Finai kończy z pośrednictwem kredytowym i zamyka konta użytkowników

Aktualizacja: 2020-02-18
Data publikacji: 2019-09-27
Autor: Emila Biernaciak
Ocena: 4.63
(ilość ocen: 8)

Firma Finai poinformowała na swojej stronie internetowej, że 30.09.2019 roku kończy działalność jako pośrednik kredytowy. Konta użytkowników platformy zostaną wyłączone po 27.09.2019 roku. Wszystkie dane zostaną wówczas usunięte, a logowanie przestanie być możliwe.

Finai wycofuje się z pośrednictwa kredytowego po roku działalności

Platforma Finai w Polsce wystartowała w czerwcu 2018 roku. Profil jej działalności opierał się na udostępnianiu klientom spersonalizowanych ofert kredytów i pożyczek bankowych. Z pomocą platformy można było pożyczyć maksymalnie 50 tysięcy złoty. Przy wyborze, użytkownikom pomagał wirtualny doradca.

Współpracę z firmą, jako pierwsze rozpoczęły dwa banki – Inbank oraz Nest Bank. Później portfolio marki rozszerzyło się o kolejne instytucje – Credit Agricole i eurobank. W lutym 2019 roku do grona partnerów Finai dołączył również Euroloan, oferujący produkty pozabankowe, takie jak odnawialny limit pożyczkowy czy chwilówka na raty. Planowano, że do 2020 roku firma umożliwi 100 tysiącom klientów uzyskanie kredytów o wartości 1 mld złotych. Pomóc w tym miały nowoczesne rozwiązania, w tym sztuczna inteligencja czy biometria. Ostatecznie, 25.09.2019 roku Finai poinformował, że nie będzie już działał jako pośrednik kredytowy.

Co z klientami firmy?

Kończy się pewien etap naszej historii. Mamy nadzieję, że nasza wspólna podróż przez świat finansów spełniła Wasze oczekiwania. Na bazie naszych doświadczeń będziemy nadal pracować nad upraszczaniem finansów oferując produkty i usługi dla sektora finansowego.” – tymi słowami marka pożegnała osoby, które w ciągu ubiegłego roku skorzystały z jej usług.

Oświadczenie Finai o zakończeniu działalności jako pośrednik kredytowy.

Źródło: E-mail do użytkowników Finai

W oświadczeniu, firma poinformowała, że konta zarejestrowanych użytkowników platformy będą aktywne tylko do piątku, 27.09.2019 roku. Do wtedy możliwa będzie również finalizacja rozpoczętych, aktywnych wniosków kredytowych. Później składanie nowych wniosków nie będzie dostępne, a wszystkie zebrane dane zostaną usunięte. Zniknie również opcja logowania.

Wszystkie umowy zawarte za pośrednictwem Finai pozostają ważne – stroną zobowiązania są bowiem banki i firmy pożyczkowe, które udzieliły finansowania. Pożyczkobiorcy są zatem zobowiązani do dalszego, systematycznego płacenia rat.  

Co dalej z Finai?

Brakuje oficjalnych informacji na temat przyszłości marki, jednak jak można sądzić firma najprawdopodobniej zdecydowała się zmienić profil funkcjonowania i przejść do modelu B2B (business to business). Ze strony zniknęły narzędzia skierowane do konsumentów, takie jak kalkulator kredytowy czy opcja wnioskowania o pożyczkę.

Może się zatem okazać, że opracowywane przez Finai rozwiązania będą teraz oferowane innym podmiotom rynku finansowego.

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo