Ferie zimowe – czy warto sfinansować wyjazd pożyczką + infografika!
4 (80%) 25 głosów

Ferie zimowe – czy warto sfinansować wyjazd pożyczką + infografika!

Marzysz o narciarskich szaleństwach w Zakopanem? Chciałbyś zabrać bliskich na rodzinny, zimowy urlop? Dziś podpowiemy, czy warto sfinansować wyjazd pożyczką i co zrobić, aby pożyczysz pieniądze jak najtaniej i… jak najszybciej.

Okolice Zakopanego to idealne warunki do uprawiania zimowych sportów. Wspaniałe warunki do jazdy na nartach, łyżwach czy aktywnego odpoczynku na biegówkach każdego roku przyciągają do zimowej stolicy Polski tysiące urlopowiczów.

Nie da się jednak ukryć, że ceny zakwaterowania, posiłków i dodatkowych atrakcji – zwłaszcza w sezonie – potrafią przyprawić o zawrót głowy. Nierzadko zdarza się, że koszt zimowego odpoczynku w Zakopanem jest porównywalny z kosztem urlopu we włoskich czy austriackich ośrodkach narciarskich.

Koszty rodzinnego wypoczynku w górach

Zakładając, że na tygodniowy urlop w Zakopanem wybierze się 4-osobowa rodzina, na pokrycie kosztów zakwaterowania, posiłków i dodatkowych atrakcji należy przygotować minimum 6 tysięcy złotych. Jeśli zamiast hotelu wybierzesz niedrogą kwaterę prywatną, za pojedynczy nocleg dla 1 osoby będziesz musiał zapłacić około 50 zł. Elegancki pensjonat może być nawet 2-3 razy droższy.

Tygodniowy skipass dla osoby dorosłej to koszt około 300-400 złotych, a obiad w góralskiej, lokalnej restauracji – co najmniej 30 – 40 zł.

Choć wizja szaleństwa na stoku jest niezwykle kusząca, dla wielu osób realną przeszkodą może okazać się… stan konta. Sfinansowanie wypoczynku za kilka tysięcy złotych często wykracza poza możliwości finansowe polskich rodzin.

Szybka pożyczka na wyjazd?

Dobrym pomysłem może okazać się sfinansowanie wyjazdu na ferie pieniędzmi z pożyczki. Zwłaszcza, jeśli część kosztów będziesz w stanie pokryć z własnych środków. Pożyczając niewielką kwotę nie powinieneś mieć problemu z terminowym zwrotem pieniędzy. A korzystając z usług pozabankowych firm pożyczkowych będziesz mógł pożyczyć pieniądze całkiem za darmo.

Darmowe pożyczki przez internet – jak to działa?

Darmowe pożyczki, oferowane przez pozabankowe firmy pożyczkowe to promocyjna oferta, skierowana tylko i wyłącznie do nowych klientów. Zaciągając darmową pożyczkę online będziesz zobowiązany oddać pożyczkodawcy taką kwotę, jaką od niego pożyczyłeś. Nie poniesiesz więc kosztów prowizji, odsetek czy jakichkolwiek innych opłat dodatkowych.

Maksymalna kwota darmowej chwilówki wynosi obecnie 2500 zł. Taką pożyczkę zaciągniesz w firmie Vivus. Pamiętaj jednak, że na spłatę zobowiązania będziesz miał jedynie 30 dni.

Zanim podpiszesz umowę z pożyczkodawcą upewnij się, że zdołasz spłacić całą kwotę pożyczki w terminie.

Gdzie pożyczę pieniądze za darmo?

Darmowe pożyczki oferuje obecnie aż kilkadziesiąt firm pożyczkowych. Wśród nich znajdują się m.in.: NetCredit, InCredit, Vivus, Ofin, EkspresKasa, KasaTAK!, Ferratum Bank, Extra Portfel, Lendon, Filarum, SuperGrosz, Łatwy Kredyt, BIGCredit, SOHOCredit, ViaSMS, Alfa Kredyt, Money Man, Pożyczka Plus, Szybka Moneta, Smart Pożyczka, Visset, Szybka Gotówka.

Pożyczka online na wyjazd – jak wnioskować o pieniądze?

Jeśli zdecydujesz się na zaciągniecie pożyczki online, przygotuj swój dowód osobisty, numer konta oraz telefon komórkowy.

Wszystkie niezbędne kroki wykonasz przez internet, siedząc wygodnie przed monitorem komputera. Możesz także wnioskować o dodatkowe pieniądze, korzystając z urządzenia mobilnego. Np. w drodze na wymarzony urlop. Najlepsze aplikacje mobilne oferują swoim klientom: Vivus, Zaplo, Kredito24 i SMS365.

Określ swoje potrzeby

Jeśli wybrałeś pożyczkodawcę, wejdź na jego stronę internetową (lub otwórz aplikację mobilną) i na suwakach ustaw preferowaną kwotę pożyczki oraz czas spłaty zobowiązania. Następnie dokładnie wypełnij i wyślij wniosek pożyczkowy.

Zweryfikuj dane osobowe

Kiedy pożyczkodawca otrzyma Twój wniosek, poprosi Cię o weryfikację danych osobowych. Celem weryfikacji jest wyeliminowanie oszustw i nadużyć, polegających na zaciąganiu pożyczek na inne osoby. Pożyczkodawcy umożliwiają swoim klientom 2 sposoby weryfikacji danych.

Pierwsza i zarazem najbardziej popularna metoda to wykonanie przelewu na symboliczną kwotę na konto pożyczkodawcy. Kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie firmy pożyczkowej, możliwe będzie porównanie danych właściciela rachunku z danymi zawartymi we wniosku. Jeśli informacje się zgadzają, pożyczkodawca przystąpi do kolejnego etapu sprawdzania wniosku.

Weryfikacja danych przez aplikację

Dla osób, które nie mogą skorzystać z rachunku bankowego (np. z powodu braku środków) pożyczkodawcy przygotowali alternatywne rozwiązanie. Są nim aplikacje, które łącząc się z rachunkiem bankowym pożyczkodawcy pobierają i przekazują pożyczkodawcy potrzebne informacje. Korzystanie z aplikacji jest w pełni bezpieczne, a połączenie – szyfrowane.

Pieniądze nawet w 15 minut

Jeśli decyzja pożyczkodawcy jest pozytywna, pieniądze będą mogły trafić na Twoje konto nawet w 15 minut. Od czego zależy szybkość przelewu?

Jeśli posiadasz rachunek w tym samym banku co pożyczkodawca, transfer przebiegnie niemal natychmiast. Jeśli rachunki znajdują się w 2 różnych bankach, pieniądze mogą zostać zaksięgowane nawet kolejnego dnia roboczego.

Łatwiej pożyczyć, trudniej spłacić?

Szybką pożyczkę pozabankową można otrzymać nawet w 15 minut. Jakie są zasady jej spłaty? Większość pożyczkodawców jako maksymalny okres spłaty przyjmuje 30 dni.

Istnieją jednak i tacy, którzy umożliwiają zwrot należności w ciągu 45 (Extra Portfel, Pożyczka Plus), 60 (Ekspres Kasa, Ferratum Bank, Ofin, Wonga), a nawet 61 dni (MoneyMan, InCredit).

Co ważne, całą pożyczoną kwotę należy zwrócić jednorazowo i nie ma możliwości rozłożenia spłaty na raty.

Co, jeśli nie zwrócę pieniędzy w terminie?

Już 1 dzień opóźnienia może skutkować naliczeniem dodatkowych opłat, wynikających z zapisów umowy pożyczkowej. Jeśli ze spłatą zobowiązania spóźnisz się kilka dni, pożyczkodawca może przekazać sprawę do zewnętrznej firmy windykacyjnej, a nawet do sądu. Odkąd pożyczkodawcy przestali zarabiać na spóźnialskich klientach, robią to zdecydowanie częściej i szybciej niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Doskonałym przykładem może być tutaj Pandamoney. W treści umowy pożyczkowej możemy przeczytać:„Niezwrócenie całkowitej kwoty pożyczki wraz z odsetkami i z dodatkowymi kosztami w terminie może spowodować przekazanie zobowiązań Pożyczkobiorcy z tytułu zadłużenia do agencji windykacyjnej lub podjęcie działań sądowych wobec Pożyczkobiorcy po 7 dniach od pierwszego bezskutecznego wezwania do zapłaty otrzymanego przez Pożyczkobiorcę.”

Konsekwencją braku spłaty może być także obniżenie scoringu w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz wpis do bazy dłużników. Choć po spłacie zobowiązania Twoje dane znikną z rejestru dłużników, niekorzystna historia kredytowa w BIK-u może ciągnąć się za Tobą nawet przez 5 lat.

Pożyczać czy nie pożyczać?

Jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, by sfinansować urlop, szybka pożyczka pozabankowa może być dla Ciebie istotnym wsparciem.

Podpisanie umowy pożyczkowej powinno być jednak poprzedzoną rzetelną analizą własnych możliwości finansowych. Zanim pożyczysz pieniądze upewnij się, że zdołasz spłacić pożyczkę w terminie, a wygenerowanie potrzebnej kwoty nie będzie nadmiernym obciążeniem dla Twojego budżetu.

Zaciągnięcie pożyczki, na którą Cie nie stać może być pierwszym krokiem do finansowej katastrofy. A wizja braku środków na spłatę zadłużenia może zepsuć każdy, nawet najwspanialszy urlop.

Poniżej znajdziesz ciekawą infografiką odnośnie finansowania ferii zimowych za pomocą, często darmowych, pożyczek.

Sfinansuj ferie zimowe pożyczką!

 

 

 

 

 

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.