Finansowanie dla firm – szybkie pożyczki
4 (80%) 20 głosów

Finansowanie dla firm – szybkie pożyczki

Prowadzisz własną firmę, szukasz pieniędzy na sfinansowanie inwestycji i bieżącą działalność przedsiębiorstwa? Jeśli bank odmówił Ci kredytu, nie załamuj rąk. Korzystając z usług pozabankowych pożyczkodawców, pożyczysz nawet kilka milionów złotych. Sprawdźmy, gdzie szukać najlepszych pożyczek dla firm.

Codzienność przedsiębiorcy rzadko kiedy bywa usłana różami. Aby utrzymać się „na fali”, niezbędne jest nieustające trzymanie ręki na pulsie – dbanie o finansową płynność, zdobywanie nowych klientów biznesowych i inwestowanie w rozwój firmy. A to wymaga nie tylko ogromnej ilości czasu i uwagi, ale również nakładów finansowych.

Wielu właścicieli firm zaczyna prowadzenie działalności „od zera”. Czerpiąc z własnej wiedzy i doświadczenia pokonują kolejne szczeble, pracując na prestiż, renomę i rozpoznawalność swojej marki. Nie posiadając znacznego kapitału nie są jednak w stanie przekroczyć pewnych barier i wejść na wyższy poziom prowadzenia biznesu. Sposobem na realizację biznesowych celów i osiągnięcie długofalowych korzyści może być zaciągnięcie pożyczki dla firm.

Dzięki dodatkowym środkom zamknięte dotąd drzwi nagle staną otworem. Ekspansja na zagraniczne rynki, poszerzenie wachlarza oferowanych usług czy otwarcie kolejnych oddziałów firmy okaże się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Po pożyczkę do banku…

Większość osób planujących pożyczenie pieniędzy na rozwój działalności, pierwsze kroki kieruje zazwyczaj do banku. Jakież bywa ich zdziwienie, kiedy nagle okazuje się, że zaciągnięcie pożyczki wcale nie będzie tak proste, jak myśleli. Bankowa procedura badania zdolności kredytowej jest nie tylko stosunkowo skomplikowana i restrykcyjna, ale również żmudna i długotrwała.

Przed wydaniem decyzji, bank dokładnie prześwietli Twoją historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, przeanalizuje stosy dostarczonych dokumentów oraz zweryfikuje, czy Twoje dane nie figurują na „czarnej liście”, czyli w rejestrach Biur Informacji Gospodarczej.

Przedsiębiorcy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, są zadłużeni w Urzędzie Skarbowym lub Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych mają właściwie zerowe szanse na otrzymanie pożyczki.

… albo do pozabankowej instytucji finansowej

Pozabankowi pożyczkodawcy zdecydowanie mniej restrykcyjnie podchodzą do badania zdolności kredytowej klientów.
Wielu z nich stosuje jedynie uproszczone procedury, umożliwiając pożyczenie pieniędzy osobom zadłużonym oraz posiadającym niski scoring w BIK-u.

Przeszkodą w zaciągnięciu pożyczki nie będzie także zbyt krótki staż funkcjonowania przedsiębiorstwa. Istnieją firmy, udzielające pożyczek nawet w pierwszym dniu działalności. W zależności od swoich potrzeb oraz możliwości, korzystając z ich usług pożyczysz od kilku tysięcy aż do kilku milionów złotych.

Najwyższą na rynku pożyczkę pozabankową dla firm oferuje obecnie Monument Fund. Jej maksymalna kwota wynosi nawet 5 000 000 zł.

Pożyczka dla firm od Monument Fund

Monument Fund jest jednym z najbardziej znanych pożyczkodawców, oferujących pożyczki dla firm. Z jego usług mogą skorzystać przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą oraz udziałowcy spółek.

Monument Fund udziela pożyczek zabezpieczonych nieruchomością. Oznacza to, że aby pożyczyć pieniądze musisz być właścicielem:
• nieruchomości komercyjnej,
• nieruchomości przemysłowej (np. hali czy biurowca),
• nieruchomości mieszkalnej,
• nieruchomości niestandardowej (z wyjątkami),
• działki inwestycyjnej.

Kwota pożyczki zależy przede wszystkim od wartości przedmiotu zastawu, czyli nieruchomości, a okres spłaty może wynieść 3, 6, 12 lub nawet 18 miesięcy (w szczególnych przypadkach z opcją przedłużenia).

Pożyczone pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel, związany z prowadzeniem działalności: spłatę faktur, wypłatę wynagrodzeń lub premii dla pracowników, pokrycie zadłużenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy inwestycje. Na pożyczkę w Monument Fund będziesz musiał poczekać od 4 do 7 dni.

Dodatkowe środki mogą otrzymać również osoby zadłużone, które nie mają żadnych szans na pożyczkę w banku. Monument Fund nie wysyła zapytań do Biura Informacji Kredytowej. Nie weryfikuje również zasobów Krajowego Rejestru Długów, Rejestru Dłużników ERIF i BIG InfoMonitora. Wierzyciel wpisał Twoje dane na „czarną listę”? Korzystając z usług Monument Fund masz ogromne szanse na otrzymanie dodatkowych środków.

Zanim sięgniesz po pożyczkę, dokładnie przemyśl swoją decyzję. Upewnij się, że zdołasz terminowo regulować raty, a ich spłata nie będzie nadmiernym obciążeniem dla Twojego budżetu.

Jeśli będziesz miał kłopoty ze zwrotem pieniędzy w terminie, pożyczkodawca może spieniężyć przedmiot zabezpieczenia. Strata dorobku całego życia w ciągu kilku chwil może okazać się ogromnym ciosem. Nie tylko dla portfela.

Nie masz nieruchomości? Sięgnij po pożyczkę pod zastaw samochodu

Przedsiębiorcy, którzy nie posiadają nieruchomości, mają natomiast własne auto, mogą wnioskować o pożyczkę pod zastaw samochodu. Jednym z najbezpieczniejszych serwisów, udzielających takiego finansowania jest Autokapitał.

Aby pożyczyć pieniądze w Autokapitale, należy posiadać samochód (nie może on być przedmiotem kredytu ani leasingu), który w momencie udzielania pożyczki ma nie więcej niż 12 lat. Co ważne, pożyczkodawca wymaga posiadania jedynie polisy OC. Wykupowanie kosztownego ubezpieczenia Autocasco nie będzie więc niezbędne do otrzymania dodatkowych środków.

Do uruchomienia pożyczki niezbędne będą:
• depozyt karty pojazdu (na czas spłaty pożyczki),
• depozyt jednego kompletu kluczyków (o ile właściciel posiada),weksel własny in blanco.

Maksymalna kwota finansowania wynosi 65 proc. wartości samochodu. Jeśli przedmiotem zabezpieczenia będzie auto o wartości 30 000 zł, będziesz mógł pożyczyć nawet 19 500 zł.

Podobnie jak Monument Fund, również Autokapitał nie zagląda do rejestrów Biura Informacji Kredytowej i Biur Informacji Gospodarczej. Dodatkowe środki może więc otrzymać osoba zadłużona, której dane znalazły się „na czarnej liście”.

Zanim podpiszesz umowę pamiętaj, że nieterminowa spłata zobowiązania może skutkować utratą samochodu. Choć jego strata będzie z pewnością mniej dotkliwa niż strata nieruchomości, może znacząco skomplikować Twoją codzienność.
Zwłaszcza, jeśli auto służy Ci do celów zarobkowych.

Szukasz pożyczki bez zabezpieczeń

Jeśli szukasz finansowania, które nie będzie wymagać ustanawiania zabezpieczeń, skorzystaj z usług jednej z poniższych firm:
• Aforti Finance,
• Caseo,
• Aasa,
• Credit Company.

Pożyczka bez zabezpieczeń w Aforti Finance

Aforti Finance specjalizuje się w udzielaniu pożyczek mikroprzedsiębiorcom, właścicielom małych i średnich firm oraz udziałowcom spółek. Korzystając z usług Aforti pożyczysz od 10 000 do 100 000 zł, rozkładając spłatę na maksymalnie 24 miesiące.

Pożyczkodawca posiada w swojej ofercie 6 pożyczek. Każda z nich posiada nieco inną specyfikę:

Pożyczka Gold – dla właścicieli jednoosobowych działalności i spółek cywilnych
Kwota pożyczki: od 50 000 zł do 100 000 zł netto.
Okres spłaty: 13 – 24 miesięcy.
Decyzja w ciągu 2 godzin.

