Czy można wykupić ubezpieczenie od skutków poważnej choroby?
Oceń

Czy można wykupić ubezpieczenie od skutków poważnej choroby?

Choć wielu zdarzeniom losowym nie sposób zapobiec, można znacząco zminimalizować ich negatywnej skutki. Jak? Wykupując dostosowaną do potrzeb polisę ubezpieczeniową. W artykule sprawdzimy, czy można wykupić ubezpieczenie od skutków nowotworu. Podpowiemy również, na jakich zasadach działa taka polisa i gdzie ją znaleźć.

Extra Portfel logo
ExtraPortfel
3.4 (68.09%) 502 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Vivus.pl logo
Vivus
3.6 (72.5%) 1083 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Ferratum logo
Ferratum Bank
3 (59.55%) 357 głosów
Kwota pożyczki

100 - 2000 zł

Czas na spłatę

15 - 30 dni

Jak pokazują badania, średnia długość życia mężczyzn w naszym kraju wynosi obecnie 71 lat, a kobiet – 79,7. Statystyczny Polak żyje o 4,5, a statystyczna Polka, o 2 lata krócej niż przeciętni mieszkańcy UE. Jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów są choroby cywilizacyjne: nowotwory, choroby serca, nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca. Choć poprzez działania profilaktyczne, takie jak zdrowia dieta, ruch czy rezygnacja z używek można znacząco zmniejszyć ryzyko groźnych schorzeń, nie sposób całkowicie go wyeliminować.

Choroba nie wybiera

Wiele osób wyznaje pogląd, że groźne schorzenia przytrafiają się wyłącznie innym. Niestety, choroby cywilizacyjne dotykają ludzi w każdym wieku — bez względu na status społeczny, stan konta, płeć i zawód. Jak pokazują statystyki, zachorowań na nowotwory przybywa na całym świecie i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała się odwrócić. Do 2025 r. liczba chorych zwiększy się z 14, do nawet 20 milionów rocznie.

Dużej zachorowalności i zwiększonej śmiertelności sprzyja niechęć do wykonywania badań profilaktycznych oraz bagatelizowanie pierwszych objawów choroby. Mówiąc zupełnie szczerze — w „erze nowotworów” nikt z nas nie może czuć się zupełnie bezpieczny i powiedzieć, że temat ten go nie dotyczy. Choć ryzyka zachorowania na nowotwór nie sposób całkowicie wyeliminować, można istotnie zminimalizować skutki takiej diagnozy. Jak tego dokonać? Wykupując polisę ubezpieczeniową, chroniącą przed skutkami nowotworów.

Ważne: większość tradycyjnych ubezpieczeń na życie nie obejmuje zakresem skutków chorób cywilizacyjnych. Aby zapewnić sobie ochronę w tym zakresie, należy sięgnąć po specjalną polisę, chroniącą przed skutkiem nowotworów.

Ubezpieczenie od skutków nowotworów

Koszt leczenia nowotworów i innych poważnych schorzeń bywa ogromny i w większości przypadków przewyższa możliwości finansowe statystycznej polskiej rodziny. W przypadku raka piersi koszt terapii w Polsce dla jednego pacjenta wynosi około 40 – 50 tysięcy złotych. Jeśli leczenie odbywa się poza granicami kraju, może to być kilka razy więcej. Oprócz samych kosztów leczenia (leków, badań, specjalnej diety, protez, środków czystości i dojazdów do placówek medycznych) chory jest także narażony na utratę dochodów. A to może dodatkowo pogorszyć jego i tak trudną sytuację.

Jeśli posiadasz ubezpieczenie od skutków nowotworu, ubezpieczyciel nie tylko wypłaci odszkodowanie na leczenie w Polsce lub za granicą, ale może zapewnić Ci również:

 • pomoc specjalistów, np. psychologa czy dietetyka;
 • wsparcie dla osób bliskich — opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi czy pomoc domową;
 • transport medyczny i dostarczanie leków;
 • rehabilitację oraz wypożyczenie lub zakup specjalistycznego sprzętu.

Wykupując ubezpieczenie na wypadek nowotworu lub innej groźnej choroby, zapewnisz wiec kompleksowe wsparcie nie tylko sobie, ale również swoim bliskim.

