizacja i postęp techniczny wymuszają wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych nie tylko na bankach i innych instytucjach świadczących usługi finansowe, ale również na podmiotach, wspierających ich działalność. Jednym z nich jest Krajowy Rejestr Długów, który udostępnił swoim klientom nowoczesną aplikację mobilną.

Aplikacja mobilna od KRD funkcjonuje od 2013 roku i jest pierwszą w Polsce mobilną wyszukiwarką dłużników. Narzędzie pozwala w szybki i wygodny sposób zweryfikować wypłacalność i wiarygodność potencjalnego partnera biznesowego. A to jest jednym z najważniejszych przejawów troski o własny biznes.

Aplikacja mobilna KRD — główne funkcje

Aplikacja mobilna KRD pozwala w 3 krokach sprawdzić dowolną firmę w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA i stale monitorować jej zadłużenie w rejestrze przy użyciu urządzeń mobilnych. Szybko, wygodnie i komfortowo. O dowolnej godzinie, z każdego miejsca na świecie.

Aplikacja mobilna KRD BIG SA umożliwia:

  • weryfikację wypłacalności firm. Sprawdzając potencjalnego kontrahenta jeszcze przed nawiązaniem współpracy, możesz znacząco zmniejszyć ryzyko opóźnień w płatnościach, dbając tym samym o płynność finansową własnego biznesu;
  • sprawdzenie wypłacalności dotychczasowego kontrahenta (kontrola płynności finansowej). Dzięki takiej funkcji możesz na bieżąco monitorować finansową stabilność swoich kontrahentów, a jeśli ta zostanie zachwiana — szybko zareagować;
  • włączenie monitoringu wybranych NIP-ów. Taka funkcja sprawi, że o każdej zmianie statusu swojego kontrahenta zostaniesz poinformowany automatycznie. A to — podobnie jak kontrola płynności finansowej — pozwoli na szybką reakcję;
  • sprawdzenie kto pytał o Twoją firmę w KRD BIG SA;
  • podgląd Certyfikatu Rzetelności świadczącego o wiarygodności płatniczej Twojej firmy wraz z możliwością przesłania go do wybranych kontaktów.

Jakich danych potrzebuję, aby sprawdzić wypłacalność kontrahenta?

Aby sprawdzić wypłacalność potencjalnego lub aktualnego kontrahenta, potrzebny Ci będzie jedynie jego numer NIP. Umieszczając Numer Identyfikacji Podatkowej w przeznaczonym do tego celu polu, szybko sprawdzisz, czy Twój klient ma wierzycieli, a jeśli tak to ilu. Dowiesz się także, ile wynosi kwota nieuregulowanych przez niego zobowiązań.

Aplikacja mobilna KRD — korzyści dla użytkowników

Korzystanie z aplikacji mobilnej KRD jest nie tylko wygodne, ale również bardzo proste. Wszystko za sprawą przejrzystej struktury i nowoczesnego, przyjaznego użytkownikowi interfejsu. Dzięki temu prostemu narzędziu z powodzeniem sprawdzisz rzetelność kontrahenta w dowolnym miejscu i czasie. Jedynym warunkiem jest konieczność posiadania dostępu do internetu. Nie bez znaczenia jest także możliwość przeprowadzenia diagnozy „tu i teraz”. W dzisiejszych czasach, kiedy każda minuta jest na wagę złota, jest to niezwykle ważne.

Aplikacja mobilna KRD — skąd ją pobrać?

W zależności od tego, jaki system operacyjny posiada Twoje urządzenie mobilne, aplikację KRD możesz pobrać:

  • z App Store (dla urządzeń z systemem operacyjnym IOS),
  • z GooglePlay (dla urządzeń z systemem operacyjnym Android),
  • ze strony internetowej Microsoft (dla urządzeń Windows Phone).

Ile kosztuje aplikacja mobilna KRD?

Pobranie aplikacji mobilnej KRD jest całkowicie darmowe.

Polecane oferty

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 5000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniona szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

SolCredit jest innowacyjną firmą, która szybko pozwoli znaleźć Ci finansowanie. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 5000 zł za darmo.

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.