Dotacja na własny biznes — lista programów
Ocena: 4.5
(ilość ocen: 2)

Dotacja na własny biznes — lista programów

Jeśli szukasz sposobu na sfinansowanie własnego biznesu, możesz skorzystać z dostępnych na rynku dotacji. W artykule omówimy te dostępne na rynku.

Przedsiębiorcy, którzy chcą pozyskać środki na rozwój firmy, nie muszą oszczędzać latami. Jeśli ich pomysł na biznes jest ciekawy, innowacyjny i ma szanse zaistnieć (oraz utrzymać się) na rynku, mogą wnioskować o dotacje. Poniżej przedstawiamy dostępne na rynku programy, organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dotacje z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

O wsparcie z Programu Inteligentny Rozwój mogą wystąpić przede wszystkim:

  • przedsiębiorstwa (w szczególności MŚP),
  • jednostki naukowe konsorcja przedsiębiorstw oraz jednostek naukowych,
  • instytucje działające w otoczeniu biznesu.

Z programu można skorzystać na dwa sposoby – jako realizator lub uczestnik projektów.

Dotacje dostępne w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

Ochrona własności przemysłowej

Maksymalna wartość dofinansowania: 500 000 zł
Data zakończenia: 29.11.2018
Odbiorcy: przedsiębiorcy z sektora MŚP

Składając wniosek o dotację Ochrona własności przemysłowej, możesz pozyskać do 500 tys. zł, które stanowią 50 proc. poniesionych kosztów związanych z uzyskaniem patentu. Program trwa już od kilku miesięcy i cieszy się ogromną popularnością wśród przedstawicieli sektora MŚP.

Badania na rynek

Maksymalna wartość dofinansowania: 20 000 000 zł
Data zakończenia: 05.12.2018
Odbiorcy: przedsiębiorcy z sektora MŚP pochodzący ze średnich miejscowości

Uczestnicząc w programie Badania na rynek, można pozyskać nawet 20 mln zł na cele związane z poszukiwaniami innowacji lub udoskonalanie tych, które już istnieją. Co ważne, czynnikiem, który determinuje otrzymanie dodatkowych środków, jest pełne wdrożenie usprawnień. Jeśli nie poszukujesz narzędzi i sposobów, które unowocześnią Twoją działalność z powodu braku środków — koniecznie złóż wniosek o dofinansowanie z programu Badania na rynek.

Bony na innowacje dla MŚP

Maksymalna wartość dofinansowania: 340 000 zł w ramach I etapu i 560 000 zł w ramach II etapu
Data zakończenia: 22.11.2018 (I etap) i 04.01.2019 (II etap)
Odbiorcy: przedsiębiorcy z sektora MŚP

Celem programu Bony na innowacje dla MŚP jest harmonijne połączenie świata biznesu i nauki. Pierwszy etap konkursu przewiduje dofinansowania na opracowanie: nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, nowej lub znacząco ulepszonej technologii, nowego projektu wzorniczego, nowej lub znacząco ulepszonej usługi. Maksymalna wartość pozyskanych środków może wynosić 340 000 zł. Kwota ta nie może przekroczyć 85 proc. kosztów.

Przedsiębiorcy, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach I etapu, mogą wnioskować o dodatkowe środki także w ramach II etapu. W tym przypadku wnioskujący może wdrożyć swój pomysł na innowację technologiczną opracowaną przez jednostkę naukową.
Możliwa „do zgarnięcia” kwota wynosi aż 560 000 zł, co nie może stanowić więcej niż 70 proc. poniesionych kosztów.

Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP

Maksymalna wartość dofinansowania: 1 050 000 zł
Data zakończenia: 25.10.2018
Odbiorcy: przedsiębiorcy z sektora MŚP

Aby wdrożyć nowoczesne, innowacyjne systemy niezbędne jest także odpowiednie wsparcie. Przedsiębiorcy, którzy będą wnioskować o dotacje w ramach programu Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP mogą otrzymać ponad milion złotych na usługi IOB, czyli Instytucje Otoczenia Biznesu, które z reguły bywają kluczowe do wdrożenia innowacji.

Design dla przedsiębiorców

Maksymalna wartość dofinansowania: 1 250 000 zł
Data zakończenia: 31.10.2018
Odbiorcy: przedsiębiorcy z sektora MŚP

Design dla przedsiębiorców jest stosunkowo nowym program, dedykowanym przedsiębiorcom, zamierzającym zmienić materiały wzornicze. Podmioty, które wygrają konkurs, otrzymają fachową analizę dotychczasowych rozwiązań oraz wykonanie nowego projektu wzorniczego i jego wdrożenie.

Programy akceleracyjne

Maksymalna wartość dofinansowania: 15 000 000 zł
Data zakończenia: 04.09.2018
Odbiorcy: bez ograniczeń

Z dofinansowania w ramach programów akceleracyjnych może skorzystać każdy podmiot, który chce szkolić start-upy, ma ciekawe, innowacyjne pomysły i pragnie tworzyć oryginalne projekty.

Dotacje z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia

Wdrażanie innowacji przez MŚP
Maksymalna wartość dofinansowania: 7 000 000 zł
Data zakończenia: 31.07.2018
Odbiorcy: przedsiębiorcy z sektora MŚP, należący do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego

Z programu mogą skorzystać przedsiębiorcy z sektora MŚP należący do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego, którzy chcą pozyskać dodatkowe środki na zakup praw patentowych, technologii, know-how oraz inwestycje. Korzystający z dofinansowania powinien pochodzić ze wschodnich obszarów naszego kraju.

Wzór na konkurencję (etap II)

Maksymalna wartość dofinansowania: 3 000 000 zł
Data zakończenia: 31.05.2019
Odbiorcy: przedsiębiorcy z sektora MŚP

Program wzór na konkurencję pozwala pozyskać wsparcie finansowe, które pozwoli zyskać (lub utrzymać) przewagę konkurencyjną na rynku. Dzięki otrzymanym środkom przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z usług profesjonalistów i dofinansować nowoczesne, innowacyjne strategie.

Internacjonalizacja MŚP

Maksymalna wartość dofinansowania: 800 000 zł
Data zakończenia: 04.09.2018
Odbiorcy: przedsiębiorcy z sektora MŚP

Dodatkowe środki w ramach programu Internacjonalizacja MŚP są dedykowane podmiotom, rozważającym zagraniczną ekspansję. Dzięki otrzymanym w ten sposób pieniądzom przedsiębiorcy będą mogli rozszerzyć działalność przedsiębiorstwa i przejść od rynku krajowego na rynki zagraniczne.

Polecane oferty

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 5000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniona szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Pożyczka Plus to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 3000 zł za darmo.

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

Najlepsze firmy pożyczkowe

1.
Ocena: 3.89
(ilość ocen: 625)
2.
Ocena: 3.91
(ilość ocen: 349)
3.
Ocena: 4.04
(ilość ocen: 751)
4.
Ocena: 4.08
(ilość ocen: 1196)
5.
Ocena: 3.92
(ilość ocen: 455)