Zakres odpowiedzialności i warunki

Ubezpieczenie od skutków groźnych chorób jest ubezpieczeniem „szytym na miarę”. Wysokość składki kalkulowana jest więc w indywidualny, zależny od wielu parametrów (m.in. od wieku, stanu zdrowia i trybu życia osoby objętej ubezpieczeniem, historii chorób w jej rodzinie, kwoty, na którą się ubezpieczy) sposób. W zależności od towarzystwa i wykupionego pakietu również zakres ochrony ubezpieczeniowej może kształtować się odmiennie. Poniżej przedstawiamy szczegóły najpopularniejszych na rynku polis, chroniących przed skutkami raka.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu w Nationale Nederlanden — Rakowi wspak

Wykupując ubezpieczenie w Nationale Nederlanden możesz otrzymać nawet 600 000 zł na leczenie (do 40 proc. kwoty ubezpieczenia zaraz po diagnozie). Kolejne wypłaty dostosowane są do sposobu leczenia (np. 20 proc. za operację, do 25 proc. za chemioterapię, do 25 proc. za radioterapię).

Pieniądze możesz przeznaczyć m.in. na przyspieszenie procesu leczenia, dodatkowe badania lub inny, dowolny cel (np. leki, koktajle witaminowe, dodatkową rehabilitację czy leczenie chorób często towarzyszących nowotworom).
W ramach polisy ubezpieczyciel zapewnia także:

 • wsparcie zespołu medycznego podczas przygotowania dodatkowej opinii medycznej;
 • wsparcie przy organizacji leczenia;
 • pomoc w codziennym życiu (wsparcie pielęgniarki, psychologa, dietetyka, transport medyczny i transport leków, wypożyczenie lub zakup specjalistycznego sprzętu etc.).

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu w AXA — Pomoc na Raka

Pomoc na Raka to pierwsze w Polsce tak kompleksowe ubezpieczenie na wypadek rozpoznania nowotworu. Polisa zapewnia świadczenia pieniężne wypłacane w kluczowych etapach leczenia, dostęp do specjalistycznych konsultacji i badań oraz pomoc w organizacji codziennego życia osoby dotkniętej chorobą nowotworową. Wykupując ubezpieczenie w AXA możesz liczyć na:

 1. wypłatę świadczenia, które pozwoli Ci pokryć koszty, pojawiające się na kolejnych etapach leczenia:
  • bezpośrednio po rozpoznaniu nowotworu,
  • w przypadku operacji,
  • w przypadku chemioterapii i radioterapii;
 2. comiesięczną rentę wypłacaną nawet do 12 miesięcy, którą możesz przeznaczyć na niezbędne wydatki;
 3. możliwość skorzystania z konsultacji specjalistycznych oraz świadczeń ambulatoryjnych. Dzięki temu będziesz mógł bezgotówkowo wykonać niezbędne badania laboratoryjne i diagnostyczne, np. morfologię, rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, biopsję czy USG;
 4. drugą opinię medyczną przygotowaną przez światowego eksperta specjalizującego się w danym schorzeniu, mającą na celu potwierdzenie diagnozy bądź postawienie nowej oraz zaproponowanie metody leczenia;
 5. dodatkowe usługi w postaci:
  • transportu medycznego,
  • opieki domowej po chemioterapii lub radioterapii,
  • wsparciu psychologa,
  • rehabilitacji.

Z ubezpieczenia może skorzystać osoba, która w dniu podpisania wniosku ubezpieczeniowego ma ukończone 18, jednak nie ukończyła 61 lat.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu w AIG — Triumf

Ubezpieczenie Triumf zapewnia nawet 120 000 zł odszkodowania w przypadku diagnozy choroby nowotworowej. Wypłacane w gotówce środki chory może przeznaczyć na dowolny cel: sfinansowanie dodatkowego leczenia, wykonanie badań diagnostycznych czy zakup leków. Ubezpieczyciel oferuje aż 5 wariantów ubezpieczenia Triumf:

 • wariant kryształowy,
 • wariant brązowy,
 • wariant srebrny,
 • wariant złoty,
 • wariant platynowy.

W zależności od tego, którą z nich wybierzesz kwotowy zakres świadczeń, a co za tym idzie również wysokość składki, będą odmienne. Ubezpieczenie mogą wykupić osoby w wieku od 20 do 59 roku życia.

Ważne wyłączenia odpowiedzialności

Przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej, koniecznie dokładnie przeanalizuj Ogólne Warunki Ubezpieczenia, zwracając szczególną uwagę na wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

W przypadku następstw groźnej choroby jest to szczególnie ważne. Odmowa wypłaty świadczenia, zwłaszcza w takich okolicznościach może być bowiem — zaraz po usłyszeniu diagnozy — ogromnym ciosem.

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

facebook