Aplikacje finansowe, które warto mieć! Sprawdź nasze typy!

Aktualizacja: 2020-02-07
Data publikacji: 2019-11-14
Autor: Emila Biernaciak
Ocena: 4
(ilość ocen: 6)

Nasze telefony już dawno przestały służyć wyłącznie do komunikowania się. Obecnie, traktujemy je bardziej jako narzędzia do ułatwiania sobie życia, w wielu jego aspektach. Aplikacje, takie jak budzik czy aparat, z pewnością towarzyszą Ci na co dzień. A co z oprogramowaniem do zarządzania budżetem? Mamy dla Ciebie najlepsze aplikacje finansowe, które pomogą Ci utrzymać fundusze w ryzach. Sprawdź!

Aplikacje finansowe – centrum dowodzenia budżetem

Jeśli myślisz, że aplikacje finansowe nie są dla Ciebie, odpowiedz sobie najpierw na kilka pytań. Czy zdarza Ci się zapomnieć o uregulowaniu rachunku? A może bywało, że zgubiłeś ważny paragon, potrzebny do reklamacji? Czy kiedykolwiek ominęła Cię świetna promocja, bo zapomniałeś karty lojalnościowej? Jeśli Twoje odpowiedzi na powyższe pytania brzmią “tak”, to z pewnością przydadzą Ci zaproponowane przez nas aplikacje finansowe. Dzięki nim, łatwo zaplanujesz domowy budżet, zabezpieczysz ważne dowody zakupu i złowisz najlepsze promocje.

Najlepsze aplikacje finansowe – Android & iOS

Przygotowując nasze zestawienie postaraliśmy się, aby każdy znalazł coś dla siebie. Większość zaproponowanych aplikacji do finansów działa więc zarówno na Androidzie, jak i oprogramowaniu iOS.

PanParagon

Pierwsza z naszych propozycji to rozwiązanie problemu trapiącego niemal każdego konsumenta – jak nie zgubić paragonu? Na pewno nie raz przekonałeś się, że zniszczony czy wyblakły dokument zakupu może skutecznie utrudnić, a nawet uniemożliwić skorzystanie z prawa do reklamacji. Dzięki aplikacji PanParagon nie będziesz już musiał się tym martwić – przy pomocy tego oprogramowania łatwo skopiujesz i zarchiwizujesz wszystkie przydatne paragony. Jak to działa?

Pierwszym krokiem jest zeskanowanie paragonu. Aplikacja tworzy cyfrową wersję dokumentu i sczytuje większość zawartych na nim informacji, np. datę zakupu, nazwę sklepu czy uiszczoną kwotę. Następnie wystarczy, że opiszesz paragon i dodasz do swojej kolekcji. Na uwagę zasługuje też opcja przypominania o terminie zwrotu i reklamacji.

Aplikacja finansowa - PanParagon

Źródło: aplikacja PanParagon

Aplikacja PanParagon ma też funkcję przechowywania kart lojalnościowych, planowania budżetu, a nawet ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. Możesz ją pobrać zarówno ze Sklepu Google Play jak i App Store Apple.

Listonic

Czy zdarzyło Ci się wyjść do sklepu po mleko i wrócić z całą siatką zakupów? Nie tylko Tobie! Idąc na zakupy bez listy, mamy niemal 100% gwarancję, że kupimy więcej, niż faktycznie jest to nam potrzebne. Szczególnie, że marketingowcy stają na głowie, by ułatwić nam wydawanie pieniędzy. Jak w takim razie zapanować nad potrzebą kupowania? Twórz listy!

Pomoże Ci w tym interaktywna aplikacja finansowa Listonic. Korzystając z niej będziesz mógł szybko i wygodnie stworzyć listę niezbędnych zakupów. Tych, którzy nie przepadają za wpisywaniem kolejnych pozycji na listę, na pewno ucieszy opcja dodawania głosowego – pojedynczych sztuk, a nawet całej listy. Produkty możesz też wybierać z podręcznej bazy.

Aplikacja Listonic.

Źródło: aplikacja Listonic

Bardzo użytecznym rozwiązaniem zastosowanym w Listonic jest opcja współdzielenia i współtworzenia list. Plan zakupowy możesz więc tworzyć zdalnie, np. ze swoją drugą połówką. Nie będzie już konieczności dzwonienia do siebie podczas zakupów. Wystarczy, że druga osoba doda potrzebny produkt do listy, a on natychmiast pojawi się na Twoim telefonie. Dodatkowo, w aplikacji znajdziesz przydatne tricki i porady kulinarne oraz najnowsze promocje sklepów spożywczych.

Również i ta aplikacja dostępna jest zarówno w Sklepie Google, jak i Apple Store.

Bills Agent

Zapomniałeś o uregulowaniu rachunku za prąd? A może uciekł Ci termin spłaty chwilówki czy kredytu? Teraz nie będziesz już musiał się tym martwić. Bills Agent to oprogramowanie, które będzie za Ciebie pamiętać o uregulowaniu comiesięcznych rat i opłat.

Wystarczy, że dodasz swoje rachunki (zarówno te okazjonalne, jak i cykliczne) do aplikacji, a ta w odpowiednim czasie przypomni Ci, co musisz opłacić w najbliższych dniach. Każdej z opłat możesz nadać przydatne statusy (opłacona, do zapłaty), po których później będziesz mógł je segregować. Przeterminowane zobowiązania zostaną oznaczone w taki sposób, abyś ich już nie pominął.

Aplikacja Bills Agent.

Źródło: aplikacja Bills Agent

Jeśli szukasz prostej “przypominajki” to rozwiązanie przypadnie Ci do gustu. To jednak opcja, tylko dla posiadaczy urządzeń z systemem Android.

Moje Finanse

Kolejna aplikacja finansowa to zintegrowane narzędzie do zarządzania domowym budżetem i rachunkami. Jeśli częstokroć zastanawiasz się, gdzie zniknęły Twoje pieniądze, apka Moje Finanse pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie. W jaki sposób?

Oprogramowanie pozwala na dodawanie indywidualnych wpływów i wydatków, które możesz później kategoryzować i filtrować, zgodnie ze swoimi preferencjami. By łatwiej kontrolować wszystkie operacje, możesz utworzyć kilka kont osobistych, określić ich saldo początkowe i na bieżąco aktualizować o je przychody i opłaty.

Aplikacja Moje Finanse.

Źródło: aplikacja Moje Finanse

Znajdziesz tu też funkcję planowania operacji, dzięki której przekonasz się ile pieniędzy potrzeba Ci w danym okresie czasu oraz opcję tworzenia stałych zleceń (np. dla rachunków za telefon czy chwilówek ratalnych). Dodatkowo, dzięki historii transakcji możesz śledzić swój budżet na przestrzeni i analizować swoje wydatki. Statystyki z aplikacji powiedzą Ci, na wydajesz najwięcej i nad którymi obszarami musisz popracować.

Moje Finanse są dostępne tylko na platformę Android.

Goodie

Ostatnia aplikacja do finansów, choć może wyglądać niepozornie, jest niezłą gratką dla poszukiwaczy promocji. Z pomocą aplikacji Goodie możesz przeglądać aktualne gazetki reklamowe rodzaju sklepów oraz pojedyncze promocje, często dedykowane specjalnie użytkownikom Goodie. Najciekawszą funkcją, która zdecydowanie ułatwi Ci oszczędzanie pieniędzy jest tzw. cashback. Dzięki cashback (moneyback), dokonując zakupów w sklepach współpracujących z Goodie, możesz otrzymać zwrot części środków (około 5-15%). Warunkiem skorzystania z promocji jest jednak przejście do transakcji przez aplikację.

Aplikacja finansowa Goodie.

Źródło: aplikacja Goodie

Oprócz tego Goodie pozwala na tworzenie list zakupowych, tworzenie wirtualnych kart lojalnościowych popularnych marek czy wyszukiwanie i filtrowanie centrów handlowych. 

Aplikacja do finansów – warto?

Nikogo nie trzeba raczej przekonywać, że zarządzanie domowym budżetem nie jest łatwe. Samodzielne przeliczanie wpływów i wydatków, pamiętanie o terminach spłat czy szukanie najkorzystniejszych promocji wymaga sporo czasu i wprawy, którą nie każdy posiada. Dlatego, zamiast szukać wymówek przed okiełznaniem domowego budżetu, warto wypróbować aplikacje finansowe, które powstały właśnie po to, by Ci pomóc. Dzięki nim, nie będziesz musiał się obawiać przykrych konsekwencji związanych z odsetkami za opóźnienie w spłacie rachunków czy zagubionym paragonem. Zapanujesz też nad swoimi finansami, co ułatwi oszczędzanie. Zatem, jeśli chcesz mieć kontrolę nad swoimi wydatkami, aplikacje finansowe są dla Ciebie!

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo