Aplikacja mobilna KRD — jak działa?

Aktualizacja: 2019-11-04
Data publikacji: 2018-07-11
Autor: Emila Biernaciak
Ocena: 4.82
(ilość ocen: 28)

Krajowy Rejestr Długów to największa w Polsce platforma wymiany informacji gospodarczej, która od ponad 14 lat zbiera i udostępnia dane na temat sytuacji finansowej konsumentów oraz firm. Osoby, które chcą weryfikować wiarygodność potencjalnego kontrahenta w rejestrach KRD, mogą dokonać tego także przez aplikację mobilną. Jakie funkcjonalności posiada i skąd ją pobrać? Sprawdźmy.

Przed zawarciem transakcji biznesowej warto dokładnie zweryfikować wypłacalność potencjalnego kontrahenta. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko zatorów płatniczych, które mogą przełożyć się na zmniejszenie płynności finansowej, opóźnienia w spłacie własnych zobowiązań, a w ekstremalnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do bankructwa. Jednak jak pokazują wyniki badania „Biznesowy savoir-vivre” przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów i Rzetelnej Firmy, ponad połowa firm nie korzysta z takiej możliwości. Dlaczego?

Przyczyn, stojących za brakiem weryfikacji wiarygodności klientów jest co najmniej kilka. Jedną z najważniejszych jest obawa przed utratą kontraktów, inną — przekonanie o tym, że takich zabiegów realizować zwyczajnie… nie wypada. Wielu przedsiębiorców obawia się również wysokich kosztów i skomplikowanych procedur, towarzyszących „prześwietleniu” potencjalnego partnera biznesowego.
Tymczasem sprawdzenie wypłacalności drugiej strony transakcji jest dzisiaj łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wszystko dzięki aplikacji KRD.

Aplikacja KRD — skuteczny sposób na szybkie sprawdzenie kontrahenta

Powszechna digitalizacja i postęp techniczny wymuszają wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych nie tylko na bankach czy firmach pożyczkowych, ale również na podmiotach, wspierających ich działalność. Jednym z nich jest właśnie Krajowy Rejestr Długów, który udostępnił swoim klientom nowoczesną aplikację mobilną.

Aplikacja KRD funkcjonuje od 2013 roku i jest pierwszą w Polsce mobilną wyszukiwarką dłużników. Narzędzie pozwala w szybki i wygodny sposób zweryfikować wypłacalność i wiarygodność potencjalnego partnera biznesowego. A to jest jednym z najważniejszych przejawów troski o własny biznes.

Aplikacja KRD — główne funkcje

Aplikacja mobilna KRD pozwala w 3 krokach sprawdzić dowolną firmę w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA i stale monitorować jej zadłużenie w rejestrze, przy użyciu smartfonów czy tabletów. Szybko, wygodnie i komfortowo. O dowolnej godzinie, z każdego miejsca na świecie. Aplikacja mobilna KRD BIG SA umożliwia m.in.:

  • Weryfikację wypłacalności potencjalnego partnera – sprawdzając potencjalnego kontrahenta jeszcze przed nawiązaniem współpracy, możesz znacząco zmniejszyć ryzyko opóźnień w płatnościach, dbając tym samym o płynność finansową własnego biznesu;
  • Sprawdzenie bieżącej wypłacalności kontrahenta (kontrola płynności finansowej) – dzięki takiej funkcji możesz na stale monitorować finansową stabilność swoich kontrahentów, a jeśli ta zostanie zachwiana — szybko zareagować;
  • Włączenie monitoringu wybranych NIP-ów – taka funkcja sprawi, że o każdej zmianie statusu swojego kontrahenta zostaniesz poinformowany automatycznie. A to — podobnie jak kontrola płynności finansowej — pozwoli na szybką reakcję;
  • Sprawdzenie kto pytał o Twoją firmę w KRD BIG SA – dzięki tej opcji będziesz mógł świadomie kreować swój wizerunek partnera biznesowego;
  • Podgląd Certyfikatu Rzetelności – świadczy on o wiarygodności płatniczej Twojej firmy. Aplikacja KRD pozwala na przesłanie go do wybranych kontaktów.

Aby sprawdzić wypłacalność potencjalnego lub aktualnego kontrahenta w aplikacji KRD potrzebny Ci będzie jedynie jego numer NIP. Umieszczając Numer Identyfikacji Podatkowej w przeznaczonym do tego celu polu, szybko sprawdzisz, czy Twój klient ma wierzycieli, a jeśli tak to ilu. Dowiesz się także, ile wynosi kwota nieuregulowanych przez niego zobowiązań. W sytuacji, gdy pojawi się problem z uregulowaniem długów, za pomocą aplikacji KRD możesz również uzyskać pomoc w odzyskaniu pieniędzy.

Aplikacja mobilna KRD — korzyści dla użytkowników

Korzystanie z aplikacji mobilnej KRD jest nie tylko wygodne, ale również bardzo proste. Wszystko za sprawą przejrzystej struktury i nowoczesnego, przyjaznego użytkownikowi interfejsu. Dzięki temu prostemu narzędziu z powodzeniem sprawdzisz rzetelność kontrahenta w dowolnym miejscu i czasie. Jedynym warunkiem jest konieczność posiadania dostępu do internetu. Dużą zaletą jest dostęp dla kluczowych informacji w czasie rzeczywistym.
Co ważne, aplikacja KRD przyda się nie tylko firmom, lecz również klientom indywidualnym. Dzięki niej łatwo będziesz mógł sprawdzić swoją historię w tym rejestrze i w razie konieczności, poszukać np. chwilówki bez KRD.

Aplikacja KRD — skąd ją pobrać?

W zależności od tego, jaki system operacyjny posiada Twoje urządzenie mobilne, aplikację KRD możesz pobrać:

  • z App Store (dla urządzeń z systemem operacyjnym IOS),
  • z GooglePlay (dla urządzeń z systemem operacyjnym Android).

Ile kosztuje aplikacja mobilna KRD?

Samo pobranie aplikacji KRD jest całkowicie darmowe. Nie oznacza to jednak, że korzystanie z niej również nie wygeneruje Ci żadnych kosztów. KRD standardowo pobiera opłaty za korzystanie z pewnych usług, takich jak np. sprawdzenie informacji o swojej firmie czy weryfikacja wypłacalności bieżących bądź potencjalnych kontrahentów. Wszystko zależy od umowy zawartej z Krajowym Rejestrem Długów.

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo