Jakie firmy oferują darmowe pożyczki – ile ich jest?
4.2 (84.4%) 91 głosów

Jakie firmy oferują darmowe pożyczki – ile ich jest?

Pożyczek za darmo udziela obecnie ponad 15 firm pozabankowych. Kwoty, jakie oferują nowym klientom, bo tylko ich dotyczy promocja, wahają się od 500 do 3000 zł. 14 pożyczek za 0 zł udzielonych może zostać na okres do 30 dni. Tylko jedna z nich za opłatą 10 zł pozwala wydłużyć okres spłaty do 60 dni i jest to firma Wonga.

Wszystkie oferty pożyczek za darmo zamieściliśmy w naszej porównywarce. By z niej skorzystać, wystarczy wybrać kwotę oraz termin spłaty. Pamiętaj jednak by pożyczać tylko tyle ile Ci potrzeba. Wyższa pożyczka to większy ciężar do spłaty. Okres 1 miesiąca może być zbyt krótki, by zebrać dostatecznie dużą ilość gotówki do spłaty.

Darmowe pożyczki – ważne informacje

Zanim podpiszesz umowę pożyczki za 0 zł, dobrze zapoznaj się z jej warunkami. Jest ona za darmo tylko wtedy, gdy zostanie spłacona na czas, dlatego pożyczaj tylko tyle ile jest Ci niezbędne. Jeśli weźmiesz zbyt wiele, możesz mieć problem ze spłatą, a wtedy firma pożyczkowa doliczy Ci wiele opłat dodatkowych lub będziesz zmuszony przedłużyć termin spłaty. Koszty przedłużenia darmowej pożyczki wynoszą średnio 25% pożyczonej kwoty.

Więcej informacji o darmowych pożyczkach

Extra Portfel logo
ExtraPortfel
3.3 (66.55%) 403 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

kuki.pl logo
Kuki
3.2 (64.77%) 260 głosów
Kwota pożyczki

250 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Filarum.pl logo
Filarum
3.9 (77.78%) 864 głosów
Kwota pożyczki

100 - 1000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Vivus.pl logo
Vivus
3.6 (71.92%) 990 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 61 dni

Miloan logo
Miloan
3.2 (64.79%) 142 głosów
Kwota pożyczki

300 - 2500 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Smart pożyczka logo
SMART Pożyczka
3.2 (64.85%) 297 głosów
Kwota pożyczki

200 - 2000 zł

Czas na spłatę

10 - 30 dni

Szybka Gotówka logo
Szybka Gotówka
3.4 (68.9%) 562 głosów
Kwota pożyczki

100 - 6000 zł

Czas na spłatę

1 - 65 dni

Wonga logo
Wonga
3.6 (71.28%) 830 głosów
Kwota pożyczki

50 - 1500 zł

Czas na spłatę

1 - 60 dni

Ale Gotówka logo
Alegotówka
2.4 (47.13%) 87 głosów
Kwota pożyczki

500 - 2000 zł

Czas na spłatę

7 - 30 dni

Solven logo
Solven
2.6 (51.67%) 108 głosów
Kwota pożyczki

300 - 1000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Viasms logo
VIA SMS
3.4 (67.98%) 519 głosów
Kwota pożyczki

100 - 1500 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Netcredit logo
NetCredit
3.6 (71.26%) 691 głosów
Kwota pożyczki

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

14 - 30 dni

Lendon.pl logo
LendOn
3.9 (77.53%) 722 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Poniżej kilka uwag, o których powinieneś wiedzieć przed podpisaniem umowy darmowej pożyczki. Zapoznaj się z nimi uważnie.

Więcej informacji o darmowych pożyczkach

Czy mogę ubiegać się o pierwszą pożyczkę za darmo przez Internet?

Tak. Wszystkie oferty zamieszczone w naszej porównywarce to firmy, które wszelkie formalności załatwiają za pośrednictwem Internetu. Nie musisz nigdzie wychodzić, a jedynie posiadać własny telefon komórkowy oraz konto bankowe. Cała procedura przyznania pożyczki za 0 zł nie powinna trwać dłużej niż 15 minut. W głównej mierze to od Ciebie zależy jak szybko pieniądze znajdą się na Twoim koncie. Ważne by wszystkie dane zostały wprowadzone bezbłędnie. Poniżej instrukcja krok po kroku jak otrzymać pożyczkę bez opłat:

  • wybierasz firmę oraz promocję,
  • klikając weź pożyczkę za 0 zł przechodzisz do formularza rejestracji,
  • wprowadzasz swoje dane osobowe (dane te są szyfrowane, a połączenie bezpieczne).
  • zatwierdzasz zgody na dokonanie weryfikacji (BIK BIG KRD ERIF ZBP) i przetwarzanie swoich danych osobowych w celu udzielenia pożyczki,
  • potwierdzasz swoje dane osobowe przelewem w wysokości 1 grosza – ze swojego konta bankowego,
  • czekasz na decyzję weryfikacji,
  • po pozytywnej weryfikacji składasz wniosek o pożyczkę (deklarujesz kwotę) – to tylko 2 kliknięcia,
  • otrzymujesz przelew na swoje konto bankowe.

Pożyczka za darmo - infografika

Darmowa pierwsza pożyczka – komu przysługuje

Oferty pierwszych pożyczek gratis przysługują osobom, które nie miały jeszcze styczności z wybraną firmą pożyczkową. Jeśli nie korzystałeś przykładowo z promocji firmy Vivus, możesz to zrobić teraz. Oferta ta jest jednorazowa tylko dla nowych klientów. Kolejne pożyczki w tej samej firmie są już płatne wg cenników i tabel w naszej porównywarce.

Jeśli następnym razem będziesz potrzebował pieniędzy, możesz skorzystać z promocji innej firmy pożyczkowej. Dla przykładu – jeśli wziąłeś pierwszą pożyczkę za darmo w Vivus, następnym razem możesz zwrócić się o gotówkę do NetCredit. Gdy spłacisz tę możesz nadal korzystać z pozostałych promocyjnych pożyczek, aż do wyczerpania ofert. Dzięki temu oszczędzisz nawet kilka tysięcy złotych.

Jakie są kwoty i limity pożyczek za 0 zł?

Każda firma pożyczkowa ma swoje warunki promocji. Nie zawsze otrzymasz, tyle ile zechcesz, a jedynie tyle ile zaoferuje Ci firma. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki otrzymać możesz kolejno:

Pozostałe firmy z promocjami pożyczek za 0 zł znajdziesz w porównaniu chwilówek.

Kiedy muszę spłacić darmową pożyczkę?

Instytucje finansowe najczęściej udzielają pierwszych pożyczek za 0 zł na okres 30 dni. Jedynym wyjątkiem jest firma Wonga, która pożyczyć Ci może 1500 zł na okres 2 miesięcy (koszt 10 zł). Po takim terminie musisz zwrócić całą kwotę jednorazowo. W przeciwnym wypadku zostaną naliczone Ci inne opłaty. Wpłata tylko części długu może zostać potraktowana jako przedłużenie terminu spłaty. Oznacza to, że nie pomniejszysz swojego długu, a jedynie odsuniesz termin na niedaleką przyszłość. Przedłużanie w nieskończoność niesie za sobą wysokie koszty. Cennik przedłużeń pożyczek bez opłat dostępny jest na stronie głównej po skorzystaniu z formularza porównywarki.

Co się stanie jeśli nie spłacę pożyczki za 0 zł na czas?

Brak spłaty pierwszej pożyczki gratis w terminie niesie za sobą wiele konsekwencji. Zwykle powoduje to naliczenie dodatkowych opłat, a ostatecznie wpisem pożyczkobiorcy do baz typu BIG BIK KRD i ERIF. W momencie, gdy spóźnisz się ze spłatą, firma już po pierwszym dniu może wysłać do Ciebie upomnienia (koszty – monity). Upomnienia te są płatne, a ich ilość zwykle podana jest w umowie pożyczki. Najczęściej firma wysyła ich kilka (w formie e-mail, SMS, listów pocztowych, wiadomości głosowych) doliczając do tego odsetki ustawowe.

Jeśli pożyczkobiorca nie będzie reagował na wezwania, pożyczkodawca może zlecić obsługę długu firmie windykacyjnej, która w jego imieniu będzie dochodziła swoich roszczeń – nawet na drodze sądowej. Jest to sytuacja najgorsza bowiem naruszona zostanie historia kredytowa przez co w przyszłości pożyczek i kredytów nie zechcą udzielić banki.

Jak szybko zostaną wypłacone pieniądze z darmowej pierwszej pożyczki?

Czas, w jakim otrzymasz pieniądze, zależeć będzie od kilku czynników:

Konto bankowe – jeśli posiadasz konto bankowe w tym samym banku co firma pożyczkowa, pieniądze otrzymasz natychmiast po rozpatrzeniu wniosku i pozytywnej decyzji. Jeśli chcesz sprawdzić w jakich bankach firmy posiadają swoje rachunki przejdź do artykułu – Konta bankowe firm pożyczkowych. Jeśli masz konto w innym banku, sprawdź w jakich godzinach wykonywane są przelewy pomiędzy bankami – sprawdź kiedy przyjdzie przelew. W tym wypadku przelew może przyjść w godzinach wieczornych lub na następny dzień dlatego na samym początku warto sprawdzić i wybrać ofertę firmy, która posiada rachunek w tym samym banku.

Weryfikacja danych osobowych przelewem 1 grosza – po procesie rejestracji będziesz musiał zweryfikować swoje dane osobowe. W tym celu firma pożyczkowa wymaga przelewu 1 grosza na wskazane konto. Jeśli dane podane w rejestracji będą identyczne z tymi nadawcy przelewu – weryfikacja będzie pozytywna. W tym wypadku też ważną rolę odgrywa to w jakim banku posiadasz swoje konto. Przelewy między bankowe mogą wydłużyć cały proces.

Jeśli nie masz 1 grosza na swoim koncie zobacz jak możesz się zweryfikować w inny sposób – Aplikacja KontoConnect to pożyczka bez przelewu 1 grosza

Weryfikacja BIG KRD BIG ERIF – firmy pożyczkowe weryfikują historię kredytową pożyczkobiorcy. Jedne dokonują kilku weryfikacji, a inne jednej bądź dwóch. Wszystko zależy od firmy pożyczkowej i zasad, na jakich udziela pożyczek za 0 zł. Jeśli zostaniesz zweryfikowany negatywnie prawdopodobnie Twój wniosek o pierwszą, darmową pożyczkę zostanie odrzucony. Jeśli chcesz sprawdzić to, jakie weryfikacje wykonują poszczególne firmy przeczytaj artykuł – Pożyczki chwilówki bez BIK KRD BIG – lista firm i weryfikacji.

Złożenie wniosku o pierwszą pożyczkę za 0 zł – jeśli wszystkie weryfikacje będą pomyślne, a dane osobowe będą potwierdzone, musisz złożyć prosty wniosek o darmową pożyczkę. Zrobisz to w prosty sposób wykorzystując do tego “suwaki” z kwotą oraz terminem spłaty. Zwykle ten formularz dostępny jest w panelu klienta lub na stronie głównej pożyczkodawcy. Pamiętaj, że promocja pożyczki za darmo dotyczy najczęściej terminu 30 dni i kwoty, które dostępne są powyżej. Wybranie większych kwot oraz dłuższego czasu spowodować może naliczenie wysokich opłat.

Wypłata promocyjnej pożyczki – po złożeniu wniosku pieniądze są błyskawicznie przelewane na Twoje konto bankowe. To kiedy dotrze przelew znów zależy od tego, w jakim banku masz swój rachunek. Cały proces, począwszy od rejestracji do wypłaty gotówki, nie powinien trwać dłużej niż 30 minut.

Ostatecznie pozostaje Ci tylko spłacić pożyczkę za 0 zł na czas, gdyż w przeciwnym wypadku za darmową pożyczkę będziesz musiał faktycznie zapłacić i to nie mało. Pożyczaj odpowiedzialnie tyle ile Ci potrzeba. Mniejsza pożyczka to wygodniejsza spłata.

Czy taka darmowa pożyczka bez opłat posiada haczyki w umowie?

Oferty zebrane w naszym serwisie są sprawdzone i wolne od wad prawnych. Nie znajdziesz w umowie kruczków, które wpędzą Cię w kłopoty. Ważne jest jednak to, by dobrze zrozumieć tę promocję.

