Darmowa pożyczka ratalna – 10 000 zł bez prowizji i odsetek
4.1 (81.48%) 27 głosów

Darmowa pożyczka ratalna – 10 000 zł bez prowizji i odsetek

Zaciągnięcie pożyczki ratalnej nie musi wcale wiązać się z kolosalnymi kosztami. Dostępne na rynku oferty ekspresowych pożyczek umożliwiają pozyskać nawet 10 000 zł bez dodatkowych kosztów. Wystarczy jedynie spłacić zaciągnięty dług w ciągu 30 dni, a firma pożyczkowa nie naliczy odsetek ani prowizji.

10 000 zł za darmo?

Być może w ofertę pożyczki 10 000 zł bez żadnych kosztów trudno początkowo uwierzyć. Tym bardziej, że wskazując w internetowych kalkulatorach firm pożyczkowych taką kwotę, automatycznie są wyliczane prowizja i odsetki, które należy zapłacić.

Przykładowo: Wonga proponuję tak wysoką pożyczkę tylko w wariancie pożyczki ratalnej udzielonej na okres od 2 do 24 miesięcy. Chociaż ten wariant pożyczki nie jest oprocentowany, to naliczana prowizja za jej udzielenie waha się od 1500 do 3130 zł. Wysokość prowizji zależna jest od okresu, na jaki zostało zaciągnięte zobowiązanie.

Pożyczenie 10 000 zł może być jeszcze droższe w firmie Zaplo. W tym przypadku pożyczka na tak dużą kwotę udzielana jest na 36 miesięcy, a jej całkowity koszt przekracza… 11 000zł!

Analizując powyższe koszty, ciężko uwierzyć, że możliwe jest pożyczenie 10 000 zł bez żadnych kosztów. A jednak!

Magiczne 30 dni

Chociaż każda z powyższych firm nalicza oficjalnie koszty za udzielenie pożyczki ratalnej, to istnieje jeden wyjątek uprawniający do pozyskania wsparcia zupełnie za darmo. Zarówno Wonga, jak też Zaplo dopuszczają możliwość spłaty całego zobowiązania w ciągu 30 dni od jego pozyskania.

W przypadku Wonga spłata zobowiązania w tym terminie uprawnia pożyczkobiorcę do pozyskania rabatu równego całkowitemu kosztowi udzielonego kredytu. Podobnie w Zaplo – pożyczkobiorca, który spłaci kredyt w ciągu miesiąca, zwolniony jest z opłacenia prowizji i umownych odsetek.

W przypadku 30-dniowego okresu darmowej spłaty należy pamiętać, że liczony on jest od dnia udostępnienia środków (Wonga) lub od dnia zwarcia umowy (Zaplo). Ponadto termin dotyczy 30 dni kalendarzowych, a nie roboczych.

Tylko dla nowych klientów

Wariant darmowej pożyczki z 30-dniowym okresem spłaty dostępny jest wyłącznie dla nowych klientów firm pożyczkowych. Oznacza to, że pozyskanie 10 000 zł na miesiąc bez żadnych dodatkowych kosztów możliwe jest tylko w przypadku zaciągania pierwszej pożyczki w Wonga czy Zaplo. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć przykrej niespodzianki w sytuacji, kiedy zaciągnięcie kolejnej tak dużej pożyczki – mimo spłaty w ciągu 30 dni – będzie wiązało się z naliczeniem szeregu dodatkowych opłat.

10 000 zł niemal od ręki

Oferta 10 000 zł za darmo to dobra propozycja dla tych, którzy chcą pozyskać tak dużą kwotę w krótkim czasie. Zarówno Wonga, jak też Zaplo udostępnia elektroniczny wniosek o udzielenie kredytu. Obie firmy wymagają podania dokładnych danych z dowodu osobistego.

Decyzja o udzieleniu pożyczki jest zależna od analizy zdolności kredytowej wnioskującego. Wonga i Zaplo dokonują weryfikacji klienta w KRD, BIG i BIK. W przypadku pozytywnej decyzji o udzieleniu pożyczki, pieniądze na koncie pożyczkobiorcy mogą pojawić się nawet w przeciągu kwadransa. Maksymalny czas oczekiwania na wypłatę środków wynosi 24 godziny.

Pożyczyłeś? Musisz oddać!

Pozyskanie darmowej pożyczki w wysokości 10 000 zł może zachęcić wiele osób. Jednak decyzję o zaciągnięciu tego rodzaju zobowiązania należy dokładnie przemyśleć. Nie wolno zapominać, że pożyczka jest zupełnie za darmo tylko w przypadku jej spłaty w ciągu miesiąca.

Dlatego ten wariant zobowiązania jest polecany osobom, które mają pewność, że w ciągu 30 dni będą posiadały dostateczną ilość środków do spłaty zadłużenia. 10 000 zł na 30 dni to dobra propozycja dla tych, którzy spodziewają się w niedługim czasie wpływu w podobnej wysokości.

Oczywiście jeśli pożyczkobiorcy nie uda się oddać zobowiązania w ciągu miesiąca, będzie mógł je spłacać w systemie ratalnym. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami, które niekiedy przewyższają kwotę zaciągniętego zobowiązania.

Dlatego pożyczka 10 000 zł za darmo będzie rzeczywiście opłacalna tylko wtedy, kiedy decyzja o jej podjęciu zapadnie w oparciu o realne możliwości finansowe pożyczkobiorcy. Zdrowy rozsądek w podejmowaniu decyzji o wzięciu pożyczki pozwoli uniknąć potencjalnych problemów dotyczących jej spłaty.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

facebook