Mikropożyczka A A-F – dla właścicieli jednoosobowych działalności i spółek cywilnych
Kwota pożyczki: od 10 000 zł do 50 000 zł netto
Okres spłaty: 6 – 12 miesięcy
Decyzja nawet w 1 godzinę
Możliwość przeznaczenia pieniędzy na spłatę zaległości w US/ZUS

Pożyczka Premium – dla spółek z o. o.
Kwota pożyczki: 100 000 zł netto.
Okres spłaty: 18 – 24 miesięcy.
Decyzja w ciągu 2 godzin.

Pożyczka Premium + – dla spółek z o. o.
Pożyczka na dowolny cel dla spółek z o.o.
Kwota pożyczki: od 50 000 zł do 75 000 zł netto.
Okres spłaty: 6 – 12 miesięcy.
Decyzja w ciągu 2 godzin.

Pożyczka Flash – dla właścicieli jednoosobowych działalności i spółek cywilnych
Kwota pożyczki: od 5 000 zł do10 000 zł netto.
Okres spłaty: 12 miesięcy.
Decyzja nawet w 1 godzinę.
Możliwość pożyczenia pieniędzy na podstawie oświadczenia o dochodach.

Pożyczka Flash + – dla właścicieli jednoosobowych działalności i spółek cywilnych
Kwota pożyczki: 12 000 zł netto.
Okres spłaty: 12 miesięcy.
Decyzja nawet w 1 godzinę.
Możliwość pożyczenia pieniędzy na podstawie oświadczenia o dochodach.

Już na pierwszy rzut oka widać, że w ofercie Aforti każdy przedsiębiorca znajdzie dostosowany do swoich potrzeb produkt finansowy.

Niezaprzeczalnym walorem tego pożyczkodawcy jest minimalna ilość wymaganych formalności oraz szybki czas weryfikacji wniosku. A to dla wielu przedsiębiorców ogromnie istotne.

Korzystasz z kasy fiskalnej? Skorzystaj z usług Caseo

Caseo udziela pożyczek firmom, używających na codzień kas fiskalnych. Korzystając z usług tego pożyczkodawcy pożyczysz nawet 25 000 zł, rozkładając spłatę na maksymalnie 12 miesięcznych rat.

To czym wyróżnia się Caseo, spośród innych pozabankowych pożyczkodawców, to bardzo krótki czas weryfikacji wniosku przy stosunkowo wysokiej kwocie finansowania. Pożyczkodawca deklaruje, że decyzję pożyczkową otrzymasz nawet w 15 minut.

Aby pożyczyć pieniądze potrzebny Ci będzie dowód osobisty oraz wydruk z kasy fiskalnej. To właśnie wydruk stanie się podstawą do oceny Twojej zdolności kredytowej.

Aasa – pożyczka z odbiorem na poczcie

Firma Aasa to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych pozabankowych pożyczkodawców. Firma specjalizuje się w udzielaniu pożyczek klientom indywidualnym. Od jakiegoś czasu posiada w swojej ofercie również produkty finansowe dla firm.

Korzystając z usług Aasa pożyczysz od 1000 do 10 000 zł. Okres spłaty zobowiązania wynosi od 1 do 24 miesięcy.
Pieniądze może przeznaczyć na dowolny cel, związany z prowadzeniem działalności.

Prowadzisz firmę zaledwie kilka miesięcy, tygodni, a nawet dni? Aasa jest jednym z niewielu pożyczkodawców, oferujących finansowanie już od 1 dnia działalności.

Pożyczkę dla firm w Aasa może otrzymać osoba, która:
• posiada działalność gospodarczą, zarejestrowaną w Polsce,
• posiada stały adres zamieszkania w Polsce,
• nie figuruje w Rejestrze Dłużników ERIF Krajowym Rejestrze Długów i BIG InfoMonitorze

Korzystając z usług Aasa możesz zaciągnąć pożyczkę w sposób wyjątkowo dyskretny. Pieniądze mogą zostać przesłane na Twoje konto bankowe. Możesz odebrać je również osobiście w dowolnym oddziale pocztowym. Dzięki temu na Twoim rachunku bankowym nie będzie ani śladu zaciągniętej pożyczki.

Zawsze aktualne zestawienie firm oferujących pożyczki dla firm znajdziesz w naszym rankingu.

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

facebook