Darmowe pożyczki przysługują nowym klientom. By spełnić warunki promocji, musisz spłacić pożyczkę na czas. Brak spłaty, czyli niewywiązanie się z umowy, może spowodować naliczeniem standardowej opłaty za udzielenie takiej pożyczki za 0 zł. Niektóre firmy mogą doliczyć kary umowne.

Korzystając z tej promocji powinieneś pożyczać możliwie najmniejszą kwotę, jaka jest Ci potrzebna. Firma może zaoferować Ci darmową pożyczkę nawet na 2000 zł, dlatego nie ulegaj namowom i weź tyle ile Ci jest niezbędne do realizacji swoich potrzeb. 2000 zł to suma, którą może być ciężko zebrać w 30 dni, więc jeśli potrzeba jest Ci wyższa suma pieniędzy, porównaj oferty pożyczek na raty. Jest tam wiele firm, które pożyczą Ci więcej, ale spłata będzie wygodniejsza dla Twojej kieszeni.

Jeśli masz wątpliwości zawsze możesz poznać opinie innych użytkowników dostępne na Forum i w dziale Opinie.

Dodano:

Komentarze:

Autor: lech

Może wiecie, a może nie, ale VIA SMS teraz też ma darmową pożyczkę. 500 zł na start. Dopiero co wziąłem :)
Pozdrawiam

20.05.2014
Autor: admin

Witam!

Tak wiemy i mamy to uwzględnione w naszej porównywarce. VIA SMS to faktycznie najnowsza oferta bo weszła niespełna miesiąc temu. Obniżce uległo również RRSO dla niższych kwot. Ceny zmalały dla osób, które pożyczać będą po raz kolejny.

Artykuł nie będzie aktualizowany. Prawdopodobnie wypuścimy nowszy z uwagi na to, że pozmieniało się RRSO wielu parabanków.

Pozdrawiamy
Administracja

20.05.2014
Autor: admin

Pragnę poinformować o nowym spisie firm z ofertą specjalną parabanków dotyczącą pierwszej darmowej pożyczki, która przysługuje wszystkim nowym klientom danej firmy. Więcej informacji w spisie.
Zachęcam do oszczędzania dzięki takim właśnie promocjom.

24.07.2014

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Autor: Walasek

Cześć wszystkim!! Interesuje mnie nowa chwilówka z pierwszą pożyczką gratis jak w temacie. Niestety już wykorzystałem chyba wszystkie możliwe opcje.
Wydaje mi się, że kiedyś kredito24 taką promocje miało. Czy to nadal aktualne czy już nie? U nich w serwisie nie ma takich informacji niestety. Może jakiś bank taką promocję ma?? HELP!!

04.03.2015
Autor: VIP

Wszystkie osoby zainteresowane darmowymi pożyczkami zapraszamy do cyklu artykułów poświęconych darmowym pożyczkom https://chwilowo.pl/darmowe-chwilowki-online-nowe-promocje-od-10-firm/ gdzie opisane są wszystkie najbardziej istotne informacje, które powinien znać pożyczkobiorca. Dzięki temu wie czego może się spodziewać w przyszłości.

13.05.2015
Autor: Urszula W.

Dzięki za te zestawienia – bardzo się przydają jak ktoś jest zmuszony pierwszy raz się zetknąć z chwilówkami. Ja właśnie w tej sytuacji byłam i żeby nie te zestawienia i opinie użytkowników to chyba bym jeszcze się nie zdecydowała :) p.s. skorzystałam z Vivus i polecam!

27.07.2015
Autor: Gdzie darmowa chwilówka na 2000 zł?

Nasłuchałem się ostatnio, że podobno większość chwilówek można dostać za darmo przy pierwszej pożyczce. Oferta brzmi bardzo kusząco, ale nie znam szczegółów. Czy gdzieś dostanę za darmo np. 2000 zł? Więcej nie potrzebuję, szukam pożyczki maksymalnie do 2 tys. Na jakich zasadach to działa?

19.08.2015
Autor: andała

Nie znam żadnej oferty na 2000 za darmo. W Vivusie możesz mieć najwięcej za darmo - nawet 1400 zł. Jeśli chodzi o zasady takiej pożyczki, to zawsze jest to promocja w przypadku pierwszej pożyczki i na ogół trzeba ją spłacić w przeciągu 30 dni.
Może w przyszłości coś się zmieni, ale żeby dostać 2000 zł musisz mieć na swoim koncie już inne wzięte i spłacone chwilówki.

19.08.2015
Autor: skwarek

Chwilówki mają limity. W sumie to firmy pożyczkowe. Zwykle zawsze jest pewien próg wypłaty nowemu klientowi. Jedna firma wypłaci 500 zł inna 1500 zł. Jeszcze nigdy się nie spotkałem z tym by ktoś otrzymał 2000 zł.
Z darmowych pożyczek to max. 1600 zł w vivus. Później NetCredit z kwotą 1500 zł, Ekspreskasa, ofin, następnie Filarum 1000 zł, Łatwy Kredyt i chyba Alfa Kredyt. Via SMS podniósł darmową chwilówkę do 800 zł.
Jeśli po 2000 zł to tylko Kredito 24 lub Providenty itp.

19.08.2015
Autor: Pierwsza pożyczka bez odsetek - gdzie?

Bardzo bym prosił o wykaz firm, które udzielają pierwszych pożyczek bez naliczania odsetek. Z góry dziękuję za pomoc.

27.08.2015
Autor: Lis

Ja znam trzy:
- Vivus
- ViaSMS
- Wonga
Jeśli jeszcze nie brałeś nigdzie pożyczki darmowej w firmie pozabankowej to na samym początku skontaktuj się z Vivusem.
Możesz też porównać bo może pojawiło się coś nowego. Firm jest cala masa i koszty różne. Warto poszukać dłużej.

27.08.2015
Autor: radziu

Sam dziś brałem. Z firm można wybierać bo aż 6 mają chwilówki bez opłat i odsetek i są to vivus, soho, okmoney, filarum, netcredit, kredito24.
Wg mnie najlepiej jest w vivusie bo mają najwyższą kwotę pierwszej pożyczki czyli 1400 zł. Później Netcredit chyba 1000 zł.
Opinie o obu są dobre jak sami możecie zobaczyć
https://chwilowo.pl/opinie/netcredit/
https://chwilowo.pl/opinie/vivus/
Chyba, że ktoś miał z nimi problemy, ale ja się nigdy z tym nie spotkałem, a biorę już 3 chwilówkę i to 3 darmową. Zmieniają się tylko firmy.
Najlepszy jest vivus nie dzwonią o weryfikacje tylko wysyłasz im jeden grosz i w przeciągu 20-30 minut jest kasa

27.08.2015
Autor: Kredyt za darmo nie istnieje!

Nie wiem jak można myśleć, że coś jest za darmo, a na kredyty to już w ogóle bym nie liczył. Ilu z was przeczytało umowy, ilu już się przejechało na tych chwilówkach? Nie ma niczego za darmo. Jak narkomani przyjdziecie po następne pożyczki, ale już zapłacicie im z nawiązką. O to w tym całym zamieszaniu chodzi. Ktoś to sobie dobre obmyslił.

01.09.2015
Autor: Co jak nie spłacę darmowej chwilówki?

Mam pożyczkę w lendon z opcją darmowej. Wzięta około 30 dni temu i niestety nie mam na spłacenie całej.
Teraz moje pytanie czyli jeśli nie spłacę całej na czas to będę musiał zapłacić opłatę jakby to była druga pożyczka i jeszcze będę musiał przedłużyć ja na następne 30 dni? Czy tylko ewentualnie przedłużenie jej wchodzi w grę?
Będę bardzo happy jak ktoś szybko odpowie bo nie wiem co robić z tym.

02.09.2015
Autor: Amstaf

Ja wiem, że jak pójdę do banku to mi od razu zakoszą prowizję 10% czyli 100 zł od mini ratki na przykład. Tutaj mam za darmo, a że raz to czego mam z tego nie skorzystać? To ile razy pożyczę i gdzie to moja sprawa.

04.09.2015
Autor: Halo

Moim zdaniem to działa tak, że musisz opłacić za przedłużenie. Jeśli jednak nie zapłacisz za przedłużenie i nie spłacisz na czas chwilówki, będziesz spłacał ją bez promocji i jeszcze z dodatkowymi kosztami za opóźnienie. Generalnie zawsze należy zwracać na czas, bo chwilówka z przedłużeniem jest już nieopłacalna. Pożycz od znajomych, po co tracić kasę. A w jakiej firmie brałeś? Bo w sumie każdy parabank może mieć inną politykę w tym zakresie.

06.09.2015
Autor: Kilomiedzi

Jak już pisałem. Dopierdzielą ci takie opłaty że się nie pozbierasz i w sumie tylko tyle. Najczęściej weźmiesz drugą pożyczkę by spłacić tamtą. Później kolejną i kolejną. Wtedy już spirala długu i depresja, choroby. Tak to może się skończyć dla nieostrożnych i głupich.

06.09.2015
Autor: Sasanka

Nie strasz ludzi koleś. Firmy mogą wszcząć proces windykacyjny gdzie ci doliczą kary i odsetki. Wszystko zależy od ilości dni i poślizgu. Najlepiej oddać w terminie i mieć święty spokój. Inaczej trzeba rolować te kredyty w nieskończoność. Wybór należy do pożyczkobiorcy.

07.09.2015
Autor: MArek

Nie napisałeś jaka firma, ale zawsze opłaca się oddać w terminie. Ostatecznie i tak lepiej przedłużyć sobie okres spłaty niż czekać na monit za przekroczenie terminu. Pożyczam w vivus i zawsze staram się zdążyć, ale raz zdarzyło mi się, że musiałem przedłużać. Lepsze to niż odsetki czy windykator.

09.09.2015
Autor: Felix

Na co uważać w darmowych pożyczkach chwilówkach?

Ogłoszeń i ofert bez liku ale jak serio jest z tymi chwilówkami za 0 zł? Są zapisy gdzieś małym drukiem czy co? Z krzeseł pospadali że za darmo pożyczają wszystkim jak leci? Nie specjalnie chce mi się w to wierzyć. Ktoś coś wie?

10.09.2015
Autor: noTA

Serio serio, pożyczają za 0 zł. Z tymże jest zasada taka, że musisz oddać na czas. Niestety, zazwyczaj ludzie bezmyślnie biorą pożyczki w najwyższej możliwie kwocie, przez co potem nie mają ich z czego spłacić. W rezultacie muszą i tak dodatkowo opłacić za przedłużenie spłat, i właśnie w tym parabanki mają główny interes.

A jeśli chodzi o to, na co trzeba uważać przy chwilówkach - ja na przykład byłbym ostrożny przy nowych firmach. Wolę zawsze korzystać ze sprawdzonego parabanku, który już od wielu lat działa na rynku. No i pod żadnym pozorem nie można wysyłać do nich skanu dowodu osobistego czy też zgadzać się na wysoką opłatę weryfikacyjną - takie firmy automatycznie są podejrzane.

12.09.2015
Autor: lelek

Uważaj na opłaty, które ci doliczą jak nie spłacisz chwilówki. To jedyny mankament na jaki się dałem nabrać. Kilka dni po terminie i sms, meile, telefony. Kasa musi się im zgadzać.
Wiadomo że trzeba spłacać długi. Idź do banku to masz to samo. To nie odstępstwa od normy lecz norma. Różnica jest taka, że jakoś kredyty bankowe ludzie spłacają a chwilówek już nie chcą? O co chodzi, o psychikę? Nie mam pojęcia.

14.09.2015
Autor: kasia2

Zgadzam się ze wszystkim, co powyżej zostało napisane. Trzeba zwracać uwagę na ukryte koszty - np. w przypadku chwilówek udzielanych w domu klienta można mówić o dodatkowych opłatach za taka usługę. Ważne są też wspomniane opłaty za przedłużenie chwilówki, w przypadku gdy nasza sytuacja finansowa się zmieni i nie będziemy mogli spłacić pożyczki na czas. W sumie to najważniejsze jest, aby zawsze bardzo dokładnie wczytywać się w warunki umowy - dzięki temu nic nas nie zaskoczy i będziemy przygotowani na każdą ewentualność.

15.09.2015
Autor: tymon

Pożyczka za darmo – czy to prawda?
Czy to prawda, że niektóre firmy gwarantują pierwszą pożyczkę za darmo? Gdzie mogę się po nią zgłosić?

17.09.2015
Autor: san

No na pewno w Vivusie jest pierwsza pożyczka za darmo. Podobno też w OK Money pierwsza pożyczka jest za free. Warto tu podkreślić, że ta swoista promocja dotyczy tylko klientów, którzy po raz pierwszy biorą pożyczkę z danej firmy. W Kredito24 też jest taka promocja, ale trzeba spłacić pożyczkę w ciągu 7-dmiu dni.

19.09.2015
Autor: ver

Prawda. Brałem już w vivusie i sohocredit. Wszystko w jak najlepszym porządku. Umowy proste i latwe do zrozumienia. Napisane za co i ile można ewentualnie zapłacić kar.

19.09.2015
Autor: jula

Leć do vivusa, soho, netcredit albo kredito24. Wszystkie mają w tym momencie promocje na darmowe pożyczki. W vivusie trwa to już bardzo długo. Nie wiem jak w innych firmach, znaczy się nie wiem ile jeszcze potrwają.

20.09.2015
Autor: Mefisto

Jak się bierze darmową pożyczkę od znanej firmy, to nie trzeba się niczego obawiać:) To naprawdę nie jest żadna ściema i można wziąć pożyczkę bez odsetek. Coraz więcej firm ma takie oferty, jest to już właściwie powszechne. W Vivusie akurat można pożyczyć najwięcej - 1400 zł przy pierwszej pożyczce. Tylko trzeba pamiętać o tym, że pieniądze należy oddać w przeciągu 30 dni. Dlatego może lepiej na początek nie decydować się na tak wysoką pożyczkę.

21.09.2015
Autor: sagan

Zgadzam się z Julka - bardzo ciężko jest spłacić pożyczkę powyżej tysiąca złotych, gdy do dyspozycji mamy tylko 30 dni. Ja wielokrotnie korzystałem z darmowej pierwszej pożyczki, ale decydowałem się na maksymalnie 500 zł. Potwierdzam, że odbyło się bez żadnych trudności, a darmowa pierwsza pożyczka to naprawdę nie jest ściema. Warto skorzystać, póki promocje trwają - ale trzeba korzystać z rozsądkiem.

23.09.2015
Autor: hmmmm

Nie ma żadnego kruczka – naprawdę dają za zero :D Ja pożyczyłam od Filarum.pl 700 złotych i oddałam równo 700. Żadnych dodatkowych opłat nikt mi nie naliczył, żadnych odsetek, ubezpieczeń czy innych głupot. Spokojnie sobie przeczytaj regulamin i nie bój się pożyczać za friko.

02.10.2015
Autor: Maciej

Interesuje mnie chwilówka za darmo, ale nie wiem jak do końca jest z tą promocją. Czy jeśli przykładowo nie spłacę pożyczki to firma naliczy mi opłaty w tył za tę już udzieloną? Promocja wygasa i wtedy muszę zapłacić i za przedłużenie chwilówki i jeszcze za niedotrzymanie warunków promocji czy nie?

Analizowałem 2 umowy w firmach i wynika, że jak nie spłacę chwilówki terminowo to wtedy darmowa już nie jest. Czy ktoś mi może bliżej wyjaśnić zasady tej promocji i czy jest identyczna we wszystkich firmach czy może się różnią między sobą?

05.10.2015
Autor: VIP

Promocja chwilówki za darmo jest identyczna we wszystkich parabankach. Mówi o tym, że chwilówki są udzielane za darmo na 30 dni, a potem to już zależy wszystko od Ciebie. Jeśli spłacisz to umowa wygasa. Możesz zdecydować się również na przedłużenie, ale wtedy jest to dodatkowo płatne. Opłaty za przedłużenie chwilówki porównasz sobie na stronie głównej bo każda firma ma inne. Jeśli przewidujesz taką opcję to warto wybrać pożyczkodawcę, który ma te opłaty najniższe. Z dwóch firm wskazać mogę od razu na:
Chwilówki Vivus - 190 zł za przedłużenie na 30 dni
Chwilówki Extra Portfel - 200 zł za przedłużenie na 30 dni
Obie opcje dla pożyczki na 1000 zł - obie firmy mają promocję.

06.10.2015
Autor: Nickleback

Niestety, ale trzeba uważać na chwilówki. U mnie darmowa pożyczka skończyła się dużymi problemami. Chwilówki wziąłem za dużo i nie dałem rady tego spłacić. Przedłużałem aż 4 razy, a później firma nie zgodziła się już na kolejne przedłużenia i wypowiedziała mi umowę. Musiałem spłacić wszystko w 7 dni bo inaczej windykacja. Lepiej uważajcie.

12.10.2015
Autor: Bezpłatne chwilówki

Gdzie mogę dostać chwilówki za free? Które firmy obecnie mają taką promocję żeby były bezpłatne i na sam dowód bez weryfikacji?

13.10.2015
Autor: Aleksander

Ja znam takie: sohocredit, vivus.

13.10.2015
Autor: jackowy

Kredyty w instytucjach pożyczkowych są przeważnie udzielane na dowód. Darmowe oferuje tylko kilka firm, a w tym:
- VIVUS
- SOHOCREDIT
- NETCREDIT
To jedyne oferty bezpłatnych pożyczek i nie ma co szukać. W przypadku Netcredit promocja najlepsza. Może przedłużą, a może i nie więc może warto się pośpieszyć.
Pozdrawiam

14.10.2015
Autor: zahi

Jeśli nie brałeś nigdzie to na początek vivus. Dlaczego? Wszystkie inne nawet jeśli udzielają ich bezpłatnie to albo na krótszy czas niż 30 dni, albo niskie kwoty 400-800 zł.
W przypadku vivusa możesz maksymalnie wziąć 1200 zł i lepszej oferty po prostu nie ma i nie ma co szukać. Dodam, że nie pytają o zarobki i zaświadczenia jak zdarza się innym firmom. Z weryfikacjami jak wszędzie.

14.10.2015
Autor: korek

Ktoś poleci jeszcze inne firmy niż tu są co mają chwilówki za darmo? Większość opcji już mam za sobą i nie widzi mi się bulić im po 300 zł prowizji :D
Ktoś coś?

15.10.2015
Autor: Marek

Korek, a próbowałeś wziąć chwilówkę w Ekspres Kasie? Tam też mają opcję darmowej pożyczki, chyba nawet do 1500 zł. To jest chyba stosunkowo nowa firma, więc być może jeszcze z niej nie korzystałeś.

16.10.2015
Autor: tester

Które jeszcze chwilówki są z pierwszą gratis?
Wykorzystałem już chyba wszystkie możliwe opcje w tych co na stronie. Spłaciłem wszystko regularnie w każdej firmie.
Czy teraz już przyjdzie płacić czy może znajdzie się nowa z spoza listy na chwilowo.pl?

27.01.2016
Autor: mors

Extraportfel. Naprawdę jestem zachwycony. Krótki wniosek online, potwierdzenie konta, za pół godziny tel. od Pana z firmy i kilka krótkich pytań o dochody, natychmiastowa akceptacja i chwilę później 2 tys. na koncie za 0 zł i spłata za 45 dni. Szok! Rewelacja !!!

21.06.2016
Autor: Alexia

Teraz jest dużo chwilówek darmowych, za poleceniem znajomej wzięłam akurat chwilówkę w Money man.

31.01.2017
Autor: Arek

Naprawde cięzko się zdecydować tyle jest już tych firm na rynku, na szczescie kolega brał w Money man i mi polecił i nie pomylił się.

12.02.2017
Autor: Mateusz

Jak zazwyczaj chodzi o pierwszą pożyczke to zdarzają się darmowe tak jak właśnie w Money Man, potem wiadomo jakieś małe odsetki dochodzą.

23.03.2017
Autor: Krystian Sajnóg

Czemu nie ma RRSO?

Kredytobiorca powinien znać wartość RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, w skład której wchodzi oprocentowanie, prowizje, a także pozostałe opłaty. Pożyczki pozabankowe to forma pożyczki charakteryzująca się dużym oprocentowaniem. Udzialana przez instytuje nie bedące bankami w większości przypadków do maksymalnie 30 dni – RRSO jest ważne!

03.08.2018
Autor: Dżon Kowalsky

Zawsze byłem sceptyczny w stosunku do chwilówek. Jednak, jak się okazało, wynikało to z mojej niewiedzy i negatywnego przekazu medialnego(zapewne podsycanego przez banki). Dziś uważam, że pożyczki pozabankowe to ciekawa alternatywa dla kredytów bankowych. Szczególnie jeśli spłaca się je w terminie i korzysta z promocji.

08.08.2018
Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

